مهاجرت تحصیلی برزیل

رشته مهندسی کامپیوتر در برزیل

رشته مهندسی کامپیوتر در برزیل

دانشگاه هایی که رشته مهندسی کامپیوتر در برزیل را ارائه می دهند از برترین دانشگاه های جهان بوده و در دارای رتبه جهانی می باشند. این شور بیشترین تنوع زیستی در جهان است. در واقع، بین 10% تا 18% از کل حیات گیاهی و جانوری را در خود جای داده است. بیش از نیمی از آن را جنگل های بارانی آمازون تشکیل می دهد که 5.5 میلیون کیلومتر مربع وسعت دارد. آمازون زیستگاه طبیعی یکی از 10 گونه شناخته شده است. از جمله 2.5 میلیون گونه حشرات، بیش از 1000 نوع مختلف پیشنهادات و حدود 424 گونه پستاندار را شامل می شود

این محیط منحصر به فرد برخی از عجیب ترین و شگفت انگیزترین گونه های روی زمین و همچنین برخی از مرگبارترین آن ها را تولید کرده است. بنابراین، اگر در حال قدم زدن در آمازون هستید، مراقب آناکونداها، جگوارها و قورباغه های دارت سمی باشید. در همین حال، رودخانه آمازون جایی است که مارماهی های برقی و مدارس پیراناها را در آن خواهید یافت. جنگل همچنین سرزمین اجدادی بیش از یک میلیون بومی برزیل است. آن ها به حدود 400 قبیله جداگانه با فرهنگ ها و زبان های منحصر به فرد تقسیم می شوند. تصور می شود که تقریبا نیمی از مردم بومی بدون تماس در جهان در جنگل های بارانی آمازون زندگی می کنند. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعاتی که درباره تحصیل رشته مهندسی کامپیوتر در اختیار دارند، در این نگارش در ارائه داده اند.

دانشگاه های رشته مهندسی کامپیوتر در برزیل

دانشگاه های رشته مهندسی کامپیوتر در برزیل عبارتند از:

  • دانشگاه سائوپائولو
  • دانشگاه فدرال ریو گراند دو سول
  • دانشگاه ایالتی کامپیناس
  • دانشگاه فدرال پلوتاس
  • دانشگاه ایالت ریودوژانیرو
  • دانشگاه فدرال سانتا کاتارینا
  • دانشگاه برازیلیا
  • دانشگاه کاتولیک پاپی ریو گراند دو سول
  • دانشگاه فدرال میناس گرایس
  • دانشگاه فدرال ریودوژانیرو

جدول زیر رتبه جهانی دانشگاه های لیست بالا را نشان می دهد:

نام دانشگاه رتبه
دانشگاه سائوپائولو 154
دانشگاه فدرال ریو گراند دو سول 166
دانشگاه ایالتی کامپیناس 351
دانشگاه فدرال پلوتاس 441
دانشگاه ایالت ریودوژانیرو 465
دانشگاه فدرال سانتا کاتارینا 624
دانشگاه برازیلیا 627
دانشگاه کاتولیک پاپی ریو گراند دو سول 711
دانشگاه فدرال میناس گرایس 747
دانشگاه فدرال ریودوژانیرو 779

این کشور یکی از بالاترین استانداردهای آموزش عالی در سراسر آمریکای جنوبی را ارائه می دهد. از بین 20 دانشگاه برتر قاره، 8 دانشگاه در این کشور واقع شده اند. این کشور 22 بار در رتبه بندی QS World University 2021 رتبه بندی شد و دانشگاه سائوپائولو آن را در 200 دانشگاه برتر قرار داد.

دانشجویان بین المللی می توانند طیف وسیعی از موضوعات را در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا مطالعه کنند. دانشگاه های بزرگتر مدارک زیادی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند. اگرچه، هنوز فرصت های زیادی برای تمرین زبان پرتغالی خود خواهید داشت. دوره ها بین 3 تا 4 سال طول می کشد و اغلب شامل محل کار یا برنامه های تبادل بین المللی است.

دانشگاه های رشته مهندسی کامپیوتر در برزیل

مشاغل مهندسی کامپیوتر در برزیل

مهندسی کامپیوتر چندین رشته از علوم کامپیوتر و الکترونیک را برای توسعه سخت افزار و نرم افزار کامپیوتر ترکیب می کند. یک مهندس کامپیوتر یا مهندس نرم افزار کامپیوتر یاد می گیرد که همه چیز را از مدارهای کوچک گرفته تا سیستم های بزرگ بسازد. این شاخه مهندسی دانشجویان را برای طراحی، ساخت و تعمیر هر سیستم دیجیتالی آموزش می دهد. از سخت افزار گرفته تا نرم افزار، مشاغل در این زمینه انواع محصولات و فرآیندها را پوشش می دهد.

وظایف اصلی مهندسان کامپیوتر در نمودار زیر نشان داده شده است:

وظایف مهندسان کامپیوتر در برزیل

همان طور که در نمودار مشاهده می کنید، یک مهندس کامپیوتر سیستم های کامپیوتری و سایر دستگاه های تکنولوژیکی را طراحی و توسعه می دهد. مهندسان سخت افزار کامپیوتر در حال تحقیق، طراحی، توسعه و آزمایش سیستم ها و اجزای کامپیوتری مانند پردازنده ها، بردهای مدار، دستگاه های حافظه، شبکه ها و روترها هستند.

رشته مهندسی کامپیوتر در برزیل، در اصل، یک رشته مهندسی یکپارچه است که جنبه های مهندسی الکترونیک را با علوم کامپیوتر ترکیب می کند. عمدتا به 2 بخش مهندسی سخت افزار و مهندسی نرم افزار تقسیم می شود. همانطور که از نامش مشخص است، مهندسی سخت افزار در مورد ساخت یک ریزتراشه کوچک برای کامپیوترهای بزرگ علمی است. مهندسی نرم افزار شامل طراحی و ساخت نرم افزار برای اهداف مختلف است.

حقوق ماهیانه کار در برزیل برای مهندسان کامپیوتر در نمودار زیر آورده شده است:

حقوق ماهیانه مهندسان کامپیوتر در برزیل

هزینه تحصیل و زندگی در برزیل

هزینه تحصیل در برزیل برای مقاطع تحصیلی مختلف در جدول زیر نشان داده شده است:

مقطع تحصیلی هزینه سالانه به دلار
کارشناسی بین 2000$ تا 8000$
کارشناسی ارشد بین 2000$ تا 10000$
دکترا 370$ تا 640$

این کشور مکانی بسیار مقرون به صرفه برای تحصیل است. بسیاری از دانشگاه های دولتی حتی برای دانشجویان بین المللی رایگان هستند. اکثر مدارس محل اقامت دانش آموزان را ارائه نمی دهند، اما خدمات خود را برای کمک به دانش آموزان بین المللی در یافتن محل اقامت خصوصی ارائه می دهند. اجاره یک آپارتمان خصوصی یک خوابه معمولا بین 200$ تا 400$ (دلار) در ماه هزینه دارد که از نظر جهانی بسیار منطقی است.

اشتراک خانه یکی دیگر از گزینه ها است. اگرچه، می توانید اقامتگاه را نیز در نظر بگیرید. این جایی است که شما با یک هزینه ماهانه کوچک با یک خانواده میزبان اقامت می کنید. این یک راه عالی برای یادگیری فرهنگ محلی است. یک کارت ماهانه حمل و نقل عمومی حدود 40$ (دلار) هزینه دارد و برای غذا باید 400$ (دلار) دیگر در ماه هزینه کنید. شما می توانید با صرف 12$ (دلار) از غذا در رستوران متوسط لذت ببرید. بسته ماهانه تلفن همراه با حجم مناسب داده ها حدود 15$ (دلار) است.

ویزای تحصیلی برزیل

ویزای دانشجویی برزیل برای کسانی که قصد تحصیل در این کشور را دارند الزامی است. ویزا باید قبل از ورود دانشجو در این کشور اخذ شود. ویزای توریستی را نمی توان به ویزای دانشجویی در داخل کشور منتقل کرد. هنگامی که متقاضی پذیرفته می شود، CCCI نامه ای را برای پذیرش ارسال می کند که به وی امکان می دهد در کنسولگری برزیل ویزا دریافت کند. پروسه اخذ ویزا ممکن است چند هفته طول بکشد. بنابراین، زود شروع کنید. تحت هیچ شرایطی نباید برای ویزای توریستی اقدام کنید. اعتبار آن ها فقط 90 روز است و قابل تمدید نیست.

شما باید ویزا را از کنسولگری این کشور در حوزه قضایی خود و در مواردی دریافت کنید. ممکن است مراجعه شخصی به کنسولگری لازم باشد. شما باید برای ویزا از کنسولگری که حوزه قضایی آن شامل محل اقامت دائمی شما است، درخواست دهید. اگر این امکان پذیر نیست یا بسیار ناراحت کننده است، ممکن است درخواست کنید که کنسولگری در محدوده حوزه قضایی موسسه محل اقامت شما درخواست ویزای شما را بپذیرد و به آن رسیدگی کند. چنانچه با خواندن این مقاله قصد تحصیل به این کشور را گرفته اید می توانید برای آگاهی از شرایط مهاجرت به برزیل با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *