مهاجرت به کشور صربستان

خرید ملک تجاری در صربستان

خرید ملک در صربستان

یکی از کشورهای رو به پیشرفت در قاره­ی اروپا صربستان است. خرید ملک تجاری در صربستان موضوعی است که مورد توجه بسیاری از مهاجران و سرمایه گذران خارجی قرار گرفته است. همانطور که می­دانید خرید ملک توسط اتباع خارجی در بسیاری از کشورها دارای قوانین و مقررات مخصوص بخود می­باشد. این کشور در همسایگی کشورهای رومانی- کرواسی- مجارستن- بلغارستان و بوسنی قرار دارد و افرادی که ویزای صربستان را اخذ می­نمایند براحتی می­توانند به دیگر کشورهای اروپایی نیز سفر نمایند. اکثر مهاجرین با اخذ ویزای صربستان قصد ورود به دیگر کشورهای اروپایی را دارند. مشاورین و کارشناسان خبره موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات لازم و جامعی را از شرایط زندگی و چگونگی اخذ ویزای صربستان در اختیار تمامی علاقمندان قرار می­دهند.

استانداردهای زندگی مردم صربستان مطابق با استاندارهای زندگی در اروپا می­باشد. همچنین این کشور دارای دانشگاه های معتبر بسیاری است که سالانه پذیرای دانشجویان زیادی از سایر کشورهای جهان می­باشد. راههای مختلفی برای مهاجرت و اخذ اقامت دائم کشور صبرستان وجود دارد. سفر به کشور صربستان و اقامت بمدت 90 روز در این کشور برای شهروندان بسیاری از کشورها بدون اخذ روادید امکان پذیر است. افراد می­توانند به این کشور سفر نموده و شرایط و اوضاع زندگی در این کشور مطلع گردند. البته افراد به محض رسیدن به صربستان می­باید به نزدیکترین ایستگاه پلیس این کشور مراجعه و حضور خود را در این کشور به اطلاع مقامات این کشور برسانند.

شرایط خرید ملک تجاری در صربستان

همانطور که بیان شد خرید ملک و مستغلات در دیگر کشورها توسط اتباع خارجی دارای شرایط مخصوصی است. که این موضوع در مورد کشور صربستان نیز صادق است. بدین منظور می­باید افراد بررسی نمایند که آیا کشوری که در آن زندگی می­کنند با دولت صربستان توافقنامه دوجانبه در این زمینه منعقد نموده اند یا خیر. در صورتیکه توافقنامه ای در این زمینه میان دولت های مذکور عقد گردیده باشد، شهروندان آن کشور اجازه خرید ملک تجاری را خواهند داشت. علاوه بر این فرد خود می­باید دارای شرایط دیگری نیز باشد که توسط قوانین کشور صربستان مشخص گردیده است.

خرید زمین در صربستان

اتباع خارجی اجازه خرید مسکن – آپارتمان و همچنین خرید ملک تجاری در صربستان را دارند. آنها تنها نمی­توانند نسبت به خرید زمین های کشاورزی اقدام نمایند.اجازه خرید و فروش زمین های کشاورزی در صربستان تنها به شهروندان صربی تعلق دارد و شهروندان دیگر کشورهای اروپایی نیز با داشتن شرایط خاصی که دولت صربستان تعیین نموده است می­توانند به خرید زمین های کشاورزی اقدام ورزند. همچنین خرید ملک تجاری برای آندسته از اتباع خارجی که به انجام فعالیتهای تجاری در این کشور مشغول هستند، امکان پذیر می­باشد. البته سرمایه گذران خارجی می­توانند از طریق خرید و فروش املاک تجاری به فعالیت های تجاری در این کشور بپردازند و می­توان گفت خریدو فروش املاک توسط اتباع خارجی به نوعی سرمایه گذاری در این کشور محسوب می­گردد.

وکلای املاک در صربستان

افرادی که قصد خرید ملک تجاری در صربستان را دارند، بهتر از توسط وکلای املاکی که در این زمینه دارای تجربیات لازم است اقدام نمایند. قیمت خرید املاک بستگی به موقعیت مکانی ملک دارد. علاوه بر هزینه ملک تجاری در صربستان افراد می­باید هزینه هایی را بابت مالیات انتقال حق مطلق- هزینه وکالت- هزینه صدور مجوز قرارداد قبل از اعلامیه عمومی و هزینه ثبت نام حقوق مالکیت پرداخت نمایند. ناگفته نماند علاقمندان خرید ملک تجاری در صربستان می­توانند از مشاوره های مفید کارشناسان برجسته موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره­مند گردند. این مجموعه سعی براین دارد تا عزیزان را در این زمینه یاری رساند.

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک تجاری در صربستان

همانطور که بیان نمودیم خرید و فروش املاک و مستغلات در صربستان یکی از جمله روشهای سرمایه گذاری در این کشور محسوب می­شود. افراد از این طریق می­توانند با توجه به شرایط اخذ اقامت صربستان نسبت به اقامت خود در این کشور اقدام نمایند. بدین منظور افراد می­باید دارای حداقل 1000 دلار سرمایه اولیه برای خرید ملک و مستغلات باشد که در این صورت می­تواند تأییدیه اقامت خود را در این کشور دریافت نمایند. قیمت خرید ملک در نقاط مختلف صربستان با یکدیگر متفاوت است. بگونه ای که در مناطق شمالی این کشور قیمت خرید املاک و آپارتمان ها از 5000 تا 10000 دلار شروع می­شود. همچنین قیمت آپارتمان ها در پایتخت این کشور شهر بلگراد از 50000 دلار شروع می­شود و خانه هایی با قیمت ها 100000 دلار و بیشتر نیز در این شهر وجود دارد.

 

سرمایه گذاری و اخذ تابعیت صربستان

افرادی که قصد دریافت تابعیت این کشور را از طریق خرید ملک تجاری و سرمایه گذاری در این کشور دارند، می­باید ملکی به ارزش 250000 یورو را در این کشور خریداری نمایند. همچنین افراد با سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت نیز می­توانند تابعیت صربستان را اخذ نمایند. بگونه ای که اولاً می­باید دارای سرمایه اولیه 500000 یورو بوده و ثانیاً حداقل 4 تبعه­ی صربی را استخدام نماید. البته ناگفته نماند افرادی که در صربستان ملکی را خریداری نموده اند و بمدت 5 سال مالکیت ملک مورد نظر را داشته اند نیز می­توانند براحتی شهروندی صربستان را دریافت نمایند.

شرایط زندگی در صربستان

بلگراد پایتخت صربستان قیمت املاک و اجاره بهای خانه ها مناسب است و مردم از رفاه و آسایش اجتماعی برخوردار می­باشند. دوستان عزیز می­توانند قیمت اجاره مسکن این کشور را با اجاره مسکن در اتریش و آلمان مقایسه نمایند.  همچنین هزینه های زندگی در بلگراد نسبت به شهرهای اروپایی پایین تر است. میزان جرایم خیابانی در صربستان بسیار کم است. البته جیب بری و کیف قاپی در سطح شهر مشاهده می­شود که اولین قربانی های این جرایم توریستانی هستند که به این کشور سفر می­نمایند.

مزایا و معایب زندگی در صربستان

افرادری که قصد خرید ملک تجاری در صربستان و زندگی در این کشور را دارندبهتر است با مزایا و معایب زندگی در صربستان آشنا شوند. ما در این بخش به این موضوع خواهیم پرداخت. مردم صربستان مردمی مهمان نواز و خونگرم می­باشند و حاضرند ساعتها برای شنیدن داستان های زندگی شهروندان خارجی وقت بگذارند. هزینه های پایین زندگی در این کشور از جمله مزایای زندگی در این کشور می­باشد. همچنین دانش آموزانی که تحصیلات متوسطه خود را در این کشور به پایان رسانیده اند، می­توانند بطور مستقیم وارد دانشگاه های پزشکی این کشور شوند. همچنین مردم این کشور علاقه و عشق زیادی به فعالیتهای ورزشی دارند. در مقابل مزایای بیان شده این کشور داری معایبی همچون نابرابری- ناامنی و استخدام افراد در ادارات تنها از طریق اقوام و خویشان می­باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *