مهاجرت سرمایه گذاری در فرانسه

سرمایه گذاری، ثبت شرکت و کارآفرینی در فرانسه

سرمایه گذاری، ثبت شرکت و کارآفرینی در فرانسه

سرمایه گذاری، ثبت شرکت و کارآفرینی در فرانسه با ارائه مدارک معتبر اقامت قانونی را در کشوری اروپایی برای متقاضی اصلی به همراه خواهد داشت. روش سرمایه گذاری به نوبه خود شامل انواع روش ها مانند خرید ملک، ثبت شرکت، خرید سهام و غیره خواهد بود. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت چگونگی سرمایه گذاری، ثبت شرکت و کارآفرینی در فرانسه را به عزیزان راهنمایی می نماید. همانطور که می دانید فرانسه دارای جاذبه های گردشگری فراونی است. اما هدف بیشتر از سفر به این کشور بازدید از جاذبه های گردشگری این کشور نیست. زیرا این کشور از شرایطی برخوردار است که بالاتر از جاذبه های توریستی می­ باشد. یکی از سریعترین راه هایی که افراد با مهاجرت به فرانسه می توانند اقامت و تابعیت این کشور را اخذ نمایند، سرمایه گذاری می باشد.

بازارهای کار از فرصت های شغلی بسیار مناسبی برخوردار می ­باشد. از افرادی که دارای تخصص های ویژه ای هستند استقبال گرمی می ­نماید. ناگفته نماند نرخ بیکاری در این کشور 7% می­ باشد. مردم این کشور به زبان فرانسوی صحبت می ­نمایند اگرچه اکثر مردم این کشور از مهارت زبان انگلیسی برخوردار می­ باشند. ما در این موضوع به بررسی چگونگی سرمایه گذاری در کشور فرانسه خواهیم پرداخت. از علاقمندان به این موضوع دعوت می­ نمائیم تا مطالب این مقاله را تا پایان مطالعه فرمایند.

ثبت شرکت در فرانسه

یکی از امتیازات سرمایه گذاری ایرانیان در فرانسه اینست که این کشور مبادلات بازرگانی و فعالیت های تجاری بسیاری را با کشور ایران دارد. سرمایه گذاران ایرانی با ثبت شرکتی در کشور خود می ­توانند برای ادامه و رشد فعالیت های تجاری خود در اروپا کشور فرانسه را انتخاب نمایند. برای ثبت شرکت می­ باید افراد ویزای سرمایه گذاری این کشور را که به مدت 1 سال دارای اعتبار است اخذ نمایند. با اخذ ویزای سرمایه گذاری افراد به تمامی کشورهای حوزه شنگن می­ توانند رفت و آمد نمایند. از امتیازات گمرکی کشورهای اتحادیه اروپا بهره مند گردند.

سرمایه گذاری جهت اخذ اقامت فرانسه

سرمایه گذاران در این کشور برخلاف برخی کشورها می ­توانند بطور مستقیم و به تنهایی مالکیت واحدهای صنفی و تجاری خود را داشته باشند. سرمایه گذاران و کسانی که قصد سرمایه گذاری را دارند می­ باید ویزای سرمایه گذاری را اخذ نمایند.

رشد سرمایه گذاری در این کشور طی سال های اخیر طبق نمودار زیر می باشد:

نرخ رشد سرمایه گذاری در کشور فرانسه

این ویزا به مدت 1 سال دارای اعتبار است. پس از اتمام این اعتبار فرد می تواند به مدت 5 سال دیگر آن را تمدید نماید. همچنین پس از پایان اعتبار 5 ساله ویزای سرمایه گذاری به مدت 10 ساله دیگر تمدید می­ گردد. به این ترتیب فرد می ­تواند اقامت دائم این کشور را برای خود و خانواده دریافت نماید. کارشناسان و مشاورین مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تجربه های مفید خود را در اختیار تمامی علاقمندان به سرمایه گذاری در فرانسه قرار می ­دهد.

شرایط سرمایه گذاری، ثبت شرکت و کارآفرینی در فرانسه

دولت این کشور از سرمایه گذاران خارجی در این کشور استقبال می ­نماید. بطوریکه این کشور کمک هزینه هایی را برای افرادی که جهت سرمایه گذاری، ثبت شرکت و کارآفرینی به این کشور سفر نموده اند. بیشترین کمک هزینه های ثبت شرکت و سرمایه گذاری به مناطق محروم و روستایی در فرانسه تعلق دارد. این کمک هزینه ها شامل یارانه های اتحادیه اروپا، کمک هزینه های دولت مرکزی فرانسه و وام های توسعه مناطق محروم می باشد. افراد برای سرمایه گذاری، ثبت شرکت و کارآفرینی می ­باید در ابتدا یک ایده یا طرح اقتصادی در این کشور برای خود طراحی نماید. جهت اخد اقامت این کشور مقاله اقامت فرانسه را را ابتدا مطالعه بفرمائید.

مراحل اقامت فرانسه از طریق پروسه های سرمایه گذاری

سرمایه گذاران برای اینکه بتوانند در این کشور سرمایه گذاری نمایند و اقامت دائم این کشور را برای خود و تمامی اعضاء خانواده خود اخذ نمایند باید به ترتیب زیر عمل نمایند:

ابتدا سرمایه گذار می­ باید درخواست ویزای کوتاه مدت فرانسه را از سفارت این کشور در کشور خود نماید. پس از اخذ ویزای کوتاه مدت و ورود به خاک این کشور و مشاهده وضعیت ایجاد کسب و کاری که قصد راه اندازی آن را دارد برنامه ریزی می ­نمایند. در مرحله اول ورود متقاضی بایستی حساب بانکی برای خود در این کشور افتتاح نماید. سپس فرد به کشور مبدأ خویش بازگشته و درخواست ویزای بلند مدت نماید.

در این مرحله متقاضی سرمایه کاری خود را به حساب بانکی خود در این کشور واریز نماید. برای اخذ ویزای سرمایه گذاری فرد قراردادی مبنی بر شروط سرمایه گذای را امضاء می­ نماید. پس از آن سرمایه گذار برای بار دوم به فرانسه سفر می نماید. بدین ترتیب به ثبت شرکت در این کشور خواهد پرداخت. پس از پایان اعتبار 1 ساله دیگر نیازی به برگشت شخص به کشور مبدأ نیست. متقاضی می ­تواند تمدید اعتبار خود را در این کشور انجام نماید. پس از پایان اعتبار 1 ساله به فرد اعتبار 5 ساله سپس 10 ساله و در نهایت اقامت دائم فرانسه اعطاء می­ گردد.

مزایای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشور فرانسه

افرادی که در این کشور به سرمایه گذاری می ­پردازند از امتیازات زیر برخوردارند:

  • سرمایه گذار خود قدرت تصمیم گیری برای ایجاد کسب و کار و سرمایه گذاری را دارد.
  • سرمایه شخص به حساب خود سرمایه گذار واریز می گردد.
  • سرمایه سرمایه گذار توسط دولت بلوکه نمی گردد.
  • سرمایه گذار خود سرمایه گذاری، ثبت شرکت و کارآفرینی را اداره می نماید.

جهت اطلاع از شرایط مهاجرت به این کشور مقاله مهاجرت به فرانسه را مطالعه بفرمائید.

مزایای اخذ ویزای سرمایه گذاری و کارآفرینی فرانسه

قطعا اخذ ویزای سرمایه گذاری در این کشور مزایایی دارد که شنیدن آنها خالی از لطف نیست. این مزایا شامل موارد زیر می باشد:

  • سرمایه گذاران پس از اخذ ویزای سرمایه گذاری از تمامی حقوق اقامت این کشور در طول مدت اعتبار این ویزا برخوردار هستند.
  • سرمایه گذاران با اخذ این ویزای می ­توانند از تحصیل رایگان برخوردار گردند.
  • سرمایه گذار در صورت متاهل بودن می­ تواند اقامت دائم را برای اعضاء خانواده نیز دریافت نماید

نکته قبل توجه در زمینه اخذ ویزای سرمایه گذاری فرانسه این است که افراد برای اخذ این ویزا می­ باید تجربه ثبت شرکت و انجام فعالیت های تجاری را در کشور خود داشته باشد. برای ادامه و رشد سرمایه گذاری خود به این کشور مراجعت نماید. جهت کار در این کشور مطالعه مقاله کار در فرانسه خالی از لطف نخواهد بود.

سوالات متعددی در زمینه سرمایه گذاری برای عزیزان بوجود می­ آید:

  • آیا امکان خرید سهام شرکت ها برای سرمایه گذاری وجود دارد؟
  • آیا سرمایه گذاران می ­توانند پس از ثبت شرکت در این کشور حضور نداشته باشند؟
  • آیا فرد برای اخذ تابعیت فرانسه از طریق سرمایه گذاری می باید تابعیت خود را ترک نماید؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پاسخگوی تمامی سوالات سرمایه گذاران و علاقمندان به سرمایه گذاری در فرانسه می ­باشد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *