آلمان

شرایط اخذ ویزای کار کشور آلمان

شرایط اخذ ویزای کار کشور آلمان

شرایط اخذ ویزای کار کشور آلمان برای متقاضیانی که دارای تخصص در مشاغل مورد نیاز این کشور هستند وجود دارد. اخیرا کشور آلمان در زمینه جذب و استخدام نیروی مهندسی عملکرد بسیار خوبی داشته است. بسیاری از متقاضیان ایرانی توانسته‌اند ویزای کاری آلمان را با همکاری موسسه سفیران سروش سعادت دریافت نمایند.

اطلاع ازا شرایط اولیه 

در ابتدا باید از شرایط اخذ ویزای کار کشور آلمان آگاهی یافته و آن را مورد بررسی قرار داد. کشور آلمان کشوری قدرتمند در میان سایر کشورهای تراز اول اروپایی است. بنابراین در حوزه اقتصادی بسیاری مشاغل وجود دارند و این کشور همچنان نیازمند نیرو است. کمبود نیروی جوان و افزایش سن نیروهایش به سمت پیری از مشکلات این کشور می‌باشد. بنابراین فردی که جویای کار در آلمان است، به راحتی می‌تواند در این زمینه موفق شود.

درباره کشور آلمان

کشور آلمان یکی از کشورهای اروپایی بوده که در حوزه شنگن قرار گرفته است. در سراسر دنیا 28 کشور عضو اتحادیه اروپا هستند که شرایط اقتصادی سطح بالا و واحد پول مشترکی به نام یورو  دارند. مادامی که اتحادیه اروپا شکل گرفت، اقتصاد قاره اروپا نیز یکپارچه گردید. به طوری که قوانین و ضوابط شغلی در قاره اروپا یکسان گردید.

از آنجا که فرصت‌های شغلی فراوانی درکشور آلمان وجود دارد، از این رو نرخ بیکاری در این کشور 3/4درصد است. این درصد پایین درصد نرخ بیکاری به شمار می‌رود. کشور جمهوری فدرال آلمان وسعتی به اندازه 141/712/35 کیلومتر و جمعیتی در حدود 82 میلیون نفر دارد.

این تعداد جمعیت باعث شده است آلمان به پرجمعیت‌ترین کشور اروپا تبدیل گردد. بعد از کشورهای آمریکا و ژاپن، کشور آلمان از لحاظ صنعتی رتبه سوم را به خود اختصاص داده است. قدرت صنعتی آلمان در زمینه‌های مکانیکی، منسوجات، وسایل نقلیه و تکنولوژی پیشرفته الکترونیکی است.

شرایط اخذ ویزای کار کشور آلمان

از مباحث پرطرفدار مهاجرتی می‌توان به ویزای کاری و شرایط اخذ ویزای کار کشور آلمان اشاره نمود.

بنابراین می‌توان به دو روش اشاره نمود:

پیشنهاد شغلی ازسوی شرکت (Job offer)

جهت اخذ ویزای کاری شما به یک پیشنهاد کاری در آلمان احتیاج دارید. بدین صورت که می‌بایست شغل موردنظر به مدت 3ماه در آلمان آگهی گردد. اگر نیروی موردنظر یافت نشد، مجددا به مدت 3 ماه در اتحادیه اروپا آگهی گردد. اگر باز هم نیروی کار یافت نشد، در این صورت شما به عنوان یک فرد خارجی، گزینه بعدی جهت دریافت شغل هستید.

البته این روش بسیار مشکل است. در مرحله بعد می‌بایست درخواست وقت سفارت کنید. روز مقرر در سفارت حاضر شده و مدارک لازم را ارائه نمایید و مصاحبه انجام دهید. پس از مدت یک تا 2 ماه در صورت موافقت با درخواست، در تاریخ تعیین شده به سفارت می‌روید. پاسپورت خود را تحویل داده و 2 تا 3 هفته دیگر می‌تواند ویزای خود را اخذ نمایید.

این نکته را در نظر بگیرید که این اطمینان را به کارفرمایتان بدهید که به کشور آلمان علاقه‌مند هستید. در مورد علایق خود درخصوص کار در آلمان شرح دهید. چنانچه کارفرمای شما ایمان پیدا کند که شما در آلمان ماندگار خواهید شد، بهتر می‌توانید موفق به اخذ شغل شوید.

ویزای جستجوی کار آلمان (JOB SEEKER)

چنانچه دارای ویزای JOB SEEKER باشید، به مدت 6 ماه فرصت دارید به دنبال شغل موردنظرتان بگردید. در صورتی که موفق به یافتن کارفرما شوید و قرارداد انعقاد کنید، این ویزا به ویزای کار تبدیل می‌گردد. اکنون می‌توانید در آلمان مشغول کار شوید.

مدارک موردنیاز اخذ ویزای کار آلمان 

یکی از شرایط اخذ ویزای کار کشور آلمان، مدارکی به شرح ذیل است که می‌بایست توسط متقاضی تهیه و ارائه گردد:

لازم در این خصوص می‌باشد. عبارتند از:

 • فرد متقاضی می‌بایست فرم درخواست یا تقاضا تکمیل و ارائه نماید.
 • ارائه تعداد دو قطعه عکس 6*4 متقاضی
 • ارائه اصل و تصویر کلیه صفحات شناسنامه متقاضی
 • ارائه تصویر پاسپورت متقاضی
 • ارائه بیمه نامه درمانی
 • کلیه مدارک ارسالی از سوی متقاضی می‌بایست به زبان آلمانی یا انگلیسی ترجمه شده باشند.
 • مدارک تحصیلی تایید شده متقاضی می‌بایست به‌صورت ترجمه شده
 • ارائه سوابق کاری (در صورت وجود)
 • ارائه رزومه و اطلاعات فردی متقاضی
 • گردش حساب و پرینت حساب بانکی متقاضی
 • ارائه گواهی پیشنهاد کار کارفرما یا قرارداد شغلی
 • انگیزه‌نامه
 • ارائه مدرک زبان آلمانی در سطح B1

مدت اعتبار ویزای کارآلمان چقدر است؟

مدت اعتبار این نوع ویزا 4 ساله است. اما چنانچه مدت قرارداد فرد از 4 سال کمتر باشد، ویزا نیز به همان مدت صادر می‌گردد. ناگفته نماند در زمان تمدید این ویزا می‌بایست کلیه مدارکی که در ابتدا ارائه نموده‌اید را مجددا تهیه و ارائه شود. شخصی که دارای ویزای کار آلمان است، می‌تواند پس ازمدت 33ماه نسبت به اخذ اقامت دائم در آلمان اقدام نماید. چنانچه مدرک زبان آلمانی در سطح B1 را داشته باشد، می‌تواند آن را از 33 ماه به 21 ماه کاهش دهد.

ویزای همراه و ویزای کار همراه

فرد متقاضی که قصد مهاجرت کاری به آلمان را دارد، می‌تواند با اخذ ویزا، خانواده‌اش را نیز با خود ببرد. خانواده وی صرفا شامل همسر و فرزندان کمتر از 18 سال می‌باشد. همچنین اعضای خانواده نیز می‌توانند در کنار شما به کار و فعالیت شغلی در آلمان بپردازند. برای آنها دارا بودن مدرک زبان و یا حتی آشنایی به زبان اجباری ندارد.

مزایای ویزای کاری چیست؟

شرایط اخذ ویزای کار کشور آلمان را توضیح دادیم. اکنون می‌خواهیم به بررسی مزایای این نوع ویزا بپردازیم که به شرح زیر می‌باشد:

 • اخذ ویزای کاری در زمان نسبتا کمی و بازه زمانی 14 الی 20 ماه انجام می‌گردد.
 • البته متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سفارت آلمان در شهر آنکارا اقامت ترکیه را دریافت نمایند.
 • در این صورت مدت زمان مذکور به 10 ماه کاهش می‌یابد.
 • یافتن شغل مورد نظر متقاضی در قدرتمندترین کشور اروپایی
 • مخارج زندگی در این کشور چندان بالا نیست.
 • این نوع ویزا در آینده می‌تواند مبدل به ویزای اقامت دائم در اروپا گردد.
 • خانواده فرد متقاضی نیز قادر به مهاجرت به همراه وی هستند.
 • خانواده متقاضی می‌توانند امکان اشتغال در این کشور را دارا باشند.

محدودیت‌ها و معایب ویزای کار 

 1. این نوع ویزا به سختی اخذ می‌گردد. بنابراین رد شدن آن از سوی سفارت امکان‌پذیر است.
 2. درصورتی که متقاضی بخواهد این ویزا را به ویزای اقامت تبدیل نماید، پروسه زمانی طولانی بین 21 تا 33 ماه نیاز است.
 3. افرادی که دارای این ویزا هستند، حق ادامه تحصیل در این کشور را ندارند.

در این نوشتار توضیح دادیم که ویزای کار می‌تواند مبدل به اخذ اقامت دائم در این کشور گردد. منتظر تماس تلفنی و یا حضوری شما عزیزان هستیم تا بهترین و مناسب‌‌ترین گزینه را در این زمینه ارائه نماییم. با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *