مهاجرت تحصیلی چین

دانشگاه های چین

دانشگاه‌های چین

کسب اطلاعات درباره دانشگاه های چین به دانشجویان و متقاضیان بین المللی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور را دارند کمک می کند. دانشجویان می توانند با در نظر گرفتن شرایط و سوابق تحصیلی خود و همچنین توان مالی خود بهترین مرکز تحصیلی را برای ادامه تحصیل در برنامه های تحصیلی مختلف انتخاب کنند. در دانشگاه های چین برنامه ها و دوره های تحصیلی معمولا به زبان های چینی و انگلیسی ارائه می شوند. اگر قصد دارید با بهترین دانشگاه های چین آشنا شوید و از شرایط آموزش عالی در کشور چین و شرایط تحصیل در دانشگاه های این کشور مطلع شوید می توانید با متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تا بخش آخر این نوشتار همراه باشید.

آموزش عالی چین

آموزش عالی در این کشور در سال های اخیر به طور چشمگیری پیشرفت کرده است، به طوری که تعداد زیادی از مؤسسات در رده بندی دانشگاه های جهانی در سال 2020 حضور دارند. چین یکی از کشور های پیشرو در صنعت و پیشرو در اقتصاد جهانی شده است و این کشور به یکی از مقاصد تحصیل و مطالعه بسیار جذاب در بین کشور های پیشرفته تبدیل شده است. این کشور با داشتن بیش از 2.000 دانشگاه و بیش از 7 میلیون دانشجوی چینی که هر ساله از دانشگاه فارغ التحصیل می شوند، این کشور دارای بزرگترین شبکه دانشگاهی در جهان است. با 377.054 دانشجوی بین المللی که در سال 2014 در چین مشغول به تحصیل بودند، چین اکنون سومین مقصد تحصیلی بزرگ در بین کشور های خارجی پس از آمریکا و انگلیس است.

صدها برنامه با کیفیت بالا به زبان انگلیسی و برنامه های کوتاه مدت زبان چینی در دانشگاه های کشور چین مانند اقتصاد، تجارت، مهندسی، حقوق یا زبان وجود دارد. چین در حال تبدیل شدن به یکی از محبوب ترین مقصد مطالعاتی در جهان می باشد. بیش از 2000 برنامه تحصیلی در دانشگاه های این کشور وجود دارد که به زبان انگلیسی تدریس می شوند. لازم به ذکر است که در بین دانشجویان خارجی افراد زیادی نیز تصمیم به تحصیل به زبان چینی می گیرند. هزینه زندگی در این کشور در مقایسه با سایر کشور ها بسیار پایین است و گزینه های اقامتی متنوع و متناسب با بودجه های مختلف وجود دارد.

دانشگاه های کشور چین

با جدیدترین ارقام نشان می دهد که نزدیک به 490.000 دانشجو بین المللی در سال 2017 در دانشگاه های اصلی چین ثبت نام کرده اند (10%بیشتر از سال 2016). این تعداد بهبود یافته احتمالاً به لطف برنامه بورس تحصیلی تقویت شده دولت چین است، در حالی که نزدیک به 59.000 دانشجوی خارجی در سال 2017 بورس تحصیلی دریافت کرده اند. با وجود تعداد زیادی از دانشگاه ها، ممکن است انتخاب مکان هایی برای تحصیل در چین بسیار زیاد به نظر برسد. در این بخش قصد داریم درباره بهترین دانشگاه های چین به متقاضیان عزیز اطلاعات بروز و کارآمد ارائه دهیم. برای مطلع شدن از شرایط تحصیل در کشور چین و مدارک لازم برای کسب قبولی در دانشگاه های این کشور می توانید به مقاله های تحصیل در چین و مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی از چین مراجعه کنند.

درباره دانشگاه چینهوا چین

دانشگاه تحقیقاتی چینهوا در سال 1911 تأسیس و در شمال غربی پکن واقع شده است. ساختمان این دانشگاه بیشتر معماری سنتی خود را حفظ کرده است و بسیاری از ساختمان های ساخته شده در محوطه این دانشگاه به سبک غربی می باشند که نشان دهنده تأثیر تاریخی آمریکا است. دانشگاه پیشرفته چینهوا از 20 مدرسه دانشگاه تشکیل شده است و لازم به ذکر است که 54 بخش تحصیلی دارا می باشد.

دانشجویان می توانند برای تحصیل در زمینه ها و رشته های زیر اقدام کنند:

 • هنر
 • اقتصاد
 • آموزش
 • مهندسی
 • تاریخ
 • مدیریت
 • پزشکی
 • حقوق
 • ادبیات
 • فلسفه و علوم

از جمله موسسات تحقیقاتی دانشگاه مجهز چینهوا می توان به آزمایشگاه های تحقیقاتی دانشگاه که عبارتند از آزمایشگاه ملی علوم و فناوری اطلاعات چینهوا، آزمایشگاه اصلی کلید فناوری و ابزار دقیق اندازه گیری دقیق و آزمایشگاه ملی مهندسی تلویزیون دیجیتال اشاره کرد. میانگین شهریه در دانشگاه چینهوا 7،500$ (دلار) در سال می باشد.

تحصیل در دانشگاه پکن چین

پکن یک مرکز بزرگ تحقیقاتی در پکن، کشور چین می باشد که عضو لیگ نخبگان C9 دانشگاه های چین است. اولین دانشگاه ملی مدرن که در چین تأسیس شده است دانشگاه پکن می باشد. این دانشگاه در اواخر سلسله کینگ در سال 1898 به عنوان دانشگاه امپریال پکینگ تأسیس شد و جانشین کالج گوزیجیان یا امپریال بود. این موسسه به خاطر دانشگاه های خود در منطقه هاییدیان در شمال غربی پکن مشهور است. این مکان در برخی از برجسته ترین باغ ها و معماری سنتی پایتخت واقع شده است. چندین دروازه به محوطه دانشگاه منتهی می شود، با معروف ترین وجهی که دروازه West West مشهور ترین نقاشی های دیواری رنگی در سقف آن است.

در بین دانشکده های آن، 53 عضو آکادمی معتبر علوم و 7 نفر از آکادمی معادل مهندسی هستند. پکینگ در سال 2000 با دانشگاه پزشکی پکن ادغام شد و مجموعه ای از دوره ها و رشته های جدید پزشکی را اضافه کرد. در این دانشگاه دانشجویان می توانند در زمینه های زیر مشغول به تحصیل شوند:

 • فناوری مهندسی
 • هنر و علوم انسانی
 • روانشاسی
 • حقوقی
 • علوم زیستی
 • تجارت و اقتصاد
 • علوم اجتماعی
 • بهداشت و بالینی
 • علوم کامپیوتر
 • آموزش و علوم فیزیکی

تحصیل در دانشگاه پکن چین

فودان یکی از دانشگاه های مطرح چین

دانشگاه فودان در شانگهای چین در سال 1905 تأسیس شد و در ابتدا مدرسه عمومی فودان نامگذاری شد. در سال 1917 میلادی عنوان یک دانشگاه خصوصی به وی اعطا شد. امروزه فودان دارای 30.000 نفر جمعیت دانشجویی با دانشجویان بین المللی است که حدود 15% از کل دانشجویان را تشکیل می دهد. این مرکز آموزشی 70 برنامه در مقطع کارشناسی ارشد در زمینه هنر، علوم انسانی و علوم ارائه می دهد و خود را به داشتن دیدگاه بین المللی افتخار می کند. در خارج از برنامه های کلاسی، بیش از 300 انجمن و سازمان وجود دارد که دانشجویان بتوانند در آن شرکت کنند.

با بیش از 2.000 رویداد باشگاهی که هر ماه در فودان برگزار می شود، جای تعجب نیست که دانشجویان هنگام برنامه ریزی اضافی فعالیت های دوره ای خود فعالیت های مختلف را انتخاب کنند. دانشگاه فودان شامل 17 مدرسه تمام وقت، 69 بخش، 73 برنامه کارشناسی ارشد، 22 رشته و 134 رشته مجاز به اعطای مدرک دکترا، 201 برنامه کارشناسی ارشد، 6 برنامه کارشناسی ارشد حرفه ای، 7 مرکز کلیدی تحقیق علوم اجتماعی وزارت آموزش و پرورش، 9 مؤسسه ملی تحقیق و آموزش علوم پایه و 25 ایستگاه تحقیقاتی بعد از دکترا شود. دانشگاه فودان شامل چهار دانشگاه هندان، فنگلین، ژانگجیانگ و جیانگوان در مرکز شهر شانگهای می شود برای مطلع شدن از شرایط تحصیل در بهترین دانشگاه های قاره آسیا، آمریکا و همچنین اروپا و سایر نقاط جهان می توانید با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *