مهاجرت کاری سوئد

مهاجرت کاری به سوئد

مهاجرت کاری به سوئد

در میان طرق قانونی مهاجرت به کشور سوئد، روش کاری یکی از روش های قانونی جهت مهاجرت کاری به سوئد محسوب می گردد که نیاز به پیشنهاد کاری است. در این روش متقاضیان خارجی پس از طی چند سال کار و زندگی قانونی می توانند اقامت و پس از آن تابعیت را اخذ نمایند. مهاجرت کاری به سوئد مانند بسیاری از کشورها دارای شرایط و قوانین متفاوتی است. قوانین مهاجرت کاری این کشور با کشورهای دیگر فرق دارد. با دانستن و آگاهی از این قوانین، می‌ توانید به هدف مهاجرتی خود برسید. در اکثر کشورها بعد از سرمایه گذاری، مهاجرت کاری یکی از راه‌ های موثر برای گرفتن اقامت است. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت دانش و تجربه خود را در اختیار همراهان قرار می دهد.

مهاجرت کاری به کشور سوئد

در این کشور، پیدا کردن کار با کشورهایی مانند اتریش و آلمان فرق دارد. برای مهاجرت کاری به این کشور ابتدا در این کشور باید حتما پیشنهاد شغلی وجود داشته باشد. برای شخص متقاضی کار در این کشور باید یک موقعیت شغلی موجود آماده باشد. بعد از پیشنهاد شغلی و پس از انجام یک پروژه 6 ماهه در اتحادیه اروپا، شخص تقاضا، کننده می‌ تواند وارد این کشور شود و کار خود را شروع کند. در اتحادیه اروپا، شغل تمام وقت شغلی است که شخص مرتبط با رشته تحصیلی خود کار مناسبی پیدا کند. بدین ترتیب حقوقی حدود €2500 (یورو) در ماه داشته باشد. زمانیکه برای تمدید مجوز کار خود اقدام می‌ کنید. اداره مهاجرت شرایط مجوز شما را بررسی می‌ کند. شخص متقاضی باید مدارک خود را ارائه دهد، همچنین متقاضی باید شرکت بیمه و شماره بیمه خود را اعلام کند.

مدارک مورد نیاز برای ویزای کار سوئد

جهت کار قانونی در این کشور ابتدا می باید ویزای کار سوئد را دریافت نمائید. همچنین ارائه مدارک زیر الزامی می باشد:

 • ارائه پاسپورت معتبر به همراه کپی و ترجمه
 • ارائه نامه پیشنهاد کاری که با قوانین این کشور منطبق باشد. شغل مشخص شده جزء مشاغل مناسب و مورد نیاز باشد.
 • ارائه نامه قراردادکاری و حقوق معین براساس حقوق مناسب در بازار
 • کار این کشور
 • دریافت حداقل حقوق ماهیانه SEK13000 (کرون) که نشان دهنده تامین منابع مالی شخص متقاضی و خانواده متقاضی باشد.
 • ارائه مدارک بیمه و قراردادکاری و تعیین حقوق بازنشستگی

جهت اطلاع از نرخ بیکاری در این کشور نمودار زیر را مشاهده بفرمائید:

نرخ بیکاری در سوئددر این کشور برای کسب مجوز کار، متقاضیان باید از کارفرما یا شرکت معتبر و شناخته شده تاییدیه کسب کند. بعد از انجام آگهی در اتحادیه که اداره کار این وظیفه را برعهده دارد می توانند مجوز کار را اخذ کنند.

اصول مجوز کار جهت مهاجرت به کشور سوئد

مجوز کار فقط برای انجام یک کار خواهد بود. شما نمی‌ توانید با این مجوز همزمان 2 یا چند شغل داشته باشید. برای کار در سوئد متقاضیان باید مجوز کار داشته باشند و یا توسط یک اداره استخدام شده باشند. اگر در یک سازمان نیز حضور داشته باشد می‌ تواند مجوز کار دریافت کند. اتباع کشورهای اتحادیه اروپا با کشورهای دیگر از نظر شرایط کاری فرق دارد. شرکت‌ ها قرارداد 1 ساله با متقاضیان تنظیم می‌ کنند زیرا مجوز کار در این کشور 1 سال می‌ باشد. در قراردادها باید متقاضیان به صورت قانونی زیر نظر بیمه باشند و تمام هزینه‌ های بیمه بر عهده خود شخص می‌ باشد.

شرایط لازم برای اخذ مجوز کار در سوئد

برای مهاجرت کاری به این کشور و دریافت مجوز کار، متقاضیان باید یک پیشنهاد کاملا رسمی از کارفرما یا شرکت سوئدی دریافت کنند.

کارفرما باید حدود 10 روز در این کشور و حدود 3 ماه در اتحادیه اروپا آگهی کند.

 • داشتن پاسپورت معتبر
 • ارائه مدارک تحصیلی و سوابق کاری
 • دریافت حقوق ماهیانه SEK13000 (کرون سوئد)

 مهاجرت کاری به سوئد و روادید کاری

مهاجرت کاری به سوئد و روادید کاری

همانطور که ذکر شد یکی از راه های اخذ ویزای کار در این کشور این است که متقاضی به عنوان دانشجو وارد این کشور شود. در دوره تحصیل زمان کافی دارد تا شغل مورد نظر را بیابد. بعد از پایان تحصیلات مشغول به کار شود. متقاضی از طریق شغل خود می‌ تواند ویزای کاری دریافت کند. بعد از پرداخت مالیات به مدت 3 الی 4 سال برای اخذ اقامت سوئد اقدام کند. متقاضیان رشته‌ های فناوری اطلاعات، کامپیوتر و برنامه نویسی، برای کار در این کشور در مدت زمان کمی برای کار در کشور سوئد اقدام کنند و ویزای کار را دریافت کنند.

مدت زمان دوره کار و اخذ اقامت کاری در این کشور بین 8 الی 10 ماه است. برای به دست آوردن اطلاعات کافی در مورد مهاجرت کاری به سوئد، ابتدا مقاله بالا را مطالعه فرمایید. همچنین می‌ توانید با کمک گرفتن از وکلاء و کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و مشاوره با کارشناسان، اطلاعات خود را ارتقا دهید.

5/5 - (13 امتیاز)

11 دیدگاه برای “مهاجرت کاری به سوئد

 1. طلایی پور گفت:

  گرفتن مهاجرت کاری راحت تر است یا مهاجرت تحصیلی؟

 2. ارشاد گفت:

  مهاجرت های کاری به سوئد هم مثل کشورهای دیگه اروپا همشون پیشنهاد کاری می خوان که

 3. leila گفت:

  سلام. میشه از این طریق تابعیت سوئد رو هم گرفت؟ اگه میشه مدتش حداکقر چقدره؟

 4. قراری گفت:

  خیلی ممنون از مطالب مفید سایتتون.

 5. قراری گفت:

  درباره اخذ ویزای توریستی سوئد نیز توضیح دهید لطفا.

 6. ali ram گفت:

  بابت مطلب جالبتون در مورد مهاجرت کاری به سوئد تشکر می کنم اگه امکانش هست در مورد مهاجرت کاری به کشور پرتغال هم مطلب بذارید

 7. شمشادی گفت:

  مهاجرت کاری به سوئد خیلی خوبه

 8. sadegh گفت:

  سوئد مثل آلمان بازار کار خوبی نداره

 9. خموش گفت:

  سلام برای مهاجرت کاری به سوئد نیاز به دعوت نامه شغلی داریم؟

 10. borzo گفت:

  سلام من تازه از دانشگاه در ایران فارغ التحصیل شدم برای مهاجرت کاری به سوئد بدون داشتن سابقه کار میتوان اقدام به مهاجرت کرد ؟

 11. v!da گفت:

  سلام
  من طراح داخلی با سابقه کار 12 سال هستم،
  35 سال دارم ایا برای مهاجرت کاری به سوئد میتونم اقدام کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.