مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » اتریش » مهاجرت به اتریش از طریق ویزای کار

مهاجرت به اتریش از طریق ویزای کارمهاجرت به اتریش از طریق ویزای کار

در این مقاله می‌خواهیم انواع طرق مهاجرت به اتریش از طریق ویزای کار را مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم. این مقوله پیچیدگی‌هایی دارد که می‌بایست کاملا مورد بررسی قرار گیرد.

اتریش جزو کشورهای اروپایی است. در نتیجه قوانین حاکم بر آن تقریبا مشابه با سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. این کشور دارای دانشگاه‌های رایگانی دارد که شرایط مناسبی را جهت دانشجویان سراسر دنیا فراهم نموده است.

 

مهاجرت به اتریش از طریق ویزای کار

افراد از هر گوشه و کنار جهان می‌توانند از طریق ویزای کار به این کشور مهاجرت نمایند.

بنابراین مهاجرت به اتریش از طریق ویزای کار امری ناشدنی نیست. اما فرآیندی دارد که می‌بایست توسط متقاضی مرحله به مرحله به دقت انجام گردد.

بر اساس آمارهای بانکی در سطح جهانی، اتریش عنوان هفتمین کشور ثروتمند جهان را داراست.

این کشور از لحاظ اقتصادی پایدار و باثبات است. از این رو، نرخ تورم کشور اتریش در سطح پایینی قرار دارد. به تناسب همین موضوع، مخارج زندگی و اجاره‌بها مسکن نیز بسیار کم است.

به همین دلیل بسیاری از مهاجران، اتریش را جهت مهاجرت و کسب و کار انتخاب می‌نمایند.

دانشگاه‌های سطح بالا جهت تحصیل رایگان، هزینه‌های زندگی در سطح پایین، مخارج تحصیلی بسیار کم، همگی از دلایل مهاجرت به این کشور است.

 

اخذ ویزای کار ازطریق جستجوی ‌کار

اخذ فرصت 6 ماهه جهت یافتن شغل، از جمله روش‌های اخذ ویزای کار در اتریش به شمار می‌رود. شما توسط این مجوز به مدت 6 ماه مهلت دارید تا شغل مورد نظر خود را پیدا کنید. چنانچه در طول این مدت موفق به یافتن کار نشوید، می‌بایست به کشورتان بازگردید.

در صورت کسب 70 امتیاز از 100 امتیاز، مجاز به اخذ ویزای کاری خواهید بود. بنابراین سعی بر جمع‌آوری امتیازهای لازم داشته باشید.

تاییدیه مجوز کاری شما برای یافتن شغل به مدت 6 ماه، از سوی اداره کار اتریش صادر و موافقت می‌گردد.

 

اخذ ویزای کار ازطریق کارفرما یا شرکت

یکی دیگر ازروش‌ها دریافت پیشنهادکاری ازسوی شرکت یا کارفرما در اتریش است. این پیشنهاد می‌بایست کتباو به‌صورت دعوتنامه ازسوی شرکت یا کارفرمای موردنظر باشد.

درنهایت شما از این طریق موفق به اخذ ویزای کار و مهاجرت به اتریش از طریق ویزای کار می‌شوید. مدت اعتبار این نوع ویزا 2سال می‌باشد.

بدین ترتیب که AMSمی‌بایست نسبت به درج آگهی موردنظر به‌مدت 3 ماه در اتریش اقدام نماید. پس از آن درصورتی که نیروی کار یافت نگردید، مجدداهمان درخواست نیروی کار را به‌مدت 3ماه در اتحادیه اروپا آگهی کند.

نهایتا چنانچه هیچ نیروی کاری پیدا نشد، شغل موردنظر نصیب شما می‌گردد. درنتیجه می‌توانید نسبت به انجام مراحل اخذ ویزای کار و مهاجرت اقدام نمایید.

اما این راه مشکلاتی را داردکه انجام این پروسه را محال می‌نماید. به این دلیل که همیشه در بازار کار، اولویت با نیروی بومی همان کشور است. بنابراین وقتی شخصی یا شرکتی جهت درخواست نیروی کار آگهی می‌دهد، نیروهای بومی دست به کار می‌شوند.

آنهادارای پاسپورت اتریش بوده وعضو اتحادیه اروپا هستند. پس در درجه اول شغل موردنظر نصیب آنان می‌گردد. مدت زمان لازم برای این روش، 5ماه است.

ضمنا فرد متقاضی پس از4سال کسب وکار و اقامت در اتریش و پرداخت‌ مالیات‌ها، می‌تواند اخذ اقامت دائم نماید.

 

امتیازبندی جهت اخذ ویزای کار چگونه است؟

مهاجرت به اتریش از طریق ویزای کار مستلزم اخذ امتیاز از سوی متقاضی است. بدین معنا که با توجه به شرایطی که متقاضی دارا است، امتیاز خاصی تعلق می‌گیرد. شرایطی که مربوط به سن، سوابق شغلی، تحصیلات،‌ مدرک زبان و نوع فارغ‌التحصیلی و… می‌باشد. در ذیل امتیازهای تعلق گرفته به هر یک از آنها شرح داده شده است:

 • بازه سنی 20 تا 35 سال: اخذ 20 امتیار
 • بازه سنی 35 تا 40 سال: اخذ 15 امتیاز
 • بازه سنی 40 تا 45 سالگی: اخذ 10 امتیاز
 • در صورت دارا بودن مدارک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد: اخذ 20 امتیاز
 • در صورت دارا بودن مدرک تحصیلی دکترا: اخذ 40 امتیاز
 • افرادی که در رشته‌های فنی و مهندسی و کامپیوتر فارغ‌التحصیل شده‌اند: اخذ 30 امتیاز
 • افرادی که در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد فارغ‌التحصیل دانشگاه‌های اتریش هستند: اخذ 10 امتیاز
 • دارا بودن مدرک زبان آلمانی یا زبان انگلیسی در سطوح مبتدی یا پیشرفته: اخذ 5 تا 10 امتیاز
 • دارا بودن سوابق شغلی: اخذ حداکثر 0 امتیاز (به ازای هر سال 2 امتیاز تعلق می‌گیرد)
 • دارای سابقه شغلی به مدت حداقل 6 ماه در اتریش: اخذ 10 امتیاز

 

شرایط اخذ ویزای‌کار در اتریش چیست؟

 • دارا بودن مدرک لیسانس به بالا و سوابق شغلی به مدت حداقل 3 تا 4 سال (سابقه کار مربوط به پایان تحصیلات دوره لیسانس باشد)
 • ارائه مدرک زبان توسط متقاضی
 • فرد متقاضی از همان ابتدا مجاز به همراه بردن خانواده‌اش به اتریش را ندارد. بلکه پس از یافتن کار و مستقر شدن در این کشور، می‌توانند نسبت به درخواست مهاجرت خانواده‌اش اقدام نماید.
 • شخصی که در اتریش مشغول کار شده است، به طور متوسط ماهیانه می‌تواند بین 2500 تا 5000 یورو حقوق و دستمزد دریافت کند. در اکثر موارد، کسب و کار در رشته‌های مهندسی مشمول این مبلغ حقوق می‌گردند.
 • اتریش و آلمان در حوزه اقتصادی جزو شرکای اصلی یکدیگر هستند. بنابراین فردی که موفق به اخذ ویزای کار اتریش می‌گردد، به راحتی می‌تواند به اقتصاد کشور آلمان ورود نماید.

 

کارت قرمز سفید قرمز اتریش چیست؟

دانشجویان دانشگاه‌های اتریش می‌توانند پس ازپایان تحصیلات و فارغ‌التحصیلی در اتریش اقامت کرده و کارت قرمز سفید قرمز اخذ کنند.

با در دست داشتن این کار به‌راحتی شغل موردنظر خود را یافته و در آینده اقامت و تابعیت این کشور را بگیرند. افراد دارای ویزای تحصیلی در این مورد موفق‌تر هستند. کارت قرمز سفید قرمز، کارت ویزای کاری اتریش است که توسط آن به‌راحتی می‌توان در این کشور مشغول کار شد.

 

 

 

چنانچه تصور می‌کنید جهت اخذ ویزا و مهاجرت به اتریش از طریق ویزای کار دچار مشکل هستید، پیشنهاد ما مراجعه به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت است. این موسسه می‌تواند شما را در زمینه تحصیل در اتریش، اخذ ویزای کار در اتریش و سایر درخواست‌های شما همراهی نماید.

بنابراین جهت کسب اطلاعات تکمیلی و مشاوره از طریق مشاوران و وکلای مجرب، با موسسه تماس بگیرید. کارشناسان ما به صورت حضوری و یا تلفنی پاسخگوی مشکلات و سوالات شما در این راه هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *