مهاجرت تحصیلی آمریکا

معرفی دانشگاه کلمبیا

شما هم با مطالعه نمودن مقاله معرفی دانشگاه کلمبیا و هم چنین مراجع نمودن به سایر مقالات تحصیلی کشور آمریکا که در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت موجود می باشند می توانید به اطلاعات جامعی در مورد این دانشگاه به دست آورید.  دانشگاه کلمبیا از جمله مشهورترین و معتبر ترین دانشگاه موجود در سر تا سر جهان می باشد.که دارای متقاضیانی زیادی از سایر کشور های دیگر می باشد.

آشنایی بیشتر با دانشگاه کلمبیا

دانشگاه کلمبیا یک مؤسسه خصوصی می باشد که در سال 1754 تأسیس شده. این دانشگاه در مجموع دارای 6،162 دانشجو می باشد  و این دانشگاه در خود شهر نیویورک تاسیس شده محوطه این دانشگاه 36 هکتار است. و این دانشگاه هم به مانند بسیاری دانشگاه های موجود در جهان از تقویم تحصیلی مبتنی بر ترم استفاده می کنند. رتبه دانشگاه ایالتی کلمبیا در سال 2019 در جایگاه نخست بهترین کالج ها در رده دانشگاه های ملی است و میزان هزینه های تحصیل در این کشور 59،430 $(2018-19)  می باشد. و بیش از 90 % از دانشجویان این کشور در محوطه دانشگاه زندگی می کنند.

آشنایی با سطح آموزشی دانشگاه کلمبیا

به صورت کلی در بخش آموزشی این دانشگاه به سه قسمت اصلی تقسیم می شود که عبارتند از:

  • کالج کلمبیا
  • دانشکده مهندسی و علوم کاربردی فو
  • دانشکده مطالعات عمومی

هم چنین این دانشگاه در بر گیرنده تعدادی از مدارس فارغ التحصیل و حرفه ای، از جمله مدرسه کسب و دانشکده حقوق و کالج پزشکان و جراحان می باشد.

هم چنین این دانشگاه دارای کالج پزشکی دندانپزشکی و مدرسه روزنامه نگاری فارغ التحصیلی می باشد. دانشگاه کلمبیا طیف گسترده ای از فعالیت های دانشجویی را شامل می شود، از جمله 25 فصل در مورد یونان

دانشگاه کلمبیا با کالج بارنارد زنان، اتحادیه علمیه و دانشکدۀ الهیات یهودی دارای ارتبط زیادی می باشد از جمله مشهورترین فارغ التحصیلان برجسته این دانشگاه اشخاص مانند جان جی، پدر و مادر نخست وزیر و نخست وزیر دادگستری و رئیس جمهور سابق باراک اوباما هستند هم چنین دانشگاه  کلمبیا وظیفه مدیریت بر  جوایز پولیتزر را  بر عهده دارد.
آشنایی با مکان تاسیس دانشگاه کلمبیای کانادا
محوطه اصلی دانشگاه کلمبیا در غرب سواحل شمالی این کشور که منتهی به  شهر نیویورک می شود واقع شده است و  مکان دقیق این دانشگاه در منطقه Morningside Heights واقع  شهر نیویورک می باشد البته مرکز پزشکی دانشگاه کلمبیا  که در بر گیرنده دانشکده های پزشکی، پرستاری، دندان پزشکی و بهداشت عمومی  می شود  در شمال محله واشنگتن هیتز قرار دارد.

آشنایی با نحوه پذیرش دانشگاه کلمبیا

متقاضیان پذیرش در دانشگاه کلمبیا می توانند در اوایل هر سال تحصیلی با استفاده نمودن از برنامه مشترک یا درخواست ائتلاف اقدام به ثبت نام در این دانشگاه نمایند متقاضیان پذیرش در این دانشگاه می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نیازهای برنامه برای دانش آموزان داخلی و بین المللی، به بخش اعمال صفحه پروفایل دانشگاه کلمبیا مراجعه کنند. با توجه به وب سایت دانشگاه، کلمبیا در هنگام بررسی برنامه ها دارای یک رویکرد کلی می باشد. این بدان معنی است که مأمورین پذیرش بیش از نمرات نمرات و امتحانات دانشجویان، از جمله مشارکت اضافی در آنها، به توصیه ها و عوامل دیگر مانند شرایط خانوادگی این اشخاص را در بر می گیرد.
درخواست های اولیه  متقاضیان پذیرش در دانشگاه کلمبیا به 1 نوامبر منتهی می شود و طبق وب سایت دانشگاه، در اواسط ماه دسامبر، تصمیم گیری در مورد پذیرش دریافت خواهد شد. با این توضیح که بر اساس  داده های U.S. News، 21% از متقاضیان اولیه تصمیم گیری در سال تحصیلی 2016-2017  در دانشگاه کلمبیا پذیرفته شدند. متقاضیان تصمیم گیری منظم از تاریخ پذیرش آنها تا 1 آوریل مطلع خواهند شد.

نحوه پذیرش دانشجویان بین المللی دانشگاه کلمبیا

روند پذیرش در دانشگاه کلمبیا برای همه دانش آموزان، بدون در نظر گرفتن حق شهروندی یا کشور محل اقامت شان، یکسان است. برای متقاضیان پذیرش در این دانشگاه بهتر می باشد که  دستورالعمل های و برنامه  های این دانشگاه را برای اطلاعات بیشتر در مورد رویه ها و الزامات در سایت دانشگاه کلمبیا مشاهده کنند
برنامه های کاربردی امتقاضیان پذیرش در این دانشگاه توسط اعضای اداره پذیرش برنامه های کاربردی از سراسر جهان مورد ارزیابی قرار می گیرد.
تمام دانشجویان آینده نگر و خانواده های آنها باید آگاه باشند که اداره ثبت نام دانشجویان دانشگاه کلمبیا برای اعطای وظایف  خود به سایرکارکنان مجاز نیستند و یا با هیچ عامل مستقل دیگری در هر جای دنیا کار نمی کنند.

بررسی میزان هزینه های تحصیلی دانشگاه کلمبیا

میزان هزینه تحصیل برای دانشگاه کلمبیا و در مقطع کارشناسی  54،504 دلار برای سال تحصیلی می باشد که این میزان از هزینه 96٪ گران تر از متوسط ​​ملی کالج غیرانتفاعی در کشور آمریکا می باشد  و به صورت تقریبی هزینه تحصیل در این کشور معادل  27،755 دلاری است. که منجر به این موضوع شده که دانشگاه کلمبیا یکی از گران ترین دانشگاه های کشور آمریکا  به شمار برود.رتبه بندی 100 رتبه برتر ما قرار دارد هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد چهار ساله در نیویورک در رتبه چهارم قرار دارد و گرانترین کالج 4 ساله در ایالت است. قیمت محل اقامت متفاوت نیست.
بررسی هزینه های اسکان دانشجویان دانشگاه کلمبیا

همان طور که ذکر شد دانشجویان این کشور امکان زندگی در محوطه این دانشگاه  را دارند و بر اساس مصوبات ارائه شده هیئت مدیره این کشور هزینه اسکان در این مکان ها به میزان 13،644 $ در هر سال تحصیلی می باشد . البته دانشجویانی که برای تحصیل در خارج از محوطه دانشگاه نیویورک انتخاب می شوند باید حداقل این مبلغ را بپردازند.

سایر هزینه های زندگی دانشجویان دانشگاه کلمبیا

اگر در محوطه دانشگاه زندگی می کنید، دانش آموزان باید برای هزینه های اضافی زندگی به میزان  1،947 $ هزینه کنند. دانشجویان خارج از دانشگاه باید برای سایر هزینه های متفرقه هزینه 4995 $ هزینه کنند.
و میزان بودجه تحصیلی و بودجه زندگی سالانه برای رفتن به کلمبیا 74،199 $ برای سال تحصیلی می باشد و هزینه آن برای همه دانشجویان بدون در نظر گرفتن وضعیت اقامت نیویورک به همان میزان است، زیرا در این دانشگاه هیچ گونه تخفیف دولتی وجود ندارد.
در صورتی که شما هم با مطالعه نمودن مقاله معرفی دانشگاه کلمبیا علاقه مند به داشتن اطلاعات بیشتری در مورد این دانشگاه شدید این فرصت را دارید تا با مراجعه نمودن به سایر مقالات تحصیلی موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نظیر تحصیل درآمریکا و یا ویزای تحصیلی آمریکا به اطلاعات جامعی دست یابید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *