مهاجرت تحصیلی آذربایجان

رشته اقتصاد در آذربایجان

رشته اقتصاد در آذربایجان

تحصیل رشته اقتصاد در آذربایجان به دلیل کیفیت آموزش عالی و شهریه کم سالانه دانشجویان بین المللی و محلی بسیاری را به خود جذب کرده است. این کشور دارای یک سیستم آموزشی قوی است. دلیل اصلی آن، نقش حیاتی سیستم آموزشی اتحاد جماهیر شوروی سابق در شکل گیری سنت آموزشی و سیستم آموزشی این کشور است. در حالی که هنوز بخشی از اتحاد جماهیر شوروی بود، بسیاری از دانشجویان خارجی در سراسر جهان، تحصیلات خود را در این کشور گذرانده و موقعیت های خوبی در کشور خود فراهم کردند. این کشور پس از استقلال، با سنت آموزشی قبلی و پتانسیل علمی سیستم آموزشی، در سیستم آموزشی اروپا و همچنین در سیستم آموزش جهانی ادغام شده است.

دانشگاه های این کشور در اسرع وقت به روند بولونیا پیوستند و پروژه ها و برنامه های مشترکی را با تعدادی از دانشگاه های برجسته اجرا کرده اند. در نتیجه، اکثر دانشگاه های این کشور در مدت زمان کوتاهی از طریق پیشرفت فوق العاده به موفقیت بزرگی دست یافته اند. به همین دلیل، در سال های اخیر دانشجویان بیش از 70 کشور در سراسر جهان، دانشگاه های این کشور را انتخاب کرده اند. در ادامه این نگارش که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارائه شده است، به تحصیل در مقاطع مختلف رشته اقتصاد در آذربایجان می پردازیم.

مقطع کارشناسی رشته اقتصاد در آذربایجان

تحصیل مقطع کارشناسی رشته اقتصاد در آذربایجان، یکی از رشته های مورد علاقه دانشجویان بین المللی است. درک کامل اقتصاد که در این مقطع ارائه می شود، دانشجویان را قادر می سازد تا جهان اطراف و مسائل اقتصادی که روزانه با آن ها روبرو هستیم را بهتر درک کنند. تحصیل رشته اقتصاد فرصتی عالی را برای تعامل با سیاست های اقتصادی مدرن و تحلیل اقتصادی فراهم می کند. دانشجویان تجزیه و تحلیل اقتصادی مدرن، موضوعات سیاست اقتصادی و تکنیک های تحقیق را مطالعه خواهند کرد.

همچنین توانایی های تحلیلی و مهارت های ارزیابی مهم آن ها را تقویت خواهد شد. مهارت هایی که به ویژه مهارت های قابل انتقال برای اشتغال فارغ التحصیلان مفید هستند و آن ها را برای حرفه ای در بخش دولتی یا خصوصی آماده خواهد کرد. خواه در خدمات مالی، مدیریت بازرگانی یا خدمات اقتصادی دولت باشد.

در جدول زیر اطلاعات کلی درباره مقطع کارشناسی اقتصاد در این کشور مشاهده می کنید:

پارامتر توضیحات
مدت زمان تحصیل 4 سال (8 ترم)
زبان آموزش آذربایجانی، روسی و انگلیسی

مقطع کارشناسی ارشد رشته اقتصاد در آذربایجان

به طور کلی، امکان تحصیل در مقاطع مختلف آذربایجان در رشته های مختلف امکان پذیر است. برای به دست آوردن موفقیت در دوره کارشناسی ارشد رشته اقتصاد در آذربایجان، باید با گذراندن ماژول های جداگانه، تعدادی اعتبار کسب کنید. بیشتر ماژول های کارشناسی ارشد دارای تعدادی واحد اصلی هستند که برای گرفتن مدرک تحصیلی باید آن ها را گذرانده باشید. ارزیابی کارشناسی ارشد همراه با تحقیق است که تقریبا همیشه به طور کامل توسط یک ماژول یا پروژه پایان نامه انجام می شود.

یک حوزه هیجان انگیز و منحصر به فرد، اقتصاد و مدیریت شامل مطالعه اقتصاد بزرگتر و رفتارهای فردی در آن اقتصاد است. دانش پیشرفته اقتصاد به علاوه آموزش در تجارت، امور مالی و سیاست های عمومی فرصت های شغلی بسیاری را برای متخصصان فراهم می کند تا به سازمان های بخش دولتی و خصوصی کمک کنند.

دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد این رشته، تئوری اقتصادی، تاریخ اقتصادی و اقتصاد سنجی را مطالعه می کند. کارشناس ارشد اقتصاد قادر به درک مسائل پیچیده و مهمی مانند فقر، نرخ مالیات و تورم برای تحلیل اقتصاد جهانی و محلی همراه با وضعیت اقتصادی عمومی کشور است. یک مدرک می تواند به عنوان یک مدرک حرفه ای یا یک آمادگی اضافی برای داوطلبان دکترا اعطاء شود.

وظایف فارغ التحصیل کارشناسی ارشد اقتصاد شامل موارد زیر است:

  • جمع آوری داده ها
  • انجام تحقیق در مورد مسائل اقتصادی محلی یا جهانی
  • تهیه گزارش
  • شرکت در بحث های برنامه ریزی استراتژیک و تاکتیکی
  • همکاری با مدیران، مهندسان و دیگر متخصصان

یک فارغ التحصیل تحصیلات تکمیلی در این رشته، باید مهارت هایی در حل مسئله، ارتباطات، مدیریت زمان و تصمیم گیری داشته باشد.

رشته اقتصاد در دانشگاه آذربایجان

رشته اقتصاد در دانشگاه آذربایجان

دانشگاه دولتی اقتصاد آذربایجان، در سال 1930 تاسیس شد. این دانشگاه یکی از بزرگترین موسسات آموزش عالی در قفقاز جنوبی است که رشته اقتصاد در آذربایجان را ارائه می دهد. 9 دانشکده در UNEC فعالیت می کنند که بیش از 18000 دانشجو در 21 رشته تحصیل می کنند. بیش از 1000 معلم و همچنین 120 استاد و 600 استادیار که اعضای واقعی آکادمی ملی علوم، آکادمی علوم نیویورک، برندگان جوایز دولتی، معلمان و دانشمندان ممتاز در دانشگاه کار می کنند. بیش از 850 دانشجو از 12 کشور جهان در UNEC وجود دارند که دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد را می خوانند.

این دانشگاه مرکز آموزشی اساسی است که علم اقتصاد منطقه را آموزش می دهد. روند آموزش دانشجو ها و آموزش پرسنل مطابق با سیستم آموزشی آمریکا و اروپا است. مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به زبان های آذربایجانی، انگلیسی، روسی و به زبان های ترکی آموزش داده می شود. دانشجو می تواند با 2 یا بیشتر گرایش از دانشگاه فارغ التحصیل شود. به علاوه، دانشجویان فرصت شرکت در برنامه های مختلف تبادل را دارند.

هزینه تحصیل در آذربایجان

آذربایجان یک کشور ایده آل برای دانشجویان بین المللی است که به تحصیلات سطح بالا، هزینه کم زندگی و دانشگاه، کشوری بسیار پیشرفته و امن ترین کشور معروف است.

در نمودار زیر هزینه تحصیل در آذربایجان را در تمامی مقاطع مشاهده می کنید:

هزینه تحصیل در آذربایجان در مقاطع مخلتف به دلار

به علاوه، امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای دانشجویان ممتاز وجود دارد. بورسیه تحصیلی هر ساله به گروه منتخبی از دانشجویان بین المللی اعطاء می شود، همه هزینه اعم از تحصیل، پروازهای بین المللی، هزینه ویزا و 470$ (دلار) در هر ماه را برای کمک به هزینه های مسکن و زندگی پوشش می دهد. بورسیه تحصیلی حتی هزینه بیمه درمانی را نیز پوشش می دهد. برای آگاهی بیشتر می توانید مقاله شرایط بورسیه تحصیلی در آذربایجان را مطالعه کنید. علاقه مندان به تحصیل در رشته های مختلف به خصوص رشته اقتصاد در آذربایجان و مهاجرت از طریق تحصیل می توانند با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس گرفته و با کارشناسان مجرب ما مشورت نمایند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.