مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » ترکیه » دانشگاه جراح پاشا ترکیه

دانشگاه جراح پاشا ترکیهبهترین گزینه دانشجویان برای تحصیل رشته های پزشکی و دندانپزشکی در کشور ترکیه، تحصیل در دانشگاه جراح پاشا ترکیه می باشد. دانشگاه جراح پاشا ترکیه یکی از مدرن ترین و مجهزترین دانشگاههای علوم پزشکی ترکیه می باشد. این دانشگاه همه ساله برنامه های مختلف رشته پزشکی خود را به زبان انگلیسی به دانشجویان ارائه می دهد و دانشجویان می توانند با شرکت در آزمون ورودی این دانشگاه و ارائه مدارک لازم از این دانشگاه پذیرش خود را اخذ نمایند.

نام دانشگاه برگرفته از جراح معروف سلطان عثمانی جراح پاشا می باشد که نام او بعدها به پاس خدمات وی بر روی این دانشگاه گذاشته شد. دانشگاه پزشکی جراح پاشا ترکیه نتیجه جدایی و انشعاب دانشکده  پزشکی استانبول به واحدهای مجزا در سال 1967 بود. از همان سال تاسیس، دانشگاه جراح پاشا با برخورداری از آخرین تجهیزات و لوازم پزشکی به دانشگاه پیشرو در عرصه نوآوری پزشکی تبدیل شد. اگر شما مایل به اخذ اطلاعات بیشتر راجع به دانشگاه جراح پاشا و شرایط پذیرش از این دانشگاه می باشید، مشاورین زبده موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانند بهترین مشاوره ها را به شما ارائه دهند.

برنامه های تحصیلی در دانشگاه جراح پاشا ترکیه

دانشگاه جراح پاشا ترکیه موسسه ای است که استانداردها و تغییرات بنیادی را در رشته پزشکی مقرر می کند و خدمات درمانی برتری را فراهم می کند. جهت تحصیل در دانشگاه جراح پاشا برنامه های مختلفی  برای دانشجویان پزشکی پیش بینی شده است. برنامه های تحصیلی شامل دپارتمان های متشکل از بخش علوم پزشکی پایه، بخش پزشکی داخلی و بخش علوم جراحی می باشد که در جدول تقسیم بندی بخش های مختلف آموزشی دانشگاه را ملاحظه می نمائید:

 

برنامه های آموزشی بخش علوم پزشکی پایهبرنامه های آموزشی بخش پزشکی داخلیبرنامه های آموزشی بخش علوم جراحی
·         بیولوژی پزشکی§         پزشکی اطفالü      جراحی عمومی
·         آناتومی§         پزشکی قانونیü      پاتولوژی
·         هیستولوژی§         داروشناسیü      جراحی گلو
·         فیزیولوژی§         پزشکی داخلی عمومیü      جراحی قلب و عروق
·         بیوشیمی§         روانپزشکیü      جراحی اطفال
·         میکروبیولوژی بالینی§         بهداشت عمومیü      جراحی اعصاب
·         دئونتولوژی§         پزشکی هسته ایü      جراحی پلاستیک و زیبایی
§         نورولوژی یا عصب شناسیü      غده شناسی و جراحی غدد
§         درماتولوژیü      جراحی گوش، حلق و بینی
§         فیزیوتراپی و احیاü      بیماری های چشم
§         باکتری شناسی بالینی و بیماری های عفونیü      اورتوپدی و تروماتولوژی
§         بیماری های ریویü      هوشبری
§         رادیولوژی
§         کاردیولوژی
§         پزشکی خانواده

نحوه درخواست پذیرش از دانشگاه جراح پاشا

دانشگاه جراح پاشا یکی از 17 دانشکده دانشگاه استانبول می باشد. بنابراین، داوطلبان بایستی در دانشگاه استانبول ثبت نام نمایند. در حقیقت شرایط پذیرش دانشگاه جراح پاشا زیر نظر دانشگاه استانبول می باشد. به منظور طی مراحل پروسه پذیرش تحصیلی و دریافت دعوت نامه از دانشگاه جراح پاشا، دانشجویان بایستی فرم درخواست حاوی اطلاعات شخصی به همراه مدارک زیر را به دانشگاه مذکور ارسال نمایند:

  • پاسپورت بین الملل
  • کپی مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی
  • دعوت نامه
  • رسید هزینه درخواست: 350 USD

پس از مرحله دریافت دعوت نامه رسمی از طرف دانشگاه، نوبت مرحله اخذ ویزای تحصیلی ترکیه جهت تحصیل در دانشگاه جراح پاشا می باشد. دانشجویان برای درخواست ویزای تحصیلی ترکیه بایستی مدارک زیر را قبل از مسافرت به ترکیه به سفارت ترکیه در تهران تحویل دهند:

  • پاسپورت با اعتبار بیش از 90 روز
  • فرم درخواست ویزای تحصیلی ترکیه
  • 3 قطعه عکس 3×4
  • دعوت نامه اورجینال ارسال شده توسط پست پیشتاز
  • تاییدیه سلامت
  • مدرک دیپلم متوسطه

هزینه تحصیل در دانشگاه جراح پاشا

تحصیل در دانشگاه جراح پاشا در مقایسه با رقبای دیگر اروپایی بسیار مقرون به صرفه تر می باشد. اگر شما مایل به تحصیل در این دانشگاه می باشید، بنابرین اطلاع از هزینه های تحصیلی دانشگاه جراح پاشای ترکیه امری الزامی است. شهریه های پزشکی عمومی به زبان ترکی شامل دوره آمادگی (1 سال) حدود 2100$ و دوره پزشکی (6 سال) در حدود 3600$ در سال می باشد. برای دوره های پزشکی عمومی به زبان انگلیسی نیازی به دوره های آمادگی نیست و دوره پزشکی (6 سال) در حدود 5300$ در سال می باشد.

اما شهریه دوره آمادگی دندانپزشکی دانشگاه جراح پاشا (1 سال) حدود 2100$ و دوره دندانپزشکی (6 سال) تقریبا حدود 3600$ در سال می باشد. دانشجویان علاوه بر این شهریه ها، هزینه صدور ویزا100$ US ، هزینه ثبت نام حدو 200$ US  و هزینه خدماتی حدود 200$ US را نیز برعهده دارند. این هزینه ها مربوط به دوره لیسانس می باشد و هزینه های فوق لیسانس بسته به تخصص از 3000  تا 4500$ درسال متغییر می باشد.

هزینه زندگی در دانشگاه جراح پاشا ترکیه

در طی دوره تحصیلی، مراقبتهای پزشکی سروپایی و معاینه پزشکی دانشجویان در دانشگاه جراح پاشا به صورت رایگان و در پلی کیلینیک دانشگاه تهیه می شود. حداقل پرداخت بیمه درمانی لازم در حدود 100$ US در سال می باشد. اتاق- دوبل در یک پانسیون دانشجویی برای کلیه دانشجویان پزشکی دانشگاه شامل دوره های آمادگی  تا مقاطع تحصیلات تکمیلی در حدود 600$ US می باشد.

دانشجویانی که بعدا با آب و هوا و مردمان ترکیه اخت می شوند می توانند حتی آپارتمانی را نزدیک دانشگاه اجاره کنند و ماهیانه  اجاره ای در حدود 150$-200$ پرداخت نمایند. در مجموع، میانگین هزینه های ماهیانه زندگی دانشجویی در استانبول ترکیه بسته به سبک زندگی و محل سکونت دانشجو در حدود 400-500 USD میباشد که بر این مبلغ می باید هزینه خرید کتب و هرینه های جاری دانشجو را نیز اضافه کرد. این هزینه ها نیز تقریبا حول و حوش 100- 150 USD می باشد.

 

امکانات خوابگاهی دانشگاه جراح پاشا

دانشگاه جراح پاشا دارای گزینه های خوایگاهی مختلفی برای دانشجویان خارجی خود می باشد. این دانشگاه دارای دو مجتمع خوایگاهی بزرگ برای کلیه دانشجویان خارجی و دستیارهای دکتر می باشد. خوابگاهها به گونه ای طراحی وم بنا شده اند که به دانشگاه نزدیک باشد و دخترها از پسرها تفکیک شوند. هر سوئیت خوابگاهی دارای 3 یا 4 اتاق می باشد. هر دانشجوی خارجی  می تواند تا هنگام اتمام تحصیلاتش در این خوابگاهها اقامت گزیند.

خوابگاههای دانشگاه جراح پاشا تحت مدیریت دانشگاه استانبول عمل می کند. دانشجویان برای اخذ مجوز اقامت در خوابگاه می بایست پس از ثبت نام در دانشگاه جراح پاشا، نسبت به اجاره این خوابگاهها اقدام نمایند. بدیهی است که تعلل در تاریخ ثبت نام می تواند باعث اجاره منزل خارج از خوابگاه دانشگاهی شده و هزینه زندگی دانشجویی در ترکیه را چند برابر افزایش دهد. داوطلبان جهت ارزیابی شرایط تحصیلی خود به منظور اخذ پذیرش از دانشگاه جراح پاشا ترکیه می توانند با کارشناسان حرفه ای ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشند تا برترین مشاوره های تحصیلی را در این باب دریافت نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *