مهاجرت تحصیلی مالزی

مهاجرت تحصیلی به مالزی

مهاجرت تحصیلی به مالزی از  جمله روش های مهاجرت و هم چنین اخذ اقامت این کشور می باشد در صورتی که شما هم علاقه مند به تحصیل نمودن در این کشور زیبا و پهناور می باشید با مراجعه نمودن به سایر مقالات موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانید به اطلاعات جامعی دست یابید.

علاوه بر اقامت این کشور از دیگر مزایای عمده  مهاجرت تحصیلی به مالزی می توان به کار حین تحصیل و به همراه آوردن اعضای خانواده نیز اشاره نمودمتقاضیان مهاجرت تحصیلی به مالزی، جهت شروع فرآیند ملزم می باشند که در ابتدا پذیرش تحصیلی مالزی را اخذ نمایند و سپسPass Student یا همان ویزای تحصیلی کشور مالزی را اخذ نمایند.

آشنایی بیشتر با مهاجرت تحصیلی به مالزی

در طی سالیان اخیر کشور مالزی با ایجاد نمودن محیطی دینامیک، اقدام به جذب مهاجران تحصیلی و کاری  زیادی کرده است.

در دهه گذشته بخش آموزش بین المللی کشور مالزی دارای رشد چشم گیری و حائز اهمیتی بوده است و به همین دلیل، مالزی دارای یازدهمین کشور محبوب از لحاظ مقصد تحصیلی  می باشد

بر اساس گزارش UNESCO، سهم کشور مالزی از بازار دانشجویانی که دارای تابعیت خارجی می باشند به میزان  2% است و در حال حاضر 80000 دانشجوی خارجی دراین کشور درحال تحصیل می باشند.

مالزی با ارائه گزینه های زیادی از برنامه های آموزش با کیفیت با هزینه ارزان جز برترین مقاصد تحصیلی جنوب شرق آسیا پس از سنگاپور است. مزیت دیگر مهاجرت تحصیلی به مالزی و تحصیل در این کشور وجود پردیس های شعبه دانشگاههای خارجی است که در این کشور سرمایه گذاری کرده اند.

بررسی وضعیت دانش آموزان بین المللی در کشور مالزی

در کشور مالزی هر جنبه ای از زندگی دانشجویی، از جمله تحصیل، امور مالی، مسائل مربوط به ویزا و حرفه ای، در دانشگاه های این کشور در دسترس می باشد.که دانشجویان متقاضی اطلاعات پیش از ورود
به عنوان یک دانشجوی بین المللی، به طور کلی باید برای گذراندن یک دوره تحصیلی برای تحصیل در مالزی درخواست بدهید. وزارت آموزش و پرورش در مالزی از طریق آموزش خدمات جهانی مالزی (EMGS) کمک می کند تا با تسهیل روند روادید برای دانشجویان بین المللی که برای تحصیل در مالزی درخواست تحصیل می کنند. پروسه های درخواست برای ویزای دانشجویی شما پس از پذیرش پیشنهاد بی قید و شرط ما آغاز خواهد شد.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش ویزا دانشجویی در مالزی

متقاضیان مهاجرت تحصیلی به مالزی ملزم به ارائه مدارک زیر می باشند:

 • ارائه دو قططعه عکس ها دارای شرایط  پاسپورتی
 • ارائه یک کپی از تمام صفحات گذرنامه این اشخاص که دارای صفحات خالی باشد (پاسپورت باید حداقل 18 ماه حین ارسال دارای اعتبار باشد)
 • ارائه یک کپی از گواهی نامه تکمیل شده و  رسمی و یا رونویسی از مطالعات قبلا انجام شده
 • متقاضیان اگر سندی را که برای حمایت از درخواست خود به زبان انگلیسی یا Bahasa Malaysia برای موسسات آموزشی مالزی ارسال نکنند، ملزن به ارسال نمودن نامه ای می باشند با این توضیح که این نامه باید همراه با یک ترجمه کامل به زبان انگلیسی باشد که توسط سازمان EMGS به طور مستقل مورد تایید باشد.
 • ارائه گزارش بررسی پزشکی پیش از ورود به کشور مالزی با این توضیح که اگر ین مدرک ادر غیاب EMGS ثبت نام شده و در کلینیک خارج از کشور انجام شود، با این توضیح که این گزارش از کشور مبدا شخص متقاضی اخذ گزارش پزشکی مورد نیاز است.
 • ارائه یک کپی از گزارش آزمایشگاهی و گزارش رادیوگرافی قفسه سینه باید پیوست شود. همه باید در زبان انگلیسی تکمیل شوند. این اشخاص اگر به یک مرگز غربال گری پزشکی در یک کلینیک ثبت شده مراجعه کنند، می توانند از انجام این مرحله خود داری کنند زیرا این نوع از کلینیک ها به صورت خودکار انجام خواهد شد.
 • دانش آموزانی که در هند، سریلانکا و بنگلادش زندگی می کنند، باید در غربالگری پزشکی پیش از ورود به بیمارستان در خارج از کشور شرکت کنند. همه دانشجویان بین المللی جدید در ظرف  7 روز پس از ورود به مالزی، می توانند به غربال گری پس از پزشکی مراجعه کنند.
 • ارائه گواهی عدم اعتراض از جانب سازمان (NOC) یا نامه یا الحاق از جانب سازمان (LOE) این سند فقط در صورتی لازم است که دانش آموز از طرف سودان یا ایران باشد. این باید توسط موسسه درخواست شود و تنها از طرف سفارتخانه های سودان و ایران در کوالالامپور توسط نمایندگان موسسه جمع آوری شود.
  بیان این مطلب حائز اهمیت می باشد که تا زمانی که ویزای متقاضیان مهاجرت تحصیلی به مالزی آماده نشود، این اشخاص پرواز خود را رزرو نکنند و یا هیچ ی از اقدامات خود برای سفر را تائید نکنند.

شرایط و ضوابط دیگر مهاجرت تحصیلی به مالزی

 • دانش آموزان برای ادامه تحصیل در سال های تحصیلی دوم و سوم خود باید برای حفظ نتایج در 70٪ یا بالاتر از آنبه ادامه تحصیل بپردازند.
 • در مالزیکمک هزینه تحصیلی به شکل پرداخت هزینه تحصیل اعطا می شود و نمی تواند به فرد دیگری منتقل شود که برای پول نقد و یا هر گونه مالی سودمند یا تغییر یافته دیگر تغییر یافته باشد.
 • بورس تحصیلی فقط مقداری از هزینه را پوشش می دهد، هزینه های دیگری که در دوره تحصیلی (مانند مسکن، مسافرت، کتاب و …) هزینه های دیگری را متحمل شده توسط گیرنده پرداخت می شود. در مورد خروج از برنامه تحصیلی، دریافت کنندگان موافقت می کنند مبلغ کمک هزینه تحصیلی مورد استفاده تا زمان خاتمه پرداخت را بپردازند.
 • در صورت اختلاف در مورد واجد شرایط بودن بورس تحصیلی در مالزی ، تصمیم کمیته ی انتخاب یارانه نقدی تصمیم  نهایی است وامکان هیچ گونه تجدیدنظری در آن مورد پذیرش نیست.
  هدف این فصل اطلاعات مفیدی درباره مسائل مهاجرت برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد که مایل به تحصیلات عالی خود در مالزی هستند. طبق قوانین و مقررات مهاجرت، تمام دانشجویان بین المللی (دانش آموزان تمام وقت و دانشجویان خارجی) مجاز به داشتن گذرنامه معتبر و ویزا برای تحصیل در مالزی هستند.لازم به ذکر می باشد که مؤسسات دولتی که مسئول امور مهاجرت در این کشور هستند(از جمله کنسول گری های سفارت یا کمسیون عالی مالزی) ، صلاحیت نظارت بر مهاجرت مالزی و ماموریت دیپلماتیک مالزی در خارج از کشور را دارند.

با توجه به اتمام مقاله مهاجرت تحصیلی به مالزی چنان چه شما هم دارای علاقه بیشتری برای تحصیل در مالزی هستید.می توانید با مراجعه به سایر مقالات تحصیلی موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نظیر (بورسیه تحصیلی مالزی) و یا (تحصیل در مالزی) به اطلاعات جامعی دست یابید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *