مهاجرت تحصیلی انگلستان

مدارک و شرایط لازم برای پذیرش تحصیلی انگلستان

مدارک و شرایط لازم برای پذیرش تحصیلی انگلستان

آیا شما هم به اخذ پذیرش تحصیلی در کشور انگلستان علاقه دارید؟ آیا میدانید چه مدارک و شرایط لازم برای پذیرش تحصیلی انگلستان لازم میباشد؟ اگر شما هم متمایل به این هستید که بدانید چه لازم است با خواندن این مقاله میتوانید از اطلاعات کاملی در این زمینه بهره ببرید. مهاجرت به کشور  انگلستان هر روز و نسبت به گذشته رو به فزونی می باشد. و عده کثیری با داشتن  هدف تحصیل نمودن در کشور انگلستان برای هدف خود کوشش می کنند نا گفته نماند که در این میان علتی که بسیار ضروری و مهم محسوب می شود تهیه کردن و آماده ساختن مدارک لازم و شرایط ویژه برای گرفتن پذیرش در کشور انگلستان می باشد .

دادن مدارک کامل و درست در اخذ ویزای تحصیلی کشور انگلستان از اهمیت بالایی برخوردار هست . تمامی نظام های آموزشی موجود در سراسر جهان در راستای گرفتن پذیرش دانشجویان مدارک و شرایط لازم خود را به همراه دارند و متقاضیان امر تحصیل نیز باید همه مدارک را به طور کامل تهیه نمایند. کشور انگلستان هم از این مسئله مبرا نمی باشد. بیان نمودن این مطلب ضروری می باشد که کشور انگلستان دارای نظارت و سخت گیری های بیش تری در مورد موجه و هم چنین با کیفیت بودن مدارک لازم برای شخص متقاضی دارد.

اصلی ترین مدارک مورد نیاز برای تحصیل در انگلستان

در مقاطع مختلف میتوان برای گرفتن پذیرش تحصیلی در انگلستان اقدام نمود با این توضیح که هر مقطع مدارک اختصاصی و ویژه مربوط به خود را می خواهد. کلیه مقاطع تحصیلی در این کشور عبارتند از :مقطع ویژه مدرسه، مقطع ویژه دبیرستان ، مقطع ویژه کالج و مقطع آموزش عالی و دانشگاه اصلی ترین مدرک که ما قبل همه مدارک لازم است کلیه مدارک شناسایی هویت فرد مثل پاسپورت شخص متقاضی و شناسنامه وی می باشد.

شماره موجود در پارسپورت شخص متقاضی که بیانگر تنها کد شناسایی برای یک واحد آموزشی در کشور انگلستان به شمار می رود و با ارائه  این کد شناسایی فرد در سیستم آموزشی این کشور شناسایی می شود نکته حائز  اهمیت برای شخص متقاضی این می باشد که به  همراه مدارک لازم خود باید مدارک پدر و مادرخود را  را نیز ارائه دهد. دلیل اهمیت دادن به مدارک پدر و مادر این می باشد که فرد بتواند تمکن مالی خود را برای ادامه تحصیل خوداثبات نماید. به جز این موارد از لحاظ حصول اطمینان که نشئت گرفته از تحصیل با امنیت و بدون نگرانی از لحاظ مالی می باشد از شخص متقاضی می بایست تعهد نامه گرفته شود.

آماده نمودن مدارک تحصیلی  برای گرفتن پذیرش تحصیلی در انگلستان

بعد از تقدیم نمودن مدرک های لازم برای شناسایی نوبت به آماده نمودن مدارک تحصیلی برای ارائه به این دانشگاه ها می باشد این مدارک به چگونگی مقطع تحصیلی انتخاب شده شخص متقاضی دارد و می بایست بر اساس مقاطع تحصیلی شخص متقاضی ارائه گردد. برای نمونه اگر شخص متقاضی خواهان ادامه تحصیل در مقطع دکتری می باشد باید آخرین مدرک تحصیلی خود را یعنی مدرک کارشناسی ارشد خود را ارائه دهد.

فراموش نشود اگر هدف شخص متقاضی تحصیل نمودن به صورت مجدد در همان مقطع ولی این بار در کشور انگلستان باشد توصیه ما به اشخاص متقاضی این می باشد که مدارک تحصیلی مربوط به خود را در این مقطع را ارائه ندهند. علت این امر این می باشد که این کار می تواند برای شخص متقاضی مشکل آفرین شود و شخص را ملزم به توضیح می کند که علت تحصیل مجدد در مقطع قبلی برای چیست.

نکته قابل اهمیت این می باشد که ارائه دلایل محکم و قانع کننده در این امر دارای اهمیت بالایی هست پس شخص متقاضی نباید خود را به دردسر بی اندازد و می بایست منطقی و عاقلانه تصمیم بگیرد و اقدام به عمل نماید. چگونگی ارائه مدرک زبان  برای گرفتن  پذیرش در انگلستان از جمله سایر مدارک لازم در راستای امر پذیرش در کشور  انگلستان ارائه مدرکی که نشان دهنده تسلط کافی بر زبان کشور مورد نظر می باشد. در مورد این شرط  نیز شخص متقاضی می بایست توجه داشته باشد که مدرک زبانش می بایست با مرحله ای که قصد دارد اقدام نماید دارای تطابق باشد.

مدارک لازم زبان مورد تایید انگلستان برای گرفتن پذیرش

از جمله مدارکی که برای نشان دادن تسلط بر زبان مورد تایید قرار خواهد گرفت عبارتند از :

  • مدرک زبان ارائه شده می بایست حاوی UK NUMBER باشد.
  • مدرک زبان متقاضی نشان دهنده این باشد که می تواند با مقطع تحصیلی درخواستی در انگلستان مساوی باشد.
  • شخص متقاضی ملزم به این هست که آزمون زبان را در میان کشور ایران و یا خارج از این کشور با موفقیت پشت سر گذاشته باشد.

حد نصاب  لازم برای نمرات آزمون آیلتس زبان و  برای تحصیل نمودن در کشور  انگلستان

  • ویژه تحصیلات کالج حداقل نمره آیلتس باید ۵/۵ باشد
  • در مقطع کارشناسی حداقل نمره آزمون  آیلتس باید ۶ باشد
  • در مقطع کارشناسی ارشد حداقل نمره آزمون آیلتس باید ۶ /۵ باشد
  • در مقطع دکتری نمره آزمون آیلتس باید از ۷ به بالا باشد

آزمون زبان

اشخاص متقاضی که سن قانونی آنها  زیر ۱۸ سال می باشد لازم نیست که مدرک زبان خود را ارائه دهند . اما این نکته را حائز اهمیت می باشد که برای شخصی که قصد تحصیل در کشوری مانند انگلستان را دارد  نیاز به حداقل فهمیدن زبان است. اما این مطلب قابل ذکر است که در برخی از موارد شخص متقاضی برای تحصیل نمودن در انگلستان با سن زیر ۱۸ سال هم نیاز به آزمون زبان دارند. در این شرایط شخص متقاضی بعد از تعیین و مشخص شدن  سطح در کلاس های زبانی که در  کشور انگلستان برگزار می شود، شرکت کند.

پس از ارائه و تحویل مدارک شناسایی و مدارک تحصیلی و همچنین مدرک زبان احتمال این وجود داردکه ازشخص متقاضی تعهدنامه و دیگر مدارک تکمیلی ای که در بر گیرنده 3 نوع  مدرک گفته شده نیز خواسته می شود. برای همین امر پیشنهاد می شود آمادگی های لازم را داشته باشند.

سایر مدارک و دیگر شرایط لازم برای گرفتن  پذیرش در کشور  انگلستان

دربعضی شرایط خاص و گاهی اوقات امکان این وجود دارد که شخص متقاضی به داشتن مدارکی از جمله  مدارک حقوقی و مدارک کاری و به همراه داشتن مدارک اسناد مالکیت و هر نوع اسنادی که نشان دهنده تمکن مالی شخص باشد ملزم شود این نوع مدارک گاهی اوقات ضروری به شمار می روند و در برخی مواقع نیز شانس پذیرش در انگلستان را افزایش می دهد.

اگر شما هم با خواندن این مقاله به گرفتن پذیرش تحصیلی در انگلستان علاقه مند شدید و خواهان کسب اطلاعاتی در زمینه مدارک و شرایط لازم برای پذیرش تحصیلی انگلستان هستید این امکان برای شما محیا هست که با مراجعه به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و آشنایی و مشاوره با وکلا و مشاورین مجرب این موسسه در زمینه مدارک و شرایط لازم برای پذیرش تحصیلی انگلستان موفق به کسب اطلاعاتی در این زمینه شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *