مهاجرت تحصیلی مالزی

تحصیل پزشکی در مالزی

با موفقیت در زمینه تحصیل پزشکی در مالزی می توان شرایط مهاجرت و هم چنین اقامت دائم این کشور زیبا و پهناور را فراهم نمود در صورتی که شما هم علاقه مند به کسب نمودن اطلاعاتی در زمینه تحصیل پزشکی در مالزی هستید با مطالعه نمودن این مقاله و هم چنین مراجعه به سایر مقالات موجود در سایت موسسه سفیران سروش سعادت می توانید به اطلاعات جامعی در رابطه با این موضوع به دست آورید.

آشنایی بیشتربا شرایط تحصیل پزشکی در مالزی

سیستم آموزشی این کشور مطابق با استانداردهای جهانی است تحصیل پزشکی در مالزی از جمله رشته هایی است که علاقه مندان بسیاری دارد. تحصیل در کشور مالزی به صورت رایگان نیست اما هزینه های تحصیل در این کشور ارزان و بسیار به صرفه می­باشد.

دانشگاه های کشور مالزی به دو صورت خصوصی و دولتی هستند که دانشجویان برای تحصیل در هر یک از این دانشگاه ها ملزم به پرداخت شهریه می­باشند.

لازم به ذکر می باشد که هزینه تحصیلی در دانشگاه های خصوصی این کشور بیشتر از دانشگاه های دولتی این کشور می­باشد. یکی دیگر از تفاوت های این دانشگاه ها در این موضوع می باشد که تدریس در دانشگاه پزشکی خصوصی این کشور به دو زبان  انگلیسی و زبان مالایی می باشد و زبان تحصیل در دانشگاه های پزشکی دولتی این کشورتنها به زبان انگلیسی می باشد.

دانشجویان زیادی از سرتاسر دنیا برای ادامه تحصیل کشور مالزی را انتخاب می­نمایند،  به صورتی که هم اکنون این کشور میزبان دانشجویان از  150 کشور مختلف در سطح دنیا می­باشد دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در دوره­ی کارشناسی در مالزی را دارند باید دوره­ی 12 ساله تحصیلی خود را گذارنده و مدارک آن را اخذ نموده باشند. دانشگاه های مالزی برای دانشجویان برجسته و ممتازی که از معدل و نمرات بالایی برخوردار هستند شرایط ویژه ای را در نظر گرفته است.

بررسی شرط زبان برای تحصیل در پزشکی

کلیه دانشجویان متقاضی تحصیل در رشته پزشکی ملزم به داشتن مدرک زبان انگلیسی  می باشند . البته دانشجویانی که دارای مهارت کافی در زبان انگلیسی نمی باشند می­توانند قبل از ورود به رشته پزشکی در مالزی دوره های زبان انگلیسی را در این کشور بگذارنند. البته زبان مالایی در اولویت است. زیرا اکثر دانشجویان پزشکی از افراد محلی و بومی مالزی هستند که هنگام صحبت به زبان انگلیسی به صورت لهجه دار صحبت می­کنند.

هم چنین اساتید در این رشته به هنگام تدریس با زبان مالایی تسلط بیشتری در مفاهیم داشته و راحت تر می­توانند مطالب را به دانشجویان انتقال دهند. از طرفی دانشگاه های دولتی در سال سوم تحصیل پزشکی در مالزی می تواننند به زبان مالایی صحبت نمایند  زیرا تدریس در این دوره به صورت عملی و بالینی است که دانشجویان در این مرحله با بومیان مالزی ارتباط برقرار می نمایند.

از همین رو تحصیل به زبان مالایی در دانشگاهای دولتی مالزی در اولویت قرار دارد.

بررسی نحوه پذیرش تحصیل پزشکی در مالزی

نحوه پذیرش دانشجویان در دانشگاه های پزشکی کشور مالزی بصورت رقابتی می­باشد با این توضیح که مدت زمان تحصیل در این دوره به میزان 5الی 6 سال خواهد بود.

بررسی دوره های اصلی تحصیل پزشکی در مالزی

می توان دوره­ی پزشکی در دانشگاه های مالزی را به سه دوره اصلی تقسیم نموده. به صورتی که دانشجویان در سال اول به یادگیری آموزش های نظری و تئوری لازم در زمینه دروس پزشکی می­پردازند.در سال دوم تحصیلی به دانشجویان این کشور آموزش های حرفه ای و تخصصی تری را آموزش می­دهند و در نهایت در دو سال آخر تحصیلی به دانشجویان آموزش های بالینی و عملی را آموزش می­دهند.

بررسی شرایط مورد نیاز تحصیل پزشکی در مالزی

شرط اول:

سیستم آموزشی دانشگاه های مالزی مطابق با استانداردهای بین المللی می باشند.  به همین خاطر فرایند تحصیل پزشکی در این کشور دارای علاقه مندان بسیاری می باشد و این موضوع منجر شده که در کشور مالزی شعبه هایی از دانشگاه های معتبر دیگر کشورها وجود دارد که دانشجویان زیادی در این شعبه های مشغول به تحصیل هستند.

شرط دوم:

دانشجویان برای پذیرش در دانشگاه های پزشکی مالزی باید در دروس فیزیک و شیمی و زیست شناسی موفق به اخذ نمرات قابل قبولی را کسب نموده باشند. با این توضیح که دانشجویان پس از اتمام دوره5 ساله پزشکی در مالزی برای یافتن تخصص لازم در یک دوره دوساله دیگر بنام House manship را نیز سپری می­نمایند.

در دوره­ی آموزشی فوق به دانشجویان آموزش هایی جهت یافتن تجربه و مهارت ارائه می­گردد تا بتوانند در آینده به عنوان پزشکی متخصص و دلسوز به انجام کار بپردازد. دانشجویانی که قصد تحصیل پزشکی در مالزی را دارند پس از اتمام دوره 5 ساله و قبل از ورود به دوره تخصصی خود باید به مدت چند سال به کار بپردازند. دانشجویان ملزم می باشند که پس از پایان تحصیلات تکمیلی پزشکی شماره پزشکی خود را  در این کشور ثبت کنند.

بررسی اعتبار مدارک تحصیلی رشته پزشکی مالزی

کلیه دانشجویان متقاضی تحصیل در مالزی قبل از انتخاب نمودن دانشگاه پزشکی در مالزی ملزم می باشند که  از میزان اعتبار دانشگاه های این کشور اطلاعات لازم را اخذ نمایند چرا که اعتبار و رتبه های دانشگاه های پزشکی مالزی هرساله دست خوش تغییرات قرر می گیرد.

اما غالب دانشگاه های پزشکی مالزی دارای اعتبارهای زیادی در سطح جهانی هستند و یا مدارکی که به دانشجویان این کشور  اعطا می­شود حداقل در کشورهایی همچون استرالیا، سوئیس و کشورهای اروپایی به رسمیت شناخته می شود.

دانشجویان رشته پزشکی مالزی ملزم می باشند تا سعی نمایند  که تحصیلات پزشکی خود را در دانشگاه های که مورد تأیید وزارت علوم ایران است را ادامه دهند. زیرا برخی از دانشجویان پس از اتمام  دوران تحصیلی خود قصد برگشت به ایران و انجام کار در این کشور را دارند و تا زمانی که وزارت علوم مدارک وی را تأیید ننماید اجازه انجام کار به وی داده نخواهد شد.

بررسی میزان هزینه تحصیل پزشکی در مالزی

دانشجویان این کشور برای تحصیل در دانشگاهای مالزی ملزم به پرداخت هزینه می باشند  به صورتی که کلیه دانشجویان در راستای تحصیل در رشته پزشکی این کشور ملزم می باشند که سالانه مبلغ 40 ملیون تومان در راستای تحصیل در این کشور بپردازند.

با توجه به اتمام مقاله تحصیل پزشکی در مالزی در صورتی که میزان علاقه شما به تحصیل نمودن در این کشور بیشتر شده باشد مایل به کسب اطلاعات بیشتری در رابطه با کشور مالزی شدید این فرصت را دارید تا با مراجعه نمودن به سایر مقالات موجود در سایت موسسه سفیران سروش سعادت نظیر بورسیه تحصیلی در مالزی و یا اقامت بعد از تحصیل در مالزی  به اطلاعات جامعی دست یابید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *