مهاجرت به کشور ایسلند

راههای مهاجرت به ایسلند

راههای مهاجرت به ایسلند

بررسی راههای مهاجرت به ایسلند در سال 2020 موضوعی مهم می باشد که می بایست در خصوص اخذ اقامت از این کشور پرتقاضا مدنظر قرارداد. در طول چند سال اخیر ایرانیان زیادی برای بهتر شدن شرایط زندگی تصمیم به مهاجرت می گیرند، کشور ایسلند می تواند یکی از انتخاب های متقاضیان باشد. راههای مهاجرت به ایسلند گوناگون می باشد و هر فرد باید با توجه به شرایط خود بهترین راه را برای مهاجرت انتخاب کند.

متقاضیان خارجی و بین المللی که قصد دارند بیشتر از 3 ماه در این کشور اقامت داشته باشید باید اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزا انجام دهند. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این نوشتار قصد دارند به بررسی راههای مهاجرت به ایسلند بپردازند. اگر این کشور را برای مهاجرت و اقامت انتخاب کرده اید تا پایان مقاله ما را همراهی کنید.

کشور ایسلند

جمهوری ایسلند با مساحت 103 هزار کیلومتر مربع در شمالی ترین قسمت قاره اروپا قرار گرفته است، این کشور جزیره ای در شمال اقیانوس اطلس جای گرفته است. این کشور کمی پایین تر از مدار قطبی قرار گرفته است و دارای آب و هوای سرد و قطبی می باشد. ریکیاویک مهمترین و بزرگترین شهر ایسلند است که به عنوان پایتخت این کشور شناخته می شود.  جمعیت جمهوری ایسلند طبق آخرین سرشماری انجام شده بالغ بر 350710 نفر می باشد، بیشتر جمعیت این کشور از تبار ژرمن ها می باشند و مابقی از مهاجران سایر کشورهای اروپایی می باشند. شهروندان این کشور به زبان رایج این کشور یعنی زبان ایسلندی به مکالمه می پردازند. واحد پول رایج در این کشور کرونا ایسلند (با علامت اختصاری ISK) می باشد.

کار و مهاجرت به ایسلند

یکی از راههای مهاجرت به کشور ایسلند، کار در موسسات و شرکت های این کشور می باشد. متقاضیانی که قصد دارند کار در این کشور را تجربه کنند باید ابتدا از کارفرما یا شرکتی در این کشور دعوت نامه و قرار داد کاری دریافت کنند. دریافت دعوت نامه کاری از کارفرمایان این کشور کار آسانی نمی باشد زیرا طبق قوانین اتحادیه اروپا آگهی شغلی باید به مدت 6 ماه در کشور ایسلند و کشورهای عضوء اتحادیه اروپا منتشر شود و اگر در طول این مدت فردی برای شغل مورد نظر استخدام نشود آنگاه می توان درخواست متقاضیان خارجی و بین المللی را بررسی کرد.

پس از دریافت دعوت نامه شغلی متقاضیان باید مدارک زیر را در خصوص صدور ویزا ارائه دهند:

 • دریافت فرم مربوطه و تکمیل آن
 • پرداخت هزینه های مربوط به ویزا کار
 • گواهی تمکن مالی
 • رزومه کاری
 • مدرک زبان
 • مدارک تحصیلی
 • پاسپورت معتبر
 • گواهی عدم سوء پیشینه تایید شده به سفارتخانه کشور ایسلند

تحصیل و مهاجرت به کشور ایسلند

یکی از راههای مهاجرت به ایسلند که در بین متقاضیان پرطرفدار نیز می باشد، مهاجرت تحصیلی می باشد. برای تحصیل در کشور ایسلند لازم است ابتدا دانشگاه های معتبر این کشور را بشناسید و تلاش کنید پذیرش یکی از دانشگاه های این کشور را به دست آورید. پس از آنکه موفق شدید پذیرش دانشگاه مورد نظر را به دست آورید، باید اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزای تحصیلی انجام دهید. با دریافت ویزای تحصیلی فرد می تواند وارد کشور ایسلند شده و دوره تحصیلی خود را شروع کند. دانشجویان می توانند پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه با تغییر ویزای تحصیلی به ویزای کاری فرد می تواند در این کشور مشغول به کار شود.

دقت نمایید افرادی که در دانشگاه های این کشور تحصیل کرده باشند شانس زیادی برای یافتن کار در کشور ایسلند دارند، برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص پیشنهاد می شود مقاله اقامت پس از تحصیل در ایسلند را مطالعه کنید.

سرمایه گذاری یکی از راههای مهاجرت به ایسلند

کشور ایسلند یکی از اعضاء اتحادیه اروپا می باشد، کیفیت زندگی در این کشور در سطح بالایی قرار دارد. در رابطه با رشد اقتصادی در این کشور می توان گفت رشد اقتصادی در ایسلند رقابتی و سریع می باشد. دولت این کشور انگیزه های زیادی برای تجارت و راه اندازی کسب و کار برای سرمایه گذاران در نظر گرفته است.

اقتصاد این کشور بر پایه صنعت شیلات، صنعت گردشگری و توریست، صنعت ماهیگیری و صنعت کشاورزی استوار می باشد. یکی از راه های سرمایه گذاری در ایسلند ثبت شرکت می باشد، برای ثبت شرکت در این کشور لازم است متقاضی بیزینس پلن ارائه نماید متقاضی باید ثابت کند که این برنامه تجاری سود آور بوده و به اقتصاد این کشور کمک می کند. هزینه ثبت شرکت در این کشور بین 800 تا 1000 € (یورو) می باشد.

پس از آنکه با درخواست شما برای ثبت شرکت در ایسلند موافقت شد، اقامت تجاری 12 ماهه در ایسلند را دریافت می کنید. در صورتی که کار شما موفق و سود آور باشد می توانید هر ساله مجوز اقامت خود را تمدید کنید. بعد از گذشت 5 سال از اقامت مستمر در این کشور و رعایت قوانین فرد می تواند اقامت دائم کشور ایسلند را دریافت کند.

سرمایه گذاری یکی از راههای مهاجرت به ایسلند

ازدواج یکی از راههای مهاجرت به ایسلند

یکی دیگر از راههای مهاجرت به ایسلند ازدواج با فردی با تابعیت این کشور می باشد. طبق قوانین این کشور اگر فردی خارجی با فردی با تابعیت ایسلند ازدواج کند و این ازدواج واقعی باشد متقاضی می تواند اقامت دائم ایسلند را به دست آورد. برای دریافت ویزای ازدواج لازم است پس از ازدواج با فردی با تابعیت ایسلند مدارک زیر را به سفارتخانه این کشور ارائه نمایید تا درخواست شما بررسی شود.

 • دریافت فرم مربوطه و تکمیل آن
 • ارائه پاسپورت معتبر
 • ارائه مدارک شناسایی
 • ارائه رزرو بلیط رفت و برگشت به ایسلند
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه تایید شده
 • طبق قوانین ایسلند در زمان ازدواج، زوجین باید مجرد باشند اگر متقاضی قبلا ازدواج کرده باشد باید مدرک طلاق یا فوت همسر خود را ارائه نماید

با مطالعه این مقاله اطلاعاتی در خصوص راههای مهاجرت به ایسلند به دست آوردید، یکی از راه های دیگر برای مهاجرت به این کشور پناهندگی در ایسلند می باشد که این روش غیر قانونی و غیر مجاز می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه پیشنهاد می شود مقاله پناهندگی در ایسلند را مطالعه کنید. متقاضیان می توانند برای انتخاب بهترین راه برای مهاجرت به کشور ایسلند همه روزه با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *