شرایط انگلستان

هزینه اقامت انگلستان

هزینه اقامت انگلستان

کشور انگلستان یکی از مدرن ترین کشورهای جهان بحساب می­آید. پاتخت این کشور لندن است و یکی از گرانترین شهرهای جهان می­باشد. هزینه اقامت انگلستان در مقایسه با سایر کشورها گرانترین کشور می ­باشد. هزینه های زندگی در کشور انگلستان 21% گرانتر از هزینه های زندگی در کشور ایران می­باشد. همچنان هزینه ها در پایتخت این کشور لندن، سه برابر گرانتر از سایر شهرهای این کشور است.

هزینه های زندگی در کشور انگلستان

بطور کلی هزینه های زندگی در کشور انگلستان را به دو دسته تقسیم می­کنند: هزینه های زندگی در شهر لندن هزینه های زندگی در خارج از شهر لندن همانطور که گفته شد لندن شهری است که هزینه ها در آن دو و یا سه برابر قیمت نسبت به سایر شهرهای انگلستان می­باشد. هزینه های زندگی در شهر لندن ماهانه حدوداً 1000-1200 پوند تخمین زده شده است که هزینه های تحصیل و تفریحات را از این هزینه جدا نموده اند. همچنان هزینه های زندگی در خارج از شهرهای انگلستان نسبت به شهرهای دیگر جهان بیشتر می ­باشد ولی با اینحال هزینه های زندگی در خارج از شهر لندن را800-1000 پوند برآورد نموده اند.

نظام آموزش و پرورش عالی در انگلستان

تحصیل در انگلستان بصورت رایگان نمی­ باشد، و همه­ی افراد برای تحصیل در این کشور بایستی مبالغی را پرداخت نمایند. اگرچه هزینه هایی که افراد محلی انگلستان پرداخت می­ کنند کمتر از افراد خارجی ساکن در این کشور است، اما تحصیل برای هیچیک ار افراد بصورت رایگان نمی­ باشد. همچنان دانشجویان بین المللی جهت تحصیل در دانشگاههای این کشور بایستی مبلغی حدود8000-30000 پوند سالیانه پرداخت نمایند.

هزینه های درمان و خدمات درمانی و تأمین اجتماعی: یکی دیگر از هزینه هایی که فردبایستی در لیست هزینه اقامت انگلستان بگنجاند هزینه های درمانی در این کشور است. در کشور انگلستان هزینه های درمانی برای عموم افراد رایگان می­ باشد، افراد تنها با پرداخت هزینه ای ناچیز جهت دریافت بیمه درمانی این کشور پرداخت می­نمایند. افرادی که تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی این کشور قرار دارند، تازمانی که فرد شغلی ندارد دولت موظف به پرداخت هزینه های زندگی وی می ­­باشد.

هزینه تحصیل در انگلستان

در کشور انگلستان مهاجرینی که دارای اقامت موقت این کشور هستند، در صورتیکه فرزندان شان در مدارس دولتی به تحصیل بپردازند شهریه ایی پرداخت نخواهند نمود. مدارس دولتی اکثراً در مناطق باثبات بیشتر به چشم می­خورد و این مدارس در پذیرش دانش آموز با محدودیت هایی روبرو است. به هر حال والدین برای تحصیل فرزندان بایستی مبالغی را صرف لباس، لوازم التحریر و سفر دانش آموزان نمایند.

مدارس خصوصی در کشور انگلستان برای هر سال تحصیلی مبلغی در حدود 5000GBP-8000GBP از دانش آموزان دریافت می­ کنند. بسیاری از افراد در کشور انگلستان فرزندانشان را برای تحصیل در مدارس بین المللی ثبت نام می­ کنند. شهریه تحصیلی در این مدارس 15000 پوند در سال می­ باشد. دانش آموزان در این مدارس می­توانند دوره های آموزشی کشور خود را نیز همزمان در این مدارس بگذرانند. هزینه های زندگی برای دانشجویان بین المللی که در مدارس شبانه روزی کشور انگلستان مشغول به تحصیل هستند 25000-60000 پوند تخمین زده شده است. مبلغ گفته شده هزینه های بیمه و تحصیل را نیز در بر می­گیرد.

هزینه اقامت انگلستان

هزینه های زندگی در کشور انگلستان ارزان نیست، افراد برای زندگی در شهر لندن بایستی مبالغی زیادی را خرج نمایند. اگرچه در شهرهایی از انگلیس همانند منچستر وبیرمنگام هزینه ها منطقی تر بنظر می ­رسند. بطور مثال اجاره یک آپارتمان دو خوابه در شهر لندن برابر با1900GBP می ­باشد. اکثر دانشجویان و دانش آموزان سعی می­کنند خانه هایی در خارج از شهر لندن اجاره نمایند، زیرا اجاره یک اتاق در لندن حدود 400 پوند در ماه می­باشد. از جمله هزینه اقامت انگلستان می­توان به هزینه های انرژی در این کشور نام برد. هزینه های انرژی بسته به اندازه خانه ها با یکدیگر متفاوت است.

بطور کلی متوسط هزینه آب و برق در ماه برابر140GBP و هزینه های گرمایشی در فصول سرد سال 80GBP برآورد شده است. ناگفته نماند هزینه های گرمایشی برای خانه های بدون عایق و قدیمی ممکن است بیشتر از مبلغ ذکر شده باشد. در کشور انگلستان از اجاره خانه مالیاتی از افراد دریافت نمی­شود و دریافت مالیات تنها بستگی به ارزش اموال فرد دارد، که در مورد مهاجران می­توان این مالیات را حدوداً 120GBP در ماه در نظر گرفت.

هزینه حمل ونقل در انگلستان چگونه است؟

در کشور انگلستان حمل و نقل از طریق اتوبوس ها و قطارهای برون شهری انجام می­ پذیرد. همچنان افراد از طریق خطوط هوایی به سایر کشورهای اروپایی که دارای هزینه های پایین تری می ­باشد، می­ توانند سفر نمایند. سفر نمودن از طریق قطار برای مسافرت های برون شهری گران می­ باشد بطور نمونه هزینه بلیط قطار از لندن تا منچستر 70 پوند می ­باشد. مسافرت با اتوبوس هاای برون شهری در این کشور مناسب تر و مقرون به صرفه تر بنظر می ­رسد. بطوریکه هزینه اتوبوس از شهر بیرمنگام به منچستر 18GBP و در صورتی که فرد از کارت شهروندی استفاده می نماید حدود 7GBP می ­باشد.

همانطور که قبلا گفته شد هزینه های زندگی در کشور انگلیس در شهرهای مختلف با یکدیگر متفاوت است. این هزینه ها در مورد حمل نقل در این کشور نیز صادق می ­باشد، بدین معنا که هزینه های حمل و نقل شهری در شهر لندن بسیار گرانتر از سایر شهرها است. بطور مثال هزینه های اتوبوس شهری در شهر لندن 2.5 پوند می ­باشد. اگرچه قیمت خودرو در این کشور بسیار مناسب می ­باشد اما دلیل گران بودن قیمت بنزین اکثر افراد از خرید خودرو صرف نظر می ­کنند.

هزینه بیمه در انگلستان چگونه است؟

مراقبت های درمانی در کشور انگلیس برای همه شهروندان و همچنین مهاجرینی که از کشورهای نیوزلند واسترالیا به این کشور آمده اند رایگان می ­باشد. ناگفته نماند دولت انگلیس طبق موافقت هایی که با دولت های استرالیا ونیوزلند داشته اند شهروندان این کشورها از پرداخت این هزینه ها معاف می ­باشند.

هزینه های زندگی در انگلستان

قیمت اجاره آپارتمان ها به شرح زیر می باشد:

محل سکونت قیمت£ (پوند)
اجاره آپارتمان یک خوابه در انگلیس 550-750
اجاره آپارتمان سه خوابه در انگلیس 900-1200
خرید آپارتمان به ازای هر مترمربع در انگلیس 2700-3700

انواع قیمت ها در رستوران

هر رستوران در انگلستان دارای هزینه های مربوط به خود می باشد:

نوع رستوران (متوسط) قیمت£ (پوند)
یک وعده غذایی برای یکنفر 12-45
کوکا کولا و پیپسی 1.18
آب نوشیدنی 0.88
قهوه یا کاپوچینو 2.5

قیمت ها در سوپر مارکت ها

هزینه احتیاجات اولیه برای خوراک در انگلستان عیارت است از:

سوپر مارکت قیمت£ (پوند)
شیر (1 لیتر) 0.88
نان سفید(500گرمی) 0.95
برنج سفید(1 کیلوگرم) 1.21
12 عدد تخم مرغ 1.86
پنیر محلی (1 کیلوگرمی) 5.33
سینه مرغ 5.82
گوشت قرمز 7.61
سیب( 1 کیلوگرم) 1.81
موز( یک کیلوگرم) 1.00
پرتقال (یک کیلو گرم) 1.63
سیب زمینی( یک کیلوگرم) 1.16
پیاز( یک کیلوگرم) 0.93

افرادی که قصد مهاجرت به انگلستان را دارند با سوالات زیادی در مورد هزینه گرفتناقامت انگلستان روبرو خوواهند شد:آیا دولت انگلستان افرادی که دارای اقامت موقت باشند را تحت پوشش بیمه های درمانی قرار نم ی­دهد؟ آیا تحصیل در دانشگاه های انگلیس گرانتر از سایر کشورهاست؟ آیا تا زمان بدست آوردن اقامت دائم انگلستان مهاجرین از هیچ حقوق شهروندی برخوردار نیستند؟ موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پاسخگوی سولات عزیزان در زمینه هزینه اقامت انگلستان می­باشد. افراد می­توانند جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره با کارشناسان این موسسه ارتباط برقرار نمایند.

11 دیدگاه برای “هزینه اقامت انگلستان

 1. alireza گفت:

  سلام و تشکر از سایت خوبتون
  ایا با کار حین تحصیل میتوان از پس هزینه اقامت انگلستان برآمد ؟

 2. صبا صابری گفت:

  سلام

  ممنون میشم در مورد ویزای کاری انگلستان توضیح دهید.

  از مطالب خوبتون ممنونم

 3. میرصادقی گفت:

  هزینه اقامت انگلستان خیلی بالاست

 4. امیرحسین گفت:

  سلام
  مقاله خوبی بود.

 5. فرهاد گفت:

  اقامت انگلیس چقدر طول میکشه؟

 6. ali ram گفت:

  بابت مطلب جالبتون در مورد هزینه اقامت انگلستان تشکر می کنم اگه امکانش هست در موردگرفتن ویزای کار انگلستان هم مطلب بذارید

 7. یلدا گفت:

  میشه در مورد هزینه های زندگی در شهر شفیلد هم مطلب بگذارید؟ من می خوام از این دانشگاه پذیرش بگیرم ممنون میشه کمکم کنید؟

 8. دنیز گفت:

  مقایسه ها نشان میدن که لندن در بین گران ترین شهرهای اروپاست.

 9. Hp گفت:

  خوب بود. ممنون از اطلاع رسونی تون

 10. leilakk گفت:

  دانشگاه های انگلیس از لحاظ رتبه بندی و رنکینگ جهانی در چه رده هایی قرار دارن ؟؟؟

 11. امید گفت:

  آیا هزینه اقامت در سوئد کمتر است یا انگلستان؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *