مهاجرت تحصیلی ترکیه

دانشگاه کارادنیز ترابزون Karadeniz Trabzon

تحصیل در دانشگاه کارادنیز ترابزون Karadeniz Trabzon

یکی از بهترین دانشگاه های کشور ترکیه دانشگاه کارادنیز ترابزون Karadeniz Trabzon می باشد که هر ساله دانشجویان زیادی برای تحصیل در این دانشگاه وارد خاک کشور ترکیه می شوند. در سال های گذشته، سیستم آموزشی کشور ترکیه به صورت چشمگیری توسعه یافته است و این امر موجب جذب دانشجویان بین المللی به کشور ترکیه شده است. تحصیل در دانشگاه های کشور ترکیه به زبان های ترکی، فارسی، عربی، انگلیسی، فرانسوی و همچنین آلمانی امکان پذیر می باشد و گوناگون زبان تحصیل در این کشور نیز یکی دیگر از عوامل مهاجرت دانشجویان خارجی به کشور ترکیه می باشد. دانشگاه های ترکیه به دو بخش خصوصی و دولتی تقسیم می شوند و دانشجویان می توانند جهت تحصیل در این دانشگاه های از بورسیه های تحصیلی بهره مند شوند.

کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت قصد دارند تا در این مقاله به معرفی و ارائه اطلاعات درباره دانشگاه کارادنیز ترابزون Karadeniz Trabzon بپردازند.

Karadeniz Trabzonدرباره دانشگاه کارادنیز ترابزون

دانشگاه کارادنیز ترابزون Karadeniz Trabzon در سال 1955 در شهر ترابزون در کشور ترکیه تاسیس شد. این دانشگاه تحقیقاتی یکی از قدیمی ترین دانشگاه های کشور ترکیه به شمار می روش و هر ساله دانشجویان زیادی جهت ورود به این دانشگاه اقدام به مهاجرت به کشور ترکیه می کنند. کالج های این دانشگاه عبارتند از کالج تربیت معلم، کالج مهندسی، کالج اقتصاد و علوم اداری، کالج علوم پایه و ادبیات، کالج عالی بهداشت ترابزون، کالج علوم پایه و ادبیات گیره سون، کالج مهندسی گوموش خانه، کالج کشاورزی اردو، کالج جنگل، کالج تربیت معلم ریزه، کالج علوم پایه و ادبیات ریزه، کالج الهیات ریزه، کالج منابع آبی ریزه، کالج علوم دریایی سورمنه و کالج اقتصاد و علوم دریایی اونیه. دانشجویان می توانند جهت تحصیل در این دانشگاه یکی از رشته های آمار، مهندسی، فیزیک، کامپیوتر، علوم، معماری، مکانیک، اقتصاد، مدیریت، ریاضی، شیمی، زمین شناسی، موسیقی، پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری، جنگلداری و سایر رشته های موجود را انتخاب کنند.

بیش از پنجاه هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند و لازم به ذکر است که این دانشگاه قدیمی دارای مدرسه های سازمانی، مدرسه هنر و موسیقی، خوابگاه های دانشجویی، رستوران، سالن های ورزشی، “ای تی ام” کافه و کالج های ذکر شده و همچنین چندین مرکز تحقیقاتی می باشد. هموطنان عزیز جهت کسب اطلاعات و مطلع شدن از شرایط کسب ویزای تحصیلی ترکیه می توانید به مقاله ویزای تحصیلی ترکیه مراجعه کنید و از شرایط مهاجرت تحصیلی به این کشور به صورت کامل آگاه شوید.

Karadeniz Trabzonشرایط تحصیل در دانشگاه کارادنیز ترابزون

شرایط بسیار خوبی به به همراه دارد. Karadeniz Trabzon تحصیل در دانشگاه کارادنیز ترابزون

به طور کلی دانشجویان و متقاضیان از تمامی نقاط دنیا می توانند برای تحصیل در این دانشگاه به کشور ترکیه مهاجرت کنند و از امکانات و مزایای تحصیل در این دانشگاه بهره مند شوند. تحصیل در دانشگاه کارادنیز به زبان انگلیسی امکان پذیر می باشد و این امر موجب جذب دانشجویان بی شماری شده است. همچنین دانشجویان می توانند به صورت رایگان در خوابگاه های دانشجویی زندگی کنند و از بورسیه های تحصیلی مختلف نیز بهره مند شوند. جهت ورود به این دانشگاه متقاضیان و دانشجویان حتما باید مدرک زبان معتبر ارائه دهند و یا در آزمون تعیین سطح زبان شرکت کنند و نمره کافی بدست بیاورند. تمامی کالج های این دانشگاه ساختمان خصوصی دارند و در این کالج های کنفرانس های بین المللی مختلفی برگزار می شوند. تعداد کارکنان دانشگاه به 2500 نفر می رسد و لازم به ذکر است که هزینه های تحصیل در این دانشگاه نسبت به سایر دانشگاه های کشور ترکیه در سطح معمولی قرار دارد.

خوابگاه های دانشجویی در این دانشگاه از 2 الی 4 نفر ظرفیت دارند (هر اتاق) و دانشجویان می توانند از امکانات خوابگاه های این دانشگاه به صورت کامل بهره مند شوند. علاوه بر این، دانشجویانی که قصد سکونت در آپارتمان های خصوصی را دارند، می توانند با پرداخت هزینه های مربوطه، به صورت جمعی (3 الی 5 نفر) و یا به صورت شخصی در این آپارتمان ها ساکن شوند.

هزینه های تحصیل در دانشگاه کارادنیز ترکیه

هزینه های تحصیل در دانشگاه معتبر کارادنیز واقع در شهر ترابزون در کشور ترکیه نرمال می باشد. به طور کلی، متقاضیان خارجی، جهت تحصیل در دوره های مختلف می بایست هزینه های زیر را پرداخت کنند:

شهریه سالانه مقطع تحصیلی
3500$ به طور میانگین کارشناسی
4500$ دلار به طور میانگین کارشناسی ارشد
6000$ به طور میانگین دکترا

همچنین دانشجویان باید در نظر داشته باشند که هزینه سکونت و زندگی دانشجویی در کشور ترکیه و همچنین دانشگاه کارادنیز از 400$ الی 600$ در ماه می باشد. دانشجویانی که موفق به کسب بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی می شوند می توانند هزینه های تحصیلی خود را به طور چشمگیری کاهش دهند.

ورود به دانشگاه کارادنیز ترابزون Karadeniz Trabzon با داشتن مدارک و شرایط زیر ممکن می باشد:

  • پاسپورت معتبر
  • کسب قبولی در آزمون ورودی
  • ارائه مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی
  • چهار قطعه عکس
  • مدارک شناسایی
  • مدارک زبان معتبر
  • داشتن سابقه تحصیلی درخشان
  • مدارک پزشکی
  • رسید پرداخت هزینه های مربوطه
  • توان مالی کافی جهت تحصیل در کشور ترکیه

دانشگاه های معتبر در کشور ترکیه

دانشگاه های کشور ترکیه از لحاظ سطح آموزشی و کیفیت تحصیلی در شرایط بسیار مطلوبی قرار دارند و لازم به ذکر است که سیستم آموزشی این کشور اوراسیایی طبق قوانین و شرایط بولونیا فعالیت می کند. اکثر دانشگاه های کشور ترکیه در بین پانصد دانشگاه برتر جهان قرار گرفته اند و سطح بسیار بالایی دارند. در دانشگاه های این کشور از جدید ترین متد های تحصیلی برای ارائه موارد و برنامه های درسی استفاده می شود. بهترین دانشگاه های کشور ترکیه عبارتند از دانشگاه استانبول، دانشگاه حاجت تپه، دانشگاه آنکارا، دانشگاه آناتولی، دانشگاه مرمره، دانشگاه غازی، دانشگاه اژه. جهت تحصیل در دانشگاه های معتبر کشور ترکیه متقاضیان باید از شرایط و هزینه تحصیل دندانپزشکی و پزشکی در کشور ترکیه مطلع باشند و مدارک خود را به صورت کامل ارائه دهند.

ورود به دانشگاه های کشور ترکیه

ورود به دانشگاه های کشور ترکیه با داشتن شرایط لازم و همچنین کسب قبولی در آزمون ورودی دانشگاه مورد نظر امکان پذیر خواهد بود. تعداد زیادی از دانشگاه های کشور ترکیه در بین پانصد دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته اند و هر ساله دانشجویان زیادی وارد این دانشگاه های می شوند. دانشجویان بعد از اتمام دوره های تحصیلی خود می توانند با یافتن شغل مناسب، در کشور ترکیه مقیم شوند. دانشجویان و متقاضیان خارجی جهت کاهش هزینه های تحصیلی خود می توانند اقدام به اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه کنند و با این کار هزینه ها و مخارج خود را به صورت چشمگیری کاهش دهند. همانطور که گفته شد، برای کسب قبولی و پذیرش در دانشگاه های کشور ترکیه متقاضیان و دانشجویان می بایست مدارک تشخیص هویت، پاسپورت، مدرک دیپلم و مدرک پیش دانشگاهی، مدرک زبان ترکی و یا انگلیسی و مدارک پزشکی خود را ارائه دهند و همچنین در آزمون ورودی نمره مورد نیاز را کسب کنند. به یاد داشته باشید که تمامی مدارک ذکر شده حتما باید به صورت رسمی به زبان های ترکی و انگلیسی ترجمه شوند.

متقاضیان و هموطنان گرامی می توانند با مراجعه به دفتر موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت از شرایط مهاجرت به کشور های مختلف و ادامه تحصیل در معتبر ترین دانشگاه های سراسر جهان مطلع شوند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *