مهاجرت کاری کلمبیا

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کلمبیا

سرمایه گذاری در کلمبیا

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کلمبیا می تواند روش ایده آلی برای کسب درآمد و اخذ اقامت در این کشور محسوب شود. اولین مرحله و گام مهم در این فرآیند، مشاوره حقوقی با یک وکیل مهاجرتی مطمئن جهت اطلاع از آخرین قوانین و مقررات ثبت شرکت و نیز چالش های موجود بر سر راه تشکیل شرکت در کلمبیا می باشد. برای این منظور، وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با اشراف کامل بر  قوانین و مقررات سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشورهای مختلف جهان آماده ند هموطنان عزیز را در این مسیر راهنمائی کنند.

از مزایای اصلی تشکیل شرکت در کشور کلمبیا می توان به عدم نیاز به حداقل سرمایه لازم برای تشکیل شرکت اشاره نمود. بنابراین، سرمایه گذاران خارجی به آسانی و بدون هیچ پیش شرطی درباره آورده سرمایه نسبت به ثبت شرکت در کلمبیا اقدام نمایند.  انواع شرکتها در کلمبیا شامل 3 نوع شرکت سهامی ساده (SAS)، شرکت با مسئولیت محدود (LTD) و شرکت سنتی (SA) می باشد که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارد. اما مراحل اصلی تشکیل شرکت در کلمبیا شامل تدوین آیین نامه بازرگانی شرکت،  درخواست NIT ( شماره ID مالیاتی) و افتتاح حساب بانکی است. ضمنا متقاضیان در صورت احراز صلاحیت خود به آسانی می توانند ویزای سرمایه گذار کلمبیا را اخذ نمایند. فرآیند ثبت شرکت در کشور کلمبیا شامل مراحل آسانی است که ما در این مقاله قصد داریم هموطنان عزیز را از اول تا آخر این مراحل آشنا سازیم.

ساختار شرکت ها در کلمبیا

در سالهای اخیر، کشور کلمبیا به دلیل محیط تجاری دارای شرایط رونق اقتصادی و نرخ مالیاتی پایین به کانون توجه سرمایه گذاران خارجی تبدیل شده است. اما قبل از سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کلمبیا، متقاضیان بایستی بر مبنای اهداف و شرایط تجاری خود در مورد بهترین نوع شرکت حقوقی در کلمبیا تصمیم گیری نمایند. در کشور کلمبیا، به صورت کلی 2 نوع شرکت وجود دارد که شامل Persona Natural ( مشابه شرکت تک مالکیتی) و Persona Juridica  (مشابه ساختارهای تعاونی یا شراکتی همانند LLC,C Corp, S Corp) می باشند. اما در یک تقسیم بندی جزئی تر ما در کشور کلمبیا با 4 ساختار شرکت مواجه می باشیم:

  • شرکت سهامی ساده (Sociedad par Actiones Simplificada) (SAS)، ویژه شرکت های خصوصی
  • شرکت با مسئولیت محدود (Sociedad de Respansabilidad Limitada) (LTD)، که بایست در بخش های صنعتی خاص و مخصوصا شرکت های سهامی خاص مورد استفاده قرار گیرد.
  • شرکت سنتی (Sociedad Anonima) (SA)، که ساختار مورد نیاز برای موسسات مالی (بانک ها، صندوق های قرض الحسنه، و غیره) و شرکت های فهرست شده می باشد.

اما از بین این شرکت ها، پرکاربردترین شرکتها کدامند؟ آمارها گویای این واقعیت مهم است که شرکت سهامی ساده (SAS) در کلمبیا که در اواخر سال 2008 نیز معرفی شده است و جایگزین دیگر ساختارهای شرکتی در این کشور می باشد. در حال حاضر نیز بیش از 95% از شرکتهای جدید با استفاده از این نوع ساختار در کشور کلمبیا تشکیل شده است.

 

مزایا و معایب شرکت های مختلف در کلمبیا

در زمینه سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کلمبیا، متقاضیان بایستی این نکته را مدنظر قرار دهند که هر شرکت دارای مزایا و معایب خاص خود می باشد و وکیل آشنا به قوانین تجارت بین المللی می تواند در این زمینه به متقاضیان کمک فراوانی نماید. در اینباره علاوه بر مطالعه این مقاله، مقاله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در بلژیک نیز می تواند راهنمای خوبی درباره مزایا و معایب شرکتها باشد. اما مزایا و معایب اصلی انواع ساختارهای شرکت در کلمبیا بدین شرح است:

 

  1. شرکت سهامی ساده (SAS)
شرکت با مسئولیت محدود (LTD) شرکت سنتی (SA)
مزایا ·         امکان تشکیل توسط یک سهامدار

·         مجاز بودن تک مدیر

·         مسئولیت سهامداران در قبال مقدار سرمایه خود

·         عدم نیاز به هیئت مدیره

·         عدم نیاز به حسابرس حقوقی تا زمانی که آستانه دارایی یا درآمد تامین شود

 

·         مسئولیت سهامداران در قبال سرمایه خود

·         نمایش سرمایه شرکت توسط سهام

معایب ·         عدم امکان استفاده برای شرکتهای دارای اوراق قرضه لیست شده ·         وجود حداقل 2 عضو

·         برخورداری از مدت و هدف خاص برای شرکت

·         نمایش سرمایه شرکت به صورت سهم

·         مسئولیت سلسله مراتبی اعضا در قبال دیون و مالیاتها

·         ضرورت وجود حداقل 5 سهامدار

·         ضرورت وجود مدت زمان و هدف شرکت خاص

·         ضرورت وجود دائمی هیئت مدیره و یک حسابرس

شرایط سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کلمبیا

پس از اطلاع درباره انواع ساختار شرکت در کلمبیا، در گام بعدی متقاضیان بایستی نسبت به تنظیم و تدوین هدف شرکت (razon social) اقدام نمایند که شامل هدف بیان شده برای عملیات تجاری، نام شرکت، سرمایه ابتدائی، نماینده قانونی شرکت،اساسنامه محضری می باشد. زمانی که اساسنامه شرکت به طور رسمی و محضری (estatutos de la empresa) ثبت شود، متقاضی بایستی آنرا در اتاق بازرگانی محلی ثبت نماید. دلیل این کار نیز به خاطر اخذ شماره شناسه مالیاتی (NIT) می باشد. در این زمینه، متقاضی بایستی مدارک زیر را به اتاق بازرگانی تحویل دهد:

 

کپی و اصل پاسپورت بین المللی
اساسنامه شرکت (RUES)
فرم مالیاتی (RUT)
شماره حساب بانکی
آدرس دفتر شرکت

 

زمانی که متقاضی سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کلمبیا تمامی مراحل فوق را انجام دهد، او قانونا می تواند شرکت خود را در این کشور احداث نماید. این فرآیند بسته به وکیل و نوع شرکت انتخابی، می تواند  از 1 ماه تا چند ماه نیز طول بکشد. علاوه بر مراحل فوق، گام نهایی و تکمیل کننده سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کلمبیا که وکیل حقوقی می تواند نقش چشمگیری در آن داشته باشد مربوط به فعالسازی شماره مالیاتی می باشد. اخذ این شماره اولا تکمیل کننده ثبت نهایی است و  ثانیا از این طریق متقاضی می تواند شماره های صورت حساب خود را اخذ نماید.

دیگر گزینه های مطلوب ثبت شرکت برای خارجی ها

سرمایه گذاران خارجی جهت سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کلمبیا از گزینه ها و امکانات گسترده ای برخوردار می باشند. از جمله این گزینه ها می توان به امکان تشکیل شعبه یا دفتر نمایندگی، انتصاب یک نماینده یا توزیع کننده مجوز دار، خرید یا سرمایه گذاری در یک شرکت موجود، مشارکت در شرکت با سرمایه گذاری مشترک، ورود به انواع دیگر همکاری تجاری یا قراردادهای تجاری نام برد. اما باز توصیه کارشناسی درباره سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کلمبیا بهره گیری از ساختار شرکت سهامی ساده (SAS) در کلمبیا به دلیل امتیازات و مزایای متعدد آن می باشد.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به عنوان یکی از موسسات برتر مهاجرتی ایران در زمینه ارائه مشاوره های حقوقی و مهاجرتی و نیز خدماتی همانند  اخذ ویزا و اقامت کشورهای خارجی همانند اخذ اقامت در ترکیه از طریق کار می باشد. هموطنان گرامی می توانند جهت آشنایی بیشتر با کار مشاورین و کارشناسان این موسسه و نیز دریافت پاسخ های سوالات خود با این موسسه تماس حاصل فرمایند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *