مهاجرت کاری فرانسه

سرمایه گذاری، ثبت شرکت و کارآفرینی در فرانسه

سرمایه گذاری کارافرینی در فرانسه

فرانسه از جمله کشورهای اروپایی و پیشرفته در قاره اروپا می­باشد. این کشور دارای 65 ملیون جمعیت و از شرایط اقتصادی مناسبی برخوردار است. یکی از راههایی که افراد می­توانند  اقامت و تابعیت خود و اعضای خانواده خود اخذ نمایند سرمایه گذاری، ثبت شرکت و کارافرینی در فرانسه است. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت چگونگی سرمایه گذاری، ثبت شرکت و کارآفرینی در فرانسه را به عزیزان راهنمایی می­نماید.

همانطور که می­دانید فرانسه دارای جاذبه های گردشگری فراونی است اما هدف بیشتر از سفر به این کشور بازدید از جاذبه های گردشگری این کشور نیست. زیرا این کشور از شرایطی برخوردار است که بالاتر از جاذبه های توریستی می­باشد. یکی از سریعترین راههایی که افراد با مهاجرت به فرانسه می­توانند اقامت و پس از آن تابعیت این کشور را اخذ نمایند، سرمایه گذاری فرانسه می­باشد.

بازارهای کار در فرانسه از فرصت های شغلی بسیار مناسبی برخوردار می­باشد و از افرادی که دارای تخصص های ویژه ای هستند استقبال گرمی می­نماید. ناگفته نماند نرخ بیکاری در این کشور 7 درصد می­باشد. مردم این کشور به زبان فرانسوی صحبت می­نمایند اگرچه اکثر مردم در این کشور از مهارت زبان انگلیسی برخوردار می­باشند. افرادی که قصد سرمایه گذاری، ثبت شرکت و کارآفرینی در فرانسه را دارند بایستی ویزای سرمایه گذاری این کشور را اخذ نمایند. ما در این موضوع به بررسی چگونگی سرمایه گذاری در کشور فرانسه خواهیم پرداخت. از علاقمندان به این موضوع دعوت می­نمائیم تا مطالب این مقاله را تا پایان مطالعه فرمایند.

ثبت شرکت در فرانسه

یکی از امتیازات سرمایه گذاری ایرانیان در فرانسه اینست که این کشور مبادلات بازرگانی و فعالیت های تجاری بسیاری را با کشور ایران دارد. سرمایه گذاران ایرانی با ثبت شرکتی در کشور خود می­توانند برای ادامه و رشد فعالیتهای تجاری خود در اروپا کشور فرانسه را انتخاب نمایند.

برای ثبت شرکت در فرانسه می­بایست افراد ویزای سرمایه گذاری این کشور را که به مدت یکسال دارای اعتبار است اخذ نمایند. با اخذ وزای سرمایه گذاری فرانسه افراد به تمامی کشورهای حوزه شینگن می­توانند رفت و آمد نمایند و از امتیازات گمرکی کشورهای اتحادیه اروپا بهره­مند گردند.

سرمایه گذاری جهت اخذ اقامت فرانسه

سرمایه گذاران در کشور فرانسه برخلاف برخی کشورها می­توانند بطور مستقیم و بتنهایی مالکیت واحدهای صنفی و تجاری خود را داشته باشند. سرمایه گذاران و کسانی که  قصد سرمایه گذاری، ثبت شرکت و کارآفرینی در فرانسه را دارند می­باید ویزای سرمایه گذاری فرانسه را اخذ نمایند.

این ویزا همانطور که بیان نمودیم به مدت یکسال دارای اعتبار است، پس از اتمام این اعتبار فرد میتواند به مدت 5 سال دیگر آن را تمدید نماید. همچنین پس از پایان اعتبار 5 ساله ویزای سرمایه گذاری به مدت 10 ساله دیگر تمدید می­گردد و به این ترتیب فرد می­تواند اقامت دائم این کشور را برای خود و خانواده دریافت نماید. کارشناسان و مشاورین مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تجربه های مفید خود را در اختیار تمامی علاقمندان به سرمایه گذاری در فرانسه قرار می­دهد.

سرمایه گذاری، ثبت شرکت و کارآفرینی در فرانسه

همانطور که بیان نمودیم دولت فرانسه از سرمایه گذاران خارجی در این کشور استقبال می­نماید بطوریکه این کشور کمک هزینه هایی را برای افرادی که جهت سرمایه گذاری، ثبت شرکت و کارآفرینی در فرانسه به این کشور سفر نموده اند. بیشترین کمک هزینه های ثبت شرکت و سرمایه گذاری به مناطق محروم و روستایی در فرانسه تعلق دارد. این کمک هزینه ها شامل یارانه های اتحادیه اروپا، کمک هزینه های دولت مرکزی فرانسه و وام های توسعه مناطق محروم در فرانسه می­باشد. افراد برای سرمایه گذاری، ثبت شرکت و کارآفرینی در فرانسه می­بایست در ابتدا یک ایده یا طرح اقتصادی در این کشور برای خود طراحی نماید و سپس برای اخذ ویزای کوتاه مدت فرانسه اقدام نماید.

مراحل اخذ اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری چگونه است؟

سرمایه گذاران برای اینکه بتوانند در کشور فرانسه سرمایه گذاری نمایند و اقامت دائم این کشور را برای خو تمامی اعضای خانواده خود اخذ نمایند باید به ترتیب زیر عمل نمایند:

ابتدا سرمایه گذار می­بایست درخواست ویزای کوتاه مدت فرانسه را از سفارت این کشور در کشور خود نماید. پس از اخذ ویزای کوتاه مدت فرانسه و ورود به خاک این کشور و مشاهده وضعیت ایجاد کسب و کاری که قصد راه اندازی آن را دارد برنامه ریزی می­نمایند. در مرحله اول ورود فرد به فرانسه بایستی حساب بانکی برای خود در این کشور افتتاح نماید. سپس فرد به کشور مبدأ خویش بازگشته و درخواست ویزای بلند مدت که دارای اعتبار اولیه یکسال است را از سفارت این کشور می­نماید.

در این مرحله فرد می­بایست سرمایه کاری خود را به حساب بانکی خود در فرانسه واریز نماید و برای اخذ ویزای سرمایه گذاری فرد قراردادی مبنی بر شروط  سرمایه گذاری فرانسه را امضا می­نماید. پس از آن سرمایه گذار برای بار دوم به فرانسه سفر نموده و به ثبت شرکت در این کشور خواهد پرداخت. پس از پایان اعتبار یکساله دیگر نیازی به برگشت شخص به کشور مبدأ نیست و فرد می­تواند تمدید اعتبار خود را در این کشور انجام نماید. پس از پایان اعتبار یکساله به فرد اعتبار 5 ساله سپس 10 ساله و در نهایت اقامت دائم فرانسه اعطا می­گردد.

مزایای سرمایه گذاری در کشور فرانسه چیست؟

افرادی که در کشور فرانسه به سرمایه گذاری می­پردازند از امتیازات زیر برخوردارند:

 • سرمایه گذار خود قدرت تصمیم گیری برای ایجاد کسب و کار و سرمایه گذاری در فرانسه را دارد.
 • سرمایه شخص به حساب خود سرمایه گذار در فرانسه واریز می­گردد.
 • سرمایه سرمایه گذار توسط دولت فرانسه بلوکه نمی­گردد.
 • سرمایه گذار خود سرمایه گذاری، ثبت شرکت و کارآفرینی در فرانسه را اداره می­نماید.

مزایای اخذ ویزای سرمایه گذاری فرانسه کدامند؟

 • افرادی که موفق به دریافت ویزای سرمایه گذاری فرانسه شده اند، مزایای زیر به آنان تعلق خواهد گرفت:
 • سرمایه گذاران پس از اخذ ویزای سرمایه گذاری از تمامی حقوق اقامت این کشور در طول مدت اعتبار این ویزا برخوردار هستند.
 • سرمایه گذاران با اخذ این ویزای می­توانند از تحصیل رایگان در فرانسه برخوردار گردند.
 • سرمایه گذار در صورت متأهل بودن می­تواند اقامت دائم فرانسه را برای اعضای خانواده نیز دریافت نماید.

نکته قبل توجه در زمینه اخذ ویزای سرمایه گذاری فرانسه این است که افراد برای اخذ این ویزا می­بایست تجربه ثبت شرکت و انجام فعالیتهای تجاری را در کشور خود داشته باشد و برای ادامه و رشد سرمایه گذاری خود به کشور فرانسه مراجعت نماید. سوالات متعددی در زمینه سرمایه گذاری برای عزیزان بوجود می­آید همچون:

 • آیا امکان خرید سهام شرکت ها برای سرمایه گذاری در فرانسه وجود دارد؟
 • آیا سرمایه گذاران می­توانند پس از ثبت شرکت در این کشور حضور نداشته باشند؟
 • آیا فرد برای اخذ تابعیت فرانسه از طریق سرمایه گذاری می­بایست تابعیت خود را ترک نماید؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پاسخگوی تمامی سوالات سرمایه گذاران و علاقمندان به سرمایه گذاری در فرانسه می­باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *