مهاجرت تحصیلی سوئیس

مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش در لوکزامبورگ

مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش در لوکزامبورگ

لوکزامبورگ یکی دیگر ار ثروتمندترین کشورهای اروپایی است که تنها 600 هزار نفر جمعیت دارد. علاقمندان به مهاجرت تحصیلی به این کشور بایستی مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش در لوکزامبورگ را تهیه نمایند. کارشناسان و مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند توصیه می­نمایند قبل از مهاجرت اطلاعات لازم در این زمینه را کسب و با آگاهی سفر نمایند.

درباره کشور لوکزامبورگ

 • لوکزامبورگ کشوری در همسایگی آلمان، فرانسه و بلژیک می­باشد.
 • این کشور شاهد جنگ های بسیاری در طول دهه­های مختلف در تاریخ است.
 • شرایط اقتصادی در کشور لوکزامبورگ بصورت پایدار و باثبات است و این موجب رشد اقتصاد این کشور گردیده است.
 • به گونه ای که این کشور به عنوان مرکز باندکداری خصوصی معروف است.
 • لوکزامبورگ یکی از اعضای حوزه­ی شینگن نیز می­باشد که در این معاهده بنام روستای شینگن از این کشور یاد شده است. هدف این کشور جابجایی شهروندان در بین کشورهای عضو شینگن می­باشد.
 • لوکزامبورگ دارای دانشگاههای معتبر بسیاری است و هزینه های تحصیل در این کشور بسیار کم و مقرون به صرفه است.
 • از این رو این کشور مقصد تحصیلی برای دانشجویانی که علاقمند به تحصیل در کشورهای اروپایی هستند می­باشد.
 • از علاقمندان به تحصیل درلوکزامبورگ دعوت میشود مقاله را تا پایان مطالعه فرمایند.

شرایط لازم جهت پذیرش لوکزامبورگ

پذیرش در دانشگاههای کشور لوکزامبورگ همانند سایر کشورهای اروپایی شرایطی دارد که دانشجویان باید قبل از پذیرش آنها را بدست آورند. تدریس در دانشگاههای کشور لوکزامبورگ به زبان های آلمانی- فرانسوی- انگلیسی و لوکزامبورگی ارائه می­گردد. تحصیل در دانشگاههای کشور لوکزامبورگ بصورت رایگان نمی­باشد و دانشجویان جهت تحصیل در دانشگاههای این کشور بایستی شهریه پرداخت نمایند.

دانشجویان قبل از ورود به دانشگاه باید زبان تحصیلی خود را انتخاب کنند و برای ورود باید مدرک زبان مورد نظر را داشته باشند. دانشجویان برای پذیرش در مقطع کارشناسی دانشگاههای لوکزامبورگ اولاً باید دوره­ی 12 سال تحصیل را گذرانده و حداقل 75% نمرات این دوره را کسب نموده باشند. دانشجویان برای ادامه تحصیل به زبان انگلیسی باید دارای مدرک زبان آیلتس با نمره6 را کسب نموده باشند. همچنین کسانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع لیسانس به زبان آلمانی را دارند باید داری مدرک زبان آلمانی با سطح B را کسب نموده باشند.

تحصیل در مقطع لیسانس در لوکزامبورگ

دانشجویان در مقطع کارشناسی در لوکزامبورگ بایدبه مدت 3 الی 4 سال به تحصیل بپردازند. بطور متوسط دانشجویان برای تحصیل در این دوره بیستی مبلغی حدود3200 الی 4900 یورو در هر ترم تحصیلی بپردازند. همچنین دانشجویان موظف به پرداخت شهریه در ابتدای هر ترم تحصیلی می­باشند.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس لوکزامبورگ

بطور معمول تحصیل در دوره­ی کارشناسی ارشد به مدت 1 الی 2 سال طول می­کشد. البته مدت زمان تحصیل در این دوره برای رشته های مختلف با یکدیگر متفاوت است. دانشجویانی که برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد این کشور اقدام نموده اند باید دارای مدرک کارشناسی بوده و 75% از کل نمرات این دوره را اخذ نموده باشد. بطور مثال دانشجویان ایرانی برای پذیرش در این دوره باید دارای حداقل معدل 15 در مقطع کارشناسی باشند. تحصیل در دوره­ی کارشناسی ارشد نیازمند مدرک زبان انگلیسی آیلتس حداقل نمره6.5 و تحصیل به زبان آلمانی دارای مدرک سطحB2 است.

مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش در لوکزامبورگ

دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاههای لوکزامبورگ را دارند باید مدارک زیر را به دانشگاههای این کشور ارائه نمایند:

 1. ارائه کپی صفحه اول پاسپورت و یا کپی مدرک شناسایی
 2. ارائه ترجمه تمام مدارک تحصیلی. دانشجویان برای تحصیل در مقطع کارشناسی بایستی تمامی مدارک تحصیلی دوره­ی چهارساله دبیرستان را ترجمه نمایند.
 3. دانشجویان بایستی فرم درخواست پذیرش تحصیلی را تکمیل و به دانشگاه مورد نظر خود رائه نمایند.
 4. دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع دکتری را دارند بایستی دارای دو توصیه نامه از طرف اساتید دوره­ی کارشناسی ارشد خود باشند.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت توصیه می­نماید تا دانشجویان علاقمند به تحصیل در دوره­ی کارشناسی و کارشناسی ارشد نیز اقدام به دریافت توصیه نامه از اساتید قبلی خود نمایند. زیرا در این صورت دانشجویان شانس بیشتری برای پذیرش در این دانشگاهها را خواهند داشت.

 • برای آقایان دانشجو ارائه کارت پایان خدمت الزامی است.
 • ارائه اصل و مدرک فوق دیپلم برای کسانی که دوره­ی کارشناسی را بصورت ناپیوسته گذرانده اند نیز ضروری است.
 • در نهایت بایستی تمامی مدارک فوق الذکر به تأیید وزارت امور خارجه و دادگستری در ایران رسیده باشند.

موارد فوق از جمله مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش در لوکزامبورگ بشمار می­رود.

تحصیل در مقطع دکتری در لوکزامبورگ چگونه است؟

مقطع دکتری در این کشور به مدت 3-4 سال طول خواهد کشید. دانشجویان در این دوره تمرکز بیشتری بر روی انجام کارهای تحقیقاتی و تز دارند. پذیرش برای تحصیل در مقطع دکتری این کشور بصورت رقابتی است و دانشجویان با سطح علمی و نمرات بالاتر شانس قبولی بیشتری دارند. دانشجویان برای تحصیل در این دوره باید 80% نمرات دوره­ی کارشناسی ارشد را کسب نموده باشند (دانشجویان ایرانی دارای معدل 16).

دانشجو برای تحصیل به زبان انگلیسی در دوره­ی دکتری باید دارای مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره7 و زبان آلمانی مدرک زبان سطحC1  باشد. دانشگاههای کشور لوکزامبورگ در مقطع دکتری دارای رشته های محدودی است. زیرا دانشگاههای این کشور تقریباً تازه تأسیس هستند و هنوز نتوانسته مدارک علمی و پروژه های پژوهشی بسیاری را ارائه دهد.

دانشگاههای کشور لوکزامبورگ با 80 دانشگاه معتبر در جهان در ارتباط است. بگونه ای که دانشجویان می­توانند پروژه های تحقیقاتی خود را با سایر دانشگاههای معتبر جهانی به اشتراک بگذارند. برخی از دانشگاههای کشور لوکزامبورگ به دانشجویان بین المللی کمک هزینه های تحصیلی پرداخت می­کنند. دانشگاه اصلی لوکزامبورگ دارای سه دانشکده می­باشد که عبارتند از:

 • دانشکده علم و تکنولوژی
 • دانشکده قانون و ارتباطات
 • دانشکده هنر و علوم انسانی

هزینه های زندگی در لوکزامبورگ چگونه است؟

بطور متوسط هزینه های زندگی دانشجویی در لوکزامبورگ1200-1500 یورو در ماه تخمین زده شده است. بیشترین هزینه های دانشجویی در این کشور مربوط به اجاره بها می­باشد. بگونه ای که دانشجویان باید ماهیانه600 الی 900 یورو در ماه برای اسکان خود پرداخت نمایند. دولت لوکزامبورگ به دانشجویان اجازه کار ضمن تحصیل در این کشور را داده است. اما یافتن کار دانشجویی در این کشور دشوار است.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای دانشجویی لوکزامبورگ چیست؟

دانشجویان برای دریافت اقامت دانشجویی باید مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش در لوکزامبورگ را تهیه و به سفارت این کشور ارائه دهند. مدارک فوق عبارتند از:

 • ارائه ترجمه مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات
 • ارائه اصل و کپی مدارک هویتی
 • ارائه تأییدیه مدارک پزشکی
 • ارائه گواهی مبنی بر عدم سوء سابقه

ناگفته نماند تمامی مدارک فوق باید به زبان انگلیسی ترجمه و ارائه گردند. دانشجویان با سوالات زیادی در زمینه مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش در لوکزامبورگ مواجه می­شوند از جمله:

 • آیا برای اخذ اقامت دانشجویی بایستی دانشجو نامه پذیرش از دانشگاه را کسب نموده باشد؟
 • دانشگاههای لوکزامبورگ به دانشجویان بین لمللی بورسیه های تحصیلی اعطا می­نماید؟
 • آیا مدارک تحصیلی دانشگاههای لوکزامبورگ مورد تأیید در تمامی کشورهای جهان می­باشد؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پاسخگوی تمامی سوالات عزیزان در زمینه مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش در لوکزامبورگ می­­باشد.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *