مهاجرت کاری مالزی

کار در مالزی

با موفقیت در پیدا کردن کار در مالزی می توان شرایط مهاجرت و هم چنین اخذ اقامت دائم کشور مالزی را فراهم نمود.در صورتی که شما هم علاقه مند به کسب نمودن اطلاعات بیشتری در زمینه کار در مالزی هستید با مطالعه نمودن این مقاله و هم چنین مراجعه با سایر مقالات موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانید به اطلاعات جامع و کاملی دست یابید.

در طول چندین سال گذشته کشور مالزی تعداد توریست ها و مهاجران خود را افزایش داده است، از جمله اصلی ترین مزیت های جذب مهاجرت به این کشور عبارتند از:

وجود سواحل استوایی در این کشور، میزان هزینه های کم زندگی و فرهنگ و غذاهای  متنوع و جالب این کشور می باشد.

اگر از اهداف شما کسب اقامت طولانی تر از یک ویزای توریستی 90 روزه باشد، و یا این که داشتن اقامت قانونی در این کشور  باشد ، در این صورت چند گزینه دارید. و یکی از اصلی ترین گزینه های ممکن برای رسیدن به این اهداف پیدا نمودن کار در مالزی می باشد که برای موفقیت دراین زمینه در اولین مرحله شما باید برای درخواست استخدام درخواست کنید.

بررسی فرایند ثبت نام استخدام برای کار در مالزی

به طور کلی دریافت پرونده استخدامی با همکاری با کارفرمای جدید در کشور مالزی انجام می شود، زیرا آنها مجبور خواهند شد در روند درخواست متقاضیان کار در مالزی به این اشخاص کمک کنند. اگر این اشخاص می خواهند برای اولین بار و در راستای پیدا نمودن کار به کشور مالزی بروند می توانند این کار را با گرفتن ویزای توریستی کوتاه مدت انجام دهند. این ویزای بازدید کننده می تواند در حالی که متقاضیان کار در کشور مالزی هستندمی توانند مقدمات اقامت کاری در این کشور را برای خود فراهم نمایند.
پس از گذراندن این مرحله استخدام در مالزی کارگران خارجی حق زندگی و کار در خارج از کشور خود را به مدت 60 ماه و یا کل مدت قرارداد  خود را به دست آورند .

لازم به ذکر می باشد که تغییر دادن شرکت ها یا حرفه ها نیاز به درخواست مجدد و گذراندن دیگر مراحل مختص به خود راخواهد داشت. چرا که قوانین کارگر از نوع غیر قانونی در این کشور می تواند بسیار سخت باشد و  این اشخاص تا زمانی که مجوز جدید را دریافت نکرده  باشند قادر به انجام این کار نخواهند بود.
در صورتی که متقاضیان کار  در مالزی موفق به در یافت یک پرونده شغلی معتبر  شده باشند ، در این صورت این اشخاص توانایی درخواست گذرنامه وابسته یا گذر نامه اجتماعی طولانی مدت برای همسر، فرزند (زیر 18 سال) و والدین (بیش از 60 سال) را خواهند داشت . هم چنین این اشخاص می توانند برای در یافت اجازه اقامت اجتماعی درخواست دهند

مدارک مورد نیاز برای پیدا کردن کار در مالزی

برای دریافت پرونده اشتغال به کار در مالزی، متقاضین کار در این کشور باید مدارک زیر را به اداره مهاجرت مالزی ارائه دهند:

  • ارائهگذرنامه معتبر
  • ارائه عکس های دارای شرایط پاسپورتی به انضمام سایر عکس های مورد نیاز برای سایر مدارک
  • ارائه یک نامه در خواست از جانب کارفرما که بیان گر فرایند تائید استخدام نمودن در این کشور می باشد.
  • ارائه یک نامه که در برگیرندهجزئیات ارائه شده توسط کارفرمایان برای نشان دادن این موضوع باشد که کلیه فعالیت های شرکت در راستای انجام مقررات و فعالیت در قانون است.

وضعیت کاری بازنشته گان در کشور مالزی

مجوز MM2H از لحاظ فنی، برای کار کردن بازنشتگان در مالزی اجازه  کار نمی دهد. با این حال، این برنامه به دو دسته تقسیم می شود که عبارتند از:

  • برنامه مختص بازنشسته گان زیر 50 سال
  • برنامه بازنشسته گان بیش از 50 ساله

با این توضیح که  هر دسته با حداقل الزامات درآمد و سرمایه گذاری خود مشخص شده است ، و اخیرا، در کشور مالزی  دسته بیش از 50 ساله به منظور تأیید کار نیمه وقت مورد اصلاح قرار گرفته است.

بررسی ویزای کارگران خارجی برای کار در مالزی

در حالی که به طور معمول ویزای  استخدام شرکت های دولتی کشور مالزی به کارگران خارجی یا افرادی که دارای مدرک دانشگاهی می باشند و در هر ماه بیش از 8000 دلار در آمد دارند اعطا می شود، و برای افرادی که به دنبال مشاغل کم درآمد و کار فیزیکی هستند این ویزای کارگری خارجی فقط در زمینه تولید، ساخت و ساز، کشت و زرع، کشاورزی و خدمات ارائه شده است. برای واجد شرایط بودن، شما باید بین 18 تا 45 سال داشته باشید و معاینه فیزیکی را انجام دهید.

بررسی کشورهای مورد تائید ویزای کار در مالزی

کشورهای تایید شده برای ویزای کارگری خارجی عبارتند از: تایلند، کامبوج، نپال، میانمار، لائوس، ویتنام، فیلیپین، پاکستان، سریلانکا، ترکمنستان، ازبکستان، قزاقستان، هند، اندونزی و بنگلادش.
کار در خارج از کشور در مالزی می تواند یک تجربه فراموش نشدنی باشد. با این وجود،برای متقاضیان کار در مالزی  ضروری است که مستندات مناسب برای به دست آوردن رویای خارج از کشور خود را بدون هیچ گونه عارضه ای به دست آورند. همان طور که با هر گونه قوانین ویزای جهانی، همه چیز همیشه در حال تغییر است. این اشخاص  قبل از درخواست پرونده ویزای خود و رزرو پرواز خود، باید از تمامی کنسول گری های مالزی، سفارت یا اداره مهاجرت مالزی از وضعیت کاری خود در مالزی مطلع شوند.

بررسی شرایط و ضوابط پذیرش کارگران خارجی در مالزی

کارگران خارجی مجاز به کار در بخش های تولید، ساخت و ساز، کشت و زرع، کشاورزی و خدمات باید دارای شرایط زیر باشند:

  • مجوز کارگران خارجی باید توسط کارفرمایان و شرکت ها از وزارت امور داخلی و هم چنین مرکز توقف (OSC) بدست آید.
  • سن متقاضیتن کار این کشور نباید کمتر از 18 سال و بیش از 45 سال در زمان درخواست کار باشد
  • معرفی خود به مرکز پزشکی تایید شده در کشور های متبوع خود که بیان گر توانایی متقاضیان کار در این کشور می باشد.

با توجه به اتمام مقاله کار در مالزی چنان چه شما هم برای کار در این کشور زیبا و پناور علاقه مند شدید این فرصت را دارید تا به سایر مقالات موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نظیر (سرمایه گذاری در مالزی) و یا (مدارک و شرایط لازم برای پذیرش در مالزی)به اطلاعات جامعی دست یابید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *