مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » اتریش » مدارک لازم برای ویزای کار اتریش

مدارک لازم برای ویزای کار اتریشیکی از این روش‌ها اخذ ویزای کار اتریش است که در ادامه مدارک لازم برای ویزای کار اتریش به حضورتان عرض می‌گردد.تاریخ ارائه درخواست و ثبت‌نام تعیین‌کننده اولویت‌ متقاضیان کار در اتریش است. به همین دلیل پروسه پذیرش بر مبنای تاریخ درخواست انجام می‌‌گردد.نوع شغل انتخابی توسط متقاضی و همچنین مبلغ حقوق دریافتی از موارد بسیار مهم کسب و کار در اتریش به شمار می‌رود.  بنابراین دقت کافی را در این زمینه داشته باشید.

مدارک لازم برای ویزای کار اتریش

مدارک لازم برای ویزای کار اتریش به شرح ذیل می‌باشد:

 • متقاضی می‌بایست فرم مربوطه را تکمیل و به‌سفارت اتریش تسلیم نماید. او ملزم است اطلاعات فردی خود را به‌صورت درست و دقیق در فرم وارد نموده و ازهرگونه اشتباه و ناقصی اجتناب نماید. درغیراینصورت درخواست او مردود می‌گردد.
 • ارائه تعداد دو قطعه عکس 5*3 و 4*6 با پس‌زمینه سفید و به‌صورت رنگی و بدون هرگونه روتوش ارائه نماید.
 • ارائه اصل و تصویر گذرنامه یا پاسپورت ازکلیه صفحات توسط متقاضی. چنانچه پاسپورت قدیمی خودرا دارید، سفارت را در جریان این امر قرار دهید. (ارائه ترجمه آن به زبان الزامی است)
 • بیمه‌نامه با اعتبار 6 ماهه. سقف مبلغ آن نیز باید 30 هزار یورو باشد. ارائه ترجمه آن به‌زبان الزامی است.
 • گواهی عدم سوءپیشینه یاعدم سابقه کیفری همراه باترجمه آن‌توسط متقاضی (ارائه ترجمه آن به‌زبان آلمانی الزامی است)
 • کلیه مدارک تحصیلی همراه باریزنمرات به صورت ترجمه شده به زبان آلمانی
 • رزومه شغلی واقعی
 • اجاره‌نامه متقاضی با اعتبار 6 ماهه
 • دارای مدرک زبان آلمانی سطح A2 یا زبان انگلیسی آیلتس نمره 5
 • نامه اشتغال به کار در اتریش

نکته قابل‌توجه اینکه ترجمه کلیه مدارک می‌بایست به ‌تایید وزارت امور خارجه کشور ایران برسد.

امتیاز مدرک زبان خارجی چند است؟

متقاضی ‌دارای مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی، متناسب با نوع مدرک وسطح زبان، بین 5 تا 10 امتیاز به او تعلق می‌گیرد.

بنابراین دارا بودن مدرک زبان سطح بالا شانس بیشتری را به متقاضی جهت اخذ ویزا می‌دهد. همچنین می‌تواند جهت جستجوی کار نیز موفق‌تر عمل کند.

امتیاز سوابق کاری چند است؟

در موضوع مدارک لازم برای ویزای کار اتریش، لازم است بدانید سوابق کاری شما نیز دارای امتیاز است. امتیاز سوابق کاری بدین صورت است که به ازای هر سال، 2 امتیاز به متقاضی تعلق می‌گیرد.

اما به این نکته توجه داشته باشید که بر اساس قوانین مصوب، حداکثر امتیاز از این روش، 20 امتیاز است. به طور مثال اگر فرد دارای 2 سال سابقه کاری باشد، 4 امتیاز به او تعلق می‌گیرد.

لازم به ذکر است سوابق کاری بالای 10 سال، به اندازه 20 امتیاز را شامل می‌شوند.

امتیاز شرایط سنی چقدر است؟

 • فرد متقاضی در بازه سنی 20 تا 35 سال، می‌تواند 20 امتیاز اخذ کند.
 • فرد متقاضی در بازه سنی 35 تا 40 سال، می‌تواند 15 امتیاز اخذ کند.
 • فرد متقاضی در بازه سنی 40 تا 45 سال، می‌تواند 10 امتیاز اخذ کند.

بر این اساس، متقاضیانی که سن آنها کمتر از 20 سال و بیشتر از 45 سال می‌باشد، امتیاز شرایط سنی را دریافت نخواهند کرد.

امتیاز مدرک تحصیلی چقدر است؟‌

در ارائه مدارک لازم برای ویزای کار اتریش، به‌مدرک تحصیلی متقاضی با توجه به سطح و مقطع امتیازاتی تعلق می‌گیرد.

فرد متقاضی که دارای مدرک تحصیلی مقطع دکترا است، موفق به کسب 40 امتیاز می‌گردد. این میزان امتیاز بسیار محسوس و چشمگیر است. در نتیجه او را چندین قدم به اخذ ویزای کار نزدیک‌تر می‌سازد.چنانچه متقاضی دارای مدرک رشته فنی و مهندسی باشد، مجاز است به میزان 30 امتیاز اخذ نماید. در این مورد نیز کسب 30 امتیاز بسیار قابل توجه می‌باشد و شانس او را بسیار بالا می‌برد.فرد دارای مدرک تحصیلی مقاطع کارشناسی و کارشناسی که فارغ‌التحصیل دانشگاه‌های اتریش باشد، برای او 10 امتیاز در نظر گرفته می‌شود.لازم است بدانید افراد مخترع و دارای سوابق پژوهشی و تحقیقاتی، می‌توانند به میزان 20 امتیاز دریافت نمایند.

روش‌های اخذ ویزای‌کاری در اتریش چیست؟

روش اول: پیشنهاد شغلی از سوی کارفرما

اولین روش جهت اخذ ویزای کاری در اتریش، دارا بود پیشنهاد کاری است. بدین ترتیب که شخص می‌بایست از طرف یک کارفرمای اتریشی یا شرکتی که در اتریش ثبت شده باشد، پیشنهاد کار اخذ نماید.

مدرک تحصیلی افراد در این روش می‌بایست مدرک لیسانس باشد. ناگفته نماند پیشنهاد کاری کارفرما باید به صورت دعوتنامه و مکتوب برای متقاضی ارسال شده باشد.

این نوع روش بسیار مشکل و شاید امکان‌ناپذیر است. زیرا کارفرما می‌بایست به مدت 3 ماه شغل موردنظر را در کشور آلمان آگهی نماید. اگر کسی یافت نشد، در اتحادیه اروپا مجددا 3 ماه آگهی نماید. اگر باز هم هیچ نیرویی یافت نگردید، در این صورت شما موفق به پذیرش آن شغل می‌شوید.

البته این پروسه معمولا موفقیت‌آمیز نیست. چون طبق قوانین اشتغال، همواره اولویت استخدام با شهروندان اتریشی یا اتحادیه اروپا است. در غیر این صورت می‌توان از کشورهای خارجی جذب نیرو نمود.

فردی که اقامت با ویزای دانشجویی در اتریش را دارد، مجاز به انجام مشاغل به صورت تمام‌وقت نیست. تنها در صورتی می‌تواند به صورت پاره‌وقت کار کند که توسط کارفرما بعنوان کارآموز مشغول گردد.

روش دوم: اخذ ویزای جستجوی کار

این روش مناسب بوده و به‌راحتی می‌توانید ویزای کار اخذ نمایید. بدین‌صورت که در ابتدا می‌بایست از100 امتیاز، 70 امتیاز لازم را کسب نمایید.درصورتی که اداره کار بادرخواست و امتیازات شما موافقت نماید، می‌توانید به مدت 6 ماه اجازه اقامت در اتریش را بگیرید.با در دست داشتن ویزای جستجوی کار، به‌مدت 6ماه مهلت دارید با اقامت دراتریش، شغل موردنظر خودرا پیدا کنید.

مرحله بعد، انعقاد قرارداد با کارفرمایتان است. پس از اینکه قرارداد بین شما وکارفرما منعقد گردید، درخواستتان برای صدور ویزای کار به اداره کار ارسال می‌گردد. پس ازتایید ازسوی اداره کار، کارت قرمز سفید قرمز که همان ویزای کار است، به شما اعطا می‌گردد.نکته‌ قابل توجه در این روش این است که شما در ابتدا مجاز به بردن خانواده‌تان به همراه خود نیستید. می‌توانید پس از مستقر شدن در اتریش، نسبت به بردن خانواده‌تان نزد خود اقدام نمایید. جهت کسب اطلاعات دقیق‌تر وجزئیات بیشتر در این‌خصوص از طریق موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اقدام نمایید. این موسسه با دراختیار نهادن مشاوره‌های مناسب از طریق کارشناسان حرفه‌ای، راهنمای شما در اخذ ویزای‌کار اتریش و تهیه مدارک لازم برای ویزای کار اتریش خواهد بود. مراجعه شما می‌تواند به‌صورت حضوری یاتلفنی باشد. درهرصورت منتظر تماس شما عزیزان هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *