مهاجرت به کشور آمریکا

شرایط پناهندگی در آمریکا

همان طور که می دانید در حال حاضر شرایط پناهندگی در آمریکا بسیار دست خوس تغییرات قرار گرفته است. روش پناهندگی که تنها روش مهاجرتی پر خطر می باشد که اصلا مورد تائید وکلا و مشاورین موسسه حقوقی سفیران سرو ش سعادت نمی باشد اما چنان چه شما هم علاقه مند به کسب نمودن اطلاعاتی در زمینه سایر روش های مهاجرت به این کشور هستید این فرصت را دارید تا با مراجعه نمودن به سایر مقالات موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در مورد این روش ها به اطلاعات جامعی دست یابید.

دلایل تغییرقوانین پناهندگی در آمریکا

دلیل اول:

بر اساس بیانیه های مختلف رئیس جمهور ترامپ در مورد پناه جویان این کشور با ورود  اغلب این اشخاص به دلیل عدم استفاده و ناتوانی کاروان های مهاجر به این کشور ممانعت می شود.و دلیل اصلی این موضوع  برای ممانعت با ورود غیرقانونی به این کشور می باشد و  منجر به این شده که سیستم پناهندگی ایالات متحده نزدیک به نقطه فروپاشی باشد.

دلیل دوم:

تعداد پرونده های مربوط به پناهندگی از سال 2010 تا قبل از ورود ترامپ بیش از چهار برابر شده بود و تعداد صدها هزار نفر را دربر میگیرفت در نتیجه، میزان پرونده های مشروع پناهندگی، در این برهه زمانی افزایش یافته بود.از آنجا که تعداد افراد هر چه بیشتر در صفوف پناهندگی و دادگاه های مهاجرتی این کشور بیشتر می شد، این اشخاص دارای انگیزه بیشتری برای درخواست پناهندگی در این کشور داشتند به همین علت بسیاری از شرایط پناهندگی در آمریکا تغییر کرده است.

دلیل سوم:
با توجه به کامل نبودن قوانین پناهندگی ایالات متحده و قوانین حاکم بر نحوه بازداشت خانواده ها و افراد زیر سن قانونی، 99 درصد ازمتقاضیان پناهدگی در این کشور از تعداد  94285 که از سایر کشور های آمریکای مرکزی در سال 2017 دستگیر شدند به طور غیرقانونی به کشور خود بازگرداننده شدند. بیشتر آنها اتباع کشور های السالوادور، گواتمالا و هندوراس بودن که  در کشور آمریکا به دنبال پناهندگی بودند از این جمعیت فقط یک نسبت  کوچک که در  بعضی موارد 15 درصد یا کمتر  باشد این امکان را داشتند  که  در نهایت واجد شرایط باشند، اغلب این اشخاص پس از سال ها انتظار برای یک جلسه دادرسی. می توانستند تمام ادعاهای خود را  ارائه کنند به این علت که قوانین پناهندگی این کشور فقط در قوانین داخلی و بین المللی تدوین نشده بود بلکه این قوانین  بر اساس ارزش ها و سنت های انسانی در آمریکا بود.

بررسی معایب پناهندگی در آمریکا

  • متأسفانه، این قوانین جدید منجر به تحقیر بسیاری از پناهندگان می شود، و مرگ و زندگی این اشخاص به تصمیمات قانونی و اداری جدید در این کشوربستگی دارد .
  • تلاش های دولت ترامپ برای محدود کردن دسترسی به پناهندگی در مرز های جنوب غربی این کشور از طریق مرز بندی منجر به ایجاد خطرات فراوانی برای مهاجرین شده است.
  • مجازات غیر ضروری و ضد حقوق بشر در این کشور با قوانین بشر دوستانه دارای تضاد زیادی می باشد.

بررسی شرایط پناهندگی در آمریکا

بر اساس قوانین پناهندگی این کشور هر بیگانه ای که در حال وارد شدن به ایالات متحده می باشد ملزم هست که در اولین مقصد خود درخواست پناهندگی کند. لازم به ذکر می باشد که قوانین برای وضعیت پناهندگی در این کشور متفاوت است. و الزامات قانون پناهندگی  همیشه مشخص نیست. در برخی از مناطق این کشور ، قوانین بین المللی و قوانین ایالات متحده، تعهداتی را ایجاد می کند که غیرقابل انکارهستند این مساله باعث شده که در طی سال های اخیر، میزان مشارکت در این مبارزه افزایش یافته است، چرا که شمار افرادی که ثبت نام کرده اند از درگیری و آزار و اذیت در سراسر جهان پناهنده شده اند.
حق درخواست پناهندگی که در کنوانسیون 1951 سازمان ملل مربوط به وضعیت پناهندگان مطرح شده است، که یکی از مهم ترین قوانین بین المللی است. این امر به دولت ها اجازه می دهد که وضعیت پناهنده گان غیرقانونی را به هر صورتی سازمان دهند و این موضوع به علت وجود  ترس و واهمه از آزار و اذیت به دلایل نژادی ، مذهب، ملیت، عضویت در یک گروه اجتماعی خاص یا عقاید سیاسی می باشد .
به علت وجود کلیه مهاجرانی که از  اروپای شرقی  وبه خاطر وجود آزار و شکنجه مذهبی فرار کرده بودند در سال  1948 قانون پناهندگی ایالات متحده لغو شد و در در طول جنگ سرد، ایالات متحده سیاست پناهندگی را به عنوان یک سلاح علیه کمونیسم دید.  و این اتفاق پس از اینکه ایالات متحده پروتکل پیوستن به کنوانسیون سال 1968 را تصویب کرد.

خطرات ناشی از پناهندگی در آمریکا

  • افراد زیادی در این راه جان خودشان از دست می دهند.
  • قاچاق چیان از افراد کلاهبردای می کنند.
  • افراد تحت نظر نیرو های امنیتی هستند و امکان درگیری وجود دارد.
  • افراد تا چند روز از هیچ خدماتی و امکاناتی ندارند.

راه های ممکن برای پناهندگی در آمریکا

  • یکی از راه های ممکن برای پناهندگی در آمریکا ورود به این کشور از مرزهای زمینی یا هوایی می باشد. قاچاق انسان و مهاجرت غیر قاچاقی به این کشور بیشتر از مرز مشترک با کشور مکزیک صورت می گیرد. به صورت کلی بیست درصد از مهاجرین غیر قانونی به این کشور، مکزیکی می باشند و از طریق مرز این کشور وارد این کشور می شوند.
  • با این حالت برخی از افراد، به محض وارد شدن به این کشور، نسبت به اسناد هویتی خود اقدام می کنند تا ملیت آن ها و هدف از پناهندگی در آمریکا فاش نشود و در این کشور پناهنده شوند.
  • بر اساس تعریف کنوانسیون ژنو از شرایط پناهندگی شامل نام پناهنده در مواردی این امکان وجود دارد که شخص در کشور خود به دلیل عقیدتی، جنسیت، گرایش خاص سیاسی و یا جنگ و آشوب در معرض خطر شدید قرار می گیرد.

با توجه به اتمام مقاله شرایط پناهندگی در آمریکا و آشنا شدن شما با خطرات ناشی از این چنان چه شما هم علاقه مند به کسب نمودن اطلاعاتی در زمینه سایر روش های مهاجرت به این کشور هستید با مراجعه نمودن به سایر مقالات موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نظیر مهاجرت تحصیلی به آمریکا و مهاجرت به آمریکا به اطلاعات جامعی دست یابید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *