مهاجرت کاری فرانسه

مدارک لازم برای ویزای کار در فرانسه

مدارک لازم برای ویزای کار در کشورفرانسه

افرادی که قصد اشتغال در اروپا یا کشور فرانسه را دارند، می بایست کلیه مدارک لازم برای ویزای کار در فرانسه را تهیه نمایند. در واقع استخدام در کشور فرانسه مستلزم ارائه ویزای کار است که مدارکی برای اخذ آن لازم خواهد بود. بنابراین مقاله تنظیمی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت را مطالعه نموده و با شرایط فعلی خود سنجیده و سپس تصمیم به مهاجرت کاری بگیرید.

ویزای کار از طریق تحصیل در فرانسه

یکی از راه هایی که می توان در کشور فرانسه به ویزای کاری و اقامت در فرانسه رسید، روش تحصیلی است. متقاضیان از طریق ادامه تحصیل در این کشور به سادگی می توانند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری مبدل نموده و به صورت قانونی مشغول کار شوند. برای این منظور دانشجو می بایست پس از پایان تحصیلات مدارک لازم برای ویزای کار در فرانسه را را تهیه و تسلیم نماید.

مدارک لازم برای ویزای کار در فرانسه

دانشجو پس از فارغ التحصیلی مدت زمان محدودی را فرصت دارد در همان شغلی که کار حین تحصیل انجام می داده استخدام گردد و یا به جست و کار جدید بپردازد. بنابراین تهیه مدارک لازم برای ویزای کار در فرانسه به قرار ذیل برای دانشجوی متقاضی کار الزامی بوده و باید پس از تکمیل مدارک به سفارت فرانسه تسلیم گردد:

 • ارائه گواهی بیمه متقاضی
 • ارائه قرارداد کاری یا پیشنهاد شغلی از سوی کمپانی یا کارفرمای فرانسوی که مواردی مانند حقوق و دستمزد، بیمه، پست شغلی را شامل می گردد.
 • کلیه مدارک تحصیلی به صورت ترجمه شده
 • مدارک شناسایی متقاضی به صورت ترجمه شده
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی با نمره مد نظر سفارت

مدارک موردنیاز جهت اشتغال دانشجوی فارغ‌التحصیل

دانشجویانی که در رشته تحصیلی خود فارغ التحصیل شده اند و اکنون قصد اشتغال در فرانسه را دارند، می بایست مدارک ذیل را در دست داشته باشند:

 • ارائه اصل آخرین مدرک تحصیلی
 • گواهی عدم ممنوعیت اشتغال به کار (این نامه را می توان از دانشگاه محل تحصیل دریافت نمود)
 • انجام مصاحبه با شخص کارفرما جهت اثبات تسلط کافی متقاضی بر یکی از زبان های فرانسه یا انگلیسی

در صورتی که دانشجو مدارک فوق الذکر را تهیه و تسلیم نماید، مجاز خواهد بود به صورت تمام وقت و قانونی مشغول کار شود.

انواع مختلف روادید در کشور فرانسه

در رابطه با موضوع مدارک لازم برای ویزای کار در فرانسه، انواع روادید در کشور فرانسه به صورت کوتاه مدت و طولانی مدت صادر می گردد. روادیدهایی که به صورت کوتاه مدت صادر می شوند، در زمینه های ذیل هستند:

 • روادید به قصد گردشگری و تفریح
 • روادید به قصد آموزش های  کوتاه مدت
 • روادید به قصد امور ورزشی و ورزشکاری
 • روادید به قصد انجام کارهای هنری مانند موسیقی، بازیگری و…
 • روادید خویشاوندی به قصد دید و بازدید از خویشاوندان و بستگان
 • روادید به قصد انجام روابط تجاری

در صورتی که اقامت فرد متقاضی بیش از 3 ماه طول بکشد می بایست روادید طولانی مدت را اخذ نماید که شامل زمینه های ذیل می گردد:

 • روادید طولانی مدت در زمینه شغلی
 • روادید طولانی مدت به قصد سرمایه گذاری
 • روادید طولانی مدت به قصد ادامه تحصیل
 • روادید طولانی مدت با هدف ازدواج و تشکیل خانواده در فرانسه

اشتغال افراد مقیم اتحادیه اروپا چه‌شرایطی دارد؟

ممکن است فردی از اتباع کشور فرانسه یا مقیم اتحادیه اروپا باشد. در این صورت وی نیز مستحق انجام کار در فرانسه است. این دسته از افراد نیازی به دریافت ویزای کاری ندارند. اما ملزم هستند پیشنهاد کاری یا قرارداد فیمابین خود و کارفرما را همراه با کارت اقامت خود تسلیم نمایند.

ضمنا موارد ذیل در جذب و استخدام فرد متقاضی در شغل مورد نظر مثمر ثمر خواهد بود:

 • مدت زمانی که تحصیل وی به پایان رسیده است. به عبارت دیگر طول مدت تحصیل وی در کشور فرانسه.
 • انگیزه متقاضی جهت استخدام
 • شایستگی و صلاحیت فرد جهت انجام کار

از آنجایی که یافتن شغل از این طریق مسائل حقوقی را در بر دارد، پیشنهاد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این است که حتما از یک وکیل ماهر در انجام این امر کمک بگیرید. این موسسه وکلای بسیار ماهری را در اختیار دارد که می توانند به سرعت مراحل استخدام شما را به انجام برسانند.

شرایط کارفرما برای استخدام نیرو چیست؟

شخص کارفرما اگر بتواند ثابت کند که برای شغل مورد نظرش صرفا شخصی از اتباع خارجی صلاحیت انجام آن را دارد، در این صورت می تواند از استخدام فرد خارجی بهره بگیرد. در  غیر این صورت اولویت با اتباع فرانسه و اتحادیه اروپاست.  البته این روش بسیار دشوار و زمان بر می باشد.

شخص کارفرما می بایست آن شغل را به مدت 3 ماه در کشور فرانسه آگهی کند تا شخص مورد نظر فرانسوی جهت دریافت شغل مراجعه نماید. در صورت عدم مراجعه، مجددا می بایست به مدت 3 ماه در اتحادیه اروپا آگهی نماید. چنانچه باز هم افراد شهروند اتحادیه مراجعه ننمودند، در این صورت مجاز به استخدام و جذب نیروی خارجی است و ثابت می گردد که به جز اتباع خارجی از جمله ایرانیان شخصی صلاحیت انجام آن کار را ندارد.

مزیت تحصیل در اشتغال به‌کار چیست؟

آنچه که مسلم است این است که فردی که از روش تحصیلی اقدام به اشتغال و کار در فرانسه می نماید، طبیعتا از سایر روش ها بسیار به صرفه تر، کم هزینه تر و با سرعت بیشتری انجام می گیرد. چراکه در وهله اول موفق شده است که مدرک تحصیلی خود را از بهترین دانشگاه های این کشور دریافت نماید.

در قدم بعدی این که فرصت های شغلی بسیار زیادی برای چنین شخصی وجود دارد که به سهولت می تواند ویزای تحصیلی را به ویزای کاری تبدیل نموده و در شغل مورد نظر استخدام شود. همچنین از آنجایی که در دانشگاه های این کشور تحصیل نموده است، بنابراین تسلط بسیار خوبی در دو زبان فرانسوی و انگلیسی خواهد داشت که این خود یک پوئن مثبت برای اشتغال دانشجوی متقاضی است.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مجددا تاکید می نماید که با دریافت مشاوره های تخصصی در زمینه اشتغال و مدارک لازم برای ویزای کار در فرانسه و به طور کلی مهاجرت به اروپا و فرانسه به دفتر موسسه مراجعه نموده و یا از مشاوره های رایگان به صورت تلفنی بهره بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *