مهاجرت تحصیلی مالزی

تحصیل در مالزی

تحصیل در مالزی

با تحصیل در مالزی کلیه علاقه مندان مهاجرت به کشور مالزی می توانند شرایط گرفتن اقامت دائم این کشور زیبا را برای خود فراهم نمایند. چنان چه شما هم علاقه مند به مهاجرت و هم چنین گرفتن اقامت این کشور هستید با مطالعه نمودن مقاله تحصیل در کشور مالزی و هم چنین سایر مقالات موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به اطلاعات کاملی دست یابید. بر اساس نظریه سازمان آموزش و پرورش، علم و فرهنگ سازمان ملل متحد (یونسکو)، مالزی یکی از محبوب ترین کشورها در زمینه تحصیلات عالی در میان دانشجویان بین المللی است. بررسی میزان تحرک دانشجویان بین المللی یونسکو در سال 2014، مالزی را به عنوان 12 جایگاه آموزشی در جهان قرار داده است.

مزایای تحصیل در مالزی 2020

از جمله اصلی ترین مزیت های متقاضیان تحصیل نمودن در مالزی عبارتند از:

 • داشتن آگاهی فرهنگی متقاضیان تحصیل در مالزی در مورد مسائل جهانی
 • آغاز تحصیلات بین المللی در دبیرستان ایالات متحده
 • آموزش مهارت های مدیریتی
 • آموزش خدمات اجتماعی
 • بهبود زبان انگلیسی
 • توسعه دادن مهارت های مدرن کاری

چندین مرحله و برنامه کاربردی برای انتخاب شدن در زمینه ادامه تحصیل در کشور مالزی وجود دارد. متقاضیان باید در یک امتحان مهارت انگلیسی موفق به کسب قبولی شوند و برای پذیرش اقدام به نوشتن یک مقاله تخصصی کنند و در مصاحبه های گروهی و فردی شرکت کنند. لازم به ذکر می شود که تمام قبول شدگان بر اساس شایستگی انتخاب می شوند.

آشنایی با موسسات آموزشی کشور مالزی

آشنایی با دانشگاه های مالزی و تحصیل در مالزی موضوع بسیار مهمی برای دانشجویانی می باشد که قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند. انواع مختلفی از موسسات آموزشی در کشور مالزی وجود دارد که فرآیند پذیرش آسانی دارند و ورود به این موسسات آموزش با داشتن شرایط مورد نیاز بسیار آسان می باشد.

موسسات آموزشی کشور مالزی به دو بخش تقسیم می شوند. این دو بخش عبارتند از:

آموزش دانشگاهی آموزش ابتدایی و متوسطه
دانشگاه های خصوصی مدارس بین المللی
دانشگاه های عمومی مدارس خارجی
دانشگاه های خارجی مدارس خصوصی
کالج ها مدارس دولتی

برترین دانشگاه های مالزی

یکی از برجسته ترین نکاتی که باید در معرفی دانشگاه های مالزی به آن توجه داشته باشیم، رتبه های علمی دانشگاه های این کشور است. ما در جدول زیر، به بررسی شرایط مهم ترین دانشگاه های این کشور در موسسات مختلف خواهیم پرداخت:

ردیف نام دانشگاه USN QS شانگهای
1 دانشگاه مالایا 266 87 301-400
2 دانشگاه تکنولوژی مالزی 228 228 401-500
3 دانشگاه سینز مالزی 567 207
4 دانشگاه پوترا مالایا 618 202 601-700
5 دانشگاه کبانگسان مالزی 680 184
6 دانشگاه تکنولوژی MARA 1017 751-800

روند مهاجرت از طریق تحصیل در مالزی

متقاضیان تحصیل در مالزی به عنوان یک دانشجوی بین المللی، می توانند مستقیما به موسسه آموزشی انتخابی خود مراجعه نمایند. به این اشخاص توصیه می شود فقط به موسساتی که توسط مقامات مربوطه برای پذیرش دانشجویان بین المللی می باشند مراجعه کنند. متقاضیان ادامه تحصیل در موسسات آموزشی مالزی باید تصمیم بگیرند که در چه دوره ای می خواهند در مالزی به تحصیل بپردازند هم چنین این اشخاص باید دارای اطلاعاتی در مورد نیازهای دانشگاهی، اهداف شغلی و میزان بودجه خود باشند. علاوه بر رشته تحصیلی، این اشخاص باید بر اساس سطح و نوع مدرک تحصیلی که می خواهند در آن تحصیل نمایند و هم چنین مدت دوره را تعیین کنند.

در جست و جوی خود برای یک موسسه، باید تعیین کنید که آیا دارای صلاحیت های مربوط به تحصیلات و مهارت های انگلیسی برای تحصیل در زمینه مورد علاقه خود هستید یا خیر. شما همچنین می توانید با نماینده رسمی موسسه انتخاب شده خود در کشور خود یا مرکز آموزش و پرورش این کشور در خارج از کشور مشورت کنید. به یاد داشته باشید که مهاجرت از طریق تحصیل در کشور مالزی می تواند یک راه عالی برای کسب اقامت بعد از تحصیل مالزی باشد.

روند مهاجرت از طریق تحصیل در مالزی

درخواست پذیرش تحصیلی در مؤسسات آموزشی مالزی

فرآیند درخواست تحصیل در یک موسسه آموزشی در مالزی بسیار ساده است. متقاضیان باید فرم های درخواست دانشجویان بین المللی را برای دوره انتخابی خود تکمیل کنند و به همراه مدارک مورد نیاز، فرم های درخواست تکمیل شده را به دانشگاه مورد نظر ارائه دهند.

مدارک مورد نیاز برای درخواست پذیرش تحصیلی در موسسات آموزشی مالزی عبارتند از:

 • ارائه فتوکپی گواهی شده از تمام نتایج معاینه مربوطه
 • ارائه گواهی نامه های دانشگاهی (ترجیحا با نسخه های ترجمه شده به زبان انگلیسی اگر اسناد در یک زبان دیگر باشند.)
 • ارائه فرم اقامت تکمیل شده
 • ارائه پاسپورت معتبر بین المللی (تمام صفحات)
 • ارائه فتوکپی کارت شناسایی
 • ارائه جدیدترین عکس رنگی گذرنامه (4 تا 6 نسخه)
 • ارائه گزارش سلامت شخصی
 • ارائه مدارکی که بیان گر پرداخت نمودن هزینه های درخواست باشد. (از 686 تا MYR1072 (رینگیت مالزی))

لازم به ذکر می باشد که متقاضیان تحصیل در مالزی می توانند فرم درخواست مختص به خود را به صورت آنلاین از وب سایت موسسه یا نماینده خارجی خارج از کشور در کشور خود بدست آورند. همچنین این اشخاص ملزم می باشند که تمامی مدارک ذکر شده را ترجمه شده به زبان انگلیسی ارائه دهند. در حالت ایده آل این اشخاص باید تقریبا دو ماه قبل از تاریخ ثبت نام اقدام به درخواست کسب پذیرش تحصیلی کنند.

دعوت نامه تحصیلی از موسسات آموزشی مالزی

همانطور که می دانید، مدارک و شرایط لازم برای پذیرش مالزی در دانشگاه های این کشور مشابه نیست. بعد از اقدام برای ورود به دانشگاه مورد نظر، دانشجویان می بایست منتظر بررسی شدن درخواست خود توسط موسسه تحصیلی مورد نظر شوند. در صورت پذیرش، موسسه آموزشی اقدام به صدور دعوت نامه تحصیلی می کند و این نامه را برای متقاضیان ارسال می کند. این نامه تمام جزئیات دوره، تاریخ شروع و صورت حساب برای هزینه تحصیل، را شامل می شود هم چنین هزینه های متفاوتی و هزینه های اقامت را تایید می کند. پس از دریافت این نامه این اشخاص باید برای پرداخت هزینه ها برنامه ریزی نمایند.

به دانشجویان توصیه می شود که پرداخت خود را از طریق انتقال بانکی، کارت اعتباری و یا با باز کردن یک حساب بانکی محلی که به خانواده این اشخاص اجازه می دهد پول را برای پرداخت در مالزی منتقل نمایند انجام شود. چرا که امکان در یافت پول اضافی از این اشخاص وجود دارد. در صورتی که دانشجویان موفق به اخذ بورسیه تحصیلی مالزی شوند، می بایست مقامات این کشور را از این موضوع برای دریافت ویزای تحصیلی آگاه سازند.

آموزش مناسب برای تحصیل در مالزی

متقاضیان تحصیل در مالزی برای انتخای دوره آموزشی خود ملزم می باشند که از طريق وب سايت، و ضعیت پيشرفت تحصيلي خود درزمینه آموزش را پيش ببرند يا اقدام به کسب نمودن اطلاعات از نمايندگان نهادها در کشور خود نمایند. بیان این نکته حائز اهمیت می باشد که انتخاب ها و گزینه های تحصیلی زیادی در مالزی وجود دارد مانند:

 • انتخاب انواع موسسات آموزشی (از دانشگاه های این کشور و کالج های عالی، دانشگاه های خارجی مرتبط با موسسات آموزشی در این کشور)
 • انتخاب انواع مدارک تحصیلی

با توجه به اتمام مقاله تحصیل در این کشور اگر شما هم علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتری در رابطه با این کشور هستید می توانید به سایر مقالات تهیه شده توسط کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید و اطلاعات خود را در این زمینه گسترش دهید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.