شرایط جمهوری چک

هزینه اقامت چک

هزینه اقامت چک

تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله مفتخر به راهنمایی شما در باب هزینه اقامت چک و شرایط زندگی در این کشور است. جمهوری چک یکی از اعضای اتحادیه اروپا است، اما خارج از منطقه یورو است، به این معنی که از یورو به عنوان واحد پول خود استفاده نمی کند. واحد پول چک (CZK) است. نرخ ارز فعلی در وب سایت بانک ملی چک موجود است. در این مقاله به سوالات شما در باب هزینه اقامت نظیر موارد زیر پرداخته می شود:

  • میزان هزینه های اقامت در کشور چک نسبت به کشور های دیگر اروپا چقدر است؟
  • هزینه های اقامت تحصیلی در کشور چک به چه صورت می باشد؟
  • هزینه های اقلام مصرفی در کشور چک چقدر است؟
  • هزینه های زندگی در پایتخت کشور چک چقدر است؟

هزینه زندگی در جمهوری چک

هزینه های زندگی در جمهوری چک مقرون به صرفه است. متوسط هزینه های زندگی دانشجویان از 350$ تا 750$ (دلار) در ماه از جمله وعده های غذایی، محل اقامت، حمل و نقل عمومی و فرهنگ است. البته قیمت ها ممکن است بسته به مکان، انتخاب محل اقامت، سبک زندگی و عادت های شما متفاوت باشد. بر فرض مثال کسی که بیشتر از فرم زندگی دانشجویی خرج زندگی خود می کند، می تواند هزینه های زندگی این فرد در ماه بیشتر از 1000$ (دلار) نیز باشد و حتی بیشتر از این هم امکان پذیر است.

شاخص زندگی در چک

هزینه زندگی در جمهوری چک 915$ (دلار) است که 1.24 برابر متوسط جهانی است. جمهوری چک از نظر هزینه های زندگی در بین 197 کشور، در رتبه 73 و همچنین رتبه 28 را در بین کشورهایی که بهترین رفاه اجتماعی را دارند به دست آورده است. متوسط حقوق پس از مالیات در جمهوری چک 1081$ (دلار) است که برای تأمین هزینه های زندگی 1.2 ماه کافی است.

اگر بخواهیم خلاصه ای از هزینه های زندگی در کشور چک را با کشور ایران داشته باشیم به این آمار دست خواهیم یافت که هزینه های تخمینی ماهیانه یک خانواده چهار نفره مبلغی بالغ بر 2،367.66$ (دلار) بدون اجاره خانه است. و هزینه های ماهانه یک نفر مجرد 700.00$ (دلار) بدون اجاره برآورد می شود. شاخص هزینه زندگی در پراگ 32.26% بیشتر از تهران است و اجاره خانه در پراگ به طور متوسط 12.81% بیشتر از تهران است.

در جدول زیر مقایسه ای از میانگین هزینه زندگی چک با دیگر کشور های اروپایی را برای شما نشان داده ایم:

میانگین هزینه زندگی چک

هزینه اقامت چک در شهر پراگ

پراگ یک شهر شگفت انگیز است و زیبا، پر جنب و جوش و تاریخی می باشد. پایتخت جمهوری چک شخصیت خاصی دارد. دلایل زیادی وجود دارد که ما می توانیم فکر کنیم که چرا شما باید به پراگ بروید، اما امروز ما اینجا هستیم تا در مورد هزینه ها صحبت کنیم. واقع بینانه، هزینه زندگی در پراگ، بسیار پایین تر از سایر پایتخت های اروپا است و این گزینه مناسب برای افرادی است که می خواهند به خارج از کشور مهاجرت کنند.

بنابراین ما برای شما در جدول زیر تجزیه و تحلیلی از هزینه برخی اقلام مورد نیاز در شهر پراگ چک انجام داده ایم:

نوع هزینه میانگین هزینه به یورو بازه های هزینه به یورو
رستوران ارزان قیمت 1 وعده 150€ 120€ تا 250€
رستوران معمولی، 3 وعده برای 2 نفر 800€ 600€ تا 1200€
مک دونالد 150€ 135€ تا 170€
شیر معمولی 1 لیتری 20.61€ 15€ تا 30€
قرص نان سفید 25.93€ 15.62€ تا 50€
1 کیلوگرم برنج 38.42€ 20€ تا 40€
بلیط یک طرفه اتوبوس 24.00€ 24€ تا 32€
بلیط ماهانه اتوبوس 550€ 304€ تا 525€
تعرفه عادی تاکسی 40€ 35€ تا 50€
باشگاه تناسب اندام 927.11€ 500€ تا 1.300.00€
سینما اکران بین المللی یک صندلی 200€ 160€ تا 250€
قیمت هر متر خرید در مرکز شهر 135.900.00€ 110.000.00€ تا 175.000.00€
قیمت هر متر خرید در حومه شهر 097.99€ 80.000.00€ تا 103.000.00€

خوابگاه های تحصیلی در چک

اکثر دانشگاه های چک امکان اسکان در خوابگاه ها را به دانشجویان ارائه می دهند. اتاق های یک نفره نادر هستند، اگر احتمالاً اتاق را با یک همسر مشترک می کردید. محل اقامت مشخصاً از نوع آپارتمان است و از 2 اتاق 2 قلو با یک آشپزخانه مشترک، دوش و توالت ایجاد شده است. اتاق ها به طور کاملاً معقول به کلیه وسایل اساسی مبلمان (تختخواب، میز، صندلی و قفسه ها) مجهز می شوند. آشپزخانه ها به اجاق گاز، یخچال، آب روان و مبلمان، آشپزخانه مجهز هستند. تهیه سایر وسایل و تجهیزات از قبیل پرده، فرش، پتو، بالش، وسایل نظافت، ظروف، دیگ های آب، توستر و غیره به دلیل دانشجو است. اطلاعات مربوط به این نوع محل اقامت را می توانید از طریق وب سایت دانشگاه ها یا با تماس با روابط دپارتمان بین الملل پیدا کنید.

هزینه های اقامت در خوابگاه های چک

هزینه های اقامت در خوابگاه های چک

شما می توانید اتاق خود را را رزرو کنید یا اطلاعات بیشتری را با هماهنگی برنامه دانشگاه شما در اختیار شما قرار می دهد. قیمت ها متفاوت است اما متوسط ​​هزینه ماهانه در اتاق با هم اتاقی ها (به طور تقریبی دو نفر در یک اتاق زندگی می کنند) حدود 120€ (یورو) در ماه است. قیمت ها شامل تختخواب و ملافه، دسترسی به یک آشپزخانه یا آشپزخانه و سرویس بهداشتی مشترک و سرویس های سرویس می باشد. زندگی در خوابگاه برای شناخت دیگران و به اشتراک گذاشتن تجربه شما بسیار مناسب است، زیرا دانشجویان در زمینه های مختلف ملاقات دیگر انجام می شوند.

هزینه اقامت دانشجویی چک

شما در هنگام تحصیل در جمهوری چک گزینه های مختلفی برای ترتیب محل اقامت دارید. بعضی از دانشگاه ها خوابگاه های دانشجویی را فراهم می کنند در غیر این صورت می توانید مسکن خود را در یک آپارتمان شخصی ترتیب دهید. هزینه ها به محل و کیفیت محل اقامت بستگی دارد. خارج از این که دانشگاه و رشته شما در میزان هزینه های اقامت شما در کشور چک تاثیر به سزایی دارد، انتخاب خوابگاه و یا اجاره خانه می تواند در میزان هزینه های شما تاثیر داشته باشد.

به طور کلی هزینه های اقامت در کشور چک بسیار به صرفه می باشد و این هزینه ها نه تنها در خرید و اجاره ملک، بلکه در میزان قیمت اجناس مصرفی نیز قابل رویت است و یک فرد برای اقامت در کشور چک حتی با کار نیمه وقت و پس اندازی مناسب می تواند از پس هزینه های زندگی ماهانه در این کشور بر آید، در صورت این که اطلاعات بیشتری نیاز دارید می توانید با تماس با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و مشاوره با دپارتمان مربوطه از اطلاعات بیشتری برخوردار شوید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *