مهاجرت به کشور ارمنستان

تابعیت و اقامت ارمنستان

تابعیت و اقامت ارمنستان

افرادی قصد مهاجرت به کشور ارمنستان را دارند می بایست در ابتدای امر از موضوع تابعیت و اقامت ارمنستان اطلاع کافی داشته باشند. روش های مختلفی در خصوص مهاجرت به این کشور وجود دارد که ارتباط مستقیمی با بهره مندی از خدمات شهروندی این کشور دارد. در طول چند سال اخیر افراد زیادی تلاش می کنند تابعیت و اقامت این کشور را به دست بیاورند. کارشناسان موسسه سفیران سروش سعادت با فعالیت موفق در عرصه مهاجرت در مقاله پیش رو سعی دارند به بررسی راه های اخذ تابعیت و اقامت ارمنستان بپردازند. اگر کشور ارمنستان را برای مهاجرت انتخاب کرده اید تا پایان مقاله ما را همراهی کنید.

کشور ارمنستان

این کشور با نام رسمی جمهوری ارمنستان با مساحتی بالغ بر 29743 کیلومتر مربع در قفقاز جنوبی قرار گرفته است. کشور ارمنستان از شمال با کشور گرجستان، از جنوب با کشور ایران و نخجوان، از شرق با کشور آذربایجان و از غرب با کشور ترکیه همسایه و هم مرز می باشد. شهر ایروان مهم ترین شهر کشور ارمنستان بوده که به عنوان پایتخت این کشور شناخته می شود. کشور ارمنستان تقریبا 3 میلیون نفر جمعیت دارد مردم این کشور به زبان ارمنی به مکالمه می پردازند. اولین کشوری که در اوایل قرن چهارم دین مسیحیت را به عنوان دین رسمی کشور انتخاب کرد کشور ارمنستان بود. کلیسای این کشور کاملا خود مختار بوده با سایر کلیساها در دنیا متفاوت است.

تابعیت و اقامت ارمنستان از طریق  تحصیل

یکی از رایج ترین و آسان ترین راه ها برای اخذ تابعیت و اقامت ارمنستان تحصیل در دانشگاه های این کشور می باشد. در این کشور دانشگاه های دولتی معتبری وجود دارد که دانشجویان خارجی و بین المللی می توانند پذیرش آن ها را به دست آورده و مشغول به تحصیل شوند. دروس تحصیلی در دانشگاه های این کشور به زبان ارمنی، زبان انگلیسی و زبان روسی تدریس می شوند. در دانشگاه های این کشور امکان تحصیل در رشته های تحصیلی مختلفی در زیر گروه های علوم انسانی، علوم پزشکی، علوم پایه و هنر و غیره وجود دارد.

از مزایا تحصیل در این کشور می توان به شهریه های تحصیلی و هزینه های زندگی کم و مقرون به صرفه، امکان تحصیل به زبان انگلیسی، همسایگی ارمنستان به ایران و نزدیکی فرهنگ این کشور به فرهنگ ایران اشاره کرد. به همین دلیل به دانشجویان ایرانی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند، دانشگاه های ارمنستان توصیه می شود.

تابعیت و اقامت ارمنستان از طریق کار

ارمنستان شرایط بسیار مناسبی برای متقاضیان خارجی و بین المللی فراهم کرده است که این افراد بتوانند از طریق جذب شدن در بازار کار اقامت موقت 12 ماهه کشور ارمنستان را به دست آورده و از مزایای در نظر گرفته شده استفاده نمایند. در این کشور قوانین و مقررات سخت و پیچیده ای برای متقاضیانی که قصد کار در این کشور را دارند وضع نشده است. برای کار در این کشور لازم است از کارفرما یا شرکتی در ارمنستان دعوت نامه شغلی دریافت کنید، اما نکته قابل توجه این است که کارفرمایان برای استخدام شهروندان این کشور را در اولویت قرار می دهند و اگر نیروی کار مناسبی برای شغل مورد نظر پیدا نشد متقاضیان خارجی واجد شرایط را استخدام می کنند.

باید به این نکته اشاره کرد که اگر فردی دارای مهارت و تخصص در زمینه خاصی باشد به راحتی می تواند در شغلی مشغول به کار شود. پس از اخذ دعوت نامه شغلی فرد باید اقدامات لازم را جهت اخذ ویزای کاری انجام دهد، شما می توانید با مطالعه مقاله کار در ارمنستان اطلاعات بیشتری در این خصوص به دست آورید.

تابعیت و اقامت ارمنستان از طریق کار

سرمایه گذاری و اخذ اقامت ارمنستان

یکی دیگر از راه های اخذ تابعیت و اقامت ارمنستان سرمایه گذاری در این کشور می باشد، برای سرمایه گذاری در ارمنستان روش های مختلفی وجود دارد که می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • سرمایه گذاری به طریق ثبت شرکت
  • سرمایه گذاری از طریق خرید ملک

یکی از کوتاه ترین راه ها برای اخذ تابعیت و اقامت ارمنستان ثبت شرکت در این کشور می باشد. طول مدت ثبت شرکت در این کشور 2 روزه می باشد که نسبت به طول روند ثبت شرکت در کشور ایران کوتاه تر است. برای ثبت شرکت در این کشور لازم است مواردی که در ادامه به آن ها اشاره می شود را انجام دهید.

  • افتتاح حساب در بانک های ارمنستان
  • اعلام 3 عنوان برای شرکت
  • ارائه مدارک شناسایی و پاسپورت تمام اعضا
  • تعیین نوع فعالیت شرکت
  • تعیین اعضاء هیئت مدیره
  • ارائه مدارک مدیر عامل
  • آدرس و شماره تلفن شرکت

اگر قصد دارید در این کشور اقدام به خرید ملک کنید باید بدانید که در زمان خرید ملک حضور خریدار در این کشور الزامی نمی باشد. با خرید ملک در این کشور فرد می تواند برای خود و اعضاء خانواده اقامت دائم ارمنستان را دریافت کند. به طور میانگین قیمت هر متر مربع آپارتمان در این کشور 400$ (دلار) می باشد، که این قیمت در شهر ایروان افزایش می یابد.

ازدواج و اخذ تابعیت کشور ارمنستان

طبق قوانین این کشور متقاضیان خارجی که با تبعه کشور ارمنستان ازدواج می کنند می توانند اقامت دائم این کشور را به دست آورند. متقاضیان باید به این نکته توجه داشته باشند که ازدواج آن ها باید قانونی باشد و به ثبت برسد. پس از آنکه ازدواج رسمی و قانونی شد لازم است زوجین مدارک شناسایی و ازدواج را به زبان انگلیسی ترجمه کرده و به سفارتخانه کشور ارمنستان ارسال کنند. در صورت تایید درخواست مراحل بعدی به متقاضیان اعلام می شود و معمولا به این صورت می باشد که لازم است برای احراز هویت به وزارت امور خارجه مراجعه نمایید و استعمالات لازم را دریافت کنید و آنها را در مرکز ثبت نام اعمال مدنی در وزارت دادگستری ارمنستان ثبت کنید.

با مطالعه این مقاله اطلاعاتی در خصوص چگونگی اخذ تابعیت و اقامت ارمنستان به دست آوردید، اگر قصد زندگی در این کشور را دارید پیشنهاد می شود مقاله زندگی در ارمنستان را مطالعه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر در رابطه با شرایط مهاجرت به این کشور می توانید با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید و یا به صورت حضوری به موسسه مراجعه کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *