مهاجرت تحصیلی بلاروس

مهاجرت تحصیلی به بلاروس

مهاجرت تحصیلی به بلاروس

آیا شما متمایل به گرفتن اقامت کشور بلاروس میباشید؟ آیا میدانید یکی از راه های گرفتن اقامت این کشور از طریق مهاجرت تحصیلی به بلاروس میباشد؟ آیا شما اطلاعاتی در زمینه مهاجرت تحصیلی به بلاروس دارید؟ اگر شما متمایل به کسب اطلاعاتی در زمینه مهاجرت تحصیلی به بلاروس هستید با خواندن این مقاله میتوانید به اطلاعات زیادی در این زمینه بدست آورید.

دلایل انتخاب کشور بلاروس برای تحصیل

این کشور که یکی از کشورهای اروپایی میباشد که در بر گیرنده بسیاری از دانشگاه های  دارای اعتبار در سطح کل قاره اروپا و حتی در سرتا سر  جهان می باشد که در تمام سالها دانشجویانی از  این کشور  و  سایر کشورهای جهان به این دانشگاه ها  وارد می شوند. از دیگر دلایل انتخاب نمودن مکان  تحصیل در این کشور  به عنوان مقصد ،  میشود به فرصت داشتن برای آموزش به زبان انگلیسی ، مخارج تحصیلی  مناسب و کم هزینه و همچنین  موفقیت در امرگرفتن پذیرش آسان  دانشگاه های این کشور اشاره نمود .

آشنایی با موقعیت جغرافیایی و میزان جمعیت  کشور بلاروس

مکان این کشور در اروپای غربی میباشد  و با کشور های روسیه ، کشور  اوکراین ، کشور لهستان ، کشور لیتوانی و همچنین کشور لتونی دارای مرز مشترک میباشد.  شهرمینسک پایتخت این کشور میباشد و از جمله دیگر شهر های مشهور و مهم این کشور میتوان به شهره های  برست ، شهرگردونو ، شهرگومل ، شهر موگلیف و شهر ویتبسکا ا شاره نمود . مساحت  این کشور ۲۰۷۵۹۵ کیلومتر مربع است و  میزان جمعیت این کشور ۱۰۰۴۵۲۰۰ به تعداد  نفر می باشد با این توضیح که دین  اغلب مردم این کشور مسیحی ارتدوکس میباشد.

آشنایی با زبان رایج مردم کشور بلاروس

از جمله زبانهای مشهور و رایج این کشور میتوان به زبان روسی و  زبان بلاروسی که هر  دو  از جمله زبان های رسمی این کشور به حساب می آیند اشاره نمود . ناگفته نماند که زبان روسی زبان اصلی این کشور میباشد  که چیزی حدود   هفتاد و دو درصد  درصد از کل  جمعیت این کشور قادر به صحبت کردن به این زبان میباشند .

آشنایی با زبان تدریس در کشور بلاروس

تدریس در دانشگاه های این کشور به دو  زبان ها اصلی  بلاروسی و روسی انجام میشود . ناگفته نماند که برخی  از رشته های تحصیلی در دانشگاه های ابن کشور به زبان انگلیسی تدریس می شوند.

آشنایی با مناطق دیدنی کشور بلاروس

از جمله  مناطق دیدنی این کشور  میشود به قلعه میر ، جنگل بیالوزا ، قلعه برست ، کلیسای سنت سیمون و هلنا ، پارک گورگی ، کاخ گومل ، برج کامیانتس و باغ گیاه شناسی اشاره کرد.

آشنایی با سیستم آموزشی کشور بلاروس

به صورت کلی سیستم آموزشی این کشور به سیستم  آموزش عالی یا  همان دانشگاه ، آکادمی های آموزشی  ، موسسات آموزشی  و کالجها  تقسیم می شود . سیستم آموزشی  این کشور در مقاطع عالی و دانشگاه  ، در بر گیرنده کلیه موسسات آموزشی ، موسسات تحقیقاتی و حاکم میباشد  که از  معیار های قابل قبول و  کلیه قانون های رسمی در ساختار آموزش ، مدیریت ، ارزیابی و تحقیق استفاده می کنند .  به صورت کلی آموزش در مقطع  عالی کشور بلاروس  به دوقسمت اصلی  دولتی و غیر دولتی تقسیم می شود .

در کشور بلاروس چهل و چهار  موسسه آموزش عالی به صورت دولتی اداره میشود  و به تعداد  سیزده  موسسه آموزش های عالی به صورت غیر دولتی اداره میشود وجود دارد . که میتوان به یکی از وظایف این مو سسات به تسهیل روند مهاجرت تحصیلی به این کشور  که ویژه افراد خارجی میباشد اشاره نمود .

آشنایی با مدت زمان لازم برای فارغ التحصیل شدن در کشور بلاروس

به صورت کلی سیستم آموزش عالی در  این کشور در برگیرنده یک دوره لیسانس  چهار ساله و یک دوره فوق لیسانس یک یا دو ساله و یک دوره دکتری تخصصی سه ساله می باشد .

مدارک مورد نیاز که برای گرفتن ویزای تحصیلی بلاروس

 1. به همراه داشتن مدرکی که نشان دهنده گواهی سلامت افرا باشد و به انضمام برگه آزمایش بیماری ایدز
 2. به همراه داشتن مدرک دیپلم و همچنین مدرک پش دانشگاهی
 3. به همراه داشتن رونوشت شناسنامه
 4. به همراه داشتن مدرکی که بیانگر تمکن مالی شخص متقاضی باشد برای اینکه بتوان تضمین نمود که شخص در این مکان جای و مکان مناسبی در اختیار خواهد داشت
 5. به همراه داشتن مدرکی که نشان دهنده پذیرش از  جانب یکی از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی این کشور باشد.
 6. به همراه داشتن شش  قطعه عکس که مختص پاسپورت باشد.
 7. به همراه داشتن مدرکی که نشان دهنده پرداخت هزینه ویزا میباشد.

شروط لازم که برای گرفتن پذیرش در دانش گاه های بلاروس

 1. تکمیل نمودن فرم درخواست توسط شخص متقاضی
 2. تحویل دادن مدرک دیپلم دبیرستان و پیش دانشگاهی توسط شخص متقاضی
 3. تحویل دادن رونوشت شناسنامه توسط شخص متقاضی
 4. تحویل دادن عکسی که برای پاسپورت لازم میباشد
 5. تحویل دادن مدرک ترجمه رسمی به انضمام ریز نمرات دوره دبیرستان و دوره پیش دانشگاهی که  به زبان انگلیسی یا روسی صادر شده باشد
 6. تحویل دادن گواهی سلامت پزشکی که بیانگر توانایی تحصیل و اقامت شخص متقاضی در این کشور میباشد
 7. تحویل دادن پاسپورت دارای اعتبار
 8. تحویل دادن گواهی که بیانگر قبولی در آزمون ورودی باشد

معرفی برترین دانشگاه های کشور بلاروس

دانشگاه دولتی بلاروس

سال تاسیس  این دانشگاه سال  هزار و نهصد و بیست و یک میباشد که  در پایتخت این کشور یعنی شهر  مینسک واقع شده . این دانشگاه که تبدیل به  یک مرکز علمی، آموزشی، نوآوری و فرهنگی صاحب سبک و  پیشرو در این کشور میباشد و دربر گیرنده دانشکده هایی مثل دانشکده جغرافیا،  دانشکده فیزیک،  دانشکده ریاضیات، دانشکده روابط بین الملل ،دانشکده زیست شناسی ،دانشکده اقتصاد ، دانشکده شیمی ،  دانشکده تاریخ ، دانشکده حقوق ،  دانشکده فلسفه ،  دانشکده کسب و کار ،  دانشکده مدیریت و همچنین سایر دانشکده های دیگر میباشد .

دانشگاه دولتی یانکا کوپالای گرودنو

تاریخ تاسیس این دانشگاه به سال هزار و نهصد و چهل میلادی میرسد و مکان تاسیس این دانشگاه  شهر گرودنو میباشد ،  در حال حاضر این دانشگاه  به بزرگترین دانشگاه در کشور  بلاروس تبدیل شده  ودر برگیرنده حدود بیست  هزار دانشجو میباشد  که درصد بالایی از دانشجویان از روش مهاجرت تحصیلی به این کشور وارد شده اند.

این دانشگاه در بر گیرنده دانشکده های زیادی میباشد از جمله معروف ترین دانشکده ها میتوان به دانشکده های هنر و طراحی ،  دانشکده زیست شناسی و بوم شناسی، دانشکده  اقتصاد و مدیریت، دانشکده  مهندسی و ساختمان ،دانشکده  تاریخ و گردشگری، دانشکده حقوق، دانشکده ریاضیات و انفورماتیک ،دانشکده  فیزیک ،دانشکده روانشناسی و غیره می باشد.  به غیر از این دانشکده ها این دانشگاه در برگیرنده مراکز زبان های گوناگونی میباشد که این مراکز به امر آموزش در زبانهای  آلمانی  ، زبان لیتوانی ، زبان روسیی و  زبان لهستانی می پردازند.

دانشگاه دولتی ملی فنی بلاروس

تاریخ تاسیس این دانشگاه  به سال هزارو نهصد و بیست بر میگردد و مکان تاسیس این دانشگاه در پایتخت این کشور یعنی شهر مینسک میباشد این  دانشگاه که همواره  یکی از فنی ترین و پییشگام ترین دانشکده های این کشور است  است .در برگیرنده شانزده دانشکده میباشد که تعدادی بیشتر از سی و پنج هزار  دانشجو را  در مقاطع لیسانس ،  فوق لیسانس و  دکتری تخصصی  میباشد.

از جمله معروف ترین دانشکده های این دانشگاه میتوان به دانشکده های خودرو، دانشکده مهندسی اکولوژی ، دانشکده  مهندسی مکانیک،  دانشکده بازاریابی،  دانشکده مدیریت،  دانشکده مهندسی برق، دانشکده فناوری اطلاعات، دانشکده معماری، دانشکده مهندسی عمران و سایر دانشکده های دیگر اشاره نمود.

دانشگاه دولتی انفورماتیک و رادیو الکترونیک بلاروس

تاریخ تاسیس این دانشگاه به سال  هزار و نهصد و شصت و چهار بر میگردد و مکان تاسیس این دانشگاه در پایتخت این کشور یعنی شهر مینسک میباشد و در بر گیرنده دانشکده های طراحی به کمک رایانه ، دانشگاه انفورماتیک ، دانشکده مهندسی الکترونیک ،دانشکده سیستم های رایانه ای و شبکه ای  ،دانشکده  مهندسی دانشکده   اقتصاد ، دانشکده نظامی ، و غیره می باشد هم اکنون تعدادی بیش از  هفده هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

برسی میزان مخارج و هزینه زندگی در بلاروس

برای مهاجرت تحصیلی به این کشور لازم میباشد که بدانیم که میزان مخارج و  هزینه زندگی در  این کشور نسبت به سایر  کشور های اروپایی دیگر ارزانتر و مقرون به صرفه ترمیباشد . هر چند مخارج روزانه و هزینه زندگی هر فرد به نحوه زندگی و شهری که  محل اقامت دانشجو  در آن واقع میباشدبستگی دارد.

به صورت میانگین هر شخص برای تامین مخارج روزانه و هزینه های زندگی خود در در این کشور چیزی حدود دویست الی سیصد دلار برای هر ماه نیاز دارد .  میزان مخارج روزانه و هزینه زندگی در کشور بلا روس در مقایسه با کشور خودمان به میزان سه درصد بیشتر است اما در مورد  هزینه اجاره مسکن در این کشور باید دانست که  نسبت به کشور خودمان خیلی کمتر است و این میزان به اندازه سی درصد میباشد.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت که با بهره گیری از وکلا و کارشناسان مجرب در زمینه کسب تابعیت و امور مهاجرتی دارای تخصص میباشد.این امکان را برای شما محیا نموده تا با مراجعه به سایت این موسسه و مشاوره حضوری و غیر حضوری با مشاورین این موسسه از اطلاعات جا معی در این زمینه  بهره ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *