انگلستان

تولد فرزند در انگلستان

تولد فرزند در انگلستان

در مورد تولد فرزند در انگلستان و اخذ تابعیت و اقامت یکی از روش های مهاجرت میباشد که ما در این مقاله شما را راهنمایی میکنیم که این روش را بهتر درک کنید و بهتر است با کارشناسان موسسه سفیران سروش سعادت تماس بگیرید و با کارشناسان حرفه ای ما مشورت کنید.

اخذ تابیعت و اقامت از طریق تولد فرزند در انگلستان :

هر شخصی که در کشور انگلستان به دنیا آید تابعیت کشور انگستان را دریافت میکند ولی این موضوع به صورت خودکار اتفاق نمی افتد و شرایط ویژه ای دارد .

از سال 1983 با برقراری قوانین جدید ، قانون  کشور انگلستان بر طبق ملاک خون میباشد که باید یکی از والدین بریتانیایی باشد که با تولد در بریتانیا یا کشور های دیگر بتواند تابعیت انگستان را دریافت کند .

بعد از سال 1983 راه های تحصیل تابعیت انگلستان شامل :

*از راه تولد میباشد

*از راه اصل خون اعمال میشود

*از راه تقاضا برای تحصیل تابعیت

*اشخاصی که با تبع های انگلیسی مزدوج شده اند و باید شرایط قانون را در نظر بگیرند.

 

تابعیت از راه فرزند خواندگی در قانون انگلستان :

در این شیوه  بر طبق قانون حقوق بین المللی کشورها تابعیت به دو دسته اصلی تقسیم میشود:

1.تولد

2.اصل خون

 

1.تولد :

فرزندی که در انگلستان از والدینی که یکی از آنها انگلیس بوده یا محل زندگی والدین کشور میباشد که به دنیا آمده است قوانین ویژه ای در سال 2000 برقرار شد و در سال 2006 اصلاح گردید که شامل : هر زمانی که یکی از والدین فرزند تابعیت کشور اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا یا شهروند کشور سوئیس باشد و همانطور فرزند قبل از سال 2006 در ناحیه انگلستان به دنیا آمده باشد شخص میتواند تابعیت انگلستان را دریافت کند .

و همین طور هر زمانی که فرزندی از پدر انگلیسی در خارج از کشور انگلستان زندگی کند اما تولد فرزند حاصل ازدواج نباشد فرزند که کمتر از 18 سال باشد میتواند درخواست تابعیت انگلستان را بدهد

و همانطور فرزندی که از والدین نا مشخصی در داخل کشور انگلستان به دنیا آمده باشد تبع انگلستان را خواهد گرفت.

2.اصل خون :

در سال 1983 به قبل ، تبع بریتانیایی یک قانون کلی ، که از راه پدر به فرزند انتقال میشود و باید ازدواج صورت گرفته باشد و فرزند که کشور هایی مننفعت شون باهم مشترک است و یا در کشور ایرلند ساکن هستند و اگر پدر فرزند بریتانیایی نباشد که اصلا نمیتواند تبع بریتانیا را دریافت کند.

اگر طفل در خارج از کشور متولد شود که هر دو پدر و مادر انگلیسی باشند ، به صورت کلی تبع انگلستان را اخذ میکند ولی الزامانی وجود دارد اگر پدر انگلیسی باشد اما مادر انگلیسی نباشد برای دریافت اقامت فرزند احتیاج به یک فرم به نام ukf میباشد .

دریافت اقامت از راه اصل خون :

فرزندی که در انگلستان به دنیا نیامده و حداقل باید یکی از والدین فرزند تابعیت انگلستان را داشته باشد .

فرزندی که در انگلستان به دنیا نیامده و یکی از والدین به قائم مقام خدمات بدهد .

فرزندی که با خانواده انگلیسی مربوط است اما والدین فرزند معلوم نباشد .

 

در ابتدا ژانویه ی همین سال در قانون کلی تبع انگلستان به صورت است که هر فرزند که در بریتانیا به دنیا آید و والدین اقامت بریتانیا دارند و یا اقامت را دریافت کرده اند فرزند نیز شهروند همین کشور حساب میشود. بدین شکل اگر پدر یا مادر این اصول را داشته باشند برای دریافت تابعیت کفایت میکند . شرایط دریافت تبع والدین که در انگستان ساکن هستند و مجوز اقامت دارند و  مخصوص شهروندان هستند .اگر فرزند در بریتانیا تا 10 سالگی زندگی کند میتواند با مجوز حق عمر در این بریتانیا ثبت نام کرده و تبع آن را دریافت کند و در این مورد به پدر و مادر فرزند مربوط نمیباشد .

تا قبل از 1983 به این شکل بود که فرزندی که در بریتانیا به دنیا آمده غیر از شرایط والدین یک شهروند بریتانیایی حساب میشود که بعد از این سال که از تبع خاک به تبع خون تغییر یافت و بنابراین با توجه به تبع از طریق اصل خون میبایست والدین یا یکی از والدین قطعا شهروند بریتانیا را داشته باشد .

در صورت کلی ممکن است شهروند از طریق تولد را دریافت کند  ، برای کسانی که والدین آن ها تابعیت انگلستان را ندارد را وجود ندارد و این اشخاص باید تابعه دیگر کشور ها را داشته باشند و از طریق شهروند به انگلستان وجود دارد و شامل زندگی کردن و ساکن در داخل این کشور و کار انجام دادن و وظایف شهروندی را رعایت کند مانند بیمه پرداخت کردن ، پرداخت مالیات ، تبع خود را دریافت کند .

 

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *