مهاجرت به کشور صربستان

اخذ اقامت از طریق خرید ملک در صربستان

اقامت از طریق خرید ملک در کشور صربستان

اخذ اقامت از طریق خرید ملک در صربستان یکی از راه های ورود به خاک این کشور میباشد و متقاضیانی که قصد اخذ اقامت از طریق خرید ملک در صربستان را دارند می بایست از شرایط خرید ملک و مستغلات در این کشور آگاه باشند. مهاجرت به کشور صربستان با بکار گیری روش های مختلف امکان پذیر میباشد و هموطنان عزیزی که قصد مهاجرت به کشور صربستان و یا سایر کشور های اروپایی را دارند، میتوانند با مشاوران و متخصصان موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت در تماس باشند.

کشور صربستان در قاره اروپا واقع شده است و حکومت این کشور اروپایی از نوع جمهوری پارلمانی میباشد. زبان مردم کشور صربستان صربی میباشد و لازم به ذکر است که بیش از هفت میلیون نفر در این کشور ساکن میباشند. کشور صربستان به بیست و نه بخش تقسیم شده است و شایان ذکر است که این کشور دو استان خود مختار (کوزوو و متوهیا) دارا میباشد.

شرایط اخذ اقامت از طریق خرید ملک در صربستان

مهاجران و متقاضیانی که قصد خرید ملک، مستغلات و خانه در کشور صربستان را درند، قبل از شروع پروسه مهاجرتی خود، می بایست از شرایط اخذ اقامت از طریق ملک در صربستان به صورت کامل مطلع باشند. به طور کلی بازار بازار املاک و مستغلات صربستان پررونق است و در سال های اخیر، پروژه های ساخت و ساز ساختمان های جدیدی در این کشور ارائه شده است. در سال 2017 بیش از 14000 آپارتمان جدید در کشور صربستان ساخته شده است و لازم به ذکر است که این تعداد همچنان برای ارائه خدمات به متقاضیان بازار ملک و مستغلات کافی نمی باشد. یک سوم پروژه های ذکر شده مربوطه به شهر های بلگراد و نووی ساد می باشند.

شهروندان کشور صربستان می توانند بدون محدودیت در کشور خود اقدام به خرید ملک، خانه و مستغلات کنند؛ در حالیکه متقاضیان و مهاجران خارجی برای خرید املاک و مستغلات و همچنین اخذ اقامت از طریق خرید ملک در صربستان شرایط خاصی دارند. جهت خرید خانه در کشور صربستان متقاضیان و مهاجران حتما باید از هزینه ها و شرایط این امر آگاه باشند. خریدار ملک و خانه در کشور صربستان می بایست میزان سرمایه خود را برای خرید ملک اعلام کنند و سپس بعد از یافتن ملک مورد نظر و مناسب، می توانند مراحل قانونی خرید ملک را سپری کنند. جهت کسب اطلاعات از شرایط کسب کارت آبی اتحادیه اروپا می توانید به مقاله کارت آبی اتحادیه اروپا مراجعه کنید.

سرمایه گذاری در کشور صربستان با خرید ملک

متقاضیان و مهاجرانی که قصد دارند در بخش املاک و مستغلات کشور صربستان سرمایه گذاری کنند، باید در نظر داشته باشند که سرمایه گذاری در ملک تنها در بخش های تجاری و املاک و آپارتمان امکان پذیر خواهد بود و سرمایه گذاران قادر به خرید زمین های کشاورزی و زراعت نخواهند بود. دولت کشور صربستان با ارائه طرح سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات به متقاضیان، مهاجران و متقاضیان خارجی این اجازه را می دهد تا با سرمایه گذاری کردن در بخش املاک در کشور صربستان موفق به کسب اقامت و مجوز سکونت در این کشور شوند. به طور کلی سرمایه گذارانی که در بخش املاک، مستغلات و یا سایر موارد در کشور صربستان سرمایه گذاری می کنند و تاثیر مثبتی در اقتصاد این کشور دارند، می توانند بعد از گذشت مدت زمانی مشخص، اقدام به کسب اقامت در کشور صربستان کنند.

اعضای خانواده سرمایه گذارانی که اقدام به سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات در کشور صربستان می کنند نیز می توانند به همراه وی به کشور صربستان سفر کنند و اقامت این کشور را کسب کنند. شایان ذکر است که ملک مورد نظر خریدار حتما باید توسط سازمان های دولتی و دپارتمان های مربوطه تایید شود و با سپری کردن مراحل قانونی، ملک خریداری شود. برای خرید ملک و مستغلات در کشور صربستان متقاضی و یا خریدار حتما باید سرمایه کافی داشته باشد و همچنین توان مالی مورد نیاز جهت پرداخت هزینه های مختلف را دارا باشد.

نکات مهم درباره خرید ملک در صربستان

خرید ملک در هر کشوری شرایط خاصی به همراه دارد. فروشندگان و خریداران ملک در کشور صربستان برای خرید و فروش ملک می بایست نکات زیر را در نظر داشته باشند:

 • پایبند بودن به وعده توسط خریدار و فروشنده ملک
 • صالح بودن خریدار و فروشنده ملک
 • وجود رضایت واقعی بین خریدار و فروشنده
 • انجام شدن امور خرید و فروش ملک به صورت قانونی
 • ارائه قرارداد کتبی
 • ارائه مشخصات دقیق خریدار و فروشنده
 • توافق کامل
 • ارائه اطلاعات کامل درباره ملک
 • نوشتن تمامی شرایط، قیمت ها و نکات مورد نیاز در قرارداد
 • امضای دو طرفه قرارداد

جهت عقد قرارداد و خرید خانه، هم خریدار و هم فروشنده می بایست در محل حاضر باشند و قرارداد را امضا کنند. قرارداد خرید و فروش ملک می بایست شامل چهارچوب انتظارات یک خریدار و فروشنده باشد و این قرارداد معمولا از یک وکیل املاک و مستغلات صربستان یا یک آژانس فروش املاک و مستغلات در صربستان تهیه میشود. الزامات و شرایطی که یک قرارداد باید داشته باشد به صورت زیر می باشد:

 • ارائه اطلاعات کافی از ملک
 • قیمت فروش اصلی
 • تاریخ عقد قرارداد
 • دوره تحقق اهداف خریدار
 • پرداخت هزینه ها
 • تعیین وکیل پایانی

به یاد داشته باشید که جهت خرید ملک، خانه و مستغلات در کشور صربستان، متقاضیان و مهاجران نباید سابقه جرم داشته باشند. قبل از خرید ملک، متقاضی باید میزان سرمایه و توان مالی خود را برای خرید ملک در صربستان اعلام کنند و سپس بعد از انجام مذاکرات، اقدام به عقد قرارداد رسمی با فروشنده کنند.

 

مدارک لازم جهت مهاجرت به صربستان از طریق خرید ملک

متقاضیان و مهاجرانی که قصد دارند از طریق خرید ملک وارد خاک کشور صربستان شوند و اقامت این کشور را کسب کنند، می بایست پاسپورت معتبر داشته باشند و به همراه آن، چهار الی شش قطعه عکس، مجوز اقامت موقت، پرینت های بانکی، مدارک تشخیص هویت، مدارک اثبات نداشتن سابقه جرم و همچنین سایر مدارک مورد نیاز را ارائه دهند. شایان ذکر است که متقاضیان بعد از خرید ملک تا مدت 3 سال قادر به فروش آن نخواهند بود و به طور کلی هزینه سرمایه گذاری در صربستان در بخش املاک و مستغلات 120000$ الی 520000$ می باشد.

قیمت خرید املاک نو ساز در کشور صربستان 600$ الی 1300$ می باشد و متقاضیانی که قصد دارند خانه های مبله خریداری کنند باید در نظر داشته باشند که هزینه خرید خانه های مبله و آماده سکونت از 800$ الی 1800$ به ازای هر متر مربع می باشد.

اخذ اقامت از طریق خرید ملک در صربستان شرایط خاصی دارد و مطلع بودن از این شرایط به متقاضیان کمک می کند تا مراحل خرید ملک در این کشور را به راحتی سپری کنند. شما عزیزان می توانید جهت اخذ اقامت از طریق ملک در صربستان، سرمایه گذاری در صربستان و شرایط سرمایه گذاری در آمریکا و اروپا با هماهنگی های قبلی به دفتر موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *