مهاجرت کاری ایرلند

حقوق بازنشستگی در ایرلند

حقوق بازنشستگی در ایرلند

حقوق بازنشستگی در ایرلند فقط یکی از حقوق قانونی یک فرد بازنشسته محسوب می شود. در ایرلند مزایا و امتیازات خوبی برای بازنشستگی وجود دارد. یکی از مهم ترین آن ها دریافت حقوق بازنشستگی است. در این کشور شما می توانید با نزدیک شدن به سنین بازنشستگی برای شرایط و امکانات این کشور موردی را که بیشتر می پسندید انتخاب .و برای ان اقدام کنید و مراحل قانونی را طی کنید. در این مسیر برخورداری از یک مشاور متخصص بسیار حائز اهمیت است که موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تجارب ارزشمند خود در این زمینه به سوالات شما پاسخ می دهد. در ادامه این مقاله در خصوص سیستم بازنشستگی و حقوق بازنشستگی در این کشور توضیح خواهیم داد.

بازنشستگی در ایرلند

طرح بازنشستگی (یا طرح بازنشستگی) یک طرح پس انداز بلند مدت است که به شما کمک می کند برای آینده پس انداز کنید. یک طرح بازنشستگی به شما امکان می دهد پرداخت های منظم و/یا یکبار مبالغ را برای بازنشستگی به صندوق بازنشستگی منتقل کنید. مبالغی که در حقوق بازنشستگی شما ذخیره می‌شود، «کمک مالی» نامیده می‌شود. دریابید که چرا اکنون زمان خوبی برای شروع کار با حقوق بازنشستگی است. امروزه حقوق بازنشستگی ایالتی (کمک مالی) در ایرلند €253.30 (یورو) در هفته است. نمی‌توانیم پیش‌بینی کنیم که چه اتفاقی می‌افتد، اما می‌دانیم که شروع بازنشستگی می‌تواند به شما مالکیت بیشتری بر آینده‌تان بدهد. کنار گذاشتن کمی امروز می تواند به شما کمک کند فردا بازنشستگی فعال و پرباری داشته باشید.

بیش از یک راه برای لذت بردن از دوران بازنشستگی وجود دارد و بیش از یک نوع مستمری وجود دارد. ما به شما کمک می کنیم تا موردی که برای شما مناسب است را انتخاب کنید. شما می توانید تصمیم بگیرید که حقوق بازنشستگی خود چگونه سرمایه گذاری شود. بالاخره این پول شماست. با معافیت های مالیاتی، مشارکت های کارفرما و پرداخت های یکجا اختیاری، ممکن است بتوانید بیشتر از آنچه فکر می کنید پس انداز کنید. این روزها نسبت به نسل های گذشته بیشتر زندگی می کنیم. در واقع، اکثر ما اکنون می‌توانیم منتظر 20 یا حتی 30 سال بازنشستگی باشیم. حقوق بازنشستگی می تواند به شما در برنامه ریزی برای این سال ها کمک کند، خواه بخواهید به کشور بازنشسته شوید، سفر کنید یا وقت خود را با نوه های خود بگذرانید.

میزان حقوق بازنشستگی در ایرلند

پولی که در برنامه بازنشستگی خود پس انداز می کنید به گونه ای سرمایه گذاری می شود که صندوق شما بتواند در طول زمان رشد کند. به همین دلیل است که هر چه زودتر برنامه بازنشستگی را شروع کنید، زمان بیشتری برای رشد صندوق بازنشستگی شما خواهد داشت و صندوق بازنشستگی شما بزرگتر خواهد بود. برخلاف یک حساب پس انداز معمولی، پول سرمایه گذاری شده در مستمری شما می تواند معافیت های مالیاتی مهمی را به همراه داشته باشد. و هنگامی که بازنشسته می شوید و به دنبال دسترسی به صندوق خود هستید، مزایای بازنشستگی شما می تواند به روش مالیاتی کارآمد در دسترس باشد. هنگام انتخاب طرح بازنشستگی باید چند فاکتور را در نظر بگیرید، مانند وضعیت شغلی شما، سرمایه گذار یا مبتدی بودن و نگرش شما به ریسک سرمایه گذاری.

3 نوع بازنشستگی در ایتالیا وجود دارد:

  • انتقالی
  • مشارکتی
  • غیر مشارکتی

ارزش حقوق بازنشستگی شما در زمان بازنشستگی بستگی به میزان پرداختی که می توانید در هر ماه بپردازید، مدت زمانی که مشارکت می کنید، نوع طرح بازنشستگی انتخابی و بازگشت سرمایه بستگی دارد . چیزی که ما می دانیم این است که هر چه زودتر بازنشستگی را شروع کنید، باید بزرگتر شود. شروع بازنشستگی اولین قدم در سفری است که می تواند 40 سال یا بیشتر طول بکشد. در طول 40 سال اتفاقات زیادی می تواند بیفتد، و ما در کنار شما خواهیم بود تا در مدیریت سرمایه خود به شما کمک کنیم تا بتوانید از دوران بازنشستگی خود لذت ببرید. اینکه چقدر باید به بازنشستگی خود کمک کنید به شرایط خاص شما بستگی دارد. هنگام تصمیم گیری در مورد میزان پس انداز بازنشستگی، مهم است که به میزان توانایی مالی خود فکر کنید.

حقوق بازنشستگی در ایرلند در سال 2022حقوق بازنشستگی در ایرلند در سال 2022حقوق بازنشستگی در ایرلند در سال 2022حقوق بازنشستگی در ایرلند در سال 2022حقوق بازنشستگی در ایرلند در سال 2022حقوق بازنشستگی در ایرلند در سال 2022حقوق بازنشستگی در ایرلند در سال 2022حقوق بازنشستگی در ایرلند در سال 2022حقوق بازنشستگی در ایرلند در سال 2022حقوق بازنشستگی در ایرلند در سال 2022حقوق بازنشستگی در ایرلند در سال 2022حقوق بازنشستگی در ایرلند در سال 2022حقوق بازنشستگی در ایرلند در سال 2022حقوق بازنشستگی در ایرلند در سال 2022حقوق بازنشستگی در ایرلند در سال 2022حقوق بازنشستگی در ایرلند در سال 2022حقوق بازنشستگی در ایرلند در سال 2022حقوق بازنشستگی در ایرلند در سال 2022حقوق بازنشستگی در ایرلند در سال 2022حقوق بازنشستگی در ایرلند در سال 2022حقوق بازنشستگی در ایرلند در سال 2022حقوق بازنشستگی در ایرلند در سال 2022حقوق بازنشستگی در ایرلند در سال 2022حقوق بازنشستگی در ایرلند در سال 2022حقوق بازنشستگی در ایرلند در سال 2022حقوق بازنشستگی در ایرلند در سال 2022

حقوق بازنشستگی در ایرلند در سال 2022

اما همچنین در نظر گرفتن مدت زمانی که تا بازنشستگی دارید و فکر می کنید به چه نوع درآمدی در طول بازنشستگی خود نیاز خواهید داشت، توجه کنید. بر اساس سبک زندگی که دوست دارید داشته باشید و مدت زمانی که انتظار دارید بازنشستگی داشته باشید. جمله زمان طلا است بسیار درست است، به خصوص در مورد زندگی کاری ما. اما به همان اندازه می توان آن را برای دوران بازنشستگی ما نیز اعمال کرد. اگر به حقوق بازنشستگی ایالت ایرلند متکی هستید، ارزش بازنشستگی شما به چند عامل مانند سن و سهم بیمه اجتماعی شما بستگی دارد. پس از سخت‌کوشی در بیشتر عمر و زندگی در بهترین شهرهای ایرلند، وقتی به دوران بازنشستگی رسیدید، داشتن پولی که برای حفظ استاندارد زندگی‌تان نیاز دارید در دوران بازنشستگی عالی است. از ژانویه 2022، حقوق بازنشستگی دولتی در ایرلند برای افراد بالای 66 سال €253.30 (یورو) در هفته است.

در جدول زیر شاهد پیش بینی افزایش حقوق بازنشستگی در ایرلند در سال های آینده هستید:

سال میزان افزایش حقوق نسبت به سال قبل
2022 8%
2023 10%
2024 14%
2025 17%

سیستم حقوق بازنشستگی در ایرلند

حقوق بازنشستگی دولتی (مشارکتی) به افرادی از سن 66 سالگی که دارای سهم کافی از بیمه اجتماعی ایرلند هستند پرداخت می شود. در حالی که حقوق بازنشستگی دولتی مشمول مالیات است، اگر تنها منبع درآمد باشد، بعید است که مشمول مالیات شود. برای واجد شرایط بودن برای بازنشستگی دولتی باید پرداخت بیمه اجتماعی را قبل از رسیدن به 56 سالگی آغاز کرده باشید. شما باید حداقل 520 سهم بیمه اجتماعی با نرخ کامل پرداخت کرده باشید و میانگین سالانه حداقل 48 سهم با نرخ کامل پرداخت شده و/یا اعتباری از سال شروع به کار بیمه پذیر تا رسیدن به 66 سال سن داشته باشید. اگر موارد فوق را ندارید، باید میانگین سالانه حداقل 10 سهم با نرخ کامل پرداخت شده و/یا اعتباری از سال شروع به کار بیمه‌ شده تا پایان سال مشارکت قبل از رسیدن به سن 66 سالگی داشته باشید.

سیستم بازنشستگی در قوانین ایرلند یک سیستم چند وجهی و گاهی پیچیده است. با این حال، طی سال‌های اخیر، اقداماتی صورت گرفته است تا فرآیند برنامه‌ریزی و درخواست برای حقوق بازنشستگی و ایجاد صندوق‌های بازنشستگی خصوصی برای همه آسان‌تر شود. به طور کلی حقوق بازنشستگی اکثر افراد از یک یا چند مورد زیر حاصل می شود، طرح بازنشستگی شرکتی، طرح بازنشستگی شخصی و/یا مستمری دولتی. به طور کلی، کارفرمایان بزرگ در ایرلند دارای طرح های بازنشستگی شرکتی هستند، اما بسیاری از کارفرمایان کوچکتر این گونه نیستند. هر طرحی مجموعه قوانین خاص خود را دارد و توسط هیئت بازنشستگی تنظیم می شود. کمک های پرداخت شده به طرح های تایید شده معمولا از طریق حقوق و دستمزد پرداخت می شود و در نتیجه شما از مالیات، PRSI و عوارض بهداشتی تخفیف فوری دریافت خواهید کرد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در زمینه شرایط مهاجرت به ایرلند مشاور و راهنمای شماست.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.