مهاجرت سرمایه گذاری در مالزی

سرمایه گذاری در مالزی

سرمایه گذاری در مالزی می تواند یکی از روش های مهاجرت و هم چنین اخذ حق اقامت در این کشور زیبا و پهناور باشد. چنان چه شما هم علاقه مند به کسب نمودن اطلاعاتی در رابطه با سرمایه گذاری در مالزی هستید با مطالعه نمودن این مقاله و هم چنین مراجعه نمودن به سایر مقالات موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانید به اطلاعات کاملی دست یابید.

در سال های اولیه استقلال  این کشور که منجر به یک درگیری با همسایه خود یعنی کشور اندونزی شده بود. با این حال، عواملی نظیر یک دولت قوی و پایدار و یک نیروی کارآمد تحصیل کرده و بلندپرواز در این کشور ، منجر به کسب شهرت به عنوان یک مرکز بزرگ برای کسب و کار اقتصادی در قاره آسیا شد. در دهه 1980، مالزی دارای یک اقتصاد بین المللی شد و تا به امروز یکی از مهم ترین، با نفوذ ترین و ثروتمندترین کشورهای موجود در قاره آسیا به شمار می رود.

آشنایی با اصلی ترین عوامل سرمایه گذاری در مالزی
به صورت کلی می توان گفت که  ثروت اقتصادی امروز مالزی توسط عواملی نظیر تخصص خود در صنعت خدمات، زمینه های مالی و بانکی، و همچنین گردشگری و هم چنین به طور فزاینده پدیده گردشگری پزشکی، تولید می شود. صنعت منظم مالزی شامل ساخت و ساز، الکترونیک، نفت و گاز، اکتشاف و تولید، کشاورزی و ماهیگیری است. شرکای اصلی تجاری مالزی کشور های سنگاپور، چین، ژاپن و ایالات متحده آمریکا هستند.

مزایای سرمایه گذاری در مالزی

از جمله مهمترین مزیت های سرمایه گذاریدر این کشور عبارتند از:

  • در حال حاضر از جمله سریع ترین برنامه های مهاجرت به این منطقه رو به رشد روش سرمایه گذاری در مالزی هست.
  • کشور مالزی دارای قوانین به روز مهاجرت در سطح جهانی است
  • در ویزای سرمایه گذار این کشور تضمین حق اقات متقاضیان سرمایه گذاری وجود دارد
  • متقاضیان سرمایه گذاری در این کشور و کلیه وابستگان آنها قادر به دریافت یک ویزای 10 ساله می باشند. این ویزا به نوعی یک مجوز اقامت است که متقاضی و خانواده اش می توانند در مالزی زندگی کنند.

شرایط مرد نیاز برای دریافت ویزای سرمایه گذاری مالزی

متقاضیان سرمایه گذاری در مالزی برای نشان دادن توانایی مالی خود در مالزی باید اثبات نمایندبه هیچ گونه کمک دولتی این کشورنیاز ندارند. الزامات مالی به در این کشور به شرح زیر است:
الف- متقاضیان سرمایه گذاری این کشور که سن شان زیر 50 سال باشد ملزم به  اثبات دارایی های قابل اعتباری که میزان آن حداقل 500،000 یورو (135،000 دلار) باشد و  اثبات درآمد این اشخاص که میزان آن حداقل 10،000 یورو (3000 دلار) در هر ماه باشد.
ب- متقاضیان سرمایه گذاری در این کشور که سن شان 50 ساله و بالاتر باشد ملزم به  اثبات دارایی های بانکی خود می باشند که میزان اعتبار آن حداقل 350،000 یورو (95،000 دلار) باشد و اثبات درآمد خود که میزان آن حداقل 10،000 یورو (3000 دلار) در هر ماه باشد.
الزامات نامه تصویب اعتبارات خود برای سرمایه گذاری در مالزی
هنگامی که شخص متقاضی سرمایه گذاری در این کشور موفق به دریافت یک نامه تصویب مشروط می شوند ملزم به ارائه مدارک زیر می باشند:
برای متقاضیان زیر 50 سال:

ارائه یک حساب بانکی با سپرده حداقل 300،000 یورو (80،000 دلار)
با این توضیح که این میزان پس از یک سال، تا مبلغ 150،000 MYR (40،000 دلار) ممکن است برای هزینه های تایید شده مربوط به خرید خانه، آموزش کودکان در مالزی یا اهداف پزشکی مورد استفاده قرار گیرد.
و حداقل میانگین این اعتبار باید به میزان 150،000 یورو (40،000 دلار) که باید از سال دوم به بعد و در طول اقامت در مالزی تحت برنامه های مالی نگهداری شود.

برای متقاضیان 50 ساله و بالاتر:

ارائه یک حساب بانکی با سپرده حداقل 150،000 یورو (40،000 دلار)
با این توضیح که این میزان پس از یک سال، تا مبلغ 50000 یورو (13000 دلار) ممکن است برای هزینه های تایید شده مربوط به خرید خانه، آموزش کودکان در مالزی یا اهداف پزشکی مورد استفاده قرار گیرد
و حداقل میانگین این اعتبار باید به میزان( 000MYR 100، (USD 27باشد که باید از سال دوم به بعد و در طول اقامت در مالزی تحت برنامه های مالی  نگهداری شود.
مراجع صالح برای بررسی شرایط متقاضیان سرمایه گذاری در مالزی
وزارت گردشگری و فرهنگ این کشور مسئول بررسی و پردازش تمامی شرایط  متقاضیان سرمایه گذاری در مالزی می باشد. و هم چنین واحد مهاجرت این کشور اقدام به صدور یک نامه تصویب مشروط را برای هر متقاضی می کند.
پس از موفقیت در دریافت نمودن نامه تایید یه مشورط این کشور متقاضی سرمایه گذاری می تواند  به مالزی سفر کند البته با داشتن کلیه شرایط زیر:

  • اقدام به افتتاح یک حساب بانکی در مالزی و انتقال دادن سپرده ثابت
  • داشتنبیمه درمانی از هر شرکت بیمه در مالزی
  • دریافت یک گزارش پزشکی از هر بیمارستان خصوصی یا کلینیک ثبت شده در مالزی برای اثبات توانای ماندن در این کشور
    پس از ارسال ضمانت سپرده ثابت، بیمه نامه پزشکی و گزارش پزشکی، متقاضی می تواند ویزای MM2H خود را بدست آورد.

آشنایی با سیستم مالیاتی کشور مالزی

کشور مالزی دارای شبکه گسترده ای از توافق نامه های مالیاتی دوگانه با دیگر کشورها است که این موضوع به این معنی است که ساکن مالزی قادر به ادعای بازپرداخت مالیات بر درآمد خارجی که در خارج از کشور باشد گرفته می شود.

کشور مالزی از سیستم مالیاتی ارضی استفاده می کند با این توضیح که  ساکنان این کشور فقط  اقدام به پر داخت مبلغی از درآمد خود برای تامین  منبع مالی  خود می کنند به صورتی که نرخ مالیات مترقی بر درآمد قابل پرداخت حداکثر به  24٪ می رسد.
اگر در مدت چهار سال از تاریخ خرید اموال بگذرد مالیات بر درآمد به میزان 20٪ به املاک و مستغلات متعلق به غیر شهروندان خواهد رسید.
لازم به ذکر می باشد که متقاضیان سرمایه گذاری در مالزی به این موضوع توجه داشته باشند که ویزای سرمایه گذاری در این کشور  به مالکان اجازه کار در مالزی را نمی دهد و به اقامت دائمی منجر نمی شود.

با توجه به اتمام مقاله سرمایه گذاری در مالزی در صورتی که شما هم علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتری در رابطه با سایر شرایط مهاجرت به کشور مالزی شدید این فرصت را دارید تا با مراجعه نمودن به مقالاتی نظیر ویزای توریستی مالزی) و یا کار در مالزی که در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت موجود می باشند به اطلاعات کاملی دست یابید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *