مهاجرت به کشور استرالیا

مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج ممکن است از اهداف بسیاری از مردم باشد. در این صورت می بایست ویزای مربوط به شرایط خود را دریافت کنند. ویزاهای ازدواج در این خصوص متنوع بوده و بر حسب شرایط فرد متقاضی صادر می گردد. این مقاله را بخوانید تا با اطلاعاتی که موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این زمینه به دست آورده و در اختیار شما عزیزان قرار داده است، آگاهی های لازم را پیدا کنید.

مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

برای به انجام رساندن امر مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج ، دریافت ویزای ازدواج الزامی است. اما لازم است بدانید ویزای ازدواج در استرالیا انواع مختلفی داشته و با توجه به شرایط و نحوه ازدواج فرد متقاضی صادر می گردد. در ذیل به انواع ویزاهای ازدواج در استرالیا اشاره شده است:

 • ویزای ۸۲۰ استرالیا جهت اقامت موقت در استرالیا
 • ویزای ۸۰۱ استرالیا جهت اقامت دائم در استرالیا
 • ویزای 309 استرالیا جهت اقامت موقت در استرالیا
 • ویزای ۱۰۰ استرالیا جهت اقامت دائم در استرالیا

در توضیح ویزاهای فوق الذکر باید بگوییم ویزای 820 و 801 در واقع مکمل یکدیگر می باشند. بدین صورت که چنانچه فرد متقاضی به مدت 2 سال در استرالیا زندگی کرده باشد، از طریق اخذ ویزای 801 مجاز به اخذ اقامت دائم در این کشور خواهد بود. این شرایط برای ویزاهای 309 و 100 نیز وجود دارد.

ویزای نامزدی در استرالیا (ویزای شماره 300)

به ویزای شماره 300 ویزای نامزدی می گویند که مختص فردی است که در آینده قصد ازدواج با تبعه استرالیایی یا مقیم دائمی استرالیا را دارد اما طرفین ازدواج رسمی نکرده و به صورت نامزد با یکدیگر در ارتباط هستند.

شرایط ویزای نامزدی استرالیا

فردی که قصد مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج را دارد، ممکن است در شرایط نامزدی با فرد مورد علاقه اش باشد. در این صورت می‌بایست ویزای نامزدی دریافت کند. شرایطی که در این حالت برای فرد متقاضی وجود دارد به شرح ذیل است:

 • سن فرد متقاضی می بایست 18سال به بالا باشد.
 • درخواست ویزای نامزدی به قصد ازدواج با نامزد و حقیقی باشد.
 • مدارکی دال بر اثبات دوران آشنایی ارائه نماید.
 • فرد متقاضی هنگام اقدام و مدت زمان بررسی پرونده تقاضای ویزای نامزدی، بایستی در خارج از خاک کشور استرالیا حضور داشته باشد.

مدت اعتبار تعیین شده از سوی دولت استرالیا جهت صدور ویزای نامزدی، 9 ماه می‌باشد. در واقع فرد متقاضی به مدت 9 ماه فرصت دارد تا اقدامات لازم جهت ازدواج با نامزدش را انجام دهد. لزومی ندارد که ازدواج آنها حتما در خاک کشور استرالیا برگزار شود. اما لازم است قبل از انقضای مهلت ویزا، جهت دریافت ویزای 801 و 820 استرالیا اقدام گردد.

ضمنا در صورتی که در مهلت مقرر از سوی دولت استرالیا (9 ماه) ازدواج طرفین صورت نگیرد، ویزای نامزدی ابطال گردیده و فرد متقاضی می بایست فورا به کشور خود بازگردد. صدور این ویزا به مدت 4 الی 6ماه طول خواهد کشید.

ویزای ازدواج در استرالیا

ویزای ازدواج نیز برای فردی صادر می گردد که با شهروند استرالیایی یا کسی که اقامت این کشور را دارد، ازدواج کرده است.

 ویزای شماره 309 یا همسر (ویزای مشروط یا موقت)

ویزای شماره 309 برای شخصی صادر می گردد که با تبعه استرالیایی یا مقیم این کشور ازدواج کرده و یا با او در حال زندگی است. چنین فردی در زمان ارائه درخواست می بایست خارج از خاک استرالیا حضور داشته باشد. این نوع ویزا به ویزای مشروط معروف است. بدین معنا که صدور آن به صورت موقت و قابل تبدیل به ویزای دائمی همسر یعنی ویزای شماره 100 می باشد.

ویزای شماره 100 یا همسر (ویزای دائمی)

این ویزا به صورت دائمی صادر می گردد و مختص فردی است که با تبعه استرالیایی یا مقیم این کشور در حال زندگی است و یا با او رسما ازدواج کرده است.

ویزای شماره 820 یا همسر (ویزای موقتی)

این ویزا به فردی اعطا می گردد که با تبعه استرالیایی ازدواج یا با او زندگی می کند. این نوع ویزا نیز قابل تبدیل به ویزای همسر دائمی یا ویزای شماره 801 می باشد. نکته قابل توجه اینجاست که برای درخواست این ویزا لزومی ندارد که حتما در خارج از خاک استرالیا باشید.

اختیارات متقاضی در ویزای ۸۲۰ استرالیا

در موضوع مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج ، فردی که دارای ویزای 820 استرالیا است، مزیت های به شرح ذیل برای او وجود دارد:

 • امکان اشتغال به صورت تمام وقت
 • امکان ادامه تحصیل با صرف هزینه
 • استفاده از بیمه خدمات درمانی

ویزای شماره 801یاهمسر (ویزای دائمی) چیست؟

این نوع ویزا به صورت دائمی بوده و برای شخصی صادر می گردد که با تبعه استرالیایی یا مقیم این کشور ازدواج یا با وی در حال زندگی است.

اختیارات‌متقاضی در ویزای ۸۰۱ استرالیا چیست؟

فردی که موفق به اخذ ویزای 801 استرالیا شده است، می تواند از اختیارات و مزایای به شرح ذیل بهره مند گردد:

 • اقامت دائمی در کشور استرالیا
 • امکان “کار در استرالیا به صورت تمام وقت بدون هیچ گونه محدودیت
 • امکان ادامه تحصیل در استرالیا از طریق بودجه دولتی
 • فرد قادر است برای اقوام درجه یک اسپانسر شود.
 • استفاده از حق بیمه خدمات درمانی
 • پس از گذشت 4 سال اقامت در استرالیا مجاز به اخذ شهروندی این کشور خواهد بود.

ویژگی‌های اسپانسر شامل چه مواردی می‌گردد؟

فردی که قصد اسپانسر شدن را دارد، می بایست شرایط ذیل را داشته باشد:

 • در صورتی که از اتباع استرالیایی باشد یا به صورت اقامت دائمی در این کشور زندگی کند. ضمنا می تواند از اتباع نیوزیلند نیز باشد.
 • فرد اسپانسر می بایست پس از صادر شدن ویزای شماره 300 (ویزای نامزدی) کلیه مایحتاج اولیه زندگی متقاضی شامل محل اقامت و مخارج زندگی را پوشش دهد. این تعهد به صورت کتبی می بایست ارائه گردد. برای افراد متقاضی زیر 18 سال، خانواده وی اسپانسر محسوب می شوند.
 • ممکن است اسپانسر در 5 سال گذشته اسپانسر ویزای نامزدی بوده است و یا حتی از سوی شخص دیگری اسپانسر شده است. در این حالت در صورت واجد شرایط بودن حق اسپانسر شدن را دارد.

اگر تا به حال برای اخذ ویزای نامزدی یا ازدواج برای مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج اقدام ننموده اید یا به اطلاعات جدیدتری در خصوص “ویزای ازدواج استرالیا در سال 2019 نیاز دارید، از طریق موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانید به این مهم دست یابید. کارشناسان این موسسه با توجه به شرایطی که دارا هستید، نوع ویزا را برای شما مشاوره نموده و مراحل حقوقی آن را انجام می دهد. از این مشاوره ها می توانید به روش تماس تلفنی رایگان یا مراجعه حضوری به دفتر موسسه بهره بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *