مهاجرت کاری اسپانیا

دستمزد کار در اسپانیا

دستمزد کار در اسپانیا

یکی از راه های مهاجرت به اسپانیا کار می باشد. افرادی که علاقمند به کار در اسپانیا هستند بایستی از سوی کارفرمایان اسپانیایی پیشنهاد کاری دریافت کنند مسلما این پیشنهاد با ذکر حقوق و دستمزد ماهیانه و یا سالانه همراه خواهد بود. لذا دانستن دستمزد کار در اسپانیا یکی از موارد قابل توجه برای متقاضیان کار در اسپانیا می باشد. نرخ بیکاری در اسپانیا نسبتا رو به بالا حدود 14.2% می باشد. این نرخ در سال های گذشته رو به کاهش بوده است. با توجه به این نرخ یافتن شغل در اسپانیا آسان نخواهد بود اما افراد داری تحصیلات و مدرک معتبر از شانس بیشتری برای یافتن شغل در اسپانیا برخوردار خواهند بود. در ادامه این مقاله که به دست همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه گشته میزان دستمزد مشاغل مختلف در اسپانیا طبق آخرین آمار منتشر شده بررسی شده و به سوالات زیر پاسخ داده شده است.

  • بیشترین میزان دستمزد در اسپانیا چقدر است؟
  • کم ترین میزان حقوق در اسپانیا چه مقدار است؟
  • به طور میانگین هر فرد در اسپانیا چقدر حقوق دریافت می کند؟
  • میزان تحصیلات چه اثری بر میزان دستمزد راسپانیا دارد؟
  • میزان تفاوت حقوق مرد و زن در اسپانیا چگونه است؟

قوانین کار در اسپانیا

قانون کار در اسپانیا نسبتا محافظت کننده و حامی نیروی کار در اسپانیا است و قوانین کار برای ساعات کاری در روز حدود 9 ساعت اعلام شده است. در حالیکه بایستی حداقل 12 ساعت استراحت بین روزهای کاری اعمال شود. همچنین میزان استراحت در هفته بین مشاغل متفاوت است اما میزان استراحت استاندارد تعریف شده در اسپانیا حداقل باید یک و نیم روز در هفته باشد. طبق قوانین استاندارد کاری در اسپانیا میزان اضافه کاری در هر سال در اسپانیا به 80 ساعت محدود شده است و میزان دستمزد ساعت های اضافه کاری بایستی بیشتر و یا در همان سطح عادی پرداخت شود. استراحت موقت بین کاری نیز در قوانین اسپانیا لحاظ شده است. از نظر کار روزانه، کارمندانی که بیش از 6 ساعت کار می کنند باید 15 دقیقه استراحت یا 30 دقیقه برای کارمندان زیر 18 سال که بیش از چهار ساعت و نیم کار می کنند، وقت استراحت داده شود.

میانگین دستمزد کار در اسپانیا

شخصی که در اسپانیا مشغول به کار است به طور معمول در حدود 5000€ (یورو) در ماه درآمد دارد. پایین ترین دستمرد کار در اسپانیا 900€ (یورو) و بیشترین میزان دستمزد کار در اسپانیا 21000€ (یورو) در ماه می باشد. این میانگین حقوق ماهیانه شامل مسکن، حمل و نقل و سایر مزایا می باشد. حقوق و دستمزد شغل های مختلف در اسپانیا مانند همه جای دنیا بسیار متفاوت است. بر اساس آمار اعلام شده 25% از افراد شاغل در اسپانیا کم تر از 2,700€ (یورو) در ماه حقوق می گیرند و 75% از آنان نیز کمتر از 13000€ (یورو) در ماه دستمزد می گیرند. میزان تجربه مهمترین عامل در تعیین حقوق است. طبیعتا هرچه میزان تجربه بیشتر شود، دستمزد بیشتر می شود.

به طور کلی، کارکنان با تجربه 2 تا 5 سال به طور متوسط 32% بیشتر از افراد جوان در تمامی صنایع و رشته ها درآمد کسب می کنند. همچنین افراد حرفه ای با بیش از 5 سال تجربه به طور متوسط 36% بیشتر از افراد دارای 5 سال سابقه کار یا کمتر، درامد کسب می کنند. تغییر در حقوق و دستمزد بر اساس تجربه به شدت از یک مکان به مکانی دیگر متفاوت است و به حوزه شغلی نیز بسیار وابسته می باشد. به طور متوسط، حقوق فرد با گذشت 10 سال تجربه کاری در اسپانیا، دو برابر می شود. بنابراین داشتن تجربه کاری در اسپانیا بر میزان حقوق بسیار تاثیر گذار است و افراد بایستی از سنین پایین شروع به کسب تجربه و کار در اسپانیا کنند.

تاثیر تحصیلات بر میزان دستمزد در اسپانیا

کاملاً واضح است که آموزش عالی و داشتن تحصیلات و تخصص با افزایش حقوق در یک راستا هستند اما داشتن مدرک در اسپانیا چقدر می تواند درآمد شما را اضافه کند؟ تغییر در حقوق و دستمزد بر اساس تحصیلات دانشگاهی به طور چشمگیری از یک مکان به مکان دیگر متفاوت است و به حوزه شغلی نیز بسیار وابسته است. طبق آمار منتشر شده کارگرانی که دارای گواهینامه یا دیپلم هستند، به طور متوسط 17% بیشتر از همسالان خود که فقط به مقطع دبیرستان رسیده اند، درآمد کسب می کنند. همچنین کارمندانی که موفق به اخذ مدرک لیسانس شده اند، 24% بیشتر از کسانی که فقط موفق به کسب مدرک دانشگاهی یا دیپلم شدند، درآمد کسب می کنند. به متخصصانی که مدرک کارشناسی ارشد را کسب کرده اند، حقوق هایی ارائه می شود که 29% بیشتر از کسانی که دارای مدرک لیسانس هستند. در نهایت دارندگان مدرک دکترا در اسپانیا 23% بیشتر حقوق دریافت میکنند.

درباره دستمزد کار در اسپانیا

درباره دستمزد کار در اسپانیا

براساس حقوق و گزارش های منتشر شده اخیر، حقوق کار در اسپانیا در سال 2020 در حال افزایش است. حقوق در سال 2019 نسبت به سال 2018، 1% افزایش داشته است. این روند نشان می دهد افزایش کند و در عین حال مداومی در پرداختی های سال آینده یعنی سال 2021 و سال های آینده خواهد بود. این مقدار افزایش ممکن است از شغل به شغل دیگری متفاوت باشد. همچنین براساس بررسی های انجام شده بر میزان تاثیر جنسیت بر دستمزد در اسپانیا نشان می دهد که کارمندان مرد در اسپانیا 5٪ بیشتر از همکاران خانوم درآمد کسب می کنند. ، اگرچه جنسیت نباید در پرداخت تاثیر بگذارد، اما در واقعیت چنین است. همچنین در مقایسه میزان حقوق در بخش دولتی و خصوصی در اسپانیا، کارمندان بخش دولتی در اسپانیا 5٪ بیشتر از همتایان بخش خصوصی خود درآمد کسب می کنند.

مقایسه دستمزد کار در شهرهای اسپانیا

همانطور که اشاره شد میزان دستمزد میانگین کار در اسپانیا نسبت به شهرهای آن متفاوت می باشد. در جدول زیر مقدار آنها را مشاهده می کنید.

شهر میزان دستمزد ماهانه به € (یورو)
بارسلونا 5.790
بیلبائو 4.970
لاس پالماس 5.070
مادرید 5.890
مایورکا 5.170
مورسیا 5.280
مالاگا 5.380
سویا 5.580
والنسیا 5.680
ساراگوزا 5.480

دستمزد مشاغل مختلف در اسپانیا

همانطور که می دانید دستمزد مشاغل متفاوت می باشد. به طور کلی متوسط دستمزد ساعتی پرداخت هر ساعت در اسپانیا 29€ (یورو) است. این بدان معنی است که یک فرد بصورت متوسط در اسپانیا برای هر ساعت کار تقریبا 29 یورو حقوق دریافت می کند. دستمزد ساعتی حقوقی است که در یک ساعت کار پرداخت می شود. معمولاً مشاغل به دو دسته مشاغل دارای حقوق ماهانه و مشاغل ساعتی تقسیم می شوند. مشاغل دارای حقوق و دستمزد بدون توجه به ساعات کار، مبلغ مشخصی را دریافت می کنند. شغل های ساعتی در هر ساعت کار مزد دریافت می کنند.

در لیست زیر طبق آخرین آمارهای اعلام شده در سال 2019 میزان دستمزد میانگین برخی مشاغل مختلف در اسپانیا آورده شده است.

شغل میزان دستمزد به € (یورو) شغل میزان دستمزد به € (یورو)
حسابدار 3.780 مهندس هوافضا 5.810
مدیر حسابدار 6.370 خلبان 6.020
مدیر مالی 9.700 معمار 4.740
منشی 3.080 مکانیک 2.830
مدیر دفتر 3.790 مدیر بانک 7.650
عکاس 3.690 کارمند بانک 3.720
طراح گرافیک 3.737 مترجم 4.620
مدیر توسعه تجارت 7.560 معلم 4.120
مدیر پروژه 5.900 مهندس عمران 4.740
مدیر هتل 7.200 مهندس برق 5.200
دندانپزشک 12.000 پرستار 4.350
توسعه دهنده وب 4.580 مدیر IT 7.460
صندوق دار 2.950 مدیر فروش 7.670

در این مقاله سعی شد میزان دستمزد کار و مشاغل مختلف همراه با آمار و ارقام موثق در اختیار شما عزیزان قرار گیرد تا برای کار در اسپانیا یک شمای کلی از میزان حقوق و دستمزدها داشته باشید. برای اطلاع از شرایط اخذ ویزای کار اسپانیا و دیگر موارد می توانید به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید و از اطلاعات وکیلان و کارشناسان این موسسه استفاده کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *