مهاجرت تحصیلی انگلستان

دانشگاه Queen Belfast در انگلستان

دانشگاه Queen Belfast در کشور انگلستان

از جهت حایگاه علمی و قدمت دانشگاه Queen Belfast در انگلستان یکی از معتبرترین دانشگاه های این کشور می باشد که رنکیگ جهانی دارد. همچنین این دانشگاه از محبوب ترین مراکز تحصیلی در بین دانشجویان و متقاضیان بین المللی که قصد تحصیل در کشور انگلستان را دارند به شمار می رود. در دانشگاه Queen Belfast در انگلستان دانشجویان و متقاضیان می توانند در دوره های مختلف آموزشی و تحصیلی از جمله فعالیت های تحقیقاتی، دوره های آموزشی عملی و تئوری و همچنین سمینار ها شرکت کنند.

آیا از شرایط پذیرش در این دانشگاه برای دانشجویان خارجی آگاه هستید؟

در میان دانشگاه های بریتانیا و دنیا این دانشگاه از چه جایگاهی برخوردار است؟

دانشگاه Queen Belfast در انگلستان یک دانشگاه دولتی و تحقیقاتی می باشد یکی از اعضای Russell Group، ۲۰ دانشگاه‌های پیشرو در پژوهش در بریتانیا، انجمن دانشگاه‌های مشترک‌المنافع، انجمن دانشگاه‌های اروپا و انجمن دانشگاه‌های ایرلند و بریتانیا می باشد و دانشجویان می توانند در بیش از سیصد برنامه تحصیلی در این دانشگاه شرکت کنند. تا انتهای این نوشتار با متخصصان موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت همراه باشید تا از شرایط تحصیل در دانشگاه Queen Belfast در انگلستان بیشتر آگاه شوید.

درباره دانشگاه Queen Belfast در انگلستان

دانشگاه Queen Belfast در انگلستان فعالیت خود را از سال 1810 میلادی با نام Royal Belfast Academical Institution شروع کرد. امروزه این دانشگاه با نام Queen’s University Belfast شناخته می شود و بیش از بیست و سه هزار دانشجو و متقاضی در این دانشجو مشغول به تحصیل در دوره های تحصیلی مختلف می باشند.

دانشگاه Queen Belfast در انگلستانتعداد اعضای هیئت علمی دانشگاه بلفست انگلستان به 2414 نفر می رسد و لازم به ذکر است که تعداد کارمندان و کارکنان مدیریتی این دانشگاه نیز به 1489 نفر می رسد. بودجه دانشگاه تحقیقاتی بلفست انگستان million 369.2£ می باشد و بیش از 25% بودجه این دانشگاه صرف فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی می شود. به دلیل داشتن سطح بالا در زمینه های تحقیقاتی، دانشگاه Queen Belfast در انگلستان رتبه های بسیار خوب را در رتبه بندی های مختلف جهانی و بومی به خود اختصاص داده است:

Ranking Rank
Complete (2020) 37
Guardian (2020) 52
Times / Sunday Times (2019) 38
ARWU (2018) 301
CWTS Leiden (2019) 238
QS World (2019) 180
Times Higher Education World (2019) 201

دانشجویان و متقاضیانی که از دانشگاه بلفست انگلستان فارغ التحصیل می شوند می توانند در شناخته شده ترین و بهترین کمپانی ها و سازمان های مختلف مشغول به کار شوند و از درآمد بالا بهره مند شود. جهت تحصیل در دانشگاه کویین بلفست دانشجویان و متقاضیان بین المللی می بایست مدارک و اسناد مورد نیاز را جهت کسب پذیرش به بخش های مربوطه ارائه دهند. در ادامه با دانشگاه پیشرفته کویین بلفست در انگلستان بیشتر آشنا خواهید شد.

شرایط تحصیل در دانشگاه Queen Belfast در انگلستان

تحصیل در دانشگاه Queen Belfast در کشور انگلستان شرایط خاصی دارد. متقاضیان می توانند در دوره های Undergraduate و Postgraduate مشغول به تحصیل شوند و در برنامه تحصیلی مورد علاقه خود شرکت کنند. همچنین دانشجویان و متقاضیان قادر خواهند بود که در کنار برنامه های تحصیلی خود، در دوره های آموزشی مختلف در زمینه های گوناگون تحقیقاتی و پژوهشی، تربیت معلم و دوره های زبان شرکت کنند. جهت تحصیل در دانشگاه بلفست انگلستان ارائه مدارکی چون پرونده سابقه های تحصیلی، CV، پاسپورت، مدارک شناسایی، مدرک زبان تافل و آیلتس، مدارک پزشکی و بیمه، کسب پذیرش، مدارک دوره تحصیلی متوسطه، ریز نمرات و همچنین ترجمه رسمی مدارک ذکر شده الزامی می باشد.

یک سال تحصیلی در دانشگاه بلفست انگلستان به دو Semester یا ترم تقسیم می شود و دانشجویان می بایست هزینه تحصیل در هر Semester را به صورت جداگانه پرداخت کنند. اولین ترم تحصیلی در دانشگاه بلفست در کشور انگلستان از شهریور ماه و دومین ترم تحصیلی در این دانشگاه پیشرفته از شروع می شود. در ادامه شما عزیزان با شرایط تحصیل در دوره های مختلف در دانشگاه کویین بلفست کشور انگلستان آشنا خواهید شد. جهت مطلع شدن از شرایط تحصیل به صورت رایگان در دانشگاه های کشور انگلستان می توانید به مقاله “دانشگاه های رایگان در انگلستان” مراجعه کنید.

 تحصیل در دوره Undergraduate در دانشگاه Queen Belfast

تحصیل در دوره Undergraduate در دانشگاه Queen Belfast حداقل سه الی چهار سال به طول می انجامد. دانشجویان و متقاضیان برای شرکت در برنامه های تحصیلی این دوره می بایست حتما نمرات بالایی در دوره تحصیلی متوسطه کسب کرده باشند و مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود را به همراه ریز نمرات به دانشگاه ارائه دهند. دانشجویان می توانند در رشته های تحصیلی Law، Accounting، Music and Audio Production، Chemistry with Study Abroad، Biochemistry، Physics، Economics and Accounting، Economics with Finance، Theology، Geography، International Politics & Conflict Studies، Medicine، Mental Health Nursing، Mathematics and Statistics & Operational Research، Archaeology & Paleoecology and Geography، Broadcast Production، Criminology and Social Policy و سایر رشته های موجود مشغول به تحصیل شوند.

تحصیل در دوره Postgraduate در دانشگاه Queen Belfast

تحصیل در دوره Postgraduate در دانشگاه Queen Belfast حداقل دو سال طول می کشد. دانشجویان و متقاضیان می توانند در برنامه های تحصیلی Master و PhD شرکت کنند و مدرک مورد نظر خود را کسب کنند. جهت کسب پذیرش و تحصیل در این دوره، علاوه بر مدارک ذکر شده، دانشجویان و متقاضیان می بایست مدرک معتبر دوره Undergraduate خود را ارائه دهند.

از برجسته ترین زمینه های تحصیلی در دوره Postgraduate می توان به Advanced Clinical Pharmacy Practice، Psychological Science، Professional Legal Studies، Business، Translation، Teaching English to Speakers of other Languages، Systemic Practice and Family Therapy، Public History، Rural Enterprise Development، Computer Science، Chemistry، Chemical Engineering، Biological Sciences، Aerospace Engineering، Molecular Biology and Biotechnology، Media and Broadcast Production، Mechanical Engineering with Management، Leadership for Sustainable Rural Development، Law، Human Rights and Criminal Justice، Environmental Engineering، Engineering Management، Electronics with Professional Internship، Data Analytics، Teaching English to Speakers of Other Languages، Social Work، Construction and Project Management with Industrial Internship، Medicine، Mechanical Engineering و Pharmacy اشاره کرد.

دپارتمان های دانشگاه Queen Belfast در انگلستان

دانشگاه بلفست دارای یک پردیس اصلی و دو دانشکده وابسته با نام های St Mary’s و Stranmillis می باشد که شامل پانزده مدرسه دانشگاهی و سه کالج می شوند. دانشجویان می توانند علاوه بر این بخش ها، از سایر موسسه های این دانشگاه بهره مند شوند. دانشگاه بلفست انگلستان دارای امکانات ورزشی پیشرفته از جمله سالن های بدنسازی، سالن های رقص، سالن های چند منظوره ورزشی و همچنین سایر موارد می باشد. دانشجویان می توانند در خوابگاه های دانشجویی این دانشگاه که دارای امکانات بسیار کامل می باشد ساکن شوند و لازم به ذکر است که هزینه اجاره خوابگاه های دانشجویی در دانشگاه بلفست از 75 پوند الی 175 پوند در هفته می باشد.

سه دانشکده این دانشگاه Art, Humanities and Social Sciences، Engineering and Physical Sciences و Medicine, Health and Life Sciences می باشند که شامل مدارس دانشگاهی School of Arts, English and Languages، School of Biological Sciences، School of Biological Sciences، School of Electronics, Electrical Engineering and Computer Science، School of History, Anthropology, Philosophy and Politics، School of Law، Queen’s Management School، School of Mathematics and Physics، School of Mechanical and Aerospace Engineering، School of Medicine, Dentistry and Biomedical Sciences، School of Natural and Built Environment، School of Nursing and Midwifery، School of Pharmacy، School of Psychology و School of Social Sciences, Education and Social Work می شود.

هزینه های تحصیل در دانشگاه Queen Belfast در انگلستان

هزینه های تحصیل در دانشگاه کویین بلفست در کشور انگلستان برای دانشجویان بین المللی بیشتر از دانشجویان انگلیسی و اروپایی می باشد. دانشجویان می بایست علاوه بر هزینه های تحصیل، هزینه های زندگی را نیز در نظر داشته باشند که به طور میانگین 900 پوند الی 1100 پوند در ماه می باشد. هزینه های تحصیل در دانشگاه کویین بلفست کشور انگلستان به صورت زیر می باشد:

دوره تحصیل هزینه تحصیل
هزینه تحصیل در یک سال تحصیلی (دانشجویان انگلیسی و اروپایی) 4100 پوند
هزینه تحصیل در یک ترم (دانشجویان بین المللی) 15000-18000 پوند
تحصیل در رشته پزشکی 19000-36000 پوند
تحصیل در رشته دندانپزشکی 3000 پوند

به یاد داشته باشید که هزینه های تحصیل در این دانشگاه با در نظر گرفتن دوره تحصیلی و رشته تحصیلی متغیر می باشد و دانشجویان می بایست به صورت ترمی شهریه تحصیل خود را پرداخت کنند. همچنین می توان چنین گفت که تحصیل در رشته های گروه هنر و پزشکی بیشترین شهریه ها را دارا هستند. در پروسه اخذ ویزای تحصیلی انگلستان دانشجویان بایستی یک تمکن مالی بابت تامین هزینه های تحصیل و زندگی در انگلستان از خود ارائه نمایند که برای تهیه این مدرک می توانند با وکیل خود مشورت نمایند.

شما عزیزان می توانید جهت مطلع شدن از شرایط تحصیل در بهترین دانشگاه های انگلستان و همچنین شرایط تحصیل در کشورهای درجه یک انگلیس زبان و شرایط اخذ اقامت بعد از تحصیل در این کشورها با مشورت مشاورین و وکلای ما با هماهنگی های قبلی به دفتر موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید و از شرایط کسب ویزای تحصیلی این کشور و همچنین هزینه های تحصیل در انگلستان به صورت کامل مطلع شوید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *