مهاجرت تحصیلی اسپانیا

رشته سم شناسی در اسپانیا

رشته سم شناسی در اسپانیا

تحصیل در رشته سم شناسی در اسپانیا از این جهت جذاب محسوب می شود که دانشگاه های این کشور مجهزترین تجهیزات پزشکی را دارند. همچنین شما به کشوری پا می گذارید که اسپانیا چهاردهمین اقتصاد بزرگ جهان از نظر تولید ناخالص داخلی اسمی و شانزدهمین اقتصاد بزرگ از نظر برابری قدرت خرید است. علاوه بر این اسپانیا یکی از اعضای اتحادیه اروپا است و بر اساس آمار تولید ناخالص داخلی اسمی، پنجمین اقتصاد بزرگ اتحادیه اروپا و چهارمین اقتصاد بزرگ در منطقه یورو است. علیرغم عملکرد ضعیف اقتصاد اسپانیا به طور کلی در دوره های 2008-2013، تعدادی از تعدیل های ساختاری چشم انداز بهبود را افزایش داده است.

شورای ملی تحقیقات اسپانیا بزرگترین موسسه دولتی است که به تحقیق و تحصیل در اسپانیا و سومین موسسه بزرگ در اروپا اختصاص دارد. وضعیت سم شناسی که در آن تحقیقات گسترده ای در حال انجام است، در شرایط خوبی قرار دارد. جالب است که بدانید برنامه کارشناسی ارشد سم شناسی یکی از اولین برنامه های سم شناسی در جهان بود که در موسسه کارولینسکا برگزار شد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ضمن معرفی این رشته در اسپانیا، آماده است تا از طریق کارشناسان خود سایر دانشگاه های فعال در حوزه سم شناسی را معرفی نماید.

شرایط تحصیل در اسپانیا

این یک مقصد پر از آفتاب در تمام طول سال است، با چشم اندازهای غنی از سواحل زیبا تا کوه های مرتفع. مناظر شهر توسط ساختمان ها و کلیساهای معروف جهان ترسیم شده است. اسپانیا دارای سابقه طولانی معماران و هنرمندان با استعدادی مانند گائودی و پیکاسو است. اسپانیا سبک زندگی پر جنب و جوش و هیجان انگیزی را ارائه می دهد که در آن تعطیلات و مهمانی هرگز متوقف نمی شود. از غذاهای فوق العاده مانند تاپاس، پائلا و ژامبون ایبریکو لذت ببرید و همه آن را با یک لیوان سانگریا بریزید. اسپانیا به خاطر میوه های مرکبات و سایر میوه ها و سبزیجات تازه معروف است.

این کشور دارای تاریخ طولانی، فرهنگ غنی است و تحصیلات دانشگاهی با کیفیت بالا با شهریه های معقول و هزینه زندگی مقرون به صرفه، به ویژه در خارج از بزرگترین شهرها، ارائه می دهد. زبان اسپانیایی از لحاظ تاریخی و در حال حاضر در بیش از 20 کشور در سراسر جهان تأثیر فرهنگی دارد. این یکی از رایج ترین و پرکاربردترین زبان ها در جهان است و هیچ مکانی بهتر از اسپانیا برای یادگیری اسپانیایی وجود ندارد. برای تحصیل در اسپانیا می توانید دانشگاه های متعددی را بیابید که برای شما ایده آل باشد.

در این بخش شاهد امکانات تحصیل در اسپانیا برای رشته سم شناسی هستید:

امکانات تحصیل در اسپانیا برای رشته سم شناسی

مهارت های رشته سم شناسی در اسپانیا

به عنوان یک متقاضی تحصیل در رشته سم شناسی در اسپانیا، شما مطالعات آزمایشگاهی و میدانی را برای ارزیابی خطرات احتمالی و اثرات مضر این مواد، با در نظر گرفتن پیامدهای بالقوه فناوری آینده مانند ژنومیک، ابزارهای دیجیتال، پیشرفت ‌های سیلیکونی، آزمایشگاهی و درازمدت برنامه‌ریزی و انجام خواهید داد. علاوه بر کمک به جلوگیری از آسیب ناشی از مواد شیمیایی و مدیریت قرار گرفتن در معرض تصادفی انسان و محیط، همچنین برای درک و مدیریت خطرات مواد شیمیایی بسته به سناریوهای مختلف، کار خواهید کرد.

شما ممکن است در زمینه های مختلف سم شناسی کار کنید که در لیست زیر اشاره شده است:

 • پژوهشگر دانشگاهی
 • پزشک قانونی
 • کارآزمایی بالینی
 • حوزه های صنعت غذایی
 • فعالیت در بخش های نظارتی
 • سلامت زیست پزشکی
 • پزشک قانونی
 • تجزیه و تحلیل آزمایشگاهی
 • تحلیل علل بیولوژیکی بیماری ها

صلاحیت های لازم برای رشته سم شناسی در اسپانیا

برای تبدیل شدن به یک سم شناس نیاز به مدرک دارید. در حالی که مدارک تحصیلی بسیار کمی به طور خاص در سم شناسی وجود دارد، تعدادی نیز وجود دارند که سم شناسی را با موضوعات دیگری مانند بیوشیمی و فارماکولوژی ترکیب می کنند.

دوره های تحصیلی مرتبط عبارتند از:

 • علوم زیستی، بیوپزشکی و بیوشیمیایی
 • علوم غذایی، زراعی، خاک و محیط زیست
 • پزشکی قانونی، شیمی و علوم فیزیکی
 • پزشکی، علوم پزشکی و دامپزشکی
 • فارماکولوژی و داروسازی
 • سم شناسی

صلاحیت های لازم برای رشته سم شناسی در اسپانیا

حوزه های تخصصی رشته سم شناسی در اسپانیا

هنگامی که به عنوان یک سم شناس تجربه کسب کردید، می توانید به سمت یک سمت سم شناس ارشد و سپس به یک نقش مدیریتی مانند مدیر سم شناسی بروید. همانطور که شغل شما پیشرفت می کند، احتمالا زمان بیشتری را صرف مدیریت کل پروژه ها، رهبری تیم های کارکنان و نظارت بر استراتژی خواهید کرد. زمینه برای تخصص در سم شناسی یا حرکت در زمینه های علمی مرتبط وجود دارد.

فرصت ها به سابقه و تجربه شما بستگی دارد، اما حوزه های تخصصی عبارتند از:

 • سم شناسی رشدی
 • اکوسیستم های سم شناسی آبی، زمینی
 • آلودگی محیطی
 • ایمنی مواد غذایی
 • ایمونوتوکسیکولوژی
 • نوروتوکسیکولوژی
 • فارماکولوژی ایمنی

در نهایت باید گفت که تبدیل شدن به یک سم شناس ثبت شده می تواند چشم انداز شغلی شما را افزایش دهد زیرا تجربه و شایستگی شما را در این نقش نشان می دهد. فرصت هایی برای پیشرفت در مدیریت پروژه وجود دارد و مسئولیت هدایت دیگران را بر عهده دارید. همچنین فرصت هایی برای انتقال به کار مشاوره وجود دارد.

درآمد شاغلان رشته سم شناسی در اسپانیا

فردی که به عنوان سم شناس در اسپانیا کار می کند معمولا حدود 3030€ (یورو) در ماه درآمد دارد. دستمزدها از 1490€ تا 4730€ (یورو) متغیر است و بر اساس تجربه، مهارت، جنسیت یا موقعیت مکانی به شدت متفاوت می باشد. با اینهمه، حقوق متوسط ​​3100€ (یورو) در ماه است، به این معنی که نیمی از افرادی که به عنوان سم شناس کار می کنند کمتر از 3100€ (یورو) درآمد دارند در حالی که نیمی دیگر بیش از 3100€ (یورو) درآمد دارند. 25% از متخصصین سم شناسی کمتر از 2060€ (یورو) درآمد دارند در حالی که 75% آنها بیش از 2060€ (یورو) درآمد دارند.

یک سم شناس با کمتر از 2 سال تجربه تقریبا 1760€ (یورو) در ماه درآمد دارد در حالی که انتظار می رود فردی با سطح تجربه بین 2 تا 5 سال، 2270€ (یورو) در ماه درآمد کسب کند، که 29% بیشتر از فردی با تجربه کمتر از 2 سال است. با حرکت رو به جلو، سطح تجربه بین 5 تا 10 سال حقوقی معادل 3130€ (یورو) در ماه دارد که 38% بیشتر از افرادی با 2 تا 5 سال سابقه کار است.

در نمودار زیر به سایر تغییرات حقوقی در اسپانیا در رشته سم شناسی اشاره شده است:

تغییرات حقوقی در اسپانیا در رشته سم شناسی

چنانچه در اخذ مستر کارت اسپانیا با مشکلی مواجه شده اید، کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، آماده ارائه راهنمایی و همراهی شما در این زمینه می باشند.

متدوال ترین سوالات رشته سم شناسی در اسپانیا

در این بخش از مقاله مفتخر به پاسخ گویی سوالات پرتکرار شما در خصوص رشته سم شناسی در اسپانیا می باشیم:

 • مهارت های رشته سم شناسی در اسپانیا چه مواردی است؟ پژوهشگر دانشگاهی، پزشک قانونی، کارآزمایی بالینی، حوزه های صنعت غذایی و فعالیت در بخش های نظارتی
 • درآمد شاغلان رشته سم شناسی در اسپانیا چه قدر می باشد؟ فردی که به عنوان سم شناس در اسپانیا کار می کند معمولا حدود 3030€ (یورو) در ماه درآمد دارد. دستمزدها از 1490€ تا 4730€ (یورو) متغیر است.
5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *