مهاجرت تحصیلی چین

مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی از چین

برای تحصیل در کشور چین باید از یکی از دانشگاه های این کشور پذیرش تحصیلی دریافت کنید. اطلاع کامل از مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی از چین به شما کمک خواهد کرد تا در بازه زمانی کمتری به خواسته خود در این زمینه دست پیدا کنید. کشور چین در سال های اخیر با تکیه بر پذیرش دانشجویان بین المللی در رشته های مختلف و بهره گیری از اساتید بین المللی، سطح تحصیل در کشور خود را بهبود بخشیده است. در این گفتار مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تصمیم گرفته اند تا در رابطه با مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی از چین توضیحاتی را در اختیار شما قرار دهند.

تحصیل در چین

با گذشت زمان رفته رفته کشور چین در مسیری قرار می گیرد که تحصیل در این کشور به یکی از بهترین راه های تحصیل در قاره کهن تبدیل می شود. استفاده از اساتید بین المللی و همچنین فراهم آوردن شرایط برای همکاری با دانشگاه های اروپایی، چین را در مسیر پیشرفت قرار داده است.

دولت چین همچنین این امکان را ایجاد کرده است که علاقمندان به تحصیل در مدارس کشور چین نیز قادر باشند تا به این خواسته خود رسیده و پیش از ورود به دانشگاه های این کشور در مدارس آن به تحصیل بپردازند.

مطالعه مقاله «تحصیل در چین» که پیش تر تهیه و تنظیم شده است، بی شک اطلاعات بیشتری در این زمینه در اختیار شما قرار خواهد داد.

زبان تحصیل در چین

اشاره کردیم که کشور چین در تلاش است تا با جذب دانشجویان مستعد خارجی شرایط تحصیل در این کشور را بهبود ببخشد اما زبان چینی به عنوان یکی از ده زبان دشوار جهان یک مانع بزرگ است. از همین رو کشور چین شرایطی را ایجاد کرده است که امکان تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی برای بسیاری از دانشجویان در تقریبا تمامی رشته ها امکان پذیر شود.

به تازگی برخی از رشته های محدود تحصیلی در این کشور به زبان های آلمانی و فرانسوی نیز امکان پذیر شده است. علت اصلی این موضوع را می توان در همکاری دانشگاه های چینی با دانشگاه های اروپایی جست و جو کرد.

تحصیل در چین-اروپا

بسیاری از دانشگاه های چینی موفق شده اند تا سند همکاری با دانشگاه های مطرح اروپایی امضا کنند. بر اساس این اسناد، دانشگاه های اروپایی برای مدت حداقل یک ترم تحصیلی دانشجویان خود را به کشور چین می فرستند تا در دانشگاهی که از پیش مشخص شده است تحصیل کنند. پیش از ثبت نام و درخواست پذیرش در آن رشته ها، در توضیحات سایت دانشگاه به طور کامل در این رابطه توضیح داده شده است.

با توجه به این که این دانشجویان مجددا باید به کشور اولیه در اروپا بازگردند، دانشگاه نظارت ویژه ای بر شرایط تحصیل آن ها خواهد داشت و در بسیاری از موارد اساتید مورد نظر خود را به این کشور اعزام می کنند.

برای آشنایی  بیشتر با موسسات آموزشی در کشور چین مقاله دانشگاه های چین را نیز مطالعه کنید تا بتوانید بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

ویزای تحصیلی در چین

برای تحصیل در کشور چین، دریافت ویزای تحصیلی این کشور برای همه شهروندان خارجی الزامی است. ویزای تحصیلی کشور چین تنها در اختیار افرادی قرار می گیرد که از یکی از دانشگاه های این کشور پذیرش تحصیلی دریافت کرده باشند. همین مسئله سبب می شود که مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی از چین  اهمیت ویژه ای پیدا کند.

انواع ویزای تحصیلی چین

در کشور چین دو نمونه ویزای تحصیلی وجود دارد که با توجه به درخواست دانشجو در اختیار وی قرار خواهد گرفت. ویزای تحصیل کشور چین با نام اختصاری X از یکدیگر تمیز داده می شوند.

ویزای X1 نوع اول ویزای تحصیل در کشور چین است که در اختیار دانشجویانی قرار می گیرد که قصد دارند برای مدتی طولانی در کشور چین بمانند. این ویزا تنها 90 روز اعتبار قانونی دارد و پس از آن باید تمدید شود.

ویزای نوع X2 نیز دومین نوع ویزای تحصیلی در کشور چین است. این ویزا تنها 180 روز اعتبار قانونی دارد و به هیچ عنوان توسط دولت چین تمدید نخواهد شد. توجه داشته باشید که این ویزا برای شرکت در دوره های آموزشی کوتاه مدت تنظیم شده است و برای شرکت در دانشگاه، نمی توانید از این ویزا استفاده کنید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی چین

مهم ترین مدارک مورد نیاز شما برای دریافت ویزای تحصیلی در کشور چین به شرح زیر است:

  • گذر نامه با حداقل شش ماه اعتبار زمانی و یک صفحه سفید
  • فرم درخواست صدور روادید
  • یک قطعه عکس رنگی
  • گواهی اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه های کشور چین
  • تکمیل فرم های JW201 و JW202 برای متقاضیان ویزای بلند مدت

اخذ پذیرش تحصیلی از چین

چنانچه گفتیم، برای دریافت ویزای تحصیلی کشور چین باید حتما از یکی از موسسات آموزشی این کشور، پذیرش تحصیلی دریافت کنید. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به شما توضیح خواهند داد که مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی از چین چیست و چگونه باید از آن ها  استفاده کنید.

مهم ترین مدرکی که برای پذیرش در کشور چین به آن نیاز خواهید داشت، مدرک معتبر زبان است. این مدرک می تواند در زبان چینی یا زبان انگلیسی باشد که به نوع رشته و درخواست شما بستگی دارد.

در مرحله بعد شما باید یک مدرک معتبر ارائه دهید که نشان دهنده پایان مقطع قبلی تحصیلی باشید. در این مرحله شما باید دارای معدل سطح خوب باشید و ریز نمرات شما از اهمیت بالایی برخورداری است.

برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا، باید دو گواهی معتبر در دست داشته باشید که در آن دو استاد برجسته از رشته تحصیلی مورد نظر شما سطح علمی شما را تایید کرده باشند.

برای شناسایی شما نیز، اسکن صفحه اول پاسپورت شما از طرف دانشگاه درخواست خواهد شد.

کلام پایانی

در این مقاله توضیح دادیم که مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی از چین چیست و شما برای تحصیل در این کشور به کدام مدارک نیاز خواهید داشت. تحصیل در کشور چین به شما کمک خواهد کرد تا علاوه بر امکان پذیری کار و ادامه تحصیل در چین، امکان کار و ادامه تحصیل در سایر کشور های جهان را نیز داشته باشید.

دولت چین نیز به این مهم واقف است که دانشجویان بین المللی تا چه میزان قادر خواهند بود تا سطح علمی دانشگاه های این کشور را افزایش دهند. ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از آمادگی کامل برخوردار هستیم تا شرایط تحصیل شما در کشور چین را فراهم آوریم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *