مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » ایسلند » راههای مهاجرت به ایسلند

راههای مهاجرت به ایسلندراه های مهاجرت به ایسلند ۲۰۱۸ در هنگام گرفتن وکیل مهاجرت برای اخذ اقامت ایسلند ۲۰۱۸ کدام است ؟ شرایط راه های مهاجرت به ایسلند چگونه است ؟ از راه های مهاجرت به ایسلند مانند تحصیل در ایسلند و یا کار در ایسلند و یا سرمایه گذاری در ایسلند و یا ثبت شرکت در ایسلند و یا خرید ملک در ایسلند و یا تمکن مالی در ایسلند اطلاع دارید ؟ آیا قصد مهاجرت به ایسلند را دارید ؟ در مورد ازدواج در ایسلند و یا تولد فرزند در ایسلند در باب مهاجرت به ایسلند اطلاعاتی دارید ؟ می توانید از طریق مشاورین متخصص و کارشناسان مسلط به امور بین الملل در خصوص راه های مهاجرت به ایسلند مشاوره رایگان دریافت نمایید .

راههای مهاجرت به ایسلند

کشور ایسلند نیز مانند دیگر کشور های اتحادیه ی اروپا به متقاضیان راه های مهاجرت به ایسلند و گردشگران خارج از اتحادیه ی اروپا و شنگن اجازه ی اقامت بیش از ۳ ماه را اعطا نمی کند. افرادی که درخواست اقامت بیش از ۳ ماه در این کشور را دارند می باید از یکی از طرق زیر اقدام به مهاجرت به ایسلند نمایند.

 

مهاجرت به کشور ایسلند از طریق پناهندگی:

در ابتدا این نکته را ذکر می نماییم که مهاجرت به کشور ایسلند و یا هر کشور دیگری از راه پناهندگی آخرین راه و انتخاب برای مهاجران است و این راه انتخاب افرادی است که در کشور خود از لحاظ مالی جانی روانی و … در خطر هستند.

 

پناهندگی چیست ؟

 

در بحث راه های مهاجرت به ایسلند همانگونه که به راه مهاجرت به ایسلند از طریق پناهندگی اشاره شد در ادامه به تعریف پناهندگی می پردازیم : تعریف پناهندگی از آنجا شکل گرفت که  پس از پایان جنگ جهانی دوم و بی خانمان و آواره شدن تعداد بسیاری از مردم جهان و از جمله یهودیان کشور های جهان به فکر راه پیشگیری و یا درمانی برای تهدیدات علیه جامعه بشری افتادند.

 

اکثر کشور های جهان کنوانسیونی به نام کنوانسیون ژنو را تشکیل دادند که در این کنوانسیون کشورهای عضو متعهد شدند که اگر فردی در کشور خود مورد تهاجم .آزار و اذیت جسمی و روانی. خطرات جانی و مالی و… قرار گرفت بتواند برای حفظ جان و مال خود به کشور های عضو این کنوانسیون پناه ببرد تا از خطر در امان باشد.

 

اما با گذشت چندین سال از تصویب این کنوانسیون بسیاری از افراد سود جو به این فکر افتادند که به ادعای دروغ خود را از نظر جانی. مالی و … در خطر نشان دهند تا بتوانند به کشور دلخواه خود مهاجرت نمایند. به این ترتیب که فرد به روش های قانونی و یا غیر قانونی خود را به کشور مورد نظر رسانده و از دولت آن کشور تقاضای اعطای پناهندگی می نماید. و دولت آن کشور نیز میبایت به فرد مورد نظر جای خواب . غذا .خدمات درمانی و .. دهد.

 

کشور ایسلند نیز به دلیل اینکه عضو کنوانسیون ژنو است از این قاعده مستثنی نبوده و به افراد خارجی اجازه ی طرح درخواست میدهند. اما نکته ی مهم اینجاست که در سال های اخیر ب دلیل درخواست زیاد پناهندگان از کشور ایسلند این کشور نیز به سختی تقاضای فرد پناهنده را قبول کرده و به صورت گزینشی عمل میکند. گاها بررسی پرونده یک متقاضی  مهاجرت به ایسلند در کشور ایسلند ۳ تا ۵ سال به طول می انجامد. راه پناهندگی معمولا برای افرادی است که واقعا در خطر قرار دارند و به هیچ عنوان توصیه نمیشود.

 

مهاجرت به ایسلند از طریق ویزای کار:

متقاضیان راه های مهاجرت به ایسلند می توانند مهاجرت به ایسلند از طریق ویزای کار اما این راه معمولا راه سختی است. زیرا شما نیاز به یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای ایسلندی دارید. و سختی دیگر اینجاست که قانونی به نام حمایت از نیروی ار داخلی در اتحادیه اروپا وجود دارد .این قانون به منظور حمایت از نیرو های کار و جمعیت بیکار در کشور ایسلند و اتحادیه اروپا به وجود آمده است به این صورت که اگر یک کارفرما در کشور ایسلند بخواهد یک نیروی کار از خارج از این کشور را استخدام نماید می بایست به مدت ۳ ماه این شغل را در کشور ایسلند آگهی نماید و سپس اگر متقاضی برای این شغل نیافت می بایست ۳ ماه دیگر این شغل را در اتحادیه اروپا آگهی کند و چنانچه باز هم متقاضی برای این شغل وجود نداشت این شخص میتواند نیروی کار خود را از خارج از اروپا استخدام نماید.

 

چنانچه شما یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای ایسلندی داشته باشید و کار فرما این مراحل را برای شما طی کند میتوانید از طریق ویزای کار به کشور ایسلند مهاجرت نمایید.

 

مهاجرت به ایسلند از طریق تحصیل:

یکی دیگر از راه های مهاجرت به کشور ایسلند مهاجرت به ایسلند از طریق ویزای تحصیلی است. شما میتوانید از یکی از دانشگاه های کشور ایسلند پذیرش بگیرید و سپس از سفارت این کشور تقاضای اخذ ویزای تحصیلی نمایید. چنانچه سفارت با درخواست شما موافقت نمود می توانید مهاجرت به ایسلند از طریق ویزای تحصیلی داشته باشید . پس از اتمام تحصیل در این کشور می توانید با یافتن کار ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل نمایید و در این کشور مشغول به کار شوید.

 

گفتنی است که تحصیل در کشور ایسلند رایگان نبوده و شامل پرداخت شهریه(بسیار کم) است. هزینه ی تحصیل در کشور ایسلند در حدود سالانه ۱۰۰۰ یورو میباشد. البته تحصیل در دانشگاه های خصوصی این کشور شامل هزینه های بیشتری است.

 

 

مهاجرت به ایسلند از طریق ازدواج:

وقتی یک فرد با یک تبعه اروپایی ازدواج نماید به طوری که ثابت شود این ازدواج واقعی بوده است میتواند تقاضای اخذ اقامت دائم و شهروندی از کشور همسر خود را نماید. کشور ایسلند نیز از این قاعده مستثنی نیست. اگر شما با یک فرد که پاسپورت ایسلندی دارد ازدواج نمایید و بتوانید به دولت این کشور نشان دهید که این ازدواج واقعی است و تنها به دلیل مهاجرت به کشور ایسلند با این شخص ازدواج نکرده اید میتوانید با مراجعه به سفارت این کشور تقاضای اخذ ویزا و در مرحله بعد اقامت دائم ایسلند و نهایتا پاسپورت ایسلندی  نمایید.

 

مهاجرت به ایسلند از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری:

از دیگر راه های مهاجرت به ایسلند می توان به مهاجرت به ایسلند از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری اشاره نمود : مانند هر کشور دیگر در کشور ایسلند نیز شما میتوانید اقدام به تاسیس یک بیزینس و تجارت نمایید. دولت ایسلند نیز مانند تمام دولت های اروپایی از سرمایه گذار و کارافرین خارجی در این کشور استقبال میکند.

 

شما جهت مهاجرت به ایسلند و مهاجرت به ایسلند از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری میتوانید در کشور ایسلند یک شرکت به نام خود ثبت نمایید .منظور از شرکت حتما یک کمپانی بزرگ نیست یک شرکت میتواند تشکیل شده از یک آدرس(حتی منزل مسکونی در کشور ایسلند) و یک خط تلفن مربوط به آن آدرس باشد. هزینه ثبت شرکت در کشور ایسلند نیز مانند تمام کشور های اروپایی ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو است. البته چون اشخاص معمولا نمی توانند به تنهایی  اقدام به این عمل نمایند میبایست از یک وکیل در این کشور کمک بگیرند که معمولا وکیل برای این کار هزینه بالایی دریافت میکند. نکته مهم اینجاست که شما در صورتی اجازه ثبت شرکت در کشور ایسلند را خواهید داشت که در ابتدا دولت این کشور با طرح اقتصادی شما موافقت نماید. بعد از موافقت شما میتوانید به کمک وکیل شرکت خود را در این کشور ریجستر نمایید. شما بعد از ثبت شرکت خود اقامت تجاری یک ساله در این کشور را دریافت می کنید و بعد از ۵ سال تمدید این اقامت به شرط سود ده بودن بیزینس شما به شما اقامت دائم کشور ایسلند اعطا میگردد.

در انتهای بحث راه های مهاجرت به ایسلند خاطر نشان میشود به طور یقین نمیتوان گقت کدام روش بهترین روش مهاجرت به یک کشور است. زیرا با توجه به درخواست و شرایط تحصیلی و مالی و سنی شما شرایط متغیر خواهد بود. توصیه میشود قبل از اقدم برای هرگونه از راه های مهاجرت حتما با موسسات حقوقی و وکلای مجرب مشورت نمایید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *