مهاجرت کاری آذربایجان

شرایط کار ضمن تحصیل در آذربایجان

کار ضمن تحصیل در آذربایجان

یکی از امتیازات تحصیلی مهم دانشجویان خارجی در دانشگاه های کشور آذربایجان، فراهم بودن شرایط کار ضمن تحصیل در آذربایجان می باشد. تحصیل در کشور آذربایجان رایگان نیست و دانشجویان ثبت نامی در برنامه های تحصیلی دانشگاه های این کشور ملزم به پرداخت شهریه می باشند. یکی از کمک های مالی دانشجویان خارجی برای پوشش این هزینه ها، کار ضمن تحصیل در آذربایجان می باشد. اما از شرایط کار ضمن تحصیل در آذربایجان اولا برخورداری از ویزای تحصیلی آذربایجان و ثانیا تحصیل در برنامه آموزشی فول تایم در این کشور می باشد. همچنین در آذربایجان، دانشجویان خارجی مجاز به انجام کار پاره وقت به مدت کمتر از 30 تا 35 ساعت در هفته می باشند.

در مقطع زمانی کنونی، آذربایجان نشان داده است که گزینه برتر و نوید بخشی برای ادامه تحصیلات عالی محسوب می شود. آذربایجان یکی از معدود کشورهای جهان می باشد که شما می توانید مدرک معتبر اروپایی را با هزینه های مقرون به صرفه اخذ نموده و بدون اعتبار سنجی مدرک تحصیلی در کلیه کشورهای اتحادیه اروپایی (EU) کار کنید. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با برخورداری از برترین کارشناسان و وکلای مهاجرتی کشور می تواند در زمینه اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای دانشجویی کلیه کشورهای اروپایی به هموطنان عزیز خدمات مشاوره ای تخصصی ارائه دهد.

تحصیل در آذربایجان

در سالهای اخیر، محبوبیت آذربایجان به عنوان یکی از مقاصد تحصیلی جذاب در بین دانشجویان خارجی افزایش یافته است. بهتر است بدانید سیستم آموزشی آذربایجان به تبعیت از فرآیند بلونیا و مطابق استاندارد اروپایی اصلاح شده است. بنابراین، اکنون تحصیل در آذربایجان فر صت عالی برای اخذ مدرک به سبک و اعتبار اروپایی با هزینه نسبتا پایین می باشد. برنامه های تحصیلی در دانشگاه های آذربایجان در 3 مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری به داانشجویان ارائه می شود.

به منظور اخذ پذیرش از دانشگاه های آذربایجان، متقاضیان بایستی مدرک دیپلم متوسطه خود را ارائه دهند. تحصیل در آذربایجان به 3 زبان روسی، انگلیسی و آذری امکانپذیر است. با این وجود، بایستی این نکته مدنظر قرار گیرد که تحصیل زبان آذری در دانشگاه ها اجباری است، پس حتی اگر شما برنامه تحصیلی به زبان روسی یا انگلیسی هم انتخاب کرده باشید، باز هم شرکت در دوره های آمادگی زبان آذری پیش نیاز تحصیل در کشور آذربایجان به شمار می رود.

شرایط کار ضمن تحصیل در آذربایجان

مزایای کلیدی تحصیلات عالی در آذربایجان

در طی سال های اخیر، دانشگاه های کشور آذربایجان به تبع پیروی از استانداردهای اروپایی در آموزش دچار تحول فراگیری شده و سطح کیفی آموزش در این دانشگاه ها افزایش چشمگیری یافته است. این امر سبب جذب دانشجویان بین المللی به سوی دانشگاه های آذربایجانی شده است. در حال حاضر، دانشجویانی از بیش از 70 کشور جهان در این کشور مشغول تحصیل می باشند. از بین امتیازات کلیدی تحصیل در آذربایجان می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • هزینه پایین تحصیل در آذربایجان در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی
  • مدارک معتبر بین المللی و معتبر در کل اروپا
  • فرآیند پذیرش کاملا آنلاین و صدور ویزای تحصیلی آسان
  • امکانات و تجهیزات آموزشی مدرن و کیفیت بالا
  • امکان اخذ بورسیه تحصیلی برای دانشجویان خارجی با استعداد
  • فراهم بودن شرایط کار ضمن تحصیل در آذربایجان

هزینه های تحصیل و زندگی در آذربایجان

تحصیل در دانشگاه های آذربایجان مشروط به اخذ شهریه از دانشجویان می باشد. میانگین سالیانه شهریه های تحصیلی در این کشور در سال 2019 بین AZN 4,300 مانات آذربایجان (= USD 2,530 دلار) تا AZN 5,000 مانات آذربایجان (= USD 2,941 دلار) می باشد. به عنوان مثال شهریه دانشگاه حقوق دانشگاه دولتی باکو (BSU) در حدود AZN 4,300 مانات و شهریه دانشگاه خزر بسته به دانشکده و برنامه تحصیلی از AZN 4500 مانات تا AZN 5000 مانات متغییر می باشد.

علاوه بر شهریه ها، دانشجویان خارجی در آذربایجان هزینه های زندگی روزمره نیز شامل خورد و حوراک، اجاره، لباس، تفریح و … نیز دارند. این هزینه ها نیز رابطه مستقیمی با محل زندگی دانشجو و نیز سبک زندگی وی دارد. هزینه زندگی دانشجویی در آذربایجان یک هزینه معقولی است. در سال 2019، میانگین ماهیانه هزینه زندگی دانشجویی در آذربایجان در حدود $ 1855 دلار می باشد که 57.70% پایین تر از هزینه زندگی دانشجویی در ایالات متحده می باشد.

مشاغل پاره وقت دانشجویی در آذربایجان

دانشجویان خارجی در حال تحصیل در آذربایجان بدون محدودیت قانونی می توانند در این کشور کار کنند. اما شرایط کار ضمن تحصیل در آذریجان چیست؟ داشتن ویزای تحصیلی معتبر و تحصیل در یکی از برنامه های آموزشی دانشگاه های آذربایجانی از شرایط اصلی کار ضمن تحصیل در این کشور می باشد. از شرایط کار ضمن تحصیل در آذربایجان این است که نوع کار ضمن تحصیل در آذربایجان همانند کار ضمن تحصیل در صربستان، رومانی، هلند و دیگر کشورهای اروپایی به صورت پاره وقت می باشد.

شرایط انجام کار پاره وقت دانشجویی در آذربایجان نیز انجام کارهایی با حداقل 30 الی 35 ساعت در هفته می باشد. پس بایستی به این نکته توجه کرد که به منظور استخدام و کار به عنوان یک کارمند پاره وقت در آذربایجان، دانشجویان ابتداء باید در این زمینه تحقیق نموده و مشاغل مناسبی پیدا کنند که سازگار با نیازهای مالی و برنامه زمانی آنها باشد. روشهای مختلفی برای کاریابی دانشجویی در آذربایجان وجود دارد که در ادامه بحث به آنها پرداخته می شود.

شرایط کار دانشجویی در آذربایجان

دانشجویان خارجی می توانند در خود محیط دانشگاهی و کالج به دنبال کار دانشجویی باشند و در اینباره منع قانونی وجود ندارد. گزینه های کاری مثل کار در کافه تریا، کتابخاته، شرکت در انجام پروژه تحقیقاتی و چاپ و نشر از جمله گزینه های کاری در دسترس برای دانشجویان در دانشگاه می باشد. با این حال، برای صرفه جویی در زمان و هزینه، گزینه های کار دانشجویی در اطراف دانشگاه نیز فراهم است.

جستجوی کار پاره وقت دانشجویی ار دوستان، اساتید، سایت های استخدام و یا موسسات کاریابی می تواند گزینه مناسبی برای انجام کار دانشجویی باشد. با این حال بایستی یادآوری کرد که یکی از شرایط کار ضمن تحصیل در آذربایجان این است که گزینه های کار بیرون از دانشگاه شامل کار در رستوران، مغازه، پارک تفریحی و … نیز وجود دارد اما، این فرصتها کمتر از گزینه های داخل دانشگاه است. دانشجویان عزیز در صورت تمایل می توانند جهت ارزیابی شرایط پذیرش خود به منظور تحصیل در بهترین دانشگاههای انگلستان، فرانسه، آلمان، هلند و … با مشاورین و کارشناسان مجرب و کارآزموده ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *