مهاجرت به کشور انگلستان

تولد فرزند در انگلستان

تولد فرزند در انگلستان

امروزه روش مهاجرتی تولد فرزند در انگلستان بسیار شایع و مطرح است تا متقاضیان از این طریق به تابعیت و شهروندی این کشور دسترسی داشته باشند. از آنجا که انگلستان یک کشور اروپایی است، متقاضیان بسیار زیادی برای اقامت در این کشور درخواست می دهند. در این مقاله قوانین تولد فرزندان خارجی در کشور انگلستان را به طور کامل مورد بررسی قرار داده ایم که با مطالعه آن به قوانین مربوطه در سال 2020 واقف می شوید.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به عنوان یک موسسه مهاجرتی با تجربه و پیشتاز، سابقه درخشانی را در کارنامه فعالیت خود ثبت نموده است. لذا اگر هر گونه سوالی در مورد مهاجرت به انگلستان از روش های مختلف مانند تحصیلی، شغلی، ازدواج، تولد فرزند و… داشته باشید، می توانید از خدمات مشاوره ای این موسسه بهره گرفته و استفاده نمایید.

مختصری درباره کشور انگلستان

همان طور که اشاره گردید کشور انگلستان جزو کشورهایی است که در قاره اروپا واقع شده اند. این کشور در بخش های مختلف، مستقل بوده و پیشرفت های چشمگیری را در زمینه های مختلف از جمله بخش اقتصادی داشته است. کلیه کشورهای دنیا، شهر لندن را به عنوان پایتخت این کشور می شناسند که البته شهری قدرتمند به شمار می رود.

 • تقریبا 53 میلیون نفر در این کشور زندگی می کنند
 • اکثریت آنها از دین مسیحیت پیروی می نمایند
 • ارزش پول انگلستان با واحد £ (پوند) محاسبه می گردد
 • در سطح جهان، جزو با ارزش ترین واحد های ارزی محسوب می گردد
 • مردمان این کشور به زبان انگلیسی تکلم می کنند
 • از گذشته های دور، زبان انگلیسی به عنوان زبان بین المللی تصویب گردید
 • بنابراین مردم از نقاط مختلف جهان کم و بیش به زبان بین المللی انگلیسی اشراف دارند

بررسی قوانین تولد فرزند در انگلستان

کلیه مطالبی که از کشور انگلستان گفته شد، دلایل محکمی است که بسیاری از متقاضیان مهاجرت را به سمت خود می کشاند و البته هر ساله تعداد این افراد رو به افزایش می باشد. یکی از روش های مهاجرتی که خارجیان انتخاب می کنند، تولد فرزند در انگلستان است. هر کشوری در این خصوص قانون خاصی را به تصویب رسانده است. اما در مجموع 2 نوع تابعیت در زمینه تولد فرزند در کشورهای مختلف وجود دارد که اصل های خون و خاک است. برخی کشورها صرفا از قانون خون تبعیت می کنند و برخی دیگر تنها از قانون خاک. اما برخی کشورها در قانون تولد تابع هر دوی این اصل ها هستند.

کشورهایی در جهان وجود دارند که در گذشته از قانون خاک یا خون تبعیت می نمودند اما در سال های اخیر قانون تولد را دیگر اصل ها تغییر داده اند. انگلستان در زمره همین کشورها قرار دارد که اعطای تابعیت به فرزند تازه متولد شده بر اساس تاریخ تولد وی انجام می گیرد. چراکه از هر دوی قوانین خاک و خون پیروی می نماید. جهت شفافیت موضوع اخذ تابعیت انگلستان پس از تولد، در بخش های دیگر این مقاله توضیحات مفصلی را ارائه خواهیم داد.

قانون جدید تولد فرزند در انگلستان

طبق مطالب قبلی، کشور انگلستان جزو کشورهایی است که از هر دو اصل خاک و خون تبعیت نموده و بر اساس تاریخی که کودک در آن متولد یافته، اعطای شهروندی می نماید. قانون تولد فرزند در انگلستان تا پیش از سال 1983 میلادی، مطابق با اصل خاک بود. بدین صورت که اگر کودکی در خاک و قلمروی این کشور متولد می شد، بدون هیچ گونه شرط و شروطی تابعیت انگلستان به وی تعلق می گرفت و کودک با عضویت شهروندی انگلستان می توانست پاسپورت انگلیسی داشته باشد.

اما این قانون در سال 1983 میلادی به اصل خون تغییر پیدا کرد. پس از آن اعطای تابعیت به کودکان بر اساس تابعیت انگلیسی والدین انجام گرفت. روند کار بدین صورت شد که تابعیت و پاسپورت انگلیسی صرفا برای کودکانی صادر می گردد که پدر یا مادر وی دارای کارت شهروندی انگلستان باشند. این قانون در حالی به تصویب رسید که تولد کودک در خاک انگلستان یا خارج از خاک این کشور اهمیتی نداشت.

قانون جدید تولد فرزند در انگلستان

شرایط تابعیت فرزند دارای والدین غیراروپایی

برخی از والدین تابعیت انگلیسی ندارند و از این که ممکن است کودک آنها جزو شهروندان انگلیسی محسوب نگردد، نگران هستند. قوانین دولت انگلستان به گونه ای است که برای این دسته از والدین استثناء را قائل شده اند. شرایط تولد فرزند در انگلستان برای والدین غیر اروپایی بدین صورت خواهد بود که اگر کودک تازه متولد شده تا سن 10 سالگی در کشور انگلستان زندگی و اقامت داشته باشد، به راحتی می تواند درخواست تابعیت انگلستان داده و پاسپورت انگلیسی بگیرد. مشروط بر این که در هر سال، نباید بیشتر از 3 ماه در خارج از خاک این کشور حضور داشته باشند. بدین ترتیب شرایط مهاجرت به انگلستان برای این دسته از کودکان نیز فراهم است.

خدمات درمانی تولد فرزند در انگلستان

شهروندان انگلیسی در راستای قانون تولد فرزند در انگلستان، حق دریافت خدمات بیمارستانی رایگان از سوی پزشک عمومی (GP) و یا بیمارستان ملی خدمات بهداشتی تحت عنوان NHS خواهند داشت. این موضوع هم زمان قبل از تولد را شامل می گردد و هم پس از تولد.

 • افراد گردشگر که از کشورهای منطقه اقتصادی اروپا وارد انگلستان شده اند، شامل قانون خدمات رایگان بیمارستانی می شوند.
 • اما اتباع خارجی برای دریافت خدمات بیمارستانی رایگان این امکان را خواهند داشت که با ثبت نام در GP به این امر دسترسی پیدا کنند
 • ناگفته نماند که GP صلاحیت بهره مندی اتباع خارجی از این موضوع را تشخیص می دهد که ممکن است نتیجه منفی یا مثبت باشد.

هزینه‌های زایمان و تولد فرزند در انگلستان

بهره مندی از هزینه رایگان جهت زایمان مادران خارجی در کشور انگلستان مشروط به تحت پوشش بودن بیمه NHS خواهد بود. بدین معنا که اگر مادری که از اتباع کشورهای خارجی است، تحت پوشش بیمه NHS قرار داشته باشد، می تواند پروسه تولد فرزند در انگلستان را به صورت رایگان انجام دهد. البته برخی افراد استفاده از خدمات بخش خصوصی را ارجح می دانند و حتی ممکن است از سوی بیمه NHS نیز تحت پوشش قرار نداشته باشند. خدمات رایگانی که در کشور انگلستان برای مادران خارجی انجام می گیرد

شامل 2 مرحله پیش از تولد و هنگام تولد می باشد:

 • بین 7 الی 10 جلسه ویزیت با پزشک معالج
 • آزمایشات خون
 • سونوگرافی

از خدمات رایگان قبل از تولد می باشد. مشروط بر این که مادر از سوی بیمه NHS تحت پوشش باشد

 • صرف نظر از پوشش بیمه NHS
 • سونوگرافی برای مادران خارجی با هزینه 100£ (پوند) برای هر جلسه انجام می گیرد
 • خدمات حین تولد نیز در صورت داشتن بیمه NHS رایگان می باشد
 • در غیر این صورت بایستی مبلغ 2000 الی 5000£ (پوند) پرداخت گردد

روش های مهاجرتی دیگری برای اقامت و تابعیت انگلستان وجود دارد که می توانید از طریق آنها نیز اقدام نمایید. تحصیل در انگلستان نیز از روش های بسیار ایده آل مهاجرت به انگلستان محسوب می شود که در این باره اطلاعات بیشتری نیاز دارید و می توانید از طریق موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به آنها دسترسی پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *