مهاجرت تحصیلی مالزی

تحصیل در مالزی

با تحصیل در مالزی کلیه علاقه مندان مهاجرت به کشور مالزی می توانند شرایط گرفتن اقامت دائم این کشور زیبا را برای خود فراهم نمایند.چنان چه شما هم علاقه مند به مهاجرت و هم چنین گرفتن اقامت این کشور هستید با مطالعه نمودن مقاله تحصیل در مالزی و هم چنین سایر مقالات موجود در سایت موسه حقوقی سفیران سروش سعادت به اطلاعات کاملی دست یابید.
بر اساس نظریه سازمان آموزش و پرورش، علم و فرهنگ سازمان ملل متحد (یونسکو)، مالزی یکی از محبوب ترین کشورها در زمینه  تحصیلات عالی در میان دانشجویان بین المللی است. بررسی میزان تحرک دانشجویان بین المللی یونسکو در سال 2014، مالزی را به عنوان 12 جایگاه آموزشی در جهان قرار داده است.

مزیت های تحصیل در مالزی

از جمله اصلی ترین مزیت های متقاضیان تحصیل نمودن در مالزی عبارتند از:

 • داشتنآگاهی فرهنگی متقاضیان تحصیل در مالزی در مورد مسائل جهانی
 • شروع نمودن تحصیلات بین المللی در دبیرستان ایالات متحده را تجربه کنید.
 • آموزش مهارت های مدیریتی و آموزش خدمات اجتماعی
 • مهارت زبان انگلیسی خود را بهبود ببخشند
 • توسعه دادن مهارت های خود در بازار کار مدرن و رقابتی در این کشور

چندین مرحله و  برنامه کاربردی برای انتخاب شدن در زمینه تحصیل نمودن  در مالزی وجود دارد متقاضیان بایددر یک  امتحان مهارت انگلیسی  موفق به قبولی شوند و برای پذیرش اقدام به نوشتن یک مقاله تخصصی کنند ، و در مصاحبه های گروهی و فردی شرکت کنند. لازم به ذکر می شود که تمام  قبول شدگان بر اساس شایستگی انتخاب می شوند.
آشنایی با موسسات آموزشی کشور مالزی
انواع مختلفی از موسسات آموزشی در کشور مالزی وجود دارد که برای پذیرش  دارای فرایند پذیرش آسانی هستند  و برای نیازهای آموزشی  متقاضیان تحصیل در مالزی مناسب است برخی از این آموزش ها عبارتند از:
آموزش دانشگاهی :
دانشگاه های دولتی
دانشگاه خصوصی
دانشگاه های دانشگاهی خارجی

کالج های خصوصی
آموزش ابتدایی و متوسطه:
مدارس بین المللی
مدارس بیگانه
مدارس خصوصی
مراحل درخواست تحصیل در مالزی
متقاضیان تحصیل در مالزی به عنوان یک دانشجوی بین المللی، می توانند مستقیما به موسسه آموزشی انتخابی خود مراجعه نمایند.  به این اشخاص توصیه می شود فقط به موسساتی که توسط مقامات مربوطه برای پذیرش دانشجویان بین المللی می باشند مراجعه کنند.  این اشخاص می توانند از کلیه مراحل زیر به عنوان راهنمای خود استفاده کنند.
داشتن اطلاعاتی در مورد مکان تحصیل خود
متقاضیان تحصیل در مالزی باید تصمیم بگیرند که در چه دوره ای می خواهند در مالزی به تحصیل بپردازند هم چنین این اشخاص باید دارای اطلاعاتی در مورد نیازهای دانشگاهی، اهداف شغلی و میزان بودجه خود باشند. علاوه بر رشته تحصیلی،  این اشخاص باید بر اساس سطح و نوع مدرک تحصیلی که می خواهند در آن تحصیل نمایند و هم چنین مدت دوره را تعیین کنند.
در جست وجوی خود برای یک موسسه، باید تعیین کنید که آیا دارای صلاحیت های مربوط به تحصیلات و مهارت های انگلیسی برای پیگیری انتخاب خود  شما همچنین می توانید با نماینده رسمی موسسه انتخاب شده خود در کشور خود یا مرکز آموزش و پرورش مالزی در خارج از کشور مشورت کنید.

درخواست تحصیل در مؤسسات آموزشی مالزی

فرایند درخواست تحصیل در موسسه آموزشی در مالزی دارای فرایند ساده ای می باشد. این اشخاص باید فرم های درخواست دانشجویان بین المللی را برای دوره انتخابی خود تکمیل کنند و آن را به موسسه انتخابی خود به انضمام  اسناد و هزینه های ذکر شده در پائین را ارسال نمایند.

 • ارائه فتوکپی گواهی شده از تمام نتایج معاینه مربوطه
 • ارائه گواهی نامه های دانشگاهی (ترجیحا با نسخه های ترجمه شده به زبان انگلیسی اگر اسناد در یک زبان دیگر باشند)
 • ارائه فرم اقامت تکمیل شده (در صورتی که محل اقامت مورد نیاز است)
 • ارائه پاسپورت معتبر بین المللی – تمام صفحات
 • ارائه فتوکپی کارت شناسایی
 • ارائه جدیدترین عکس رنگی گذرنامه (4 تا 6 نسخه)
 • ارائه گزارش سلامت شخصی شخصی
 • ارائه مدارکی که بیان گر پرداخت نمودن هزینه های درخواست باشد (از 160 تا 250 دلار، معمولا این مبالغ غیر قابل استرداداست)

لازم به ذکر می باشد که متقاضیان تحصیل در مالزی می توانند فرم درخواست مختص به خود را به صورت آنلاین از وب سایت موسسه یا نماینده خارجی خارج از کشور در کشور خود بدست آورند.  هم چنین این اشخاص ملزم می باشند که که مدرک تحصیلی و مهارت تحصیلی خود را  به زبان انگلیسی مطالعه نمایند . در حالت ایده آل این اشخاص  باید تقریبا دو ماه قبل از تاریخ ثبت نام اقدام به درخواست نمایند.
نحوه دریافت پیشنهاد از موسسه آموزشی در مالزی
پس از دریافت درخواست  متقاضیان تحصیل در مالزی معمولا موسسه آموزشی در مالزی در مدت زمانی به میزان  5  الی 7 روز به پردازش پرونده  این اشخاص می پردازد. در صورت پذیرش، موسسه آموزشی اقدام به صدور نامه “پیشنهاد محل” می کند و این نامه را برای متقاضیان ارسال می کند. این نامه تمام جزئیات دوره، تاریخ شروع و صورت حساب برای هزینه تحصیل، را شامل می شود هم چنین هزینه های متفاوتی و هزینه های اقامت را تایید می کند. پس از دریافت این نامه این اشخاص باید برای پرداخت هزینه ها برنامه ریزی نمایند.

به این اشخاص توصیه می شود که پرداخت خود را از طریق انتقال بانکی، کارت اعتباری و یا با باز کردن یک حساب بانکی محلی که به خانواده این اشخاص  اجازه می دهد پول را برای پرداخت در مالزی منتقل نمایند انجام شود. چرا که امکان در یافت پول اضافی از این اشخاص وجود دارد.

نحوه انتخاب دوره آموزشی مناسب برای تحصیل در مالزی

متقاضیان تحصیل در مالزیی برای انتخای دوره آموزشی خود ملزم می باشند که از طريق وب سايت، و ضعیت پيشرفت تحصيلي خود درزمینه  آموزش را پيش ببرند يا اقدام به کسب نمودن اطلاعات از نمايندگان نهادها در کشور خود نمایند. بیان این نکته حائز اهمیت می باشد  که انتخاب ها و گزینه های تحصیلی زیادی در مالزی وجود دارد مانند:

 • انتخاب انواع موسسات آموزشی (از دانشگاه های مالزی و کالج های عالی، دانشگاه های خارجی مرتبط با موسسات آموزشی در مالزی )
 • انتخاب انواع مدارک تحصیلی

با توجه به اتمام مقاله تحصیل در مالزی چنان چه شما هم علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتری در رابطه با کشور مالزی هستید با مراجعه به موضوعاتی نظیر بورسیه تحصیلی در مالزی و یا شرایط کار ضمن تحصیل در مالزی که در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت موجود می باشد به اطلاعات جامعی دست یابید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *