مهاجرت تحصیلی سنگاپور

شرایط کار ضمن تحصیل در سنگاپور

شرایط کار ضمن تحصیل در سنگاپور با شرایط کار ضمن تحصیل در سایر کشور های جهان متفاوت می باشد و متقاضیان و دانشجویانی که قصد مهاجرت تحصیلی به کشور سنگاپور را دارند و می خواهند جهت تحصیل وارد دانشگاه های این کشور پیشرفته شوند حتما باید از شرایط کار ضمن تحصیل در سنگاپور آگاه باشند.

کارشناسان موسسه مهاجرتی و حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله قصد دارند هموطنان عزیز را از شرایط کار ضمن تحصیل در سنگاپور آگاه سازند.

کشور سنگاپور در بخش جنوب غربی قاره آسیا واقع شده است و از ثروتمند ترین و همچنین پیشرفته ترین کشور های جهان به شمار میرود و به دلیل وجود شرایط اقتصادی مطلوب در این کشور، هر ساله افراد زیادی برای کار یا سرمایه گذاری به سنگاپور مهاجرت میکنند.

همچنین لازم به ذکر است که اکثر دانشجویانی که در این کشور مشغول به تحصیل هستند به فکر کسب اقامت و کار بعد از تحصیل در سنگاپور میباشند.

چرا سنگاپور؟

همانطور که در بخش قبلی ذکر شد، کشور سنگاپور دارای شرایط اقتصادی بسیار خوبی می باشد و کمپانی های معتبر زیادی در این کشور وجود دارند؛ به همین دلیل متقاضیان و دانشجویان می توانند جهت کارآموزی به این کمپانی ها و سازمان های معتبر و رسمی مراجعه کنند تا از شرایط کار ضمن تحصیل در سنگاپور مطلع شوند و همچنین برای مشغول به کار شدن آموزش کافی ببینند.

متقاضیان و دانشجویان می توانند با داشتن شرایط و توانایی های مورد نیاز، مشغول به کار ضمن تحصیل در کمپانی های معتبر کشور سنگاپور شوند.

برای تحصیل در دانشگاه های کشور سنگاپور، متقاضیان باید مدرک زبان آیلتس داشته باشند و مدارک مورد نیاز را تحویل دهند.

متقاضیان جهت کسب مدرک لیسانس از دانشگاه های سنگاپور باید به مدت چهار سال، جهت کسب مدرک فوق لیسانس باید به مدت دو سال و جهت کسب مدرک دکترا باید پنج الی شش سال مشغول به تحصیل شوند.

در کشور سنگاپور بیش از سی دانشگاه معتبر وجود دارد و لازم به ذکر است که از این تعداد تنها شش دانشگاه از نوع دولتی می باشند.

به یاد داشته باشید که دانشگاه ملی سنگاپور و دانشگاه فنی نانیاتگ از بین صد دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته اند و در هر یک از این دانشگاه های بیش از سی هزار دانشجو در حال تحصیل در رشته های گوناگون می باشند.

لازم به ذکر است که دانشجویان در صورتی که شرایط مناسب داشته باشند، می توانند اقدام به کسب کمک هزینه ها و بورسیه های تحصیلی کنند.

کار در کنار تحصیل

متقاضیان می توانند جهت کاریابی در کشور سنگاپور به موسسه ها و کمپانی های مختلفی مراجعه کنند و شغل مناسب و مرتبط با رشته ی تحصیلی خود بیابند.

جهت کاریابی متقاضیان باید بیش از سیزده سال سن داشته باشند و لازم به ذکر است که افرادی که از سیزده الی شانزده سال سن دارند در گروه کودکان قرار می گیرند و متقاضیانی که بیش از شانزده سال سن دارند به عنوان یک فرد بزرگسال می توانند شغل حرفه ای داشته باشند.

متقاضیان می توانند در زمان تعطیلات به صورت فول تایم مشغول به کار شوند؛ اما لازم به ذکر است که دانشجویان در زمان تحصیل باید به صورت پارت تایم کار کنند تا دچار افت تحصیلی نشوند.

دانشجویان می توانند در دوره های کارآموزی نیز شرکت کنند که این دوره ها از شش هفته الی یک سال قابل تمدید می باشند و متقاضیان باید بر اساس پلن تحصیلی خود وارد دوره های کارآموزی شوند.

دوره های کار آموزی معمولا در کمپانی های و سازمان هایی سپری می شوند که به دنبال جذب نیروی کار هستند.

در صورتی که دانشجو در زمان کار آموزی شرایط مناسبی داشته باشد، کمپانی با او قرارداد رسمی عقد خواهد کرد.

دانش آموزانی که می خواهند در زمان تعطیلات نیز مشغول به کار شوند، حتما باید از اداره ی کار و اداره ی مهاجرت کشور سنگاپور مجوز کسب و دریافت کنند.

همچنین دانش آموزان بین المللی در صورتی می توانند در کشور سنگاپور مشغول به کار شوند که مدرک تحصیلی معتبر و رسمی کسب کنند.

مدارک و شرایط مورد نیاز

داشتن مدارک و شرایط کار ضمن تحصیل در سنگاپور به دانشجویان این اجازه را می دهد تا بتوانند در کنار دوره های تحصیلی مشغول به کار شوند و با درآمد کسب شده برخی از هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویی را پرداخت کنند.

شرایط کار ضمن تحصیل در سنگاپور به صورت زیر می باشد:

  • پرداخت مالیات در زمان کار ضمن تحصیل (دانشجویانی که بی از 2500 دلار درآمد دارند).
  • داشتن مدرک تحصیلی معتبر و رسمی.

دانشجویانی که شرایط ذکر شده را دارا نمی باشند می توانند اقدام به کسب مجوز دانش آموزی کنند؛ زیرا مجوز دانشجویی برای متقاضیانی مناسب می باشد که کم تر از 2500 دلار درآمد دارند و لازم به ذکر است که این مجوز کاری شش ماه معتبر خواهد بود.

دانش آموزان و دانشجویانی که به صورت غیر قانونی و بدون کسب مجوز کار مشغول به کار ضمن تحصیل در کشور سنگاپور شوند، بازداشت و مجازات خواهند شد.

مخارج زندگی و هزینه های تحصیل

هزینه های تحصیل در دانشگاه های کشور سنگاپور در مقایسه با دانشگاه های کشور های آسیایی ممکن است بیشتر باشد اما هزینه های تحصیل در این کشور نسبت به کشور هایی چون آمریکا، کانادا، انگلستان و سایر کشور های اروپایی و آمریکایی بسیار کم تر می باشد.

میانگین هزینه های تحصیل و نرخ شهریه در دانشگاه های سنگاپور ده هزار دلار آمریکا در سال می باشد اما این نرخ در تمام دانشگاه های این کشور یکسان نمی باشد.

برای مثال متقاضیان جهت تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه ملی سنگاپور باید از یازده الی سی و شش هزار دلار آمریکا هزینه کنند.

به یاد داشته باشید که در صورتی که متقاضیان موفق به کسب بورسیه نشوند، باید توان مالی پرداخت شهریه و هزینه های تحصیلی را داشته باشند.

در کنار هزینه های تحصیل، متقاضیان باید توان پرداخت سایر هزینه ها را داشته باشند.

برای مثال هزینه ی اقامت و سکونت دانشجویان هر ساله به هفت هزار دلار آمریکا می رسد.

در جدول زیر به اصلی ترین هزینه های دانشجویی سنگاپور اشاره می کنیم:

هزینه مورد
450 الی 900 دلار مسکن و سکونت
400 الی 500 دلار خوراک
90 الی 180 دلار رفت و آمد
400 الی 650 دلار هزینه های متفرقه و شخصی
1500 الی 2000 دلار مجموع هزینه زندگی

به طور کلی مهاجرت به سنگاپور از راه های مختلفی ممکن می باشد و شما عزیزان جهت انتخاب بهترین روش مهاجرتی می توانید با هماهنگی های قبلی به دفتر موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *