مهاجرت به کشور سوئد

روش های مهاجرت به سوئد

روشهای مهاجرت به سوئد

موضوع روش های مهاجرت به سوئد از سایر مباحث پراهمیت در خصوص اخذ اقامت از این کشور حوزه اسکاندیناوی می باشد که نباید به سادگی از ان چشم پوشی کرد. مردم این کشور از جمله مرفه ترین مردم جهان هستند که به زبان سوئدی صحبت می ­نمایند. واحد پول این کشور SEK (کرون) است و جمعیت این کشور در حدود 10 میلیون نفر است.نرخ بیکاری در این کشور 6% است و از همین رو هر ساله افراد زیادی با اخذ ویزای کاری سوئد به این کشور مهاجرت می­ نمایند. لازمه اخذ ویزای کاری سوئد دریافت دعوتنامه کاری از سوی کارفرمایان در این کشور می­ باشد. ناگفته نماند برخورداری از مهارت زبان سوئدی نقش مهمی در یافتن شغل برای افراد دارد. کارشناسان خبره موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مفتخر به یاری رساندن به تمامی متقاضیان مهاجرت به سایر کشورها می ­باشند.

مهاجرت تحصیلی به سوئد طرفداران زیادی دارد، زیرا دانشگاه های سوئد از معتبرترین دانشگاه های جهان هستند و دانشجویان با تحصیل در این کشور امکان انجام کار در سایر کشورهای جهان را خواهند داشت. سیستم آموزشی کشور سوئد از کیفیت ها و استانداردهای بالایی برخوردار است و با ارائه تدریس به زبان های سوئدی و انگلیسی موجب جذب دانشجویان بین المللی شده است. دانشگاه های سوئد به دو دسته خصوصی و دولتی تقسیم می ­شوند و لازم بذکر است تحصیل در دانشگاه های این کشور رایگان نیست و برای ادامه تحصیل دانشجویان ملزم به پرداخت شهریه می­ باشند.

بررسی روش های مهاجرت به سوئد

راه های مختلفی برای مهاجرت به سوئد وجود دارد و افراد با استفاده از این روش ها امکان اخذ اقامت دائم این کشور را دارند. افرادی که موفق به اخذ اقامت دائم سوئد می­گردند براحتی می ­توانند به سایر کشورهای حوزه­ی شنگن بدون اخذ ویزا سفر نمایند. موارد زیر از جمله روش های مهاجرت به سوئد است:

 • مهاجرت کاری به سوئد
 • مهاجرت تحصیلی به سوئد
 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت از طریق پناهندگی
 • مهاجرت از طریق تولد
 • مهاجرت از طریق ازدواج

روش مهاجرت تحصیلی به سوئد

تحصیل یکی از آسان ترین روش های مهاجرت به سوئد است. دانشجویان امکان تحصیل در رشته های متنوع و متعددی را در دانشگاه های سوئد دارند. امکان تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را خواهند داشت. از آنجائیکه تحصیل در سوئد رایگان نیست، دانشجویان بین المللی با انجام کار ضمن تحصیل در سوئد می­ توانند بخشی از هزینه های تحصیلی و زندگی خود در این کشور را تأمین نمایند. لازم به ذکر است اکثر بورسیه های تحصیلی این کشور به دانشجویان ممتاز تعلق دارد. دانشجویان برای اخذ پذیرش تحصیلی از سوی دانشگاه های سوئد ابتدا باید درخواست پذیرش را بهمراه مدارک تحصیلی خود به دانشگاه های این کشور ارسال نمایند. دانشگاه ها نیز پس از بررسی و ارزیابی مدارک متقاضیان در صورت تأیید دعوتنامه تحصیلی ارسال خواهند نمود.

اخذ ویزای تحصیلی سوئد

دانشجویان با ارائه مدارک زیر به سفارت سوئد در کشور مبدأ خود می ­توانند ویزای تحصیلی این کشور را اخذ نمایند:

 • پاسپورت معتبر
 • دعوتنامه تحصیلی
 • عکس
 • ارائه مدارک تمکن مالی دانشجو برای پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی در سوئد
 • گواهی عدم سوء سابقه کیفری
 • گواهی پزشکی مبنی بر سلامت دانشجو

مدت زمان اعتبار این ویزا بستگی به طول دوره­ تحصیلی دانشجویان دارد و پس از اتمام تحصیل دانشجویان امکان تبدیل اقامت تحصیلی به اقامت کاری سوئد را خواهند داشت و پس از گذشت 5 سال انجام کار در این کشور اقامت دائم سوئد به آنان تعلق خواهد گرفت.

کار یکی از روش های مهاجرت به سوئد

از دیگر روش های مهاجرت به سوئد مهاجرت کاری به این کشور است. نرخ بیکاری در سوئد 6% گزارش شده است و با این میزان نرخ بیکاری افراد براحتی م ی­توانند شغل مورد نظر خود را در این کشور بیابند. افرادی که متقاضی انجام کار در سوئد می­توانند با مراجعه به سایت موسسات معتبر کاریابی در سوئد به جست جوی شغل مورد نظر خود بپردازند. پس از آن با عقد قرارداد کاری که میزان حقوق دریافتی فرد در آن مشخص شده است، می­ توانند برای اخذ ویزای کاری سوئد اقدام نمایند. مدارک زیر جهت اخذ ویزای کاری سوئد به سفارت این کشور الزامی است:

 • پاسپورت معتبر
 • پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایان در سوئد
 • مدارک هویتی (شناسنامه و کارت ملی)
 • گواهی عدم سوء سابقه کیفری
 • گواهی سلامت

لازم بذکر است متقاضیان انجام کار علاوه بر اخذ ویزای کاری ملزم به دریافت مجوز کاری سوئد نیز می­باشند. هزینه مجوز کاری سوئد بسته به شغل متقاضی متفاوت است، اما بطور متوسط متقاضیان انجام کار هزینه ای معادل SEK1000 (کرون) بابت مجوز کار پرداخت می ­نمایند.

تولد یکی از روش های مهاجرت به سوئد

سیستم اعطای تابعیت در سوئد همانند بسیاری از کشورهای اروپایی بر اصل خون است. بدین ترتیب نوزادانی که یکی از والدین آنها دارای تابعیت سوئدی باشد، اکان دریافت تابعیت این کشور را خواهد داشت. همچنین نوزادانی که قبل از ماه آوریل سال 2015 در سوئد متولد شده اند، در صورتیکه دارای یکی از شرایط زیر باشند، امکان اخذ تابعیت سوئد را خواهند داشت:

 • مادر نوزاد دارای تابعیت سوئد باشد و یا در طول سالهای 1979 موفق به اخذ تابعیت این کشور شده باشد.
 • نوزاد از پدری سوئدی و مادری غیر از تابعیت سوئد متولد شده باشد.
 • نوزاد از پدری سوئدی و خارج از رابطه زناشویی متولد شده باشد.

تولد یکی از روش های مهاجرت به سوئد

ازدواج یکی از روش های مهاجرت به سوئد

ازدواج از دیگر روش های مهاجرت به سوئد است که تبعه­ خارجی می­تواند در کمترین زمان اقامت و تابعیت سوئد را اخذ نماید. سوئد برای ازدواج شهروندان خود با اتباع خارجی قوانینی را تعیین نموده است. تبعه­ خارجی در صورتی که توانایی مالی برای پرداخت هزینه های زندگی مشترک و اقامت در سوئد را داشته باشد امکان دریافت اقامت دائم سوئد را پس از ثبت ازدواج در این کشور دارد. ناگفته نماند طبق قوانین ازدواج در سوئد، زوجین به هنگام ثبت ازدواج شان در این کشور می­باید دارای شرایط زیر باشند:

 • زوجین بیش از 18 سال داشته باشند.
 • مراسم ازدواج طرفین می­ بایست طی یک مراسم مذهبی یا مدنی انجام پذیرد.
 • اخذ مجوز ازدواج سوئد (معمولاً این مجوز پس از 4 ماه صادر می­گردد.)

سرمایه گذاری یکی از روش های مهاجرت به سوئد

میزان سرمایه اولیه برای سرمایه گذاری در سوئد 150.000$ (دلار) می­ باشد. سرمایه گذران خارجی به دو گونه می­توانند با این میزان سرمایه در این کشور به سرمایه گذاری بپردازند. در روش اول فرد امکان انتقال سرمایه خود به این کشور را داشته و حضور شخص در کشور سوئد الزامی نیست. در روش دوم فرد با سرمایه اولیه خود می­تواند به ایجاد کسب و کار و یا ثبت شرکت در سوئد بپردازد. در این روش فرد می­ بایست برای انجام پروسه ثبت شرکت در سوئد حضور داشته باشد.

علاوه بر این ارائه­ ایده ای مناسب برای کارآفرینی و ایجاد کسب و کار از ضروریات سرمایه گذاری به این روش است. سرمایه گذاران در هر دو روش امکان اخذ اقامت دائم سوئد را برای خود و اعضای خانواده خویش خواهند داشت. مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره آماده راهنمایی و یاری رساندن به عزیزان در هر یک از روش های مهاجرتی به متقاضیان عزیز هستند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *