مهاجرت به کشور امارات

مهاجرت به امارات و کشورهای عربی

کشور های عربی فرصت های شغلی مناسب با درآمد های بالا را در اختیار بسیاری از افراد قرار می دهند از همین رو مهاجرت به امارات و کشورهای عربی در سال های اخیر رواج پیدا کرده است. جمعیت قابل توجهی برای سفر به این کشورها رخت سفر بسته و بنا بر دلایل مختلف تن به مهاجرت داده اند. دلیل بسیاری از این مهاجرت ها را می توان در درآمد چشمگیر کار در این کشور ها جستجو کرد.

ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از اهمیت مهاجرت به امارات و کشورهای عربی آگاه بوده و قصد تشریح شرایط مهاجرت به این کشورها را داریم.

مهم ترین مقاصد مهاجرتی جهان عرب

زمانی که صحبت از مهاجرت به کشورهای عربی پیش می آید بسیاری از مردم هیچ گونه آگاهی از شرایط این کشورها نداشته و تصمیمات اشتباهی در همین رابطه اتخاذ می کنند. مهاجرت به برخی از کشورهای عربی می تواند به معنای یک عقب گرد بزرگ باشد اما  شما وظیفه دارید که پیش از مهاجرت به امارات و کشورهای عربی دیگر، با مطالعه دقیق شرایط سایر کشور ها بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

مهم ترین مقاصد مهاجرتی جهان عرب عبارتند از؛

  • امارات متحده عربی،
  • قطر،
  • کویت،
  • عمان.

اقامت در کشور های عربی

برای آن که بتوانید مهاجرت به امارات و کشورهای عربی را بدست آورید باید حتما در اندیشه راه های مختلفی که برای اقامت در آن کشورها بوجود آمده است باشید. به کمک هر یک از همین راه هاست که مهاجرت به امارات و کشورهای عربی امکان پذیر می شود. در غیر این صورت شما تنها می توانید وارد این کشور ها شوید و پس از مدتی باید خاک آن کشور را ترک کرده و به کشور خود باز گردید.

روش های دریافت اقامت کشورهای عربی

برای بدست آوردن اقامت کشورهای عربی راه های متفاوتی وجود دارد و هریک از کشورها نیز قوانین مربوط به خود را در نظر می گیرند. با این وجود مهم ترین روش های دریافت اقامت کشور های عربی را می توان به شرح زیر بیان کرد:

  • اقامت از طریق تحصیل،
  • اقامت از طریق کار،
  • اقامت از طریق سرمایه گذاری،
  • اقامت از طریق پناهندگی،
  • اقامت از طریق ثبت شرکت،
  • اقامت از طریق ازدواج،

اقامت کشورهای عربی از طریق تحصیل

یکی از مهم ترین روش های که می توان به کمک آن مهاجرت به امارات و کشورهای عربی را امکان پذیر ساخت، تحصیل در کشورهای عربی است. برترین دانشگاه های علمی کشورهای عربی در کشور عربستان واقع شده اند که باتوجه به روابط سیاسی این کشور با ایران، صدور روادید تحصیلی بسیار دشوار بنظر می رسد.

دانشگاه دولتی کشور قطر 349امین دانشگاه برتر جهان است و پس از آن سه دانشگاه ملی امارات، شارجه و خلیفه که در کشور امارات قرار دارند، از جمله بهترین دانشگاه های خاورمیانه و بخصوص کشورهای عربی هستند.

می توانید با مطالعه مقاله «تحصیل در امارات» از چگونگی روند ادامه تحصیل در این کشور آگاه شوید.

اقامت کشورهای عربی  از طریق کار

کشورهای عمان، کویت، قطر و امارات در سال های گذشته حجم بسیار بالایی از نیروی کار خارجی را به استخدام خود در آورده اند. با این وجود، در سال های اخیر کشورهای کویت و عمان محدودیت های فراوانی را در همین زمینه اعمال کرده و مهاجرت کاری به کشور خود را به حداقل رسانده اند.

با این وجود هنوز برای مهاجرت به امارات و کشورهای عربی از طریق کار فرصت های فراوانی که در امارات و قطر وجود دارد ممکن است. توصیه می کنیم که مقاله «موسسات معتبر کاریابی در امارات» که از جمله مقالات دیگر موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت است را نیز مطالعه بفرمایید.

اقامت کشورهای عربی از طریق سرمایه گذاری

اقامت از طریق سرمایه گذاری در همه کشورهای جهان یکی از مهم ترین موضوعاتی است که به آن توجه ویژه وجود دارد. بسیاری از کشورهای جهان با ارائه گلدن ویزا سعی در جذب سرمایه داران خارجی دارند. مهم ترین روش سرمایه گذاری در کشورهای عربی را می تواند در خرید املاک خلاصه کرد. حدود سرمایه اولیه برای خرید ملک در این کشور ها در حدود 250 تا 500 هزار یورو است.

اقامت کشورهای عربی از طریق پناهندگی

یکی از دشوار ترین راه های مهاجرت به امارات و کشورهای عربی از طریق پناهندگی ممکن می شود. کشورهای عربی تمایل چندانی به پذیرش پناهجویان خارجی نداشته و روند رسیدگی به پرونده های آن ها بسیار آهسته است. با مطالعه مقاله مهاجرت به امارات از طریق پناهندگی اطلاعات جامع تری در همین راستا بدست خواهید آورد.

یکی از رایج ترین راه های درخواست پناهندگی در کشور های عربی در اختیار کسانی است که دین اسلام را به عنوان دین جدید خود برگزیده اند.

اقامت کشورهای عربی از طریق ثبت شرکت

زمانی که شما در کشوری شرکتی را به ثبت می رسانید در حقیقت کمک می کنید تا چرخ اقتصاد آن کشور با سرعت بیش تری به حرکت در آید. به همین منظور بسیاری از کشورها با آغوش باز می پذیرند تا نیروهای خبره خارجی نسبت به ثبت شرکت در آن کشور اقدام کند و فرصت های بسیار ویژه ای را نیز در اختیار آن ها قرار می دهد.  برای مثال در شهر دبی قوانینی وجود دارد که شرکت های خارجی ثبت شده نیازی به پرداخت مالیات نخواهند داشت.

کلیت بیشتری را در مقاله مهاجرت به امارات از طریق ثبت شرکت ارائه کرده ایم که توصیه می کنیم مطالعه آن را نیز در دستور کار خود قرار دهید.

اقامت کشورهای عربی از طریق ازدواج

یکی دیگر از روش هایی که مهاجرت به امارات و کشورهای عربی را میسر می سازد، ازدواج با شهروندان این کشورهاست. این ازدواج باید محدودیت هایی که دین اسلام در نظر گرفته است را نیز شامل شود.

کلام پایانی

در این مقاله روش های مهاجرت به امارات و کشورهای عربی را بازشمارده و در رابطه با هر یک از آن ها توضیحاتی را ارائه کرده ایم. هر کشور برای صدور مجوز اقامت شهروندان خارجی شرایط ویژه خود را دارد که هر یک را به صورت مجزا و در مقالات دیگر مورد بررسی و ارزیابی قرار داده ایم.

هدف ما از تنظیم این نگاشته بیش تر تشریح شیوه هایی است که به کمک آن مهاجرت به امارات و کشورهای عربی ممکن می شود. برای کسب اطلاعات تکمیلی در رابطه با هر یک از این شیوهای مهاجرتی بخش های دیگر سامانه اینترنتی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت را مطالعه فرمایید. در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت خدماتی در باب کاریابی صورت نمی گیرد و صرفا ویزای کاری اخذ می گردد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *