شرایط ایسلند

شرایط و هزینه زندگی در ایسلند

شرایط و هزینه ی زندگی در ایسلند

آگاهی از شرایط و هزینه زندگی در ایسلند در سال 2020 یکی از موارد مهم و ضروری در امر مهاجرت به این کشور محسوب می گردد که می بایست مورد توجه قرار گیرد. چراکه این موضوع می بایست با شرایط زندگی فردی و مالی شخص متقاضی مطابقت داشته باشد. در غیر این صورت،‌ مشکلات عدیده ای در مسیر مهاجرتی وی به وجود می آید. بنابراین لازم است کلیه جوانب را به دقت مورد بررسی قرار داده و سپس صحیح ترین تصمیم را اتخاذ نمایید. کمک گرفتن از مطالب این مقاله و کسب مشاوره های مختلف و تخصصی از مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نیز می تواند شما را در این مسیر همراهی نموده و حتی موفقیت شما را تضمین نماید. به طور کلی،‌ امر مهاجرت به کشورهای خارجی بسیار حساس می باشد و لازم است در این زمینه از وکیل مهاجرت کمک بگیرید که در این خصوص نیز موسسه مذکور همراه شما خواهد بود.

بررسی شرایط و هزینه زندگی در ایسلند

پیش از این که تصمیم به مهاجرت به ایسلند بگیرید، لازم است با شرایط و هزینه زندگی در ایسلند آشنایی داشته باشید. کوه های یخ تقریبا 12% سطح این کشور را پوشانده است و همین موضوع باعث گردیده که ایسلند دارای آب و هوایی سرد و قطبی باشد. البته جریان آب گرم گلف استریم در قسمت های جنوبی ایسلند و همچنین جبهه های هوای معتدل موجب شده است تا ایسلند از یخبندان های طولانی مدت به دور باشد. اگر چند ماه در این کشور زندگی کنید، رفته رفته با شرایط جوی حاکم بر آن نیز کنار می آیید. ابعاد دیگری در راستای مهاجرت به ایسلند و زندگی در این کشور وجود دارد که شامل موارد زیر می گردند:‌

شرایط مالی جهت زندگی: شرایط مالی و اقتصادی فرد متقاضی تاثیر مستقیمی در مهاجرت به کشور ایسلند دارد. چراکه اگر محاسبات را به درستی انجام ندهد و اطلاعات کافی در این زمینه نداشته باشد، در این راه موفق نخواهد شد. فردی که موفق می شود وارد خاک ایسلند شود، باید این را بداند که هزینه هایی مانند بیمه، مالیات، اجاره مسکن و… در این کشور وجود دارند که موظف به پرداخت آنها می باشد. پس استطاعت مالی و توانایی پرداخت این هزینه ها که جزو شرایط و هزینه زندگی در ایسلند محسوب می شود، از ارکان اصلی مهاجرت به ایسلند به شمار می رود.

بهداشت و درمان در ایسلند: از دیگر مسائل با اهمیت در شرایط و هزینه زندگی در ایسلند، سیستم بهداشت و درمان در این کشور است. آگاهی از این که ساعات کاری مراکز بهداشتی و حتی ساعات حضور پزشکان و پرستاران در این مراکز از مسائل مهمی است که می بایست در نظر گرفته شود. هزینه های مربوط به درمان و پزشکی نیز اهمیت بسیار زیادی دارد و برای هر فردی لازم می باشد.

هزینه زندگی در ایسلند

شرایط و هزینه زندگی در ایسلند در زمینه های مختلف، متفاوت است که به شهر محل اقامت، سبک زندگی و… بستگی دارد. برای مثال فرد خارجی که قصد دارد در شهر ریکیاویک ایسلند اقامت داشته باشد، بایستی در هر ماه مبلغی معادل 180550 ISK (کرونا) هزینه کند. هزینه ها در بخش های مختلف می باشد که مبالغ آنها نیز برآورد شده است. این هزینه ها برای یک فرد خارجی بوده و چنانچه قصد مهاجرت خانوادگی داشته باشید، قطعا هزینه های بیشتری را می بایست بپردازید:

اقلام هزینه به ISK (کرونا)
اخذ اجازه اقامت، مدارک و هزینه های ویزا 12.000 الی 35.000
خوراک و غذا 44.000 الی 88.000
بهای منزل شخصی 70.000
امکانات رفاهی (برق، سیستم گرمایشی و…) 15.000
اینترنت و تلفن همراه 3000 الی 10.000
حمل و نقل عمومی 6300 الی 10.900
اجاره اقامت در خوابگاه یا مهمان خانه 4000 الی 12.000
اثاثیه منزل 4000 الی 50.000
خرید کتب درسی در هر ترم 35.000 الی 60.000
یک فنجان قهوه 350 الی 600
یک وعده شام در رستوران 4.000 الی 10.000
بلیت سینما 1.200 الی 1.400
عضویت در باشگاه (در هر ماه) 890 الی 12.900
هزینه استخر شنا (هر جلسه) 900

هزینه تحصیل در ایسلند

دانشجویان خارجی این امکان را دارند که در شرایط رایگان به تحصیل در ایسلند بپردازند. اما در هر صورت هزینه هایی مانند هزینه ثبت نام و درخواست، امور اداری و… در این راستا وجود دارد که دانشجوی متقاضی موظف به پرداخت آنها بوده و غیر قابل عودت می باشد. برای نام نویسی و ثبت نام در دانشگاه انتخابی باید مبلغ 100 الی 250 £ (پوند) پرداخت شود. هزینه تحصیلی در دانشگاه های دولتی و خصوصی کشور ایسلند متفاوت است. اما می دانید که دانشگاه ها و مراکز آموزشی خصوصی در این کشور شهریه دریافت می کنند که مبلغ آن بین 4500 الی 8000 £ (پوند) تخمین زده شده است.

هزینه تحصیل در ایسلند

بررسی شرایط و تامین هزینه زندگی در ایسلند

برای این که بتوانید از عهده شرایط و هزینه زندگی در ایسلند بر بیایید، لازم است گزینه کار در ایسلند را برای تامین هزینه های اقامت و زندگی در این کشور انتخاب کنید. شرایط کار در ایسلند مناسب و ایده آل است و افراد در مهارت های مختلف می توانند در مشاغل متعددی مشغول به کار شوند و حقوق و دستمزد خوبی نیز دریافت کنند. اکثریت مردمان کشور ایسلند به دلیل علایق شخصی خود، چندین شغل دارند و در نتیجه درآمد بالایی را نیز خواهند داشت. میزان ساعات کاری هفتگی در مشاغل تمام وقت، 40 ساعت است و اگر فرد در مدت یک ماه بتواند 172 ساعت کار کند، مجاز به دریافت اضافه حقوق می گردد. مبلغ درآمد افراد در ساعات شبانه روز، متغیر است. مثلا اگر بازه کاری آنها بین 7 صبح الی 6 بعدازظهر باشد، کار روزانه است. اما اگر از ساعت 6 عصر به بعد کار کند، شامل دستمزد عصر می گردد.. در بازه زمانی نیمه شب تا 7 صبح نیز به عنوان دستمزد شبانه محسوب می شود. به ازای هر ساعت کار، 5 دقیقه وقت استراحت تعیین شده است. سایر جزئیات را از متخصصان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پیگیر شوید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *