مهاجرت به کشور اتریش

قوانین اتریش

قوانین اتریش

در این مقاله ما به بررسی قوانین اتریش در سال 2022 برای مهاجرت پرداخته ایم. در هر کشوری قوانین خاصی برای همه امور در نظر دارد. کشور اتریش یکی دیگر از کشورهای پیشرفته اروپایی است. این کشور دارای جاذبه های طبیعی بسیاری از جمله رودخانه های زیبا، کوه های سرسبز و غیره می ­باشد. از این رو سالانه گردشگران زیادی این کشور را برای گردشگری انتخاب می ­کند. این کشور با کشورهای آلمان، جمهوری چک، اسلوواکی، مجارستان، سوئیس و لیخن اشتاین هم مرز می­ باشد. مردم این کشور به زبان آلمانی صحبت می­ کنند. اکثر مردم این کشور مسیحی هستند. واحد پول کشور اتریش € (یورو) می­ باشد. از جمله شهرهای مهم کشور اتریش عبارتند از:

  • اینسبروک
  • زالتسبورگ
  • کلاگن فورت

پایتخت این کشور شهر بزرگ ومدرن وین است که به دلیل معماری زیبای این شهر، مردم بسیاری از نقاط مختلف جهان برای زندگی و تفریح این کشور را انتخاب می ­نمایند.

تصویب قوانین فدرال کشور اتریش

هنگامی که قانونی در شورای ملی کشور اتریش به تصویب می رسد. رئیس شورای ملی موظف است این قوانین را به شورای فدرال این کشور اطلاع دهد. قوانینی که در شورای ملی تصمیم گیری می­ شود. از این رو بایستی به تأیید شورای فدرال دولت اتریش نیز برسند. پس از تأیید شورای فدرال است که قوانین در کشور اعمال می­ شود.

البته در تصویب قوانین مالی کشور اتریش، شورای فدرال این کشور به طور مستقل عمل می ­نماید. از این رو نیازی به تأیید شورای فدرال این کشور نیست. زیرا شورای ملی خود به تنهایی از صلاحیت مالی برخوردار است. در کشور اتریش برای برای تصویب رساندن قوانین قبل از اجرای آنها در کشور ابتدا در یک رفراندوم ملی (همه پرسی) مطرح می­ کنند.

در صورتی که اکثریت اعضاء شورای به آن قانون رأی مثبت دهند در کشور به مرحله اجرا خواهد رسید. این موضوع به هنگام تغییر قوانین در کشور اتریش نیز صادق است. بدین معنا که رای اکثریت اعضاء شورای ملی به هنگام تغییر و وضع قوانین لازم و ضروری است. شورای ملی کشور اتریش این اجازه را دارد که در مورد برکناری رئیس جمهور فدرال نیز تصمیم گیری نمایند. بدین گونه که ابتدا یک رفراندوم برای این موضوع در شورای ملی مطرح می­ شود. در صورتیکه اکثریت شورای ملی به عدم صلاحیت ایشان رأی دهند، رئیس جمهور برکنار خواهد شد.

قوانین اتریش در خصوص مهاجرت

در قوانین اتریش برای به اجرا درآمدن قوانین در کشور به این گونه است که ابتدا شورای ملی قانونی را مطرح و به تأیید اکثریت آرا قرار می­ گیرد. پس از آن به تأیید شورای فدرال خواهد رسید. رئیس جمهور فدرال قانون مربوطه را با قانون اساسی دولت اتریش مقایسه می­ نماید. در صورت عدم مطابقت با قانون اساسی این قانون به امضاء رئیس جمهور و صدراعظم این کشور می­ رسد. پس از آن در روزنامه فدرال برای آگاهی مردم این کشور منتشر خواهد شد. همچنان کشور اتریش قوانینی را در رابطه به مهاجرت در قانون اساسی خود به تصویب رسانیده است.

جهت مهاجرت و زندگی در این کشور ابتدا می توانید نمودار هزینه زندگی در اتریش را شرح دهید:

هزینه های اصلی زندگی در اتریش

به این گونه که هر فرد خارجی برای ورود به کشور اتریش بایستی درخواست ویزای این کشور را دهد. در صورت موافقت این دولت با درخواست افراد برای وی ویزای این کشور صادر خواهد شد. برای ورود به کشور اتریش فرد بایستی مطابق با هدف خود برای ورود به این کشور، ویزای مربوطه را دریافت نماید. ناگفته نماند دریافت هر ویزا مستلزم شرایط جداگانه می­ باشد.

انواع ویزاهای مهاجرتی به کشور اتریش

در قوانین اتریش هر فردی برای ورود به این کشور بایستی ویزای کشور اتریش را دریافت نماید. از جمله ویزاهای مهاجرتی به کشور اتریش عبارتند از:

  • ویزای تحصیلی
  • ویزای توریستی
  • ویزای کاری
  • ویزای ثبت شرکت و غیره

که ما در این مقاله به تفسیر هر یک از این ویزاها و شرایط اخذ آنها را بیان خواهیم نمود.

شرایط و قوانین اتریش

همانطور که گفته شد برای تصویب قانونی در کشور اتریش ابتدا بایستی این قانون در یک همه پرسی مطرح شود. با تأیید این قانون در شورای فدرال و به امضاء رسیدن رئیس جمهور به آگاهی مردم رسانده خواهد شد. همچنان کشور اتریش بدلیل کمبود نیروی متخصص در بازار کار خود قوانینی را برای جذب نیروهای متخصص خارجی به این کشور ایجاد نموده است. طبق این قوانین و شرایط افراد خارجی پس از گذشت مدتی می­ توانند برای دریافت اقامت دائم خود در این کشور اقدام نمایند.

قوانین اتریش برای تحصیل

قوانین اتریش برای تحصیل

ویزای تحصیلی در کشور اتریش یکی از ارزان ترین ویزاهای این کشور می ­باشد. افراد زیادی به دلیل اولاً دارا بودن دانشگاه های معتبر و باکیفیت ثانیاً داشتم شهریه های مناسب کشور اتریش را برای ادامه تحصیل انتخاب می­ کنند. در کشور اتریش دانشجویان برای هر ترم تحصیلی بایستی مبلغی حدود 250€ الی 730€ (یورو) برای هر ترم تحصیلی خود پرداخت نمایند. همچنین می توانید مقاله ویزای تحصیلی اتریش را از طریق لینک زیر مطالعه بفرمائید.

دانشگاه های کشور اتریش برای پذیرش دانشجویان خارجی احتیاجی به مدرک زبان آلمانی ندارند. زیرا در صورتیکه دانشجویان تسلط کافی به زبان آلمانی برای ادامه تحصیل در این کشور را نداشته باشند برای آنها دوره های آموزش این زبان را برگزار خواهند نمود. همچنین تحصیل در کشور اتریش با زبان انگلیسی نیز وجود دارد. افرادی که به هر دلیلی قادر به تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور نمی­ باشند. از این رو می ­توانند به تحصیل در دانشگاه های خصوصی کشور اقدام نمایند.

طول دوره تحصیل در این کشور به شرح زیر است:

مقطع تحصیلی طول دوره
کارشناسی 4
کارشناسی ارشد 2
دکتری 3 الی 5

مهاجرت به اتریش از طریق کار

یکی دیگر از راه های مهاجرت به کشور اتریش دریافت ویزای کار این کشور است. در قوانین اتریش برای کسانی که با ویزای کاری وارد این کشور می­ شوند، بایستی فرد از تخصص حرفه ای برخوردار بوده و تخصص وی در لیست مشاغل مورد نیاز این کشور باشد. افراد برای دریافت ویزای کاری کشور اتریش باید امتیازاتی را کسب نماید. سن فرد، تحصیلات، سوابق کاری، دارا بودن حقوق بالا، انجام کارهای تحقیقاتی و دارا بودن مدرک زبان آلمانی از جمله امتیازاتی است که در قوانین اتریش برای اخذ ویزای کاری بیان شده است. فرد حداقل امتیاز 70 را بایستی بدست آورد. برای مهاجرت کاری به اتریش بهتر است که این مقاله را نیز مطالعه نمایید.

جالب است که یک قرارداد کاری کتبی یا بیانیه شرایط استخدام بین کارفرما و کارمند برای تضمین شغل در این کشور ضروری نیست. برعکس، توافق شفاهی بین 2 طرف قابل قبول است. در این کشور، قراردادهای دسته جمعی، قراردادهای الزام آور قانونی هستند که نماینده کارفرما و کارمند هستند. آنها با ایجاد حداقل شرایط کاری که باید برآورده شوند، تعادلی از منافع بین کارمندان و کارفرمایان ایجاد می کنند.

طبق قانون استخدام این کشور، کارفرما نمی تواند به طور یک جانبه شرایط و ضوابط استخدام را تغییر دهد. مگر اینکه از قبل به صراحت در قرارداد ذکر شده و توافق شده باشد. همچنین در صورتی که کارفرما بخواهد شرایط استخدام را تغییر دهد اما 2 طرف نتوانند به توافق برسند، اخراج با گزینه تغییر شرایط امکان پذیر است. اساسا این به معنای فسخ قرارداد کار است. با این حال، کارمند قرارداد جدیدی دریافت می کند که شامل شرایط تغییر یافته است و در صورت عدم پذیرش، فسخ پابرجاست.

کارت قرمز سفید قرمز اتریش

کشور اتریش به دانشجویان خارجی که تحصیلات دانشگاهی خود را در این کشور به پایان برسانند این کارت را اعطاء خواهد نمود. در واقع این کارت مدرک اقامت دائم فرد در کشور اتریش می­ باشد. همچنان افرادی که با استفاده از ویزای کاری وارد این کشور شده اند. از این رو به مدت 10 الی 12 ماه مشغول به کار در این کشور باشند، نیز می ­توانند برای دریافت کارت قرمز سفید قرمز اتریش اقدام نمایند.

از آنجائیکه افراد زیادی با قوانین مهاجرتی در کشور اتریش آشنا نیستند ممکن است با سوالات زیادی از جمله آیا همزمان با تحصیل در کشور اتریش امکان انجام کار در این کشور وجود دارد. از این رو کشور اتریش به دانشجویان کمک هزینه های دانشجویی فراهم می­ نماید؟ روبرو خواهند شد. جهت اطلاعات بیشتر می توانید مقاله مهاجرت به اتریش را نیز مطالعه نمایید. همچنین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پاسخگوی همه­ شما عزیزان در رابطه با قوانین کشور اتریش برای مهاجران خواهد بود. همچنین عزیران جهت مشاوره وراهنمایی می­توانند با کارشناسان این موسسه ارتباط برقرار نمایند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.