مهاجرت تحصیلی مالزی

مهاجرت تحصیلی به مالزی

مهاجرت تحصیلی به مالزی

مهاجرت تحصیلی به مالزی از جمله روش های مهاجرت این کشور می باشد و در صورت علاقه به تحصیل می توانید مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید. با مراجعه نمودن به سایر مقالات موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانید به اطلاعات جامعی دست یابید. علاوه بر اقامت این کشور از دیگر مزایای عمده مهاجرت تحصیلی به مالزی می توانید به کار حین تحصیل و به همراه آوردن اعضاء خانواده نیز اشاره نمود. متقاضیان مهاجرت تحصیلی به مالزی، جهت شروع فرآیند ملزم می باشند که در ابتدا پذیرش تحصیلی مالزی را اخذ نمایند و یا همان ویزای تحصیلی کشور مالزی را اخذ نمایند.

آشنایی بیشتر با مهاجرت تحصیلی به مالزی

در طی سالیان اخیر کشور مالزی با ایجاد نمودن محیطی دینامیک، اقدام به جذب مهاجران تحصیلی و کاری زیادی کرده است. در دهه گذشته بخش آموزش بین المللی کشور مالزی دارای رشد چشم گیری و حائز اهمیتی بوده است. به همین دلیل، مالزی دارای یازدهمین کشور محبوب از لحاظ مقصد تحصیلی می باشد بر اساس گزارش UNESCO سهم کشور مالزی از بازار دانشجویانی که دارای تابعیت خارجی می باشند به میزان 2% است. در حال حاضر 80000 دانشجوی خارجی دراین کشور درحال تحصیل می باشند. مالزی با ارائه گزینه های زیادی از برنامه های آموزش با کیفیت با هزینه ارزان جزء برترین مقاصد تحصیلی جنوب شرق آسیا پس از سنگاپور است. مزیت دیگر مهاجرت و تحصیل در این کشور وجود پردیس های شعبه دانشگاه های خارجی است.

وضعیت دانشجویان بین المللی جهت مهاجرت تحصیلی به مالزی

در کشور مالزی هر جنبه ای از زندگی دانشجویی، از جمله تحصیل، امور مالی، مسائل مربوط به ویزا و حرفه ای، در دانشگاه های این کشور در دسترس می باشد. دانشجویان متقاضی اطلاعات پیش از ورود به عنوان یک دانشجوی بین المللی، به طور کلی باید برای گذراندن یک دوره تحصیلی برای تحصیل در مالزی درخواست بدهید. وزارت آموزش و پرورش در مالزی از طریق آموزش خدمات جهانی مالزی (EMGS) کمک می کند تا با تسهیل روند روادید برای دانشجویان بین المللی که برای تحصیل در مالزی درخواست تحصیل می کنند. پروسه های درخواست برای ویزای دانشجویی شما پس از پذیرش پیشنهاد بی قید و شرط ما آغاز خواهد شد.

وضعیت دانشجویان بین المللی جهت مهاجرت تحصیلی به مالزی

مدارک مورد نیاز برای پذیرش ویزا دانشجویی در مالزی

متقاضیان مهاجرت تحصیلی به مالزی ملزم به ارائه مدارک زیر می باشند:

 • ارائه 2 قطعه عکس ها دارای شرایط پاسپورتی
 • ارائه یک کپی از تمام صفحات گذرنامه این اشخاص که دارای صفحات خالی باشد.
 • ارائه یک کپی از گواهی نامه تکمیل شده و رسمی و یا رونویسی از مطالعات قبلا انجام شده
 • متقاضیان اگر سندی را که برای حمایت از درخواست خود به زبان انگلیسی یا Bahasa Malaysia برای موسسات آموزشی مالزی ارسال نکنند، ملزن به ارسال نمودن نامه ای می باشند.
 • ارائه یک کپی از گزارش آزمایشگاهی و گزارش رادیوگرافی قفسه سینه باید پیوست شود. همه باید در زبان انگلیسی تکمیل شوند. این اشخاص اگر به یک مرگز غربال گری پزشکی در یک کلینیک ثبت شده مراجعه کنند. همچنین می توانند از انجام این مرحله خود داری کنند. زیرا این نوع از کلینیک ها به صورت خودکار انجام خواهد شد.
 • دانش آموزانی که در هند، سریلانکا و بنگلادش زندگی می کنند، باید در غربالگری پزشکی شرکت کنند. همه دانشجویان بین المللی جدید در ظرف 7 روز پس از ورود به مالزی، می توانند به غربال گری پس از پزشکی مراجعه کنند.
 • بیان این مطلب حائز اهمیت می باشد که تا زمانی که ویزای متقاضیان مهاجرت تحصیلی به مالزی آماده نشود، این اشخاص پرواز خود را رزرو نکنند.

شرایط و ضوابط مهاجرت تحصیلی به مالزی

شرایط و ضوابط تحصیل در این کشور بدین شرح می باشد:

 • دانش آموزان برای ادامه تحصیل در سال های تحصیلی دوم و سوم خود باید برای حفظ نتایج در 70% یا بالاتر از آنبه ادامه تحصیل بپردازند.
 • در مالزی کمک هزینه تحصیلی به شکل پرداخت هزینه تحصیل اعطاء می شود.
 • در صورت اختلاف در مورد واجد شرایط بودن بورس تحصیلی در مالزی، تصمیم کمیته انتخاب یارانه نقدی تصمیم نهایی است.
 • طبق مقررات مهاجرت، تمام دانشجویان بین المللی مجاز به داشتن گذرنامه معتبر و ویزا هستند.
 • لازم به ذکر می باشد که موسسات دولتی که مسئول امور مهاجرت در این کشور هستند، صلاحیت نظارت بر مهاجرت در خارج از کشور را دارند.

با توجه به اتمام مقاله مهاجرت تحصیلی به مالزی چنانچه شما هم دارای علاقه بیشتری برای تحصیل در مالزی هستید، می توانید با مراجعه به سایر مقالات تحصیلی موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نظیر تحصیل در مالزی به اطلاعات جامعی دست یابید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.