مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » اتریش » مهاجرت غیرقانونی به اتریش

مهاجرت غیرقانونی به اتریشمهاجرت غیرقانونی به اتریش

کشور اتریش از جمله کشورهای مهاجرت خیز محسوب می­شود وافراد زیادی از طریق مهاجرت غیر قانونی به اتریش وارد این کشور می­شوند.

افراد زیادی بنا به دلایل مختلف از کشور اصلی خود خارج شده و پس از گذراندن راههای سخت و شرایطی که تا حد مرگ آنها را تهدید می­کند، خود را به کشور اتریش رسانده و درخواست پناهندگی به این کشور را می­دهند.

دولت اتریش نیز برای موافقت با درخواست اینگونه افراد ابتدا با در نظر گرفتن قانون دوبلین، در صورتی که فرد قبل از کشور اتریش به سایر کشورهای اتحادیه اروپا درخواست پناهندگی نداده باشد اقدام به بررسی پرونده وی خواهد نمود.

کشور اتریش در بررسی پرونده پرونده پناهجویان به این کشور، با آنها مصاحبه نموده و از آنها می­خواهد دلایل خروج از زادگاهشان را بیان نمایند.

کشورهای اتحادیه اروپا از جمله اتریش بر این نظر هستند که افراد در صورتی می­توانند به سایر کشورها درخواست پناهندگی دهند که در زادگاهش خطرات مالی و جانی آنها را تهدید نماید.

 

پناهندگی

بعد از به پایان رسیدن جنگ جهانی دوم، کشورهای مختلف با یکدیگر معاهده ایی را امضا نمودند که به کنوانسیون ژنو معروف است.

طبق این معاهده کشورهای عضو براین شدند تا افرادی که در زادگاهشان از لحاظ امنیتی تهدید می­شوند، می­توانند به این کشورها پناه آورده و به آنها تابعیت آن کشور را اعطا نمایند.

پس از به اجرا در آمدن کنوانسیون ژنو هنگامیکه افراد بعنوان پناهجو وارد این کشورها میشدند با درخواست پناهندگی آنها به سرعت موافقت میشد.

اما پس از چندی خیل عظیمی از افراد به مهاجرت و پناهندگی به سمت کشورهای اروپایی روی آوردند. از این رو قبول درخواست موافقت با پناهندگی افراد دشوار شد.

کشورهای اروپایی با مصاحبه هایی که با پناهجویان انجام می­دهند، در صورت درست بودن ادعاهایشان با درخواست پناهندگی آنها موافقت می­نمایند. در غیر اینصورت فرد به کشور اصلی خودش بازگردانده خواهد شد.

هم اکنون به دلیل افزایش مهاجرت غیرقانونی به اتریش، گاهاً رسیدگی به پرونده پناهجویان بمدت 3 سال و یا بیشتر طول خواهد کشید.

 

مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی

هنگامی که افراد به عنوان پناهجو خود را به پلیس کشور اتریش معرفی می­نمایند، ابتدا دولت اتریش قانون دوبلین را اجرا می­نماید که آیا فرد قبل از ورود به خاک اتریش در سایر کشورهای اروپایی درخواست پناهندگی داده است یا خیر.

پس از اینکه فرد از مرحله قبل با موفقیت عبور کرد، دولت آلمان پناهجو را به اردوگاههای مهاجرین در کشور اتریش انتقال می­دهد.

ناگفته نماند که افراد پس از ورود به خاک اتریش بایستی بلافاصله خود را به پلیس این کشور معرفی نماید.

زیرا در صورتی که پلیس اتریش خود پناهجو را شناسایی نماید وی را به جرم تردد غیرقانونی بازداشت خواهد نمود.

پس از اینکه فرد به عنوان پناهجو به اردوگاه های مهاجرین انتقال داده شد، به وی کارت سفیدی داده می­شود که بیانگر اینست دولت اتریش به پرونده پناهندگی فرد رسیدگی خواهد نمود.

دولت اتریش جهت بررسی پرونده پناهندگی افراد یک جلسه مصاحبه حضوری با وی تنظیم می­نماید. این جلسه از سوی دفترBFA قرار داده می­شود.

در صورتیکه سازمان BFA دلایل پناهجو برای پناهندگی کشور اتریش را قبول نمود، به فرد ویزای یکساله اعطا می­نماید.

با دریافت ویزای فوق فرد بعنوان یکی از اتباع اتریش محسوب می­شود واز حقوقی از جمله اجازه کار- اسکان و کمک هایدولتی بنام BMS برخوردار خواهد شد.

 

مهاجرت غیر قانونی به اتریش

قاچاقچیان از راههای متعددی با دریافت هزینه های زیاد اقدام به جابجایی افراد می­نمایند.

از جمله راههایی که قاچاقچیان برای مهاجرت غیرقانونی به اتریش استفاده می­کنند می­توان به درست نمودن پاسپورت جعلی برای افراد- مستندسازی- عبور از راههای خطرناک اشاره نمود.

 

 

مهاجرت غیرقانونی از طریق پاسپورت جعلی

دلالانی که قصد جابجایی افراد را به کشور اتریش دارند از طریق درست نمودن پاسپورت های جعلی آنها را به کشور اتریش می­رسانند.

فرودگاهها در بعضی از کشورها دسترسی به بانک اطلاعاتی کشور مقصد را ندارند، ویا در کشورهای اروپایی اکثر افراد دو تابعیتی می­باشند و دارای دو پاسپورت هستند بنابراین تشخیص پاسپورت جعلی مشکل است.

قاچاقچیان از این فرصت استفاده نموده وبا درست نمودن پاسپورت جعلی فرد را به کشور اتریش می­رسانند.

پس از آن فرد با از بین بردن پاسپورت جعلی خود را به اداره پلیس اتریش معرفی نموده و درخواست پناهندگی خواهد نمود.

ناگفته نماند در صورتی که دولت اتریش از پاسپورت های جعلی اطلاع یابد، فرد بدلیل انجام کارهای غیرقانونی بازداشت و پس از مدتی به کشور خویش بازگردانده خواهد شد.

 

مهاجرت غیرقانونی از طریق مستندسازی چگونه است؟

افراد برای دریافت انوع ویزاهای اتحادیه اروپا بایستی دارای شرایطی باشند تا بتواند ویزای مورد نظر را دریافت نمایند.

دلالان برای کسانی که فراهم آوردن این شرایط برایشان مقدور نیست از روش مستندسازی استفاده می­کنند.

در این روش دلال با درست نمودن مدارک جعلی برای فرد از جمله حساب بانکی، مدارک معتبر شغلی، فیش حقوقی وی را واجد شرایط برای دریافت ویزای توریستی کشور اتریش می­نماید.

پس از ورود فرد به کشور اتریش مدارک را از بین برده و خود را بعنوان پناهجو به کشور اتریش معرفی می­نماید.

 

مهاجرت غیرقانونی به اتریش از طریق راههای خطرناک چگونه است؟

در این روش قاچاقچیان افراد را از طریق راههای خطرناک و صعب العبور زمینی و یا دریایی به کشور اتریش می­رسانند. عبور از این راهها بسیار سخت و خطرناک می­باشد و در بعضی موارد افراد جان خود را از دست داده اند.

هنگامی که افراد از این طریق وارد کشور اتریش می­شوند هیچگونه اطلاعاتی در مورد فرد در بانک اطلاعاتی این کشور وجود ندارد و فرد خود را به عنون پناهجو به کشور اتریش معرفی می­نماید.

 

چه راههایی برای مهاجرت به کشور اتریش پیشنهاد می­­شود؟

استفاده از راههای غیرقانونی به اتریش خطرات زیادی افراد را تهدید می­کند. اما برای مهاجرت به کشور اتریش راههای قانونی و کم هزینه تری نیز وجود دارد که از آن جمله می­توان به مهاجرت از طریق تحصیل- مهاجرت از طریق کار- مهاجرت از طریق تمکن مالی اشاره نمود.

در صورتیکه افراد از روش های گفته شده برای مهاجرت به اتریش استفاده نمایند پس از گذشت چند سال در کشور اتریش افراد قادر به دریافت اقامت دائم خود در این کشور خواهند شد.

افراد ممکن است سوالات زیادی در رابطه با مهاجرت غیرقانونی به اتریش داشته باشند از جمله:

– در صورتیکه دولت اتریش از ورود قاچاقی افراد مطلع شوند آیا با درخواست پناهندگی وی موافقت نخواهد نمود؟

– آیا کشور اتریش بعد از موافقت پناهندگی افراد حقوقی یکسان با شهروندان اتریشی برای پناهندگان در نظر می­گیرد؟

– هزینه های مهاجرت به کشور اتریش از راههای قانونی حداقل چقدر است؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت علاقمند به پاسخگویی به سوالات عزیزان در رابطه به مهاجرت غیرقانونی به اتریش هستند. همچنین افراد می­توانند جهت مشاوره با کارشناسان این موسسه ارتباط برقرار نمایند.

 

 

 

 

  1. diana گفت:

  از مطالب خوبتون ممنونم
  به نظرم وقتی راه های مطئن تر و اسون تری برای مهاجرت هست مهاجرت غیرقانونی به اتریش یه گزینه پر ریسکه

 2. هانا گفت:

  ممنون بابت اطلاعات خوبتون

 3. amir abbas گفت:

  بابت مطلب جالبتون در مورد مهاجرت غیرقانونی به اتریش تشکر می کنم اگه امکانش هست در مورد ویزای تحصیلی اتریش هم مطلب بذارید

 4. امیرحسین گفت:

  سلام
  مقاله خوبی بود.

 5. leilakk گفت:

  با مهاجرت از طریق پناهندگی اصلا موافق نیستم. به خطراتش نمی ارزه.

 6. سلامیان گفت:

  مهاجرت غیرقانونی به اتریش چه عواقبی در سطح اتحادیه اروپا داره؟

 7. صبا صابری گفت:

  سلام

  ممنون از سایت به روزتون

  آیا موسسه شما برای پناهندگی خدماتی ارائه می دهد.؟

 8. قراری گفت:

  خیلی خوب بود.ممنون

 9. احسان شفیعی گفت:

  خوب نیست این روش پیشنهاد نمیکنم

 10. مهراد گفت:

  با این مبالغ که این افراد قاچاقچی میگیرن من توان پرداخت اونم ندارم باید بمونم باز تو این کشور ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *