مهاجرت کاری بلاروس

مدارک لازم ویزای کار بلاروس در سال 2019

مدارک لازم ویزای کار بلاروس در سال 2019

امروزه بسیاری از افراد سرزمین مادری خود را به منظور یافتن یک شغل مناسب ترک می کنند. برای سفر به بلاروس و یافتن کار در این کشور شما به ویزای کاری این کشور نیاز خواهید داشت. در این مقاله به بررسی و معرفی مدارک لازم ویزای کار بلاروس خواهیم پرداخت. گسترش تولید و همچنین پیشرفت تجارت در جمهوری بلاروس سبب شده است تا جمعیت مهاجران کاری در این کشور به صورت فزاینده ای افزایش یابد.

شهروندان کشور های جدا شده از اتحادیه جماهیر شوروی بیشترین درصد مهاجران کاری به این کشور را در اختیار دارند. براساس قوانین کشور بلاروس، همه افراد خارجی که قصد دارند در این کشور کار کنند، باید اجازه کار دریافت کنند. البته در این امر استثنا های ویژه ای نیز وجود دارد. برای مثال مردم روسیه و قزاقزستان نیازی به دریافت اجازه کار در بلاروس ندارند. در شرایط خاص شهروندان سایر کشور ها نیز نیاز به دریافت اجازه کار نخواهند داشت.

چه کسانی به اجازه کار در کشور بلاروس نیاز ندارند؟

همان طور که گفته شد نیروی کار خارجی در کشور بلاروس باید اجازه کار در این کشور را داشته باشد. در این بخش چند نمونه از استثنائات را به شما معرفی خواهیم کرد.

 1. فرد از طریق پناهندگی وارد کشور بلاروس شده باشد.
 2. فرد موفق به کسب پناهندگی کشور بلاروس شده باشد.
 3. فرد اقامت دائم کشور بلاروس را در اختیار داشته باشد.
 4. فرد یکی از کارمندان سفارت یا کنسولگری سایر کشور ها در خاک بلاروس باشد.
 5. فرد نماینده یکی از شرکت های بین المللی موجود در خاک بلاروس باشد.
 6. فرد در یکی از موسساتی که بر اساس معاهدات بین المللی در خاک بلاروس تاسیس شده است مشغول کار باشد.
 7. روحانیونی که به دلایل فعالیت های مذهبی به این کشور سفر می کنند.
 8. فرد خبرنگار یک رسانه معتبر و مورد پذیرش کشور بلاروس باشد.
 9. دانشجویان که در موسسات برای کارهای تحقیقاتی مرتبط با رشته تحصیلی خود مشغول کار هستند.
 10. فرد از سوی یک ارگان به عنوان سخنران یا مربی آموزشی به بلاروس دعوت شود. استاتید مدعو دانشگاه ها و موسسات علمی نیز در این دسته قرار دارند. مدت دعوت از آن ها باید کمتر از 90 روز باشد.
 11. فرد یکی از سرمایه گذاران و بنیان گذاران یک شرکت تجاری قانونی در کشور بلاروس باشد.
 12. کارمندانی که بر اساس دستور العمل های نهاد های مختلف بین المللی در جمهوری بلاروس به کار گرفته می شوند.

پروسه دریافت اجازه کار بلاروس

در کشور بلاروس تفاوتی میان شهروندان بلاروس و کسانی که اقامت دائم این کشور را در اختیار دارند وجود ندارد. اولویت کار در این کشور نیز با همین افراد است. از همین روست که نرخ بیکاری در کشور بلاروس تنها 0.3% است. این به آن معناست که جمعیت بسیار کمی در کشور بلاروس بیکار هستند. بنابراین کشور بلاروس برای تامین نیروی کار خود نیاز به پذیرش نیروی کار خارجی دارد. برای آنکه نیروی کار خارجی بتواند در کشور بلاروس مشغول کار شود، باید از طریق یک کارفرما در این کشور استخدام شود. کارفرما باید مدارک مربوط به پذیرش فرد خارجی را در اختیار وزارت کشور بلاروس قرار دهد. این مدارک عبارتند از؛

 • فرم تکمیل شده درخواست کار که شما در اختیار او قرار داده اید.
 • پاسپورت شما
 • تاییده هزینه های پرداخت شده برای انجام امور قانونی.

مدارک درخواست کننده در مدت 15 روز کاری بررسی خواهند شد. در صورتی که مدارک به تایید وزارت کشور بلاروس برسد، شما می توانید به مدت یک سال در این کشور کار کنید. این امکان وجود دارد که این اجازه کار تمدید شود. البته باید توجه داشته باشید که پیش از پایان اعتبار اجازه کار باید آن را تمدید کرده باشید. در صورتی که یک فرد متخصص قصد دارد برای چند نفر یا چند شرکت متفاوت کار کند، باید به صورت مجزا برای هر یک از آن ها اجازه کار دریافت کند.

مدارک لازم برای ویزای کار بلاروس

برای دریافت ویزای کار در کشور بلاروس شما نیازمند ارائه مدارک زیر هستید؛

 • اصل دعوت نامه معتبر از طرف شخص حقیقی و یا حقوقی
 • پاسپورت با اعتبار حداقل 90 روز پس از تاریخ ورود شما به بلاروس
 • تکمیل فرم درخواست ویزا به زبان انگلیسی
 • یک قطع عکس رنگی 3.5*4.5 با پیش زمینه سفید که مربوط به شش ماه گذشته باشد.
 • کپی صفحه اول گذرنامه
 • بیمه مسافرتی با اعتبار حداقل 10000 یورو
 • محل اسکان موقت در بلاروس
 • ترجمه مدارک تحصیلی مرتبط با شغل
 • گواهی تایید اداره کار

میزان در آمد در بلاروس

بر اساس اطلاعات بدست آمده از مشاغل مختلف در کشور بلاروس، بالاترین سطح درآمد در این کشور در حدود 950 دلار آمریکا در یک ماه است. از سوی دیگر کمترین میزان درآمد نیز در حدود 310 دلار ارزیابی شده است. این درآمد نسبت به سایر کشور های اروپایی در سطح کم ارزیابی می شود. اما از طرف دیگر هزینه های زندگی در کشور بلاروس نسبت به سایر کشور ها نیز بسیار کمتر است. هزینه زندگی در بلاروس گاهی کمتر از هزینه های زندگی در ایران است.

پذیرش ویزای کار در بلاروس

کشور بلاروس یک کشور در حال توسعه است. جمعیت بیکار این کشور بسیار انگشت شمار است. از همین رو به منظور پر کردن فرصت های شغلی به نیروی کار خارجی نیازمند است. اگرچه مردم قزاقزستان و روسیه اجازه دارند به صورت آزادانه در این کشور کار کنند اما همچنان جمعیت مهاجران کاری به این کشور بسیار زیاد است به طوری که در حدود 21% مهاجران این کشور را شهروندان اوکراینی تشکیل می دهند. کشور بلاروس با آغوش باز متخصصین سایر کشور ها را می پذیرد. با این وجود نیاز به یادگیری زبان روسی، به عنوان یکی از سخت ترین زبان های زنده دنیا، می تواند کار شما را کمی دشوار کند.

در این مقاله در رابطه با مدارک لازم ویزای کار بلاروس توضیحاتی ارائه کرده ایم. با این وجود پیش از اینکه در رابطه با کار در یک کشور اروپایی تصمیم گیری کنید، حتما شرایط همه کشور ها را بررسی کنید. مشاورین ما در موسسه سفیران سروش سعادت آماده اند تا به همراه وکلای توانمند، مراحل اخذ پذیرش کاری شما را پیگیری کرده و شما را در راه رسیدن به اهداف مهاجرتیتان یاری نمایند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *