مهاجرت تحصیلی آلمان

شرایط بورسیه تحصیلی در آلمان

شرایط بورسیه تحصیلی در آلمان

دانشجویان ایرانی می توانند با آگاهی از شرایط بورسیه تحصیلی در آلمان با فراهم نمودن مدارک مورد نیاز برای اخذ کمک هزینه یا همان بورسیه اقدام نمایند. با اینکه تحصیل در دانشگاه های آلمان مزایای زیادی دارند، اما دارای سختی های بسیاری هم در روال پذیرش و اخذ ویزا هستند. در سال 2020 شرایط مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل برای دانشجویان ایرانی کمی بهتر شده و پروسه زمان کمتری می برد.

  • شرایط دریافت پذیرش و بورسیه تحصیلی در دانشگاه های آلمان چیست؟
  • آیا با ردیفات بورسیه تحصیل در آلمان رایگان می شود یا دانشگاه های مجانی هستند؟

دانشجویان خارجی در گام نخست می خواهند از نظر مالی ساپورت شوند و به دنبال دریافت بورسیه هستند، دریافت بورسیه تحصیلی دومین راه برای آسان تر شدن و کم هزینه تر شدن شرایط زندگی دانشجویی می باشد و اولین راه نیز پیدا کردن شغل مناسب می باشد. در این مقاله تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مفتخر به راهنمایی شما می باشد.

شرایط بورسیه تحصیلی در آلمان برای دانشجویان خارجی

در کشور آلمان 8 موسسه برای حمایت مالی از دانشجویان خارجی تاسیس شده اند. حزب ها و گروه های مختلفی این موسسه ها را اداره می کنند. با گرفتن نمره خوب در دوره لیسانس، تمام کردن دوره تحصیلی در زمان مشخص شده و شرکت در سمینارهای موسسه ها می توانند کمکی برای دریافت بورسیه تحصیلی باشند. همچنین نامه قبولی از استاد راهنما، مخصوصا برای دانشجویان مقطع دکتری لازم می باشد. برای این موسسه ها مهم ترین مورد بازگشت دانشجو به کشور آلمان است. زیرا می توانند از دانش و تجربیات او جهت توسعه و پیشرفت کشور آلمان استفاده کنند.

بررسی شرایط بورسیه تحصیلی در آلمان

اولین شرط لازم برای گرفتن بورسیه از طرف این موسسات، سپری کردن حداقل یک دوره تحصیلی در آلمان می باشد. موسسه دیگری هم با نام موسسه تبادلات آکادمیک آلمان با دفتر نمایندگی در تهران تاسیس شده که شروط متفاوتی در خصوص اخذ بورسیه دارد. معمولا دانشجو های مقطع دکترا به این موسسه رجوع می کنند. بعد از اجباری شدن شهریه در دانشگاه های آلمان، مسئولین این دانشگاه ها نگران کم شدن دانشجویان خارجی و کم شدن روابط با دانشگاه های مختلف جهان هستند. به همین دلیل برای نمونه دانشگاه بیلفلد آلمان، به دانشجویان خارجی بورسیه تحصیلی می دهد. با تعیین کردن مقررات به خصوصی دانشجویان متعهد می شوند تا مخارج مربوطه را تا پایان دوره تحصیلی پرداخت کنند.

تحصیل و شرایط بورسیه تحصیلی در آلمان

برای تحصیل در آلمان لازم است اطلاعات کافی در مورد این موضوع کسب کنید و معلومات خود را ارتقاع دهید. معمولا دانشگاه های آلمان آماده پذیرش دانشجو های جدید از کشور های مختلف هستند اما شروط خاصی برای تقبل این دانشجوها وجود دارد. در همه دانشگاه ها، قسمت ارتباطات بین المللی سرپرست بازیابی و چک کردن شرایط و اسناد دانشجو ها برای قبول کردن آن ها می باشد. اگر آخرین مدرک تحصیلی دانشجو برای ورود به دانشگاه تایید نشود، وی باید برای هم سطح شدن اطلاعات و علم خود با دانشجویان دانشگاه مورد نظر، دوره ای را در کالج سپری کند.

مدرک با اعتبار زبان جهت ورود به دانشگاه های آلمان الزامی می باشد. برای ارزیابی سطح زبان دانشجویان از آن ها امتحان های مختلفی گرفته می شود و دانشجویان بین المللی که در رشته های بین المللی درس میخوانند نیاز به داشتن مدرک زبان آلمانی ندارند، چون زبان لازم برای دانشجویان بین المللی انگلیسی می باشد.

تحصیل و شرایط بورسیه تحصیلی در آلمان

بررسی شرایط تحصیل در آلمان

قسمت ارتباطات بین المللی و مرکز رسمی توزیع سهمیه دانشجویی قادر اند به دانشجو های مختلف در رشته های متفاوت اجازه تحصیل دهند. اصلی ترین اداره هایی که لازم به معرفی هستند، اداره ثبت احوال آلمان و اداره خارجی ها می باشد. برای شروع دوره تحصیلی در کشور آلمان لازم است همه مدارک و کارنامه ها ترجمه و تایید بشوند. برای قبول کردن دانشجو، ترجمه  مدارک کافی است و نیازی به تحویل دادن اصل مدارک نیست. در مورد تحصیل در آلمان نیز می توانید با مراجعه به نوشتار فوق اطلاعات جامعی کسب نمائید.

میانگین هزینه ها در خصوص تحصیل در کشور آلمان بدین صورت است:

آیتم هزینه ها به € (یورو)
خدمات درمانی 50
زندگی دانشجویی میانگین 8000 سالانه
شهریه دانشگاه های دولتی 500 الی 800
مالیات دانشجویی حداکثر 100

مجوز کار حین تحصیل در آلمان

بر اساس مقررات تعیین شده در آلمان، دانشجویان خارجی در برخی از دانشگاه ها قادر هستند، 3 ماه از سال و یا فقط در تعطیلات نیمه اول و نیمه دوم سال کار کنند. کارت نیمسال تحصیلی برای حمل و نقل در شهر به دانشجویان ارائه می شود که فقط به اندازه یک نیم سال تحصیلی معتبر است. برای تمدید کردن این کارت باید مالیات دانشجویی پرداخت شود. این اداره معمولا کارهای خوابگاه، غذاخوری و مشاوره های روانی درمانی را به عهده دارد.

انواع تخفیف‌‌ های ویژه‌ دانشجویان عبارتند از:

  • بن خرید از موزه ها و مراکز فرهنگی
  • تخفیف بلیط هماپیما
  • حمل و نقل شهری و عمومی

قانون بافوگ آلمان

قانون فدرال پشتیبانی از تحصیل که نام مختصر آن بافوگ است، در طول دوره تحصیلی به دانشجویانی که کمتر از 30 سال سن دارند و خانواده ضعیفی از لحاظ مالی دارند، کمک می کند که شرایط خاص خود را دارد و در برخی مواقع قسمتی از مبلغ این کمک ها باید به این سازمان برگردانده شود. به طور کلی اگر مایل به سفر تحصیلی در این کشور هستید لازم است اطلاعات کافی و درستی درباره شرایط تحصیل و شرایط بورسیه تحصیلی در آلمان را کسب کنید تا با داشتن این اطلاعات برنامه ریزی درست و مناسبی برای داشتن آینده بهتر انجام دهید. در مورد شرایط کنونی مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل نیاز به یک برنامه ریزی بلند مدت دارد تا در زمانبندی مشخص مدارک و شرایط را فراهم نمود، در اینباره حتما توصیه می گردد با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشاوره نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *