مهاجرت تحصیلی اسلواکی

مقطع کارشناسی ارشد در اسلواکی

مقطع کارشناسی ارشد در اسلواکی

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اسلواکی در برنامه های آموزشی مختلفی امکان پذیر است. دانشجویان خارجی می توانند از مزایای تحصیل در ابن کشور برخوردار شوند. در این نوشتار، کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به بررسی کامل شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اسلواکی می پردازند.

تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در اسلواکی

به طور کلی، دانشگاه های اسلواکی ارائه دهنده یکی از بهترین و شناخته شده ترین برنامه های تحصیل در مقاطع تحصیلی مختلف می باشند. تحصیل کارشناسی ارشد در دانشگاه های این کشور معمولا از 2 تا 3 سال طول می کشد و هر سال تحصیلی به 2 ترم تقسیم می شود. این مقطع پیشرفته می تواند دانشجویان را در دستیابی به اهداف آموزشی و حرفه ای خود یاری کند، زیرا سختگیری های یک برنامه کارشناسی ارشد به دانشجویان در مهارت ها و دانش لازم برای رسیدن به حرفه رویاهای خود کمک می کند. در نظر داشته باشید که سال تحصیلی در اسلواکی از 1 سپتامبر (September) شروع می شود و تا 31 آگوست (August) ادامه دارد. دانشجویان می توانند برای تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های کشور اسلواکی برنامه تحصیلی مورد نظر خود را انتخاب کنند زیرا در این دوره طیف گسترده ای از برنامه ها به دانشجویان ارائه می شود.

برخی از امکانات تحصیل در این مقطع ذیلا بیان شده است:

امکانات تحصیل کارشناسی ارشد در اسلواکی

بهترین برنامه های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های کشور اسلواکی عبارتند از:

 • مهندسی عمران
 • مهندسی برق و فناوری اطلاعات
 • تجارت بین الملی
 • بازاریابی دیجیتال
 • تحلیل و تجزیه داده
 • بازاریابی و فروش
 • مدیریت منابع انسانی
 • مدیریت پروژه
 • مدیریت مالی
 • مدیریت زنجیره تامین و لجستیک
 • شیمی فنی
 • انفورماتیک کاربردی
 • مدیریت بازرگانی
 • معماری

شرایط پذیرش برای مقطع کارشناسی ارشد در اسلواکی

دانشجویان بین المللی برای شرکت برنامه های تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد در اسلواکی حتما باید مدرک کارشناسی معتبر در زمینه تحصیلی مرتبط داشته باشند. البته باید در نظر داشته باشید که اگر به فکر اعزام دانشجو به اسلواکی و یا به دنبال تحصیل کارشناسی ارشد در یکی از بهترین دانشگاه های این کشور هستید، حتما باید با دانشگاه مورد نظر خود به صورت مستقیم تماس بگیرید و یا با مراجعه به وب سایت معتبر دانشگاه، از الزامات و شرایط کسب پذیرش تحصیلی مطلع شوید. همانطور که می دانید، مانند سایر کشورهای دنیا، معمولاً هر دانشکده در اسلواکی نیز معیارهای خاص خود را برای پذیرش دانشجویان تعیین می کند. در بعضی موارد، ممکن است از دانشجویان خواسته شود دوره های مقدماتی اضافی، از جمله یک دوره زبان را نیز طی کنند. با توجه به دانشگاه، در صورت نیاز، دانشجویان باید برای تحصیل کارشناسی ارشد در اسلواکی در آزمون ورودی شرکت کنند.

مهمترین مدارکی که دانشجویان باید برای کسب پذیرش تحصیلی برای شرکت در برنامه های مقطع کارشناسی ارشد در اسلواکی تهیه کنند عبارتند از:

ردیف مدارک و اسناد مورد نیاز
1 مدرک کارشناسی معتبر
2 مدرک زبان معتبر انگلیسی
3 انگیزه نامه
4 توصیه نامه
5 پرونده سوابق تحصیلی
6 مدارک فنی (در صورت نیاز)
7 مدرک پزشکی (در صورت نیاز، برای تحصیل در برنامه های پزشکی)

هزینه تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در اسلواکی

هزینه تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در اسلواکی

در موسسات آموزش های و دانشگاه های عمومی کشور اسلواکی مطالعات رایگان هم برای شهروندان اسلواکی و هم برای شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا رایگان است. همین امر در مورد شهروندان EEA یا سوئیس، بلاروس، بوسنی و هرزگوین، مقدونیه، مولداوی، مونته نگرو، صربستان و اوکراین نیز اتفاق می افتد. اما دانشجویان بین المللی باید به طور متوسط €5800 (یورو) در سال به عنوان هزینه های تحصیل کارشناسی ارشد در دانشگاه های کشور اسلواکی پرداخت کنند. علاوه بر هزینه تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در اسلواکی، دانشجویان باید قبل از مهاجرت تحصیلی به اسلواکی از توان مالی خود برای پرداخت هزینه های زندگی و اقامت در این کشور مطمئن باشند. متوسط هزینه زندگی و اقامت دانشجویی در اسلواکی €800 (یورو) در ماه می باشد.

هزینه های زندگی و اقامت دانشجویانی که برای ادامه تحصیل وارد دانشگاه های اسلواکی می شوند عبارتند از:

 • هزینه های مسکن، خدمات و امکانات
 • هزینه های خوراک و مواد غذایی
 • هزینه خرید کتاب و سایر موارد مرتبط

در جدول زیر به طور دقیقتر به هزینه های ذکر شده اشاره کرده ایم. این هزینه ها عبارتند از:

آیتم هزینه ماهیانه به € (یورو) هزینه سالانه به € (یورو)
آب 10 120
اینترنت و تلویزیون 20 240
غذا (کل) 250 3.000
کتاب های دانشجویی 300
محل اقامت 350 الی 400 4.200 الی 4.800
برق 80 960
جمع کل 710 الی 760 8.250 الی 9.120

در نظر داشته باشید که هزینه های سالانه برای 12 ماه است و احتمالاً دانشجویان هزینه های کمتری پرداخت می کنند. برای کاهش هزینه های زندگی دانشجویی در اسلواکی، بیشتر دانشجویان تصمیم می گیرند که محل اقامت خود را با دانشجویان دیگر به اشتراک بگذارند. البته هزینه تحصیل و زندگی در اسلواکی به شهری که دانشجویان در آن مشغول به تحصیل هستند نیز بستگی دارد.

ادامه تحصیل در دانشگاه های اسلواکی

با تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اسلواکی دانشجویان و متقاضیان بین المللی می توانند در قلب اروپا تحصیل کنند، از جاذبه های طبیعی بی نظیر لذت ببرند و مکان های تاریخی بی شماری را مورد بررسی قرار دهند. اینها فقط برخی از مزایای انتخاب اسلواکی برای تحصیل کارشناسی ارشد می باشند. تحصیلات در این کشور نه تنها از کیفیت عالی بهره مند می باشد، بلکه نسبت به اکثر کشورهای دنیا، بسیار مقرون به صرفه است. با یک ساعت رانندگی، افراد می توانند از براتیسلاوا به وین برسند و بنابراین این دو شهر نزدیکترین پایتخت های اروپایی به یکدیگر اروپا هستند. همچنین برای رسیدن از براتیسلاوا به بوداپست تنها دو ساعت رانندگی لازم است و برای رسیدن به پراگ نیز تنها سه ساعت. موقعیت منحصر به فرد اسلواکی، اگر دانشجویان بخواهند هنگام تحصیل سفر کنند، آن را به مکانی عالی تبدیل می کند.

بهترین جاذبه هایی که دانشجویی می توانند در زمان زندگی در اسلواکی به بازدید از آنها بپردازند عبارتند از:

نام جاذبه طبیعی موقعیت مکانی
قلعه براتیسلاوا پایتخت اسلواکی
دروازه مایکل پایتخت اسلواکی
کلیسای جامع سنت مارتین پایتخت اسلواکی
پارک ملی اسواکی (بهشت) شرق اسلواکی

آیا تاریخ قرون وسطایی و طبیعت را دوست دارید؟ در حالی که دانشجویان در اسلواکی هستند، می توانید صدها قلعه را ببینند و در کوه های جادویی تاترا پیاده روی کنند، از دامنه های اسکی لذت کامل ببرند و ورزش مورد علاقه مردم این کشور یعنی هاکی را امتحان کنند. اسلواکی به سرعت در حال توسعه است و از سطح بالایی از زندگی و همچنین فرهنگ زنده و صحنه هنری مترقی برخوردار است. هموطنان گرامی با تماس با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانند با شرایط تحصیل در مقاطع مختلف در اکثر کشورهای دنیا آشنا شوند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.