مهاجرت به کشور فرانسه

درباره فرانسه

درباره فرانسه

یکی از کشور های مطرح و زیبا در قاره اروپا کشور فرانسه می باشد درباره فرانسه می توان گفت که سالانه گردشگران بسیاری از سراسر دنیا به این کشور سفر می کنند. مقاله پیش رو درباره فرانسه می باشد، که توسط موسسه سفیران سروش سعادت نگارش شده است، و سعی شده اطلاعات کلی در رابطه با کشور فرانسه در اختیار شما عزیزان که قصد مهاجرت به این کشور را دارید قرار داده شود.

درباره فرانسه

کشور فرانسه با عنوان رسمی جمهوری فرانسه، یکی از کشورهای قاره اروپا می باشد که در اروپا غربی این قاره واقع شده است. کشور های فرانسه، اسپانیا و مراکش جزء کشورهایی می باشند که در اقیانوس اطلس و دریا مدیترانه دارای ساحل هایی می باشند. در بخش اروپا غربی کشور فرانسه بزرگترین کشور محسوب می شود و در کل قاره اروپا این کشور در بین بزرگترین کشور های این قاره در رده سوم قرار گرفته است.

این کشور حدودا 67 میلیون نفر جمعیت دارد، این کشور از نظر جمعیت در قاره اروپا در رتبه دوم قرار گرفته است. پایتخت کشور فرانسه یکی از شهرهای بزرگ این کشور، یعنی پاریس می باشد، این شهر مرکز اصلی فرهنگ و تجارت می باشد. در سال 1958 قانون اساسی این کشور به رسمیت شناخته شد، قانون اساسی فرانسه بر دموکرات تاکید دارد و حق حاکمیت را در این کشور مردم اجرا می کنند. به دلیل عضو بودن این کشور در اتحادیه اروپا واحد پول رایج در این کشور یورو می باشد. دین رسمی بیشتر شهروندان این کشور مسیحیت می باشد، و شهروندان به زبان فرانسوی به مکالمه می پردازند.

شهر های مهم این کشور

درباره کشور فرانسه بهتر است بدانید در این کشور نیز مانند هر کشوری شهر های مهم وجود دارد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

 • شهر پاریس
 • شهر بوردو
 • شهر گرنوبل
 • شهر لیل
 • شهر لیون
 • شهر مارسی
 • شهر مون پلیه

شهر پاریس

شهر پاریس یکی ار بزرگترین شهر های کشور فرانسه می باشد که به عنوان پایتخت این کشور نیز شناخته می شود. جمعیت این شهر بیش از دو میلیون نفر می باشد. شهر پاریس همانند شهر های توکیو و نیویورک جزء شهر های بزرگ در جهان می باشد. یکی از رود هایی که از میان این شهر عبور می کند رود سن می باشد. یکی از شهرهای مهم در جهان شهر پاریس می باشد که در زمینه های مختلفی مانند: فرهنگ، اقتصاد، تفریحات، تحصیل، مد، علم و سیاسی پیشرفته می باشد.

بزرگترین شهر اقتصادی اروپا پاریس می باشد و از نظر تولید ناخالص داخلی توانسته رتبه پنجم را در جهان کسب کند. بیش از بیست و شش درصد از تولید ناخالص داخلی فرانسه توسط شهر پاریس تامین می گردد. دفتر مرکزی 36 کمپانی بسیار مهم در دنیا در شهر پاریس تاسیس شده است. سالانه حدود چهل و پنج میلیون نفر از سراسر دنیا به این شهر جهت گردش سفر می کنند زیرا این شهر بسیار سر سبز می باشد و آثار دیدنی و پارک های مشهوری در این شهر وجود دارد.

شهر بوردو

این شهر در مرکز منطقه آکیتن واقع شده است. یکی از شهر های مهم دانشگاهی در کشور فرانسه شهر بوردو می باشد. در این شهر چهار دانشگاه، 14 مدرسه و 200 آزمایشگاه تاسیس شده است و حدود 100 هزار دانشجو در دانشگاه های این شهر مشغول به تحصیل می باشند. امکانات تحقیقاتی و پژوهشی در این شهر به گونه ای است که این شهر رتبه اول در زمینه پژوهشی در کشور فرانسه را کسب کرده است.

شهر گرنوبل

یکی از قطب های مهم علم و فناوری شهر گرنوبل می باشد که در منطقه رن آلپ کشور فرانسه واقع شده است، این شهر فاصله کمی تا شهر پاریس دارد. حدود شصت هزار دانشجو در دانشگاه های این شهر مشغول به تحصیل می باشند.

شهر لیل

یکی از شهر های شمالی که در منطقه نور پا دو کاله واقع شده است شهر لیل می باشد، این شهر در بستر رود خانه دئول قرار گرفته است. جمعیت این کشور حدود 230000 نفر می باشد و حدود 95 هزار دانشجو در دانشگاه های این کشور مشغول به تحصیل می باشند.

شهر لیون

یکی از شهر های مرکزی کشور فرانسه شهر لیون می باشد که سومین شهر بزرگ کشور پاریس بعد از پاریس و مارسی می باشد. این شهر یک مرکز مهم صنعتی و مرکز دارویی، زیست شناسی و شیمیایی می باشد. همچنین بازی های مهم یارانه ای و تولیدات نرم افزاری در این شهر تولید می شود. این شهر به عنوان پایتخت آلپ در کشور فرانسه محسوب می شود.

شهر مارسی

دومین شهر پرجمعیت کشور فرانسه بعد از شهر پاریس، شهر مارسی می باشد. این شهر در منطقه پروانس آلپ کوت دازور واقع شده است و در کنار دریای مدیترانه قرار گرفته است، این شهر بزرگترین بندر دریا مدیترانه محسوب می شود. سومین ناحیه اقتصادی و اولین قطب صنعتی کشور فرانسه، شهر مارسی می باشد. جمعیت این شهر جوان و خلاق می باشد و کیفیت زندگی در این شهر در سطح بالایی قرار دارد.

شهر مون پلیه

مرکز استان هرو در کشور فرانسه شهر مون پلیه می باشد. شهر مون پلیه بین شهر نیم و شهر بزیه قرار گرفته است. فاصله این شهر تا پاریس بسیار کم می باشد و در نزدیکی دریای مدیترانه قرار گرفته است.

راه های مهاجرت به کشور فرانسه

حال که درباره فرانسه توضیحاتی را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم بهتر است راه های مهاجرت به این کشور را نیز بررسی کنیم، متقاضیان می توانند از روش های زیر به این کشور مهاجرت کرده و اقامت این کشور را اخذ نمایند.

برای مطالعه بیشتر در رابطه با مهاجرت به فرانسه می توانید مقاله  مهاجرت به فرانسه  که توسط موسسه سفیران سروش سعادت تهیه شده است را مطالعه نمایید.

سواحل مهم کشور فرانسه

درباره فرانسه بهتر است بدانید که این کشور دارای سواحل زیاد و بسیار زیبا می باشد و هر ساله بسیاری از گردشگران به این سواحل جذب می شوند. سواحل مهم این کشور عبارت اند از:

 • ساحل اندای
 • ساحل سووژ
 • ساحل لا کونجا
 • ساحل کورس دو سود
 • ساحل نیس
 • ساحل پالوما
 • ساحل بولیا سوق مق

در این مقاله سعی شد اطلاعات کلی درباره فرانسه در اختیار شما عزیران قرار داده شود. اگر قصد مهاجرت به کشور فرانسه دارید بهتر است از قوانین و شرایط کلی این کشور آگاه باشید، همچنین برای انتخاب بهترین راه جهت مهاجرت می توانید با مشاوران موسسه سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید تا بهترین راه با توجه به شرایط و علاقه شما برای شما انتخاب شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *