مهاجرت کاری کلمبیا

ثبت شرکت در کلمبیا

ثبت شرکت در کشور کلمبیا

ثبت شرکت در کلمبیا توسط شهروندان خارجی یک عمل امکان پذیر و البته سود آور برای دولت کلمبیاست و به همین دلیل دسترسی به آن در کمترین زمان صورت می پذیرد. کلمبیا سومین کشور قدرتمند آمریکای لاتین در جذب سرمایه گذار خارجی است و در طی سالیان گذشته خود را در جمع 30 کشور برتر جهان در این زمینه جای داده است. بر اساس اعلام بانک جهانی نیز کشور کلمبیا امروزه یکی از امن ترین کشور های آمریکای لاتین در شناخته می شود.

تمرکز دولت کلمبیا در زمینه سرمایه گذاری های خارجی، بر روی جذب شرکت های قدرتمندی است که حضور آن ها در کشور کلمبیا می تواند سایر شرکت های قدرتمند را نیز مجاب کند تا برای سرمایه گذاری وارد کشور کلمبیا شوند. بر اساس تحقیقات تیم موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، دولت کلمبیا سیستمی را طراحی کرده است که بر اساس آن برخی از شرکت های خارجی معاف از پرداخت مالیات و ارزش افزوده هستند و قصد دارد از طریق همین سیاست های تشویقی، سرمایه داران خارجی را برای ثبت شرکت در کلمبیا جذب کند.

مراحل ثبت شرکت در کلمبیا

اولین نکته ای که می تواند شهروندان خارجی را به ثبت شرکت در کلمبیا ترغیب کند، مراحل ثبت شرکت در این کشور است. مراحل ثبت شرکت در کشور کلمبیا تا حدود سال 2014 به گونه ای بود که هر فرد می بایست با در اختیار داشتن مدارک خود راهی کشور کلمبیا شود و مراحل قانونی را با مراجعه به ادارات مختلف سپری کند. با این وجود دولت کلمبیا قوانینی را به تصویب رسانده است که با گذشت از مراحل 10 گانه ثبت شرکت به صورت آنلاین، افراد می توانند ثبت شرکت خود را قطعی کنند. مراحل 10 گانه ثبت شرکت در کلمبیا به شرح زیر است:

 • تایید نام منحصر به فرد شرکت: درگاه های اینترنتی وجود دارد که به افراد کمک می کند تا بدانند آیا نامی که برای شرکت خود انتخاب کرده اند دارای اعتبار است یا خیر
 • معرفی شرکت: در این مرحله هر فرد وظیفه دارد تا کلیه شرکای اقتصادی خود بانضمام مسئولیت ها و حوزه اختیارات آن ها را به صورت کامل معرفی کنند.
 • در مرحله سوم هر فرد باید برای دریافت کد اختصاصی پرداخت مالیات نام نویسی کند. البته این عمل دائمی نیست و به عنوان پیش ثبت نام از آن یاد می شود. در این مرحله به شرکت یک کد مالیاتی اختصاص داده می شود.
 • در مرحله چهارم باید افراد برای ثبت شرکت اقدام کنند. این اتفاق در اتاق بازرگانی کشور کلمبیا صورت می پذیر و متقاضی باید 0.7% از سرمایه تعیین شده را به عنوان مالیات پرداخت کند.
 • افتتاح حساب بانکی
 • تحویل اطلاعات حساب بانکی به اداره مالیات
 • تحویل اطلاعات بانکی و مالیاتی به اتاق بازرگانی
 • درخواست بخشنامه صورت حساب از اداره مالیات
 • ثبت اساسنامه و سهامداران در اتاق بازرگانی
 • ثبت شرکت در خدمات اجتماعی

مطالعه مقاله «ثبت شرکت در برزیل» به عنوان یکی دیگر از کشور های قاره امریکا خالی از لطف نخواهد بود.

ثبت شرکت در کلمبیا

مالیات در کلمبیا

از جمله مواردی که در ثبت شرکت در کلمبیا باید به آن توجه داشت، شرایط مالیاتی این کشور است. دولت کلمبیا در سال های اخیر با تصویب قوانینی، شرایط مالیاتی را به گونه ای رقم زده است که سرمایه داران خارجی به حضور در این کشور ترغیب شوند و به کمک همین سیاست شرایط اقتصادی و اشتغال در این کشور رشد قابل توجهی پیدا کرده است. ذکر این نکته نیز لازم است که مالیات در کشور کلمبیا می تواند به صورت ایالتی یا ملی در نظر گرفته شود.

نوع مالیات توضیحات
مالیات بر درآمد و سرمایه اولیه مالیات بر درآمد در سال 2019: 33%

مالیات بر سرمایه: 10%

مالیات بر ارزش افزوده مالیات بر ارزش افزوده به محصول فروخته شده وابسته است و می تواند، 0%، 5% یا 19% باشد.
مالیات بر مصرف شامل وسیله نقلیه شخصی، وسایل ارتباطی و خوراکی : 4%، 8% یا 16%
مالیات بر معاملات مالی 4% از کل مبلغ جابجا شده
مالیات در صنعت و بازرگانی بین 0.2% تا 1.4% از درآمد شرکت
مالیات بر ملک بین 0.3% تا 3%

 

چنانچه در جدول فوق مشخص است، مالیات بر درآمد شخصی در کشور کلمبیا 33% است و این مالیات به نسبت بسیاری از کشور های اروپایی نیز بیشتر است. با این وجود مالیات وارده بر درآمد فعالیت های صنعتی در این کشور در حدود 1% است. این خود یکی از مهم ترین سیاست های تشویقی موجود در کشور کلمبیاست که سرمایه داران خارجی را به ثبت شرکت در کلمبیا ترغیب می کند.

ویزای سرمایه گذاری کلمبیا

ثبت شرکت در کلمبیا به عنوان یکی از روش های «سرمایه گذاری در کلمبیا» است و همه افرادی که قصد انجام چنین فعالیتی را دارند، باید ویزای سرمایه گذاری کشور کلمبیا را دریافت کنند. همه افرادی که قصد دریافت این ویزا را دارند، باید از خارج از مرزهای کشور کلمبیا برای دریافت آن اقدام کنند. مهم ترین مدارکی که هر فرد برای دریافت ویزای سرمایه گذاری در کشور کلمبیا به آن نیاز خواهند داشت عبارتند از:

 • پاسپورت معتبر با دارا بودن حداقل دو صفحه خالی
 • 2 قطعه عکس در سایز 3×3 مربوط به سه ماه گذشته
 • مدارک بانکی که نشان دهنده توان مالی فرد
 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • پرداخت هزینه 50$ برای رسیدگی به مدارک ارسالی
 • ارائه گواهی هایی که نشان دهنده نسبت اعضای درجه 1 خانواده فرد است
 • گواهی شناسایی رسمی فرد در کشور خود

در صورتی که ویزای فرد توسط سفارت کلمبیا صادر شود، فرد موظف است تا مبلغ 425$ دیگر را به سفارت این کشور تحویل دهد.

کشور کلمبیا یکی از پیشرفته ترین کشور های آمریکای لاتین است و جذب سرمایه گذاران خارجی را نیز در برنامه های بلند مدت خود قرار داده است. به همین دلیل، افرادی که قصد ثبت شرکت در کلمبیا را دارند می توانند در یک بازه زمانی کوتاه مدت، و از طریق اینترنت، شرکت خود را در کشور کلمبیا به ثبت برسانند. دولت کلمبیا محدودیت های چندانی را برای ثبت شرکت در این کشور برای شهروندان خارجی در نظر نگرفته است و همین مسئله می تواند روند انجام امور اداری را تسریع بخشد.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با توجه به بهرمندی از وکلای خبره می توانند شرایط مهاجرت شما از طریق ثبت شرکت را به کشور کلمبیا فراهم آورند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *