مهاجرت به کشور اتریش

قوانین اتریش

قوانین اتریش

در این مقاله ما به بررسی قوانین اتریش در سال 2020 برای مهاجرت پرداخته ایم. در هر کشوری قوانینی برای همه امور از جمله مهاجرت، اخذ ویزا، ادامه تحصیل و… در نظر گرفته می­شود. کشور اتریش یکی دیگر از کشورهای پیشرفته اروپایی است. این کشور دارای جاذبه های طبیعی بسیاری از جمله رودخانه های زیبا، کوههای سرسبز و… می­باشد.

از این رو سالانه گردشگران زیادی این کشور را برای گردشگری انتخاب می­کند. این کشور با کشورهای آلمان، جمهوری چک، اسلوواکی، مجارستان، سوئیس و لیخن اشتاین هم مرز می­باشد. مردم این کشور به زبان آلمانی صحبت می­کنند و اکثر مردم این کشور مسیحی هستند. واحد پول کشور اتریش€ (یورو) می­باشد.

از جمله شهرهای مهم کشور اتریش عبارتند از اینسبروک، زالتسبورگ، کلاگن فورت است. پایتخت این کشور شهر بزرگ ومدرن وین است که بدلیل معماری زیبای این شهر، مردم بسیاری از نقاط مختلف جهان برای زندگی و تفریح این کشور را انتخاب می­نمایند.

تصویب قوانین فدرال کشور اتریش

هنگامی که قانونی در شورای ملی کشور اتریش به تصویب می­رسد، رئیس شورای ملی موظف است این قوانین را به شورای فدرال این کشور اطلاع دهد. قوانینی که در شورای ملی تصمیم گیری می­شود بایستی به تأیید شورای فدرال دولت اتریش نیز برسند، پس از تأیید شورای فدرال است که قوانین در کشور اعمال می­شود.

البته در تصویب قوانین مالی کشور اتریش، شورای فدرال این کشور به طور مستقل عمل می­نماید، و نیازی به تأیید شورای فدرال این کشور نیست. زیرا شورای ملی خود به تنهایی از صلاحیت مالی برخووردار است. در کشور اتریش برای برای تصویب رساندن قوانین قبل از اجرای آنها در کشور ابتدا در یک رفراندوم ملی(همه پرسی) مطرح می­کنند.

در صورتی که اکثریت اعضای شورای به آن قانون رأی مثبت دهند در کشور به مرحله اجرا خواهد رسید. این موضوع به هنگام تغییر قوانین در کشور اتریش نیز صادق است. بدین معنا که رأی اکثریت اعضای شورای ملی به هنگام تغییر و وضع قوانین لازم و ضروری است. شورای ملی کشور اتریش این اجازه را دارد که در مورد برکناری رئیس جمهور فدرال نیز تصمیم گیری نمایند. بدین گونه که ابتدا یک رفراندوم برای این موضوع در شورای ملی مطرح می­شود، در صورتیکه اکثریت شورای ملی به عدم صلاحیت ایشان رأی دهند، رئیس جمهور برکنار خواهد شد.

قوانین اتریش در خصوص مهاجرت

در قوانین اتریش برای به اجرا درآمدن قوانین در کشور به اینگونه است که ابتدا شورای ملی قانونی را مطرح و به تأیید اکثریت آرا قرار می­گیرد. پس از آن به تأیید شورای فدرال خواهد رسید، و رئیس جمهور فدرال قانون مربوطه را با قانون اساسی دولت اتریش مقایسه می­نماید.

در صورت عدم مطابقت با قانون اساسی این قانون به امضای رئیس جمهور و صدراعظم این کشور می­رسد، وپس از آن در روزنامه فدرال برای آگاهی مردم این کشور منتشر خواهد شد. همچنان کشور اتریش قوانینی را در رابطه به مهاجرت در قانون اساسی خود به تصویب رسانیده است.

به این گونه که هر فرد خارجی برای ورود به کشور اتریش بایستی درخواست ویزای این کشور را دهد. در صورت موافقت این دولت با درخواست افراد برای وی ویزای این کشور صادر خواهد شد. برای ورود به کشور اتریش فرد بایستی مطابق باهدف خود برای ورود به این کشور، ویزای مربوطه را دریافت نماید. ناگفته نماند دریافت هر ویزا مستلزم شرایط جداگانه می­باشد.

انواع ویزاهای مهاجرتی به کشور اتریش

در قوانین اتریش هر فردی برای ورود به این کشور بایستی ویزای کشور اتریش را دریافت نماید. از جمله ویزاهای مهاجرتی به کشور اتریش عبارتند از:

  • ویزای تحصیلی
  • ویزای توریستی
  • ویزای کاری
  • ویزای ثبت شرکت و…

که ما در این مقاله به تفسیر هر یک از این ویزاها و شرایط اخذ آنها را بیان خواهیم نمود.

شرایط و قوانین اتریش

همانطور که گفته شد برای تصویب قانونی در کشور اتریش ابتدا بایستی این قانون در یک همه پرسی مطرح شود. با تأیید این قانون در شورای فدرال و به امضا رسیدن رئیس جمهور به آگاهی مردم رسانده خواهد شد. همچنان کشور اتریش بدلیل کمبود نیروی متخصص در بازار کار خود قوانینی را برای جذب نیروههای متخصص خارجی به این کشور ایجاد نموده است. طبق این قوانین و شرایط افراد خارجی پس از گذشت مدتی می­توانند برای دریافت اقامت دائم خود در این کشور اقدام نمایند.

مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل

ویزای تحصیلی در کشور اتریش یکی از ارزان ترین ویزاهای این کشور می­باشد. افراد زیادی به دلیل اولاً دارا بودن دانشگاههای معتبر و باکیفیت ثانیاً داشتم شهریه های مناسب کشور اتریش را برای ادامه تحصیل انتخاب می­کنند. درکشوراتریش دانشجویان برای هر ترم تحصیلی بایستی مبلغی حدود 250 الی 730€ (یورو) برای هر ترم تحصیلی خود پرداخت نمایند.

دانشگاههای کشور اتریش برای پذیرش دانشجویان خارجی احتیاجی به مدرک زبان آلمانی ندارند. زیرا در صورتیکه دانشجویان تسلط کافی به زبان آلمانی برای ادامه تحصیل در این کشور را نداشته باشند برای آنها دوره های آموزش این زبان را برگزار خواهند نمود.

همچنین تحصیل در کشور اتریش با زبان انگلیسی نیز وجود دارد. افرادی که به هر دلیلی قادر به تحصیل در دانشگاههای دولتی این کشور نمی­باشند می­توانند به تحصیل در دانشگاههای خصوصی کشور اقدام نمایند. در کشور اتریش تحصیل در دوره­ی کارشناسی به مدت 4 سال و در کارشناسی ارشد 2 سال و در دوره­ دکتری 3 الی 5 سال به طول می­انجامد.

مهاجرت به اتریش از طریق کار

یکی دیگر از راههای مهاجرت به کشور اتریش دریافت ویزای کار این کشور است. در قوانین اتریش برای کسانی که با ویزای کاری وارد این کشور می­شوند، بایستی فرد از تخصص حرفه ای برخوردار بوده و تخصص وی در لیست مشاغل مورد نیاز این کشور باشد.

افراد برای دریافت ویزای کاری کشور اتریش باید امتیازاتی را کسب نماید. سن فرد، تحصیلات، سوابق کاری، دارا بودن حقوق بالا، انجام کارهای تحقیقاتی و دارا بودن مدرک زبان آلمانی از جمله امتیازاتی است که در قوانین اتریش برای اخذ ویزای کاری بیان شده است. فرد حداقل امتیاز 70 را بایستی بدست آورد. برای مهاجرت کاری به اتریش بهتر است که این مقاله را نیز مطالعه نمایید.

کارت قرمز سفید قرمز اتریش

کشور اتریش به دانشجویان خارجی که تحصیلات دانشگاهی خود را در این کشور به پایان برسانند این کارت را اعطا خواهد نمود. در واقع این کارت مدرک اقامت دائم فرد در کشور اتریش می­باشد. همچنان افرادی که با استفاده از ویزای کاری وارد این کشور شده اند و به مدت 10 الی 12 ماه مشغول به کار در این کشور باشند نیز می­توانند برای دریافت کارت قرمز سفید قرمز اتریش اقدام نمایند.

از آنجائیکه افراد زیادی با قوانین مهاجرتی در کشور اتریش آشنا نیستند ممکن است با سوالات زیادی از جمله آیا همزمان با تحصیل در کشور اتریش امکان انجام کار در این کشور وجود دارد و یا کشور اتریش به دانشجویان کمک هزینه های دانشجویی فراهم می­نماید؟ روبرو خواهند شد. جهت اطلاعات بیشتر می توانید مقاله مهاجرت به اتریش را نیز مطالعه نمایید. همچنین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پاسخگوی همه­ شما عزیزان در رابطه با قوانین کشور اتریش برای مهاجران خواهد بود. همچنین عزیران جهت مشاوره وراهنمایی می­توانند با کارشناسان این موسسه ارتباط برقرار نمایند.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *