مهاجرت تحصیلی ترکیه

دانشگاه جراح پاشا ترکیه

دانشگاه جراح پاشا ترکیه

بهترین گزینه دانشجویان برای تحصیل رشته های پزشکی و دندانپزشکی در کشور ترکیه، تحصیل در دانشگاه جراح پاشا ترکیه در سال 2020 می باشد. دانشگاه جراح پاشا ترکیه یکی از مدرنترین و مجهزترین دانشگاه های علوم پزشکی ترکیه می باشد. این دانشگاه همه ساله برنامه های مختلف رشته پزشکی خود را به زبان انگلیسی به دانشجویان ارائه می دهد و دانشجویان می توانند با شرکت در آزمون ورودی این دانشگاه و ارائه مدارک لازم از این دانشگاه پذیرش خود را اخذ نمایند.

نام دانشگاه برگرفته از جراح معروف سلطان عثمانی جراح پاشا می باشد که نام او بعدها به پاس خدمات وی بر روی این دانشگاه گذاشته شد. دانشگاه پزشکی جراح پاشا ترکیه نتیجه جدایی و انشعاب دانشکده  پزشکی استانبول به واحدهای مجزا در سال 1967 بود. از همان سال تاسیس، دانشگاه جراح پاشا با برخورداری از آخرین تجهیزات و لوازم پزشکی به دانشگاه پیشرو در عرصه نوآوری پزشکی تبدیل شد. اگر شما مایل به اخذ اطلاعات بیشتر راجع به دانشگاه جراح پاشا و شرایط پذیرش از این دانشگاه می باشید، مشاورین زبده موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانند بهترین مشاوره ها را به شما ارائه دهند.

برنامه های تحصیلی در دانشگاه جراح پاشا ترکیه

دانشگاه جراح پاشا ترکیه موسسه ای است که استانداردها و تغییرات بنیادی را در رشته پزشکی مقرر می کند و خدمات درمانی برتری را فراهم می کند. جهت تحصیل در دانشگاه جراح پاشا برنامه های مختلفی برای دانشجویان پزشکی پیش بینی شده است. برنامه های تحصیلی شامل دپارتمان های متشکل از بخش علوم پزشکی پایه، بخش پزشکی داخلی و بخش علوم جراحی می باشد که در جدول تقسیم بندی بخش های مختلف آموزشی دانشگاه را ملاحظه می نمائید:

برنامه های آموزشی بخش علوم پزشکی پایه برنامه های آموزشی بخش پزشکی داخلی برنامه های آموزشی بخش علوم جراحی
     بیولوژی پزشکی        پزشکی اطفال      جراحی عمومی
     آناتومی        پزشکی قانونی      پاتولوژی
      هیستولوژی        داروشناسی      جراحی گلو
      فیزیولوژی        پزشکی داخلی عمومی      جراحی قلب و عروق
      بیوشیمی       روانپزشکی      جراحی اطفال
        میکروبیولوژی بالینی       بهداشت عمومی      جراحی اعصاب
   دئونتولوژی        پزشکی هسته ای      جراحی پلاستیک و زیبایی
       نورولوژی یا عصب شناسی      غده شناسی و جراحی غدد
       درماتولوژی      جراحی گوش، حلق و بینی
       فیزیوتراپی و احیا      بیماری های چشم
        باکتری شناسی بالینی و بیماری های عفونی      اورتوپدی و تروماتولوژی
        بیماری های ریوی      هوشبری
       رادیولوژی
      پزشکی خانواده
      کاردیولوژی

درخواست پذیرش از دانشگاه جراح پاشا ترکیه

دانشگاه جراح پاشا یکی از 17 دانشکده دانشگاه استانبول می باشد. بنابراین، داوطلبان باید در دانشگاه استانبول ثبت نام نمایند. در حقیقت شرایط پذیرش دانشگاه جراح پاشا زیر نظر دانشگاه استانبول می باشد. به منظور طی مراحل پروسه پذیرش تحصیلی و دریافت دعوت نامه از دانشگاه جراح پاشا، دانشجویان بایستی فرم درخواست حاوی اطلاعات شخصی به همراه مدارک زیر را به دانشگاه مذکور ارسال نمایند:

  • پاسپورت بین الملل
  • کپی مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی
  • دعوت نامه
  • رسید هزینه درخواست: 350$ (دلار)

پس از مرحله دریافت دعوت نامه رسمی از طرف دانشگاه، نوبت مرحله اخذ ویزای تحصیلی ترکیه جهت تحصیل در دانشگاه جراح پاشا می باشد. دانشجویان برای درخواست ویزای تحصیلی ترکیه بایستی مدارک زیر را قبل از مسافرت به ترکیه به سفارت ترکیه در تهران تحویل دهند:

  • پاسپورت با اعتبار بیش از 90 روز
  • فرم درخواست ویزای تحصیلی ترکیه
  • 3 قطعه عکس 3 در 4
  • دعوت نامه اورجینال ارسال شده توسط پست پیشتاز
  • تاییدیه سلامت
  • مدرک دیپلم متوسطه

هزینه تحصیل در دانشگاه جراح پاشا ترکیه

تحصیل در دانشگاه جراح پاشا در مقایسه با رقبای دیگر اروپایی بسیار مقرون به صرفه تر می باشد. اگر شما مایل به تحصیل در این دانشگاه می باشید، بنابرین اطلاع از هزینه های تحصیلی دانشگاه جراح پاشای ترکیه امری الزامی است. شهریه های پزشکی عمومی به زبان ترکی شامل دوره آمادگی (1 سال) حدود 2100$ و دوره پزشکی (6 سال) در حدود 3600$ در سال می باشد. برای دوره های پزشکی عمومی به زبان انگلیسی نیازی به دوره های آمادگی نیست و دوره پزشکی (6 سال) در حدود 5300$ در سال می باشد.

اما شهریه دوره آمادگی دندانپزشکی دانشگاه جراح پاشا (1 سال) حدود 2100$ (دلار) و دوره دندانپزشکی (6 سال) تقریبا حدود 3600$ (دلار) در سال می باشد. دانشجویان علاوه بر این شهریه ها، هزینه صدور ویزا100$ (دلار)، هزینه ثبت نام حدو 200$ (دلار) و هزینه خدماتی حدود 200$ (دلار) را نیز برعهده دارند. این هزینه ها مربوط به دوره لیسانس می باشد و هزینه های فوق لیسانس بسته به تخصص از 3000 تا 4500$ (دلار) در سال متغییر می باشد.

هزینه تحصیل در دانشگاه جراح پاشا ترکیه

هزینه زندگی در دانشگاه جراح پاشا ترکیه

در طی دوره تحصیلی، مراقبتهای پزشکی سروپایی و معاینه پزشکی دانشجویان در دانشگاه جراح پاشا به صورت رایگان و در پلی کیلینیک دانشگاه تهیه می شود. حداقل پرداخت بیمه درمانی لازم در حدود 100$ (دلار) در سال می باشد. اتاق- دوبل در یک پانسیون دانشجویی برای کلیه دانشجویان پزشکی دانشگاه شامل دوره های آمادگی  تا مقاطع تحصیلات تکمیلی در حدود 600$ (دلار) می باشد.

دانشجویانی که بعدا با آب و هوا و مردمان ترکیه اخت می شوند می توانند حتی آپارتمانی را نزدیک دانشگاه اجاره کنند و ماهیانه  اجاره ای در حدود 150 الی 200$ (دلار) پرداخت نمایند. در مجموع، میانگین هزینه های ماهیانه زندگی دانشجویی در استانبول ترکیه بسته به سبک زندگی و محل سکونت دانشجو در حدود 400 الی 500$ (دلار) می باشد که بر این مبلغ می باید هزینه خرید کتب و هرینه های جاری دانشجو را نیز اضافه کرد. این هزینه ها نیز تقریبا حول و حوش 100 الی 150$ (دلار) می باشد.

 

امکانات خوابگاهی دانشگاه جراح پاشا

دانشگاه جراح پاشا دارای گزینه های خوایگاهی مختلفی برای دانشجویان خارجی خود می باشد. این دانشگاه دارای دو مجتمع خوایگاهی بزرگ برای کلیه دانشجویان خارجی و دستیارهای دکتر می باشد. خوابگاهها به گونه ای طراحی وم بنا شده اند که به دانشگاه نزدیک باشد و دخترها از پسرها تفکیک شوند. هر سوئیت خوابگاهی دارای 3 یا 4 اتاق می باشد. هر دانشجوی خارجی  می تواند تا هنگام اتمام تحصیلاتش در این خوابگاهها اقامت گزیند.

خوابگاههای دانشگاه جراح پاشا تحت مدیریت دانشگاه استانبول عمل می کند. دانشجویان برای اخذ مجوز اقامت ترکیه در خوابگاه می بایست پس از ثبت نام در دانشگاه جراح پاشا، نسبت به اجاره این خوابگاهها اقدام نمایند. بدیهی است که تعلل در تاریخ ثبت نام می تواند باعث اجاره منزل خارج از خوابگاه دانشگاهی شده و هزینه زندگی در ترکیه را چند برابر افزایش دهد. داوطلبان جهت ارزیابی شرایط تحصیلی خود به منظور اخذ پذیرش از دانشگاه جراح پاشا ترکیه می توانند با کارشناسان حرفه ای ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشند تا برترین مشاوره های تحصیلی را در این باب دریافت نمایند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *