هزینه زندگی در کانادا- مهاجرت به کانادا | اخذ اقامت کشور های اروپایی – پارس مهاجرت هزینه زندگی در کانادا - مهاجرت به کانادا | اخذ اقامت کشور های اروپایی - پارس مهاجرت
مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » کانادا » هزینه زندگی در کانادا

هزینه زندگی در کاناداکانادا به دلیل داشتن مزیت های فراوان و استقبال از مهاجرین ، همواره مورد توجه متقاضیان مهاجرت بوده و در لیست بهترین کشور های جهان برای زندگی قرار دارد. هزینه زندگی در کانادا با توجه به کیفیت های بالای خدمات عمومی و رفاه اجتماعی در مقایسه با دیگر کشور ها  مقرون به صرفه می باشد.

البته برای پی بردن به این موضوع نیاز است تا هزینه زندگی در کانادا به صورت دقیق و موشکافانه مورد بررسی قرار گیرد تا شخص متقاضی مهاجرت بتواند تصویر کلی از هزینه زندگی درکانادا داشته باشد و بر اساس دارایی های خود تصمیم به مهاجرت به شهر و استان مورد نظر در کانادا بگیرد.

 

_ کانادا و مهاجرت به این کشور :

کانادا به عنوان یک کشور پیشرفته با سطح رفاه اجتماعی بالا و با خدمات فوق العاده اجتماعی در بین کشور های جهان به مهاجر پذیر بودن و خوش رفتاری و حسن برخورد با مهاجرین معروف است و به اصطلاح عامیانه مهربان ترین کشور دنیا لقب گرفته .

درمورد هزینه زندگی در کانادا 3 عامل بیشترین تاثیر را دارد که هر سه عامل در ادامه شرح داده میشود و در نهایت باتوجه به این سه فاکتور قیمت های ثابت و هزینه های ضروری را نیز بررسی میکنیم.

هزینه زندگی در کانادا:

_ عامل اول در تایین هزینه ها ، انتخاب شهر :

استان های شمالی از تراکم جمعیت کمتری بخوردار هستند و آب و هوای سردی دارند کمتر افرادی آن محل ها را برای سکونت انتخاب میکنند به همین جهت قیمت مسکن در مقایسه با استان های جنوبی کانادا ارزان تر است و قیمت های اجناس نیز در مقایسه با ونکور و تورنتو تعدیل شده تر میباشد.

انتخاب محله نیز در تایین قیمت ها می تواند موثر باشد. برای مثال هزینه های اجاره خانه در مناطق لوکس تر با دسترسی بهتر در مرکز شهر تورنتو ، برای متراژ های کوچک و تک خواب 1200 دلار کانادا در ماه و خانه های وسیع تر با حدود 3 اتاق خواب حدود 1800دلار کانادا در ماه میتوان اجاره نمود.

اما هزینه های اجاره خانه برای یک ماه در نقاط دور تر از مرکز و مناطقی که از دسترسی های حمل و نقل شهری دور تر است حدود 700 تا 800 دلار کانادا برای منزل کوچک با یک اتاق خواب و مبالغی حدود 1000 تا 1400 دلار کانادا برای منازلی بزرگ تر با تعداد اتاق خواب های بیشتر موجود می باشد.

همچنین قیمت خرید آپارتمان در تورنتو یا ونکور یا آلبرتا برای هر متر منزل تازه ساخت و نو ، در مرکز شهر و در مناطق خوش دسترس ، حدود 3000 تا 3500 دلار کانادا باید پرداخت کنید اما قیمت خرید منزل در حومه شهر ها و یا در استان های شمالی در حدود قیمت 1000 دلار تا 1500 دلار کانادا نیز یافت می شود.

 

_ عامل دوم در تایین هزینه ها ، نوع ویزای اخذ شده :

نوع ویزای اخذ شده یا دلیل سفر شما به کانادا نیز هزینه های زندگی خاص خود را می طلبد. این که برای تحصیل در دانشگاه های بین الملل کانادا آمده باشید یا برای بورسیه تحصیلی در دانشگاه آلبرتا و سایر دانشگاه های بورسیه ای ، میتواند تایین کننده این موضوع باشد که هزینه زندگی شما در کانادا چه میزان خواهد بود. فلذا ابتدا شما متقاضیان عزیز علاقه مند به مهاجرت باید تایین نمایید که قصد دارید با چه هدفی وارد خاک کانادا شوید.

گاها بعضی افراد به جهت کار در استان کبک وارد این کشور می شوند. افرادی که به قصد کار تمام وقت و مهارتی وارد خاک کانادا می شوند باید بدانند که با توجه به این که ماهانه در آمد کسب می کنند می توانند از ماه های ابتدایی اقامت در کانادا از پس هزینه های زندگی خود برآیند. چرا که افرادی که به صورت تمام وقت کار میکند در حداقل ترین حالت مبلغ 1500 دلار کانادا را دریافت می کنند . یا افرادی که از طریق سرمایه گذاری وارد کانادا شده نیز هزینه های متفاوتی را پیش رو دارند.

 

_ عامل سوم در تایین هزینه ها ، سبک زندگی شخصی :

یکی دیگر از عوامل تایین کننده هزینه زندگی در کانادا ، سبک زندگی شما می باشد. این که شما برای هر وعده غذایی رستوران های شیک کانادا را برمی گزینید یا فست فود های ارزان قیمت در محل یا این که با کمترین هزینه ها در خانه به آشپزی و تهیه غذا مشغول می شوید.

 • * قیمت یک وعده نهار در رستوران ارزان قیمت در کانادا ۱۵ دلار است و قیمت یک وعده نهار در رستوران هایی با سطح کیفیت معمولی  حدود 30 دلار است و یک عدد مک دونالد ۹ دلار.
 • *قیمت یک فنجان کاپوچینو 3.5 دلار
 • *قیمت نیم لیتر نوشابه  2 دلار
 • * قیمت نیم لیتر آب معدنی  ۱.5 دلار
 • *قیمت 1 لیتر شیر 2.5دلار
 • *قیمت یک قرص نان با کیفیت 2.5 دلار
 • *قیمت یک کیلو برنج  ۴ دلار
 • *قیمت یک شانه تخم مرغ 3.5 دلار
 • *قیمت یک کیلو پنیر محلی .12 دلار
 • *قیمت یکی کیلو گوشت سینه  ۱۳.۳۰ دلار
 • *قیمت یک کیلو گوشت ران  15 دلار

امیدواریم مطالبی که در این مقاله خواندید برای شما متقاضیان مهاجرت مفید واقع شده باشد ، چنانچه در خصوص مهاجرت به کانادا و یا دیگر کشور ها نیاز به راهنمایی داشتید می توانید به صورت رایگان با مشاوران ارشد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایید و پاسخ سوالات خود را از کارشناسان مجرب ما جویا شوید.

 

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *