مهاجرت به کشور ارمنستان

مهاجرت به ارمنستان از طریق تولد

مهاجرت به ارمنستان از طریق تولد

والدینی که قصد دارند اقدام به مهاجرت به ارمنستان از طریق تولد نمایند، می بایست از شرایط ثبت تولد در کشور ارمنستان کاملا آگاه باشند. مهاجرت به ارمنستان از طریق تولد تنها یکی از روش های ورود به خاک این کشور نمی باشد و لازم به ذکر است که کسب اقامت این کشور از راه های مختلفی ممکن است. در این نوشتار متقاضیان نیز می تواند با همراهی کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از شرایط مهاجرت به ارمنستان از طریق تولد و موارد مربوطه، روش ثبت تولد در کشور ارمنستان، ارگان های ثبت نام ایالتی تولد در کشور ارمنستان، و سایر موارد مرتبط با مهاجرت به ارمنستان از طریق تولد آگاه شوند.

شرایط مهاجرت به ارمنستان از طریق تولد

یکی از راه های مهاجرت به ارمنستان، مهاجرت به ارمنستان از طریق تولد می باشد. ثبت تولد فرزند در ارمنستان و کسب تابعیت در این کشور از طریق تولد فرزند شرایط خاصی دارد. کودکی که در ارمنستان متولد شده، تابعیت ارمنستان را در صورت وجود شرایط زیر بدست می آورد:

 • والدین در زمان تولد فرزند در کشور ارمنستان تابع این کشور باشند.
 • یکی از والدین در لحظه تولد فرزند تابعیت ارمنستان را دارا می باشد، در حالی که دیگری ناشناخته یا بدون تابعیت می باشد.

اگر در لحظه تولد فرزند، یکی از والدین تابعیت ارمنستان را داشته باشد و والدین دیگر شهروند خارجی باشند، تعیین تابعیت فرزند براساس رضایت کتبی هر دو والدین انجام می شود. همچنین لازم به ذکر است که کودکی از افراد بدون تابعیت که در قلمرو ارمنستان متولد شده تابعیت ارمنستان را بدست می آورد. قانون تابعیت ارمنستان در درجه اول بر اساس اصل قانون ملیت استوار می باشد. این مصوبه در 6 نوامبر 1995 به تصویب رسید و در سال 2007 اصلاح شد كه اجازه تابعیت دوگانه را به متقاضیان و افراد مختلف داد. کسب تابعیت و اقامت ارمنستان از طریق تولد شرایط خاصی دارد و متقاضیان می بایست تولد فرزند خود را به صورت قانونی در این کشور ثبت کنند.

طرق مهاجرت به ارمنستان از طریق تولد

پدر و مادری که در حال ازدواج هستند، براساس درخواست هر کدام از آنها، به عنوان والدین کودک در ثبت تولد کودک وارد می شوند و نام پدر فرزند با رضایت پدر در سوابق تولد وارد می شود. اگر والدین کودک ازدواج نکرده باشند، اطلاعات مربوط به پدر کودک براساس اصالت پدر و بیانیه کتبی مادر کودک در صورت عدم اثبات پدری می شود. لازم به ذکر است که اگر والدین کودک در ازدواج کرده نباشند، لازم نیست اطلاعات مربوط به پدر کودک در تاریخ تولد کودک به خواست مادر پر شود. نام كودک پس از رضايت والدين در اسناد تولد درج می شود. در صورت مشابه نبودن نام خانوادگی والدین، ​​نام خانوادگی کودک با رضایت والدین توسط نام خانوادگی پدر یا مادر وارد می شود.

بیانیه کتبی برای ثبت تولد کودک حداکثر ظرف مدت یک سال از تاریخ تولد کودک به سازمان آژانس ثبت احوال اعمال وضعیت مدنی ارسال می شود. در صورت وجود سندی از فرم مقرر که توسط سازمان پزشکی یا پزشک صادر شده باشد، ثبت نام ایالتی از تولد فرزند در سن یک سال و بالاتر بر اساس درخواست کتبی ارائه شده توسط والدین انجام می شود. ثبت نام ایالتی تولد فرزند پس از رسیدن فرد به سن قانونی براساس درخواست وی انجام می شود. جهت اطلاع از شرایط و هزینه زندگی در ارمنستان پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله مذکور خواهد بود.

ارگان های ثبت نام ایالتی تولد ارمنستان

ثبت نام ایالتی تولد در کشور ارمنستان در بخش ها و ارگان های مختلف انجام می شود:

 • ثبت احوال از طریق تولد توسط
 • بدنه وضعیت مدنی ثبت نام محل تولد فرزند را انجام می دهد.
 • بدنه وضعیت مدنی ثبت نام محل سکونت والدین (یکی از والدین) را انجام می دهد.
 • بخش تشریفاتی ثبت نام ازدواج و تولد در درون نظام از وزارت دادگستری جمهوری

لازم به ذکر است که در مورد کودکان رها شده بدنه وضعیت مدنی اقدام به ثبت مکان یافتن فرزند یا محل زندگی کودک می کند. در صورت فوت فرزند در 4 هفته اول زندگی بدنه اعمال وضعیت مدنی سازمان ثبت احوال ثبت نام محل تولد فرزند یا محل سکونت والدین (یکی از والدین) یا محل فوت از کودک را انجام می دهد. همچنین بدنه اعمال وضعیت مدنی ثبت نام محل سکونت کودک را که در آن درخواست ثبت نام تولد یک سال پس از تاریخ تولد فرزند دریافت شده است قبل از رسیدن وی به 18 سال سن انجام می دهد.

مدارک لازم جهت مهاجرت به ارمنستان از طریق تولد

هزینه تولد در ارمنستان

ارمنستان از بسیاری جهات کاملا دوستدار زایمان است، اما با وجود اینکه از نظر فنی پروسه زایمان برای بچه دار شدن طبق قانون رایگان است. هزینه های دیگری نیز در طول 9 ماه و به خصوص در روزهای بعد از آن انجام می شود. تولد این به طور کلی به هزینه های بیمارستان نیز مربوط می شود. اما البته کارهای بیشتری وجود دارد که باید انجام شود. ذکر این نکته ضروری است که در 7 سال اول زندگی کودک، کلیه ویزیت ها و واکسیناسیون های پزشک رایگان است. این همچنین شامل تست آلرژی و معاینات مشابه است که برای کودک ضروری است. دارو تنها چیزی است که برای والدین باقی می ماند.

هنگامی که باردار می شوید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که در بیمارستانی که متناسب با نیاز شما باشد، پزشکی انتخاب کنید. اگر بیمارستان دولتی باشد، برای ارمنی ها رایگان است. اگر یک کلینیک خصوصی را انتخاب کنید، به طور کلی هزینه های مراقبت از شما در یک دوره 9 ماهه، با آزمایشات و معاینات استاندارد، حدود AMD60000 (درام) برای شما هزینه خواهد داشت. این شامل داپلر، بستری شدن در بیمارستان، داروهای اضافی (اصلا همه شامل موارد اولیه است)، یا معاینات اضافی در صورت بروز مشکل نمی شود. بیمارستان ‌های خصوصی نیز امکانات راحت ‌تری را برای شما فراهم می ‌کنند و امکان اتاق ‌های بیمارستانی یک تخته را بدون هزینه‌ خیلی بالا فراهم می ‌کنند.

از جمله هزینه تولد فرزند در ارمنستان:

آیتم هزینه به درام ارمنستان
هزینه مراقبت 9 ماهه 60000AMD
هزینه بستری روزانه 2000AMD الی 10000AMD
هزینه اضافی 5000AMD الی 10000AMD

مدارک لازم جهت مهاجرت به ارمنستان از طریق تولد

مدارک لازم برای ثبت تولد در کشور ارمنستان عبارتند از:

 • فرم درخواست کامل شده
 • شناسنامه والدین
 • اسنادی که به عنوان زمینه ای برای پر کردن اطلاعات در مورد پدر در شناسنامه در نظر گرفته می شود (به عنوان مثال، سند ازدواج، سند طلاق، گواهی فوت پدر)
 • سند تأیید تولد کودک
 • سند تولد یک فرم ارائه شده توسط بیمارستان که در آن کودک به دنیا آمده است صادر شده است.
 • سند تولد یک فرم ارائه شده توسط بیمارستان که در هنگام تولد خدمات پزشکی ارائه داده است صادر شده است.
 • سند تولد به فرم مقرر صادر شده توسط شخصی که مشغول فعالیت های پزشکی است به روشی که در قانون جمهوری جمهوری ارمنستان مقرر شده می باشد. (در صورت تولد در خارج از مرکز پزشکی)
 • در صورت تولد در خارج از بیمارستان و بدون ارائه مراقبت های پزشکی، بیانیه کتبی فرم تجویز شده در هنگام تولد توسط شخص (بازدید کنندگان) هنگام تولد و مرجع در مورد سلامتی کودک صادر شده توسط سازمان پزشکی

مهلت ثبت تولد در کشور ارمنستان

ثبت تولد در روز ارسال درخواست و مدارک و اسناد مورد نیاز به سازمان ثبت احوال اعمال وضعیت مدنی انجام می شود. با تولد قانونی در ثبت احوال در کشور ارمنستان، اولین پرونده و مدارک قانونی کودک صادر می شود و کودک می تواند بعد از آن از خدمات و امکانات مختلف دولتی و همچنین حقوق شهروندی در کشور ارمنستان بهره مند شود. ثبت تولد قانونی در ثبت احوال در کشور ارمنستان از جمله صدور گواهی و مدارک تولد هیچگونه هزینه و خرج دولتی به همراه ندارد. برای کسب اطلاعات بیشتر از شرایط مهاجرت به ارمنستان و شرایط مهاجرت به سایر کشورهای منطقه مانند شرایط مهاجرت به کشور روسیه، کشور گرجستان، آذربایجان، ترکیه و سایر مناطق مهاجر پذیر، می توانید با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.