مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » ایسلند » مهاجرت به ایسلند

مهاجرت به ایسلندایسلند جزیره ایست که در اقیانوس اطلس شمالی واقع شده است. در حال حاضر این کشور یکی از مقاصد علاقه مندان به مهاجرت می باشد بنابراین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مقاله ای در زمینه ی مهاجرت به ایسلند گردآوری نموده که امیدواریم با مطالعه ی این مقاله پاسخ سوالات خود را در زمینه ی کشور ایسلند و طرق مهاجرت به آن کسب نمایید.

راه های قانونی مهاجرت به ایسلند عبارتند از ازدواج، مهاجرت تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری. در این مقاله به تفصیل در مورد تمام لین پروسه های مهاجرت صحبت خواهد شد.

مهاجرت به ایسلند از طریق ازدواج

یکی از طرق قانونی مهاجرت به کشورهای دیگر ازدواج با کسی که تابعیت آن کشور را داراست، می باشد. اگر تبعه ی ایران با یکی از شهروندان کشور ایسلند ازدواج کند می تواند به واسطه ی دریافت ویزای ملاقات همسر وارد این کشور شود. این پروسه بسته به شلوغی سفارت ممکن است بین سه ماه الی یک سال زمان بر باشد. در این روش در صورتی شخص متقاضی می تواند ویزای الحاق به همسر را دریافت نماید که همسرش که تبعه ی ایسلند است حتما شاغل باشد و دوم اینکه بتواند به دولت ایسلند ثابت نماید که درآمد مکفی برای پرداخت هزینه های خود و همسرش را دارد. به این دلیل پروسه ی دریافت این ویزا اندکی زمانبر خواهد بود. پس از ورود شخص با این نوع ویزا به کشور ایسلند وی ابتدا یک اقامت یک ساله دریافت خواهد کرد. سپس در صورت تداوم ازدواج شان این اقامت به اقامت دو ساله تمدید خواهد شد و پس از آن شخص یک اقامت سه ساله خواهد گرفت. پس از اتمام پنج سال اقامت قانونی در این کشور، شخص می تواند درخواست تابعیت نماید و اگر مشکلی از لحاظ امنیتی و سایر موارد نباشد، پاسپورت کشور ایسلند به ایشان داده خواهد شد. اگر ازدواج این دو نفر قبل از پنج سال به اتمام رسد و جدایی صورت گیرد، اقامت شخص از طریق ویزای ازدواج به تعلیق درآمده و ایشان یا باید کشور ایسلند را ترک کند و یا می بایست اقامت خود را از طرق دیگری مانند کار و یا تحصیل تمدید نماید.

مهاجرت به ایسلند از طریق تحصیل

متقاضیان تحصیل در کشور ایسلند در نظر داشته باشند که می توانند با فراهم نمودن مدارک لازم جهت دریافت پذیرش از کالج ها و یا دانشگاه های این کشور و در نهایت دریافت ویزای تحصیلی آن، به این کشور مهاجرت تحصیلی نمایند. جهت تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های ایسلند شخص می تواند با داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی و هم چنین مدرک زبان انگلیسی (حداقل نمره ی 6 در آیلتس آکادمیک) پذیرش از دانشگاه های این کشور را کسب نماید. برای مقاطع فوق لیسانس و بالاتر نیز متقاضی می بایست ترجمه ی آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات و مدرک زبان و یک رزومه ی تحصیلی ارائه دهد.

اگر مایل به دریافت اسکالرشیپ و یا اصطلاحا فاند از دانشگاه ها و موسسات آموزشی در کشور ایسلند هستید، می بایست رزومه ی تحصیلی تان را برای اساتید رشته ی تحصیلی تان ارسال نمایید. اگر بتوانید نظر استادی را جهت ادامه تحصیل زیر نظر او جلب نمایید، او سوپروایزر شما خواهد شد و می توانید از فاند ها و بورسیه های تحصیلی استفاده نمایید.

پس از اخذ پذیرش و دریافت نامه ی نهایی پذیرش، دانشجو می تواند با در اختیار داشتن مدارک زیر برای پروسه ی ویزای تحصیلی درخواست دهد:

اصل پاسپورت معتبر با اعتبار بالای شش ماه

دو قطعه عکس پاسپورتی

نامه ی تمکن مالی که ثابت می کند دانشجو قادر به پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی خود در کشور مقصد می باشد.

نامه ی پذیرش نهایی

اصل و ترجمه ی مدارک تحصیلی

مدرک زبان معتبر

معمولا طی یک پروسه ی سه الی شش ماهه درخواست متقاضیان ویزای تحصیلی در سفارت کشور ایسلند بررسی شده و پاسخ داده می شود.

مهاجرت به ایسلند از طریق کار

متقاضیان کار در کشور ایسلند، این نکته را می بایست در نظر بگیرند که جهت دریافت ویزای کاری باید از یک کارفرما در این کشور پیشنهاد شغلی دریافت نمایند. با در اختیار داشتن پیشنهاد شغلی می توانید اجازه ی کار و یا اصطلاحا Work Permit Visa را از سفارت ایسلند دریافت نمایید. در حال حاضر اخذ پیشنهاد شغلی از کارفرما در اتحادیه ی اروپا بسیار سخت شده و دلیل اصلی آن قانون حمایت از نیروی کار داخلی است. در واقع اگر یک کارفرما به عنوان مثال در کشور ایسلند بخواهد نیروی کار خارج از اتحادیه اروپا جذب نماید و برای این منظور نامه ی پیشنهاد شغلی را ارائه دهد، می بایست ابتدا به مدت سه ماه آن پوزیشن شغلی را در کشور ایسلند و پس از آن هم سه ماه در اتحادیه اروپا آگهی نماید. در صورتی که طی این مدت زمان شش ماهه شخصی در اتحادیه اروپا جهت استخدام در این پوزیشن شغلی پیدا نشد، فردی که نیروی کار خارجی است و نامه ی پیشنهاد شغلی برای او صادر شده می تواند درخواست ویزای کار نماید.

در صورتی که فردی موفق به دریافت ویزای کار ایسلند شود در ابتدا یک اقامت یک ساله به وی داده خواهد شد سپس یک اقامت یک الی دو ساله به ایشان داده می شود.پس از آن نیز یک اقامت سه ساله به او داده شده و در نهایت پس از پنج سال اقامت کاری در این کشور می تواند درخواست تابعیت یا پاسپورت این کشور را نماید. منتهی این نکته را در نظر داشته باشید که در صورتی اقامت شخص تمدید خواهد شد که مشغول به کار قانونی باشد.

مهاجرت به ایسلند از طریق سرمایه گذاری

جهت سرمایه گذاری و دریافت اقامت کشور ایسلند طرق گوناگونی وجود دارد که مختصرا توضیح داده می شود. پروسه ی ثبت شرکت، خرید ملک، فرنچایز و… از طرق گوناگون جذب سرمایه گذار در این کشور می باشد. در حال حاضر به دلیل مبالغ بالای پروسه های سرمایه گذاری در ایسلند، این کشور جهت مهاجرت از طریق سرمایه گذاری چندان جذاب نبوده و توصیه ی ما اینست در صورتی که مایل به سرمایه گذاری در  اتحادیه اروپا هستید، برای کشورهایی مانند آلمان، اتریش، مالتا و حتی مجارستان اقدام نمایید.

کلام آخر

امیدواریم با مطالعه ی این مقاله پاسخ سوالات خود را در زمینه ی مهاجرت به ایسلند دریافت کرده باشید. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده ی ارائه ی مشاوره در زمینه ی طرق مهاجرت به تمامی کشور ها می باشند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *